DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ca sa nu patiti si voi... :(

Dany
post 19 Jul 2003, 17:18
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 241
Joined: 21 November 02
From: Bucuresti




Poate invata si altii din lectia mea la volan. sad.gif Stiu ca pare incredibila dar este cit se poate de reala. sad.gif Din pacate.

Azi am iesit de pe o strada laterala, pe care aveam un "cedeaza trecerea". Mai mult decit atit, nu numai ca am incetinit sa ma asigur, dar chiar am FRINAT COMPLET: la iesirea de pe strada era un sant peste care altfel nu puteam sa trec - Solenza este FOARTE JOASA.

Am iesit de pe strada raminind pe banda I. Am semnalizat stinga ca sa trec pe banda a doua in intentia de a trece peste linia de tramvai. Un tigan cu o Lada m-a claxonat si a pus o frina brusca pe lateralul meu, ca si cum l-as fi incomodat cu ceva. Dupa care a accelerat si m-a depasit. Eu am intors peste linia de tramvai, dupa trecerea tiganului, si am vrut sa imi vad de drum. In oglinda insa am vazut cum tiganul intoarce cu scrisnet de roti dupa mine, ma depaseste si mi se pune perpendicular in fata. Am frinat greu.

Acum nu pot decit sa ii multumesc lui Dumnezeu ca exact in spatele meu era o masina de Politie, oprita, care dadea niste amenzi taximetristilor parcati neregulamentar. Mi se pare noroc nu sa cistigi la loterie ci sa gasesti o masina de Politie intr-un loc in care NU E NICIODATA (trec des prin zona respectiva).

Cind am vazut ca tiganul se da jos din masina nu am mai avut ce sa fac decit sa ies pe usa din dreapta, m-am aruncat afara. Tiganul (imbracat in niste pantaloni scurti si atit si plin de aur pe el) m-a urmarit cu cutitul in mina. M-am aruncat in masina Politiei si am tras usa dupa mine. Cind a vazut Politia s-a mai domolit iar politistul (un tip la vreo 30 de ani) a incercat sa imi ia apararea. Dupa ce l-a amenintat ca il baga la legea 61 (?) si ca ii suspenda dreptul de a mai conduce, ne-a pus sa dam mina si ne-a lasat sa plecam. Asta DUPA ce tiganul spunea ca m-ar omori pe loc daca ar putea si dupa ce a amenintat si toti martorii care au sarit in favoarea mea.

Uimitor: este pentru prima data cind lumea a sarit pentru mine. Asta poate si pentru ca eram la costum, cravata, elegant.

Dupa ce tiganul a plecat politistul mi-a spus ca sint al naibii de norocos. Cred ca si lui i-a fost teama sa ii faca aluia ceva (era evident!). Tot ce a facut a fost sa anunte masina prin statie ca fiind condusa de unul armat si foarte agresiv.

Incerc sa vad asta ca pe un avertisment si de acum inainte chiar daca este dreptul meu sa merg pe banda a doua o sa cedez mereu in fata tiganilor. De ce? Pentru ca vreau sa traiesc. Azi, daca nu era Politia, in mod sigur nu scapam prea usor.

Si pentru cei care sustin ca asta se intimpla doar in Romania – le spun ca in Franta se poate si mai rau.


--------------------
Renault Laguna III Coupe 2009 / Dynamique - B 00 XXX
"Tata, mama, toti cei dragi tie si restul oamenilor mari pe care ii vezi zilnic mergand la munca platesc taxe si impozite pentru ca noua tuturor sa ne fie mai bine." Ministerul Finantelor, pagina copiilor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 19 Jul 2003, 23:16
Post #2


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE

dreptul meu sa merg pe banda a doua o sa cedez mereu in fata tiganilor. De ce? Pentru ca vreau sa traiesc.


Unde esti tu, Hitler, doamne??? icon_evil.gif :roll:


--------------------
Lexus ES300H 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dany
post 19 Jul 2003, 23:53
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 241
Joined: 21 November 02
From: Bucuresti




QUOTE
n-am inteles cu cedatul benzii a II-a... pai aia trebuie cedata intotdeauna, nu? nu numai tiganilor. singura exceptie e cand esti PE EA si faci la stanga.


