DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages « < 4 5 6 7 8 > 
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Patru Zero Sapte, by Peugeot

argon
post 7 Jul 2012, 13:57
Post #151


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Nu numai ca am auzit, dar stiu ce inseamna, tu doar ai auzit si atat.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_2300
post 7 Jul 2012, 13:58
Post #152


Banned


Group: Members
Posts: 5.050
Joined: 5 May 06
From: București




Jură-te pe roz! Mai sus scria de TRAS, nu de viteza maximă și timpul 0-100, nu o mai întoarce wink.gif


--------------------
Opel Astra J - 2016 - Diesel inside.
My friends, it has often been said that I like war. Friends, I love war!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hitman1234
post 7 Jul 2012, 15:47
Post #153


Bringing secsi back


Group: Members
Posts: 1.791
Joined: 9 February 08




QUOTE(cdadan @ 7 Jul 2012, 12:29)
Uiti ca un benzinar n-o sa traga in viata lui ca un dizel de putere echivalenta.
*



eh hai zi zau cu limba scoasa ca-ti dau o gramada de contra-exemple...


--------------------
bemfe vewe .
"Cearta pe net ca e ca paraolimpiada: chiar daca castigi, tot handicapat esti." Nalodaniel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 7 Jul 2012, 18:19
Post #154


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




In cazul de fata 407 are si cutie in 6 trepte. Si dupa ce am condus si Megane 1.6 16v si 407 2.0HDI pot spune ca Peugeot-ul trage mult mai bine. Pe dealurile din Turcia pe unde am condus eu, 407 n-avea nici o greata, in schimb daca eram cu Renault-ul ar fi trebuit sa urc destul de serios in ture. Acuma e adevarat ca nu am condus 1.4 16v, cine stie poate e mai potent....


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdadan
post 7 Jul 2012, 20:24
Post #155


fara turbo viata e pustiu


Group: Members
Posts: 5.202
Joined: 9 October 09
From: Cluj Napoca




Argoane, meganul tau stie 0-100 in 12.7s si Vmax 185. Pejoul de care vorbesti stie 9.8 si 208. Ti-am dat doar cifre care-ti plac, fiindca tu nu crezi in cuplu (127 vs 340).

QUOTE(hitman1234 @ 7 Jul 2012, 16:47)
eh hai zi zau cu limba scoasa ca-ti dau o gramada de contra-exemple...
*


Chiar te rog. Dar baga exemple d-astea corecte, gen 318i vs 318d, 520i vs 520d. rolleyes.gif


--------------------
pegas de dame 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 7 Jul 2012, 20:51
Post #156


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(Diac @ 7 Jul 2012, 19:19)
Acuma e adevarat ca nu am condus 1.4 16v, cine stie poate e mai potent....
*


Ăla-i bestie pe roți.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hitman1234
post 7 Jul 2012, 22:56
Post #157


Bringing secsi back


Group: Members
Posts: 1.791
Joined: 9 February 08




QUOTE(cdadan @ 7 Jul 2012, 21:24)

Chiar te rog. Dar baga exemple d-astea corecte, gen 318i vs 318d, 520i vs 520d.  rolleyes.gif
*



pai uite la e39 520i/d, 525i/d,530i/d la F10 535i/d, 550i/M550xd, la E90 330i/330d..la aceasi cilindree benzina ar trebui sa scoata putere mai multa si timpi de acceleratie mai buni..dacar ar fi dreptate pe lume asta dry.gif

ah sau tu cand ziceai de tras te refereai la remorca in panta, caz in care sunt de acord blush.gif


--------------------
bemfe vewe .
"Cearta pe net ca e ca paraolimpiada: chiar daca castigi, tot handicapat esti." Nalodaniel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdadan
post 7 Jul 2012, 23:09
Post #158


fara turbo viata e pustiu


Group: Members
Posts: 5.202
Joined: 9 October 09
From: Cluj Napoca




Stai ca eu am zis altceva.
QUOTE(cdadan @ 7 Jul 2012, 12:29)
un benzinar n-o sa traga in viata lui ca un dizel de putere echivalenta.
*


Eu ma gandeam la cai, nu la centimetri cubi. unsure.gif
Si chiar daca timpii de referinta ar fi echivalenti, de tras, tot dizelul o sa traga mai bine.