Pai chiar asta era faza. smile.gif Am iesit de pe o strada laterala si am luat-o la dreapta, pe sensul normal, pe un bulevard. Ceva mai incolo am pus semnal stinga si am luat-o pe banda a doua. Cind ma asiguram sa vad sa nu ma trosneasca vreun tramvai (vroiam sa o iau in sensul celalalt), s-a apucat ala cu Lada sa frineze brusc in spatele meu cum ca pasamite il incomodam, ca el trebuia sa mearga musai pe banda II. icon_evil.gif

Oricum - spray-ul paralizant / lacrimogen nu cred ca e o solutie. Ala e pentru oameni finuti, decenti! Chiar nu stiu cum m-as putea apara in cazul unui alt "eveniment rutier" similar.

Ajung incet-incet la ideea unui prieten care zice ce cea mai buna masina e tancul. Nu te ataca nimeni, ai un obstacol mai mare - tragi in el, vrei sa il parchezi - e super usor - il pui *peste* alte masini... 8)

Daniel


--------------------
Renault Laguna III Coupe 2009 / Dynamique - B 00 XXX
"Tata, mama, toti cei dragi tie si restul oamenilor mari pe care ii vezi zilnic mergand la munca platesc taxe si impozite pentru ca noua tuturor sa ne fie mai bine." Ministerul Finantelor, pagina copiilor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SGN_1310
post 20 Jul 2003, 07:35
Post #4


sgn_1310


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 9 June 03
From: Buftea, judetul CALIFORNIA




Chiar imi repugna ideea de a da prioritate etniei. 022.gif Ia mai dai in mama lor de ciori domnilor. Suntem romani nu rromani. Asha ca in spiritul libertatii noastre cred ca a trebui sa gandim liber shi sa nu ne mai lasam constranshi de tzigani. Daca eram in locul tau, as fi apasat pe acceleratie, sa vedem cat de bine ii cadea ciorii. Shi inca ceva, sa sti ca nu sunt tziganii atat de tari cum par, ideea tzine numai de faptul ca stiu sa intimideze.
Eu oricum am sa imi achizitionez o bata shi un spray lacrimogen, dar la volanul masinii cred ca sunt shi mai periculos pentru orice cioara care are intentia sa ma faca sa opresc.
Nu uitati ca in situatia de autoaparare politzistii sunt de partea voastra, dupa cum ati vazut, ei fac tot posibilul ca tziganii sa nu isi ia permise, le pun bete in roate shi sa fiu sincer sunt de acord cu ei.
Asha ca daca mai vedeti vreo cioara cu 10 puradei, daca mai vedeti "reclama" cu cioara care croieste un ghiozdan din acordeon pentru puradel, faceti un exercitiu de ignoranta, faceti'va ca nu ii vedeti shi ca nu va pasa. De ce? ...Pai pentru ca sunt hoti. Exploateaza fara mila buna noastra credinta.
Daca totusi vreti sa faceti un bine, aflati ca sunt destui batranei care cersesc, lor le puteti da. Sunt multi copii romani care nu au, shi lor le puteti da. Pentru tziganii e timpul sa aiba ei insisi grija de ei.
E timpul sa ne gandim la noi, la copii nostrii, la cei de langa noi, domnilor.
Stiu ca suna ca un manifest ieftin, dar ar fi bine sa va ganditi. De ce isi permit atat tupeu. Eu zic pentru ca le permitem!
Va rog sa luati atitudine, chiar daca insemna sa va cumparati o arma sau ceva de genul. Aratati'le ca aveti shi voi un cuv de spus. Eu unul asha am sa fac. Sa ne ajute Dumnezeu!


--------------------
Dacia 1310 - B-xx-XSK
Inaction it's a weapon of mass destruction.....
Agitatorul sef!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dany
post 20 Jul 2003, 08:49
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 241
Joined: 21 November 02
From: Bucuresti




QUOTE
Daca eram in locul tau, as fi apasat pe acceleratie, sa vedem cat de bine ii cadea ciorii. Shi inca ceva, sa sti ca nu sunt tziganii atat de tari cum par, ideea tzine numai de faptul ca stiu sa intimideze.


Eheee... Si eu daca eram in locul meu asa as fi facut. Mai ales ca era vorba de o masina mai puturoasa (Lada). Insa in fata mea era ditamai stopul pe rosu si prezenta Politiei mi s-a parut un miracol.

Cred ca eu in general sint un magnet pentru astfel de intimplari. Chiar discutam ieri: sint oameni care nu au patit NICIODATA nimic iar eu am avut parte de intimplari din astea din plin. Si e foarte ciudat! Sint genul care conduce calm, neagresiv...!

Acum vreo 7 ani (abia imi luasem carnetul) - m-au atacat unii in padure la Cernica. Masina inconjurata de 5 tipi, bite, etc. La aia am avut prezenta de spirit sa accelerez, sa dau peste unul, dupa care sa ma duc la Politie sa raportez ce am facut. Totul a fost OK in final, dar parca a fost desprins din Terminator! :?

QUOTE
Nu uitati ca in situatia de autoaparare politzistii sunt de partea voastra, dupa cum ati vazut, ei fac tot posibilul ca tziganii sa nu isi ia permise, le pun bete in roate shi sa fiu sincer sunt de acord cu ei.


Politistii SINT de partea noastra - asa este. Insa problema se pune altfel: citi din ei intervin? Omul de ieri a intervenit chiar si singur fiind, insa de cele mai multe ori se fac ca nu vad, fie din teama fie de cele mai multe ori din simpla nepasare. Romanii, in general, sint lasi: daca vad cum unul o incaseaza nu sare nimeni pentru el. Apropos de reclama aia cu ghiozdanul cred ca ar trebui inlocuita cu mai multe reclame impotriva NEPASARII si a INDIFERENTEI fata de ce li se intimpla celor din jur! sad.gif


--------------------
Renault Laguna III Coupe 2009 / Dynamique - B 00 XXX
"Tata, mama, toti cei dragi tie si restul oamenilor mari pe care ii vezi zilnic mergand la munca platesc taxe si impozite pentru ca noua tuturor sa ne fie mai bine." Ministerul Finantelor, pagina copiilor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DSops
post 20 Jul 2003, 09:45
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 663
Joined: 20 November 02
From: Timisoara




Nu as fi vrut sa ma bag in discutie, pentru ca in Timisoara, cel putin teoretic, ne avem bine cu totii. Adevarul este ca sunt si tigani cum trebuie si sunt si romani idioti din belsug. Problema cea mare este dominatia minoritatii impotriva majoritatii. Multe minoritati au elemente obraznice care au mai multe drepturi deca majoritatea: ungurii, tiganii, sectantii, homosexualii. Cum nu le convine ceva, hop la mama europa cu jalba in protap. Iar guvernantii nostri nu sunt capabili sa gandeasca si sa actioneze in interesul majoritatii, incat ma intreb daca nu ar fi mai bine fara guvern, parlament, politie, justitie si sa formeze UE o comisie de guvernare, legi au si ei si destul de bune, o forta de politie internationala, ca justitia oricum s-a mutat la curtea europeana. Pe scurt, nu trebuie sa aiba nimeni drepturi mai mari in tara asta, decat daca le merita (loc parcare handicapati, loc in tramvai pentru batrani si gravide, etc.). Daca incerc eu sa vand o revista pe strada, ma umfla imediat politia, de cei care vand "Treziti-va", nu se leaga nimeni. De ce ? Nu avem aceleasi legi?
Sorry, dar si eu vad din ce in ce mai multe cestiuni care ma inspaimanta...


--------------------
Melg cu tutu la plimbale
Pe unde-i gloapa mai male.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 21 Jul 2003, 08:42
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




QUOTE
QUOTE
Daca eram in locul tau, as fi apasat pe acceleratie, sa vedem cat de bine ii cadea ciorii. Shi inca ceva, sa sti ca nu sunt tziganii atat de tari cum par, ideea tzine numai de faptul ca stiu sa intimideze.


Eheee... Si eu daca eram in locul meu asa as fi facut. Mai ales ca era vorba de o masina mai puturoasa (Lada). Insa in fata mea era ditamai stopul pe rosu si prezenta Politiei mi s-a parut un miracol.

Cred ca eu in general sint un magnet pentru astfel de intimplari. Chiar discutam ieri: sint oameni care nu au patit NICIODATA nimic iar eu am avut parte de intimplari din astea din plin. Si e foarte ciudat! Sint genul care conduce calm, neagresiv...!

Acum vreo 7 ani (abia imi luasem carnetul) - m-au atacat unii in padure la Cernica. Masina inconjurata de 5 tipi, bite, etc. La aia am avut prezenta de spirit sa accelerez, sa dau peste unul, dupa care sa ma duc la Politie sa raportez ce am facut. Totul a fost OK in final, dar parca a fost desprins din Terminator! :?

sad.gif


bai tata dar vezi ce faci cu energiile alea de ii tot atragi pe astia...

io nu vad ca solutie achizionarea de bate, rangi, cutite, sprayuri...oricum in fata tiganilor sau a derbedeilor incercati nici macar nu le stim sa le folosim, iar Doamne fereste mai intri si in penal cu ele...