--------------------
pegas de dame 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nWo
post 9 Jul 2012, 07:39
Post #159


new world order


Group: Members
Posts: 509
Joined: 16 February 09
From: Nord-Vest




QUOTE(Markos @ 6 Jul 2012, 14:51)
Deci o vinzi?..  sad.gif
*




Testez doar piata. Daca am o oferta serioasa, o dau, daca nu, atunci ramane. Nu ma omor sa o dau, masina merge bine, nu am nici o problema cu ea. Nu am fost si nici nu voi merge cu ea in targ, iar pe net apare doar aici, asa ca nu ma chinui prea tare sa o dau.


--------------------
Patru Zero Sapte by Peugeot
2.0 HDI 136 CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nWo
post 17 Sep 2012, 08:23
Post #160


new world order


Group: Members
Posts: 509
Joined: 16 February 09
From: Nord-Vest




Pfuuuu....ce de praf pe aici...hai sa-l mai sterg putin smile.gif

Asadar, dupa cum bine stiti, am avut o tentativa de vanzare a masinii. Eram curios ce pret primesc pe ea, dar cum nu am avut oferte serioase, am decis sa o pastrez in continuare.
Astfel, am plecat cu ea in concediu, unde a avut parte de o surpriza, adica, si-a revazut tara natala. Pe drum sa comportat excelent, ii plac la nebunie autostrazile, in special cele din Germana unde a putut alerga in voie cum a vrut ea. Consumul mixt a fost de 7%. La intoarcere, dupa ce am intrat in tara, trebuia sa alimentez, dar cum era o ora tarzie, cam 1:30 - 2:00 dimineata si aveam in spate o zi intreaga de condus, din oboseala si greseala, am alimentat cu benzina. Abia dupa ce au intrat vreo 6 litri in rezervor am simtit miros de benzina si am oprit pompa. M-am speriat putin, dar am alimentat imediat cu motorina pana la plin, adica inca vreo 45-50 de litri.
Cu toate ca m-am speriat ca ma va lasa in drum, sa stiti ca sa comportat absolut normal. Nu am constatat nici macar oscilatii ale turatiei la relantii. Am inteles ca benzina respectiva s-ar fi dizolvat in motorina, si de aceea nu a influentat cu nimic, deoarece era o cantitate mica de benzina raportata la cantitatea de motorina introdusa ulterior in rezervor. Am mers cu ea la tester si totul a iesit ok, asa ca am scapat de grija.

Despre C4 pot sa va spun ca de azi isi reia intens activitatea pt ca incepe scoala. In perioada verii a stat mai mult in garaj, doar niste calatorii scurte, asa sa o mai miscam din cand in cand. In rest s-au folosit bicicletele din dotare.
Saptamana trecuta i-am facut o revizie, ulei, filtre, completari lichide. Asa ca poate intra in forta in noul an scolar.

This post has been edited by nWo: 17 Sep 2012, 08:24


--------------------
Patru Zero Sapte by Peugeot
2.0 HDI 136 CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nWo
post 16 Oct 2012, 08:00
Post #161


new world order


Group: Members
Posts: 509
Joined: 16 February 09
From: Nord-Vest




Am trait s-o patesc si p-asta... Bietul Citroen a suferit un mic accident. Datorita soferilor de duminica ce circula cu masini inmatriculate in Bulgaria, m-am cadorisit cu usa soferului infundata. Un nene care iesea cu spatele din parcare, nu a vazut ca mi-am permis si eu sa parchez masina in respectiva parcare. Si a dat cu spatele pana a ajuns in pe randul opus unde eram parcat si a intrat cu bara in usa. Normal, masina lui nu are nimic. A mea, usa e varza... Am sa pun mai tarziu si niste poze sa vedeti despre ce e vorba.
Norocul meu e ca a lovit doar usa, nu si aripa, pragul sau usa spate. Cum stiu sigur ca asigurarea lui de Bulgaria nu ma va ajuta prea mult, nici nu ma bazez pe asta. Asa ca am luat problema in propriile maini. In prima faza ma gandeam sa o duc la reprezentanta, sa ii puna usa noua, sa o vopseasca, etc. Dar ma temeam de de un singur lucru: diferenta de culoare. Am tot vazut masini cu cate o usa in alta nuanta de culoare decat restul masinii si aratau groaznic. Plus ca vopseaua aplicata in fabrica nu se compara cu cea aplicata in orice vopsitorie auto, fie ea si cea din reprezentante. Atunci am ales varianta doi: dezmembrari.
Aici am avut un noroc teribil de mare. Am gasit exact ce cautam, ba mai mult, aceeasi nuanta de culoare. Nu se vede nici o diferenta. Parca ar fi usa originala. Singurul inconvenient e faptul ca are o mica zgarietura de vreo 2-3 cm care sper sa iasa la un polish.