oriunde viata isi are riscurile ei.. ma uitam pe discovery la un reportaj in japonia despre bandele de tineri motociclisti cum inconjurau o masina pana se enerva ala si claxona si o luau la bate..tineri care clacau din pricina scolii si o luau pe aratura...

ce pielea mea sa facem, sa cumparam o insula in caraibe.. dar acolo dai de alte lighioane?!?!100% siguranta nu gasesti nicaieri...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djtzeava
post 22 Jul 2003, 01:09
Post #8


membru bosorog :D


Group: Members
Posts: 349
Joined: 23 October 02
From: beler




eh pe mine ma doare undeva de lege in general cand e vorba sa ma apar o fac cum stiu mai bine,cand o sa am chef imi fac permis de arma si imi iau un pistol cu aer comprimat si cu amortizor ca sa nu faca zgomot pe langa bate si cutit ca cu astea nu faci nimic daca vin vreo 6 tziganoi de 3/2 cat tine eh hai ca,cu pistolul poate mai scapi si pe urma iti cauti un avocat care sa te scoata din kkt .
Pai daca vin dupa mine sa ma opreasca niste masini pai eu ii dau blana si am scapat de ei (daca au masini mai puturoase ca dsn-ul meu) ehh daca au bmw-uri eh atunci mai vorbim ,dar oricum nu imi doresc sa am de aface cu dastia si nici nu am avut de aface cu ei


--------------------
dacia /bmw/vw supernova europa/318/passat 2.0tdi 11-01, 06-98, 04-07
b27upz,b28wpz,b280wpz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 22 Jul 2003, 07:56
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




QUOTE
eh pe mine ma doare undeva de lege in general cand e vorba sa ma apar o fac cum stiu mai bine,cand o sa am chef imi fac permis de arma si imi iau un pistol cu aer comprimat si cu amortizor ca sa nu faca zgomot pe langa bate si cutit ca cu astea nu  faci nimic daca vin vreo 6 tziganoi de 3/2 cat tine eh hai ca,cu pistolul poate mai scapi si pe urma iti cauti un avocat care sa te scoata din kkt .
Pai daca vin dupa mine sa ma opreasca niste masini pai eu ii dau blana si am scapat de ei (daca au masini mai puturoase ca dsn-ul meu) ehh daca au bmw-uri eh atunci mai vorbim ,dar oricum nu imi doresc sa am de aface cu dastia si nici nu am avut de aface cu ei


e discutabil daca asta e solutia... :? :?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 22 Jul 2003, 09:10
Post #10


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




S-ar putea sa va cam suparati pe mine dupa ce ve-ti citi urmatoarele:
Din fire conduc destul de tare poate undeva peste limita legalitatii, insa incerc sa nu ii incomodeze pe ceilalti participanti la trafic care circula disciplinat, nu iau fete nu ii oblig pe ceilalti sa franeze ca sa ma bag eu, etc... In schimb cer cam acelasi lucru si de la ceilalti participanti, iar atunci cand se nimereste vre-unul sa conduca ca pe mosia lu tacsu, apoi ce iese nu va doriti sa vedeti... Asta e mentalitatea mea si nu cred ca o voi schimba fie ca e bine, fie ca e rau.
Ca sa va dau un exemplu: Veneam intr-o zi pe linia lu 15 prin fata parcului Carol, ma cam grabeam, in fata mea o masina de Scoala, se taraia de ma plictisisem, nu am clacsonat nu am zis nimic, dehh e scoala. In fata parcului imi iau inima-n dinti si dau s-o depasesc, pe dreapta ce e drept pt ca pe stinga veneau ceilalti (pe contrasens, ca asa e frumos), instructorul ma vede si am vazut (si simtit) cum calca acceleratia ca sa nu ma lase, lucru ce a dus la nereusita incercarii mele de depasire si aproape a reusit sa ma trimita intr-un pom. Dupa ce m-am dezmeticit din sperietura m-am dus in spatele lui si ii vedeam fata satisfacuta, parca il si auzeam cu ii povestea elevului ca o sa intalneasca tot felul de dementi din astia si ca asa trebuie procedat ca sa se invete minte... Il depasesc si merg in fata lui cam cu aceeasi viteza, foarte aproape, mai mergem zece metrii si aproape de o trecere de pietoni (unde nu trecea nimeni) calc frana cat pot si ma uit in oglinda... Nu a apucat sa mai franeze si el a luat (instructorul) de volan stanga si s-au dus pe contrasens, noroc ca nu veanea nimic din fata. Apoi am plecat, sper ca si-a invatat lectia!
Asa ca fereti-va de mine!


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MBZ
post 22 Jul 2003, 09:33
Post #11


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 27 November 03




QUOTE
S-ar putea sa va cam suparati pe mine dupa ce ve-ti citi urmatoarele:
Apoi am plecat, sper ca si-a invatat lectia!  
Asa ca fereti-va de mine!

subscriu...
io am facut la o situatie identica exact la fel...
numai ca respectivul nu era cu o masina de scoala ci cu un :shock: TIR
a iesit de pe varianta in fata mea durandul fix in cot ca`mi taie fata, si de trei ori la depasire accelera cu spume(probabil ca era gol) si astept moment prielnic si dau cu a3-a la blana, si trec, m-am dinut in fata lui la cca 5-6 m, si brusc am rupt frana, binenteles ca si el...,dar cand a franat(eram afara din localitate/peste 90km/h)) s-a latit duba pe sosea...
l-am lasat sa revina drept si dupa aia i-am dat sandale...daca ma prindea ala cred ca ma coafa cu levierul...smile.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dany
post 22 Jul 2003, 09:56
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 241
Joined: 21 November 02
From: Bucuresti




Salutare!

Apropos de cele doua mesaje de deasupra. smile.gif Chiar daca in general conduc calm, am exact aceeasi atitudine. Nu ma supar daca in fata mea cineva cu scoala merge incet, pentru ca e normal. Dar daca e mitocan ma supar. Si incerc, intr-un mod prostesc poate, sa ii "corectez" pe ceilalti fortindu-i sa conduca corect.

Un exemplu este intersectia de la Universitatii, cind veniti dinspre Unirii inspre Romana. Acolo sint niste benzi desenate punctat, ca omul sa nu mearga drept de-a-m-pulea (am scris corect? smile.gif ) ci sa ia o curba mica. Eu tin banda mea, corecta, insa multi o taie si incerc sa NU ii las sa faca asta. sad.gif

Ma intreb insa cit timp o sa mai fac asta fara sa o incasez. Poate ca la un moment dat o sa supar pe cineva si o sa o incasez. Lectia pe care am luat-o de curind ma cam determina sa fiu atent pe cine "incomodez". Pentru ca la noi domneste legea pumnului.

Si apropos de faza cu TIR-ul. Mai demult eram cu prietena mea si coboram pe Kogalniceanu. La un moment dat o duba TV (o joanghina ordinara) a incercat sa mi se bage in fata, depasind pe cineva. In general II LAS sa intre in fata mea DOAR daca semnalizeaza. Nu imi place insa sa imi taie calea - este o lipsa de respect. Ce s-a intimplat? S-a pus cu rabla-n spatele meu si la primul stop s-a dat jos cu niste lanturi sa vina dupa mine!!!!! Am trecut pe rosu si pina la urma am scapat de urmarirea lui!

Creepy. Ma intreb ce naiba puteam face intr-un astfel de caz? Dpdv legal. La bita ma invingea - el avea lanturi si era mai mare. smile.gif La spray - afara batea vintul si riscam prea mult. Electrosoc - prea riscant - daca ma apropiam ma lua la lanturi. Pistol? Nu ai voie sa il folosesti DECIT dupa ce te-a atacat deja (aka ti-a spart fata!)...


--------------------
Renault Laguna III Coupe 2009 / Dynamique - B 00 XXX
"Tata, mama, toti cei dragi tie si restul oamenilor mari pe care ii vezi zilnic mergand la munca platesc taxe si impozite pentru ca noua tuturor sa ne fie mai bine." Ministerul Finantelor, pagina copiilor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 22 Jul 2003, 10:01
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




ca sa va purtati asa ar insemna sa fiti perfecti; daca nu ai toleranta fata de ceilalti atunci cum pielea mea vreti sa ajungem sa ne civilizam? mustele se ineaca in miere si nu in vin....
chiar ma dezamagiti cu acest comportament...
macar nu va mai plangeti de romania ca va integrati perfect in aceasta societate....

sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 22 Jul 2003, 10:06
Post #14


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE
Pistol? Nu ai voie sa il folosesti DECIT dupa ce te-a atacat deja (aka ti-a spart fata!)...

Se considera legitima aparare cind tu ii provoci "daune" cel mult egale cu CE AR FI PUTUT el sa-ti faca tie!!! Daca s-a dat jos cu lantul, se considera ca iti putea aplica o lovitura cauzatoare de "moarte prin deces", de unde rezulta ca erai oarecum acoperit. Oricum, stateai pe la bulau un pic (cit se desfasurau cercetarile preliminare macar).