Am sa pun si niste poze diseara sa va faceti o idee.

16 Oct 2012, 20:27:
Poze

This post has been edited by nWo: 16 Oct 2012, 19:27

Attached thumbnail(s)
20121016_174342.jpg ( Size: 2.99mb ) Number of downloads: 654
20121016_174326.jpg ( Size: 3.36mb ) Number of downloads: 689
20121016_174313.jpg ( Size: 2.72mb ) Number of downloads: 670


--------------------
Patru Zero Sapte by Peugeot
2.0 HDI 136 CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_2300
post 16 Oct 2012, 21:41
Post #162


Banned


Group: Members
Posts: 5.050
Joined: 5 May 06
From: București




Să înțeleg că ăla te-a lovit și nu a dat nici măcar 1 leu? mellow.gif


--------------------
Opel Astra J - 2016 - Diesel inside.
My friends, it has often been said that I like war. Friends, I love war!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nWo
post 17 Oct 2012, 05:41
Post #163


new world order


Group: Members
Posts: 509
Joined: 16 February 09
From: Nord-Vest




Mi-a dat o asigurare facuta in Bulgaria, o copie dupa cartea lui de identitate si un nr de telefon.


--------------------
Patru Zero Sapte by Peugeot
2.0 HDI 136 CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 17 Oct 2012, 07:17
Post #164


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.731
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Trebuia mers la politie, ca macar isi lua amenda. Sau te duci frumos la el si ii spui sa plateasca usa si restul de costuri, dupa care sa se spele el pe cap cu asigurarea bulgareasca.


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
MB GLA 200
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nWo
post 17 Oct 2012, 07:33
Post #165


new world order


Group: Members
Posts: 509
Joined: 16 February 09
From: Nord-Vest




Am fost la politie, si aia niste incurca lume, mi-au zis sa ne intelegem amiabil. Cica ei nu se mai implica in accidente usoare. I-am zis sa-mi faca proces verbal sa pot inainta dosar la fondul de protectie a victimelor strazii, dar nu au binevoit. Omul care m-a lovit zicea ca asigurarea e ok si va suporta totul. Eu am factura pe usa cumparata si voi primi factura si pentru manopera. Daca cineva de la asigurari ma va cauta vre-o data, ii prezint facturile, si doamne-ajuta.
Mai zicea el ceva de o firma care ar avea-o si sa-i trimit factura cu toate costurile ca o va deconta pe firma. Voi incerca si asta, dar nu am mari sperante de reusita.
Eu am nevoie zilnic de masina si nu puteam astepta pana se trezea cineva de la asigurari sa vina sa faca o constatare a daunilor, pana o repara, pana plateste...astea toate dureaza. Masina circula zilnic iar din cauza accidentului sa marit destul de bine distanta dintre cheder si geam, iar cum aici timpul e mai ploios acum, intra apa la mecanismele si circuitele electrice din usa. Sper ca azi va fi montata usa sa-mi iau o piatra de pe suflet. Apoi cu banii o rezolv eu cumva.

This post has been edited by nWo: 17 Oct 2012, 07:41


--------------------
Patru Zero Sapte by Peugeot
2.0 HDI 136 CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 17 Oct 2012, 07:53
Post #166


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.875
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




nWo - nu te supara dar domnia si comoditatea se platesc ... nu vrei banii omului ai ales sa-ti repari masina pe banii tai fara o constatare in prealabil ... nici un asigurator nu iti va mai da in veci bani ... dar ma rog a fost alegerea ta.


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 17 Oct 2012, 07:56
Post #167


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Mda, ca-si trimitea firma de asigurari din Bulgaria delegat sa faca constatarea special pentru el, ca sa constate ca masina cealalta nu are nici o urma. Aia dau banii mai rau ca firmele ieftine de la noi, la cate fraude se fac.

This post has been edited by argon: 17 Oct 2012, 07:57


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nWo
post 17 Oct 2012, 08:23
Post #168


new world order


Group: Members
Posts: 509
Joined: 16 February 09
From: Nord-Vest




QUOTE(cj98czh @ 17 Oct 2012, 08:53)
nWo - nu te supara dar domnia si comoditatea se platesc ... nu vrei banii omului ai ales sa-ti repari masina pe banii tai fara o constatare in prealabil ... nici un asigurator nu iti va mai da in veci bani ... dar ma rog a fost alegerea ta.
*



Da, asa este, ai mare dreptate, dar merg la risc. Voi incerca sa ii recuperez cumva de la el.