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 22 Jul 2003, 10:13
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




stati mai baietzi calmi ca iesiti mai castigati.. nu tu adrenaline, nu tu ochi iesiti din orbite de nervi, nu tu spume la gura!!!! mai consumati si servetele ; si acum vine intrebarea? aro, softis, zewa??? a propos de autorespect, hehe laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MBZ
post 22 Jul 2003, 10:23
Post #16


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 27 November 03




QUOTE
ca sa va purtati asa ar insemna sa fiti perfecti; daca nu ai toleranta fata de ceilalti atunci cum pielea mea vreti sa ajungem sa ne civilizam? mustele se ineaca in miere si nu in vin....  
chiar ma dezamagiti cu acest comportament...
macar nu va mai plangeti de romania ca va integrati perfect in aceasta societate....

sad.gif  :(  :(  :(  :(  :(

Bobo, acum pe bune!, sa fim civilizati, sa fim toleranti, intelegatori, OK...
dar cand un cretin o comite si tot el face pe vexatu` si mai vine sa iti explice cu lantul cum e treaba pe sosea...este prea mult...
una este sa fii condescendent si alta sa te calce`n picioare un nenorocit...
io uite ce am patit:
mergeam noapte, si intr-o comuna, vaz ceva dar nu stiam ce, si oricum opresc, cand ma apropii ce era, unu cu un camion, fara nici o lumina pe laterala, facea manevre de pe o ulita, las si io geamul si ii zic: bai nene, fii mai atent sau cheama pa careva sa te ghideze, ca daca nu beleam ochii bine, ma infigeam ecxat in mijloc si dus eram, si `mnealui din inaltul cabinei, isi exprima o intromisiune`n mama fara nici un menajament si`mi mai si remite o flegma direct in ochi...
io stupefiat, imi sterg umoarea nenorocitului de pe ochi,(doar il atentionasem politicos ca putea sa trimita pe cineva in pamant si pe el in puscarie), scot spaiul de il tin in masina(spp jet de 3 m) sii ii dau una direct in mecla sa vaza si el cum este, si mai tin si spre cabina jetul in toatal pret de f`o 5-6 secunde...
dupa 2 ore cand m-am intors camionul tot acolo, am redus viteza si animalul isi revenise, a fost linistit si cuminte ca-si mai lua o doza...
asadar este bine la momentul potrivit sa ai reactii corespunzatoare, altfel risca si altul sa pateasca ce puteam sa patesc....
crezi tu ca mai se da ala ciumec fara sa se asigure, sau fara sa`i fie teama ca si-o incaseaza?
io zic ca nu...
i-am plans de mila oricum dar asta este, si de mine mi-e mila...
sper sa nu se fi spalat pe ochi sau cap 48 de ore ca se reactiveaza substanta si iar stai 30 minute cu bocancii`n sus

sanatate


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 22 Jul 2003, 10:27
Post #17


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE
sper sa nu se fi spalat pe ochi sau cap 48 de ore ca se reactiveaza substanta si iar stai 30 minute cu bocancii`n sus

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 22 Jul 2003, 10:34
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Mai fratilor, si eu ma enervez si-mi ies din pepeni, insa trebuie sa realizam ca nu facem altceva decat sa escaladam violenta. MBZ, probabil mesteru' cu camionu, data viitoare nu o sa mai dea cu flegma, ci direct cu bata peste parbriz. Sau si mai grav, la mintea lui de dobitoaca, o sa isi ia shish sa se apere de smecherii cu spray.

Serios acum, cred ca trebuie cu totii sa ne controlam mai mult. Intr-o societate normala probleme de genul asta nu se rezolva facand dreptate cu parul. Pentru ca atunci se cheama ca traim in jungla. V-ati gandit ca poate, intr-o zi, sotia dumneavoastra, vorbind la telefon, intra pe rosu intr-o intersesctie? Chiar v-ar face placere deosebita sa va duceti cu portocale la spital ca un baiat nervos i-a f***t o bata in crestetul capului ca e proasta?

Uneori se impune educatie cu bata, insa cred ca ar trebui sa ne gandim mai bine la consecinte. Cu totii suntem tineri si ne fuge sangele repede prin vene, insa mai trebuie sa mai si "numaram pana la 5 si sa inspiram adanc" inainte de a ne da jos din masina cu arma in mana.