QUOTE(argon @ 17 Oct 2012, 08:56)
Mda, ca-si trimitea firma de asigurari din Bulgaria delegat sa faca constatarea special pentru el, ca sa constate ca masina cealalta nu are nici o urma. Aia dau banii mai rau ca firmele ieftine de la noi, la cate fraude se fac.
*



Si asta e adevarat. Nu prea cred ca voi fi cautat de cineva de acolo.


Momentan masina e intr-un service, iar ei au incercat sa ia legatura cu firma respectiva, dar fara nici un rezultat momentan, dar mai incearca.


--------------------
Patru Zero Sapte by Peugeot
2.0 HDI 136 CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 17 Oct 2012, 08:48
Post #169


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




De aia e bun CASCO...


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 17 Oct 2012, 09:12
Post #170


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Sunt foarte valabile asigurarile de bulgaria...daca polita e in regula binenteles...
Si nu iti trebuie sa te duci in bulgaria...pur si simplu sunt asiguratori in romania care preiau asigurarile din alte tari... Parca Omniasig era unu..daca mai exista firma asta dar cel putin acum ceva timp cunosc caz care si-a reparat masina pe asigurarea "bulgarului"...

Daca ai ales sa platesti tu...la revedere...
De la el vei recupera ciuciu... daca il dai in judecata iti va da cu asigurarea pe la nas si va demonstra ca a avut si bunavointa si ti-o halesti... Daca nu te despagubea asiguratorul lui, atunci aveai sanse sa castigi in instanta...asa..byebye


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 17 Oct 2012, 09:14
Post #171


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Oricum banuiesc ca usa de la dezmebrari nu a costat mai mult decat o fransiza la CASCO, deci nu e pierderea prea mare.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nWo
post 17 Oct 2012, 09:16
Post #172


new world order


Group: Members
Posts: 509
Joined: 16 February 09
From: Nord-Vest




QUOTE(kum @ 17 Oct 2012, 09:48)
De aia e bun CASCO...
*



Asa este, dar pe casco nu cred ca imi montau usa din dezmembrari. Pe casco, eu stiu ca se monteaza totul nou, iar mie imi era frica de diferenta de culoare la o usa noua si vopsita de ei.

Am sa pun poze dupa ce e gata sa vedeti cum a iesit.



17 Oct 2012, 10:20:
QUOTE(argon @ 17 Oct 2012, 10:14)
Oricum banuiesc ca usa de la dezmebrari nu a costat mai mult decat o fransiza la CASCO, deci  nu e pierderea prea mare.
*



Usa a fost pomana curata, 700 lei. Toata distractia ma costa in jur de 1000 lei. De aceea am decis sa o fac pe banii mei. Daca era o suma mai mare, altfel stateau lucrurile.

Ca fapt divers, am sunat la reprezentata si usa costa cca 2000 lei si trebuia sa astept dupa ea.

This post has been edited by nWo: 17 Oct 2012, 09:20


--------------------
Patru Zero Sapte by Peugeot
2.0 HDI 136 CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 17 Oct 2012, 09:22
Post #173


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Eu cred ca portiera aia se putea trage cu ventuze si sa ajunga la forma initiala, nu cred ca era nevoie sa cumperi o portiera sh, mai ales ca din poze, nu pare sa fie zgariata si sa fie nevoie si de o revopsire.


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nWo
post 17 Oct 2012, 09:49
Post #174


new world order


Group: Members
Posts: 509
Joined: 16 February 09
From: Nord-Vest




QUOTE(dantes @ 17 Oct 2012, 10:12)
Sunt foarte valabile asigurarile de bulgaria...daca polita e in regula binenteles...
Si nu iti trebuie sa te duci in bulgaria...pur si simplu sunt asiguratori in romania care preiau asigurarile din alte tari... Parca Omniasig era unu..daca mai exista firma asta dar cel putin acum ceva timp cunosc caz care si-a reparat masina pe asigurarea "bulgarului"...