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 22 Jul 2003, 10:37
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




MBZ ... daca tipul era alergic la chestia cu care i-ai dat tu pe fatza. Daca apareau complicatii? Faceai parnaie pentru ca te-ai pus la mintea unui prost? Dupa parerea mea ... daca ala a fost prost ... tu ai fost si mai si. Plus ca ai dat cu spray-ul in cabina ... fara sa stii ce mai e acolo. Daca avea un copil de 2-3 ani sau o babutza de vreo 80? Ca doar era noapte ... de abia vedeai camionul, nu?

Fiecare sofer mai greseste ... mai taie calea unuia fara sa vrea sau fara sa semnalizeze ... dar daca toti ar reactiona rau la asa ceva ... ne-am duce dracului. Reactia pe care ai avut-o tu la faza cu TIR-ul sau pe care a avut-o dragOn e identica cu cea avuta de tziganul care l-a fugarit pe Dany (eu unul tare as fi vrut sa vad faza icon_twisted.gif). Concluzia o trageti si voi...


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 22 Jul 2003, 10:51
Post #20


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




acum sa va zic si eu. era cu o zi inainte sa plec. super stresat si super nervos si nu-mi v eedeam capul de treburi. merg eu linistit, repede dar linistit tocmai din cauza ca eram nervos si mi-a zis sa nu fac care cumva ceva. asa deci, trebuia sa fac stanga pe o straduta (splai tei) care merge paralel cu lacul tei. acolo ii poti da bine si ajungeam mai repede acasa. unul cu un break cli in dreapta mea. din stanga , unde vroiam noi sa intram nu venea nimic, se face liber, si imi ia fata la marea arta, zic ok nici o pb, vreau sa-l depasesc pe straduta, nimic facea zigzag in fata mea, nu a vrut si pace, zic bun , apoi cand gasesc o portita incerc sa-l depasesc el nimic in fata mea si frana scurta, aaaaaa pai pana aici a fost, am gasit o portita si mai mica i-am dat 1-a (eram in a 3 la vreo 40 la ora) apoi a 2 -a si am ajuns in fata lui apoi am inceput usor frana , frana , pana cand frrrrraaaaaanaaaaa si s-a oprit si tolomacul in spatele meu, m-am dat jos si l-am batut , de l-am umflat, el in masina eu pe geam, i-am carat la pumni vreo 2 minute, apoi i-am zis sa stea cuminte si daca mai vede vreu un nebun sa il lase sa treaca ca o avea pb omul, dupa aia stiti ce bine m-am simtit? asta e, am facut-o si p'asta . despre el cred ca o sa stea cuminte ceva timp. nu imi sta in fire sa sar la bataie dar pana cand !!!!


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 22 Jul 2003, 10:51
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




QUOTE
Mai fratilor, si eu ma enervez si-mi ies din pepeni, insa trebuie sa realizam ca nu facem altceva decat sa escaladam violenta. MBZ, probabil mesteru' cu camionu, data viitoare nu o sa mai dea cu flegma, ci direct cu bata peste parbriz. Sau si mai grav, la mintea lui de dobitoaca, o sa isi ia shish sa se apere de smecherii cu spray.

Serios acum, cred ca trebuie cu totii sa ne controlam mai mult. Intr-o societate normala probleme de genul asta nu se rezolva facand dreptate cu parul. Pentru ca atunci se cheama ca traim in jungla. V-ati gandit ca poate, intr-o zi, sotia dumneavoastra, vorbind la telefon, intra pe rosu intr-o intersesctie? Chiar v-ar face placere deosebita sa va duceti cu portocale la spital ca un baiat nervos i-a f***t o bata in crestetul capului ca e proasta?

Uneori se impune educatie cu bata, insa cred ca ar trebui sa ne gandim mai bine la consecinte. Cu totii suntem tineri si ne fuge sangele repede prin vene, insa mai trebuie sa mai si \"numaram pana la 5 si sa inspiram adanc\" inainte de a ne da jos din masina cu arma in mana.


corect.....


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 22 Jul 2003, 10:51
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




QUOTE
MBZ ... daca tipul era alergic la chestia cu care i-ai dat tu pe fatza. Daca apareau complicatii? Faceai parnaie pentru ca te-ai pus la mintea unui prost? Dupa parerea mea ... daca ala a fost prost ... tu ai fost si mai si. Plus ca ai dat cu spray-ul in cabina ... fara sa stii ce mai e acolo. Daca avea un copil de  2-3 ani sau o babutza de vreo 80? Ca doar era noapte ... de abia vedeai camionul, nu?