Daca ai ales sa platesti tu...la revedere...
De la el vei recupera ciuciu... daca il dai in judecata iti va da cu asigurarea pe la nas si va demonstra ca a avut si bunavointa si ti-o halesti... Daca nu te despagubea asiguratorul lui, atunci aveai sanse sa castigi in instanta...asa..byebye
*




Da, deacord, dar service-ul unde am masina, inca nu a reusit sa dea de firma de asigurari.


17 Oct 2012, 10:55:
QUOTE(Avani @ 17 Oct 2012, 10:22)
Eu cred ca portiera aia se putea trage cu ventuze si sa ajunga la forma initiala, nu cred ca era nevoie sa cumperi o portiera sh, mai ales ca din poze, nu pare sa fie zgariata si sa fie nevoie si de o revopsire.
*



Am discutat si problema asta si mi s-a spus ca la impact tabla se dilata iar dupa tragerea cu ventuzele, aceasta va avea deformari, ma rog, asa zic baietii de la service.


This post has been edited by nWo: 17 Oct 2012, 09:55


--------------------
Patru Zero Sapte by Peugeot
2.0 HDI 136 CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 17 Oct 2012, 10:34
Post #175


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




QUOTE(argon @ 17 Oct 2012, 10:14)
Oricum banuiesc ca usa de la dezmebrari nu a costat mai mult decat o fransiza la CASCO, deci  nu e pierderea prea mare.
*


Argoane, nu toti sunt fani dezmembrari. La mine la caruta, cand mi-a smuls idiotu ala' bucata de bandou si mi-a bulit senzorul de parcare, toata dixtractia a insemnat 1499 RON (iti arat factura). O bucata de plastic, un senzor, vopsirea si manopera.
Fransiza e de 100 de coco pe la majoritatea societatilor (eu nu am). Fa tu socotelile...
Bine, tu gaseai 3 bandouri prin dezmembrari, vreo 4 senzori de parcare, toate la 100 de RON. Da' nu multi îs ca tine...

This post has been edited by kum: 17 Oct 2012, 10:35


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Shush
post 17 Oct 2012, 10:45
Post #176


٩(Ś̯Ś)۶


Group: Members
Posts: 2.117
Joined: 30 January 07
From: Brasov




Daca nu iti accepta CASCO reparatia le gaseai si tu, nu doar Argon ...


--------------------
Seat Leon 2008 Reference 1.6 - Bv-29-Trei Litere
Yamaha YZF-R125 2009 - Bv-88-Aceleasi Trei Litere
ex Dacia Logan 2005 Laureate 1.4
If a vegetarian eats vegetables, what does a humanitarian eat ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pishky
post 17 Oct 2012, 10:56
Post #177


rca Naspa


Group: Members
Posts: 3.517
Joined: 26 January 11
From: Constanta




nu-ti faci casco sa nu iti accepte reparatia, ca nu le accepti nici tu factura atunci.


--------------------
Reno, dizel, ca nu-mi permit o benzina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nWo
post 17 Oct 2012, 11:02
Post #178


new world order


Group: Members
Posts: 509
Joined: 16 February 09
From: Nord-Vest




News Flash !!!

Am dat de asigurator. Azi va veni un reprezentant al Omniasig (ei ar fi parteneri in Romania) sa constate dauna, asa ca pana atunci nu se apuca baietii sa schimbe nimic la ea. Sa vedem ce-o sa iasa.


--------------------
Patru Zero Sapte by Peugeot
2.0 HDI 136 CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 17 Oct 2012, 11:03
Post #179


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.731
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Ce ma mira pe mine este incompetenta politiei, amiabila nefunctionand decat daca ambele masini sunt asigurate in Ro, daca ma insel sa ma corecteze careva...Plus ca militia este obligata sa incheie PV, daca una din parti solicita acest lucru...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
MB GLA 200
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 17 Oct 2012, 11:17
Post #180


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.875
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(argon @ 17 Oct 2012, 08:56)
Mda, ca-si trimitea firma de asigurari din Bulgaria delegat sa faca constatarea special pentru el, ca sa constate ca masina cealalta nu are nici o urma. Aia dau banii mai rau ca firmele ieftine de la noi, la cate fraude se fac.
*



Orice firma de asigurari din afara are o firma cu care colaboreaza aici in tara ... tu la colaboratori mergi si aia iti fac constatarea .... da de unde sa ai tu habar de asa ceva ...

This post has been edited by cj98czh: 17 Oct 2012, 11:18


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
8 Pages « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 12th May 2024 - 23:22
Forum Renault