Fiecare sofer mai greseste ... mai taie calea unuia fara sa vrea sau fara sa semnalizeze ... dar daca toti ar reactiona rau la asa ceva ... ne-am duce dracului. Reactia pe care ai avut-o tu la faza cu TIR-ul sau pe care a avut-o dragOn e identica cu cea avuta de tziganul care l-a fugarit pe Dany (eu unul tare as fi vrut sa vad faza  :twisted:). Concluzia o trageti si voi...


si mai corect...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 22 Jul 2003, 10:55
Post #23


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE
acum sa va zic si eu. era cu o zi inainte sa plec. super stresat si super nervos si nu-mi v eedeam capul de treburi. merg eu linistit, repede dar linistit tocmai din cauza ca eram nervos si mi-a zis sa nu fac care cumva ceva. asa deci, trebuia sa fac stanga pe o straduta (splai tei) care merge paralel cu lacul tei. acolo ii poti da bine si ajungeam mai repede acasa. unul cu un break cli in dreapta mea. din stanga , unde vroiam noi sa intram nu venea nimic, se face liber, si imi ia fata la marea arta, zic ok nici o pb, vreau sa-l depasesc pe straduta, nimic facea zigzag in fata mea, nu a vrut si pace, zic bun , apoi cand gasesc o portita incerc sa-l depasesc el nimic in fata mea si frana scurta, aaaaaa pai pana aici a fost, am gasit o portita si mai mica i-am dat 1-a (eram in a 3 la vreo 40 la ora) apoi a 2 -a si am ajuns in fata lui apoi am inceput usor frana , frana , pana cand frrrrraaaaaanaaaaa si s-a oprit si tolomacul in spatele meu, m-am dat jos si l-am batut , de l-am umflat, el in masina eu pe geam, i-am carat la pumni vreo 2 minute, apoi i-am zis sa stea cuminte si daca mai vede vreu un nebun sa il lase sa treaca ca o avea pb omul, dupa aia stiti ce bine m-am simtit? asta e, am facut-o si p'asta . despre el cred ca o sa stea cuminte ceva timp. nu imi sta in fire sa sar la bataie dar pana cand !!!!


ABSOLUT DE SUPREM DE CORECT !!!!!
icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 22 Jul 2003, 11:05
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




QUOTE
m-am dat jos si l-am batut , de l-am umflat, el in masina eu pe geam, i-am carat la pumni vreo 2 minute


Daca nu e tolomac, reclamatie la Sectie, certificat de la IML, si dvs, dl. GeorgeB o sa dati cu subsemnatul! Si sincer, cred ca eu nu m-as lasa pana cand nu v-ati pricopsi cu o sentinta definitiva.

Imi pare extrem de rau, insa acest topic am crezut ca doreste sa infiereze comportamentul golanesc al unor "co-nationali". Se numeste parca "Ca sa nu patiti si voi...: sad.gif" Cred ca ar trebui pornit un nou topic denumit "Cum le-o dam in goarna celorlalti participanti la trafic; Ghid Practic", unde vad canu s-ar duce lipsa de talente teribiliste.

P.S. Va rog sa va intrebati prietenii expati sau romanii ce lucreaza in tarile civilizate, la care tot ravnim, cu ce te poti alege daca procedezi astfel. Timp nu ai castigat, ca te-ai batut cu un berbec, insa foarte probabil iti patezi cazierul si mai stai si nitel dupa fileu. Se merita? Pentru o zi in care nervozitatea avea de fapt alte cauze?


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 22 Jul 2003, 11:08
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




QUOTE
QUOTE
ca sa va purtati asa ar insemna sa fiti perfecti; daca nu ai toleranta fata de ceilalti atunci cum pielea mea vreti sa ajungem sa ne civilizam? mustele se ineaca in miere si nu in vin....  
chiar ma dezamagiti cu acest comportament...
macar nu va mai plangeti de romania ca va integrati perfect in aceasta societate....

sad.gif  :(  :(  :(  :(  :(

Bobo, acum pe bune!, sa fim civilizati, sa fim toleranti, intelegatori, OK...
dar cand un cretin o comite si tot el face pe vexatu` si mai vine sa iti explice cu lantul cum e treaba pe sosea...este prea mult...
una este sa fii condescendent si alta sa te calce`n picioare un nenorocit...


io te inteleg perfect.... nu spun ca nu ai dreptate.. am scris pe alt topic, ca m-am mai pus si io la mintea unor cretini (unu care venea pe contrasens pe floreasca)... dar, revenind la discutiile de pe acel topic, apa trece pietrele raman...de ce pielea mea sa ma enervez (ca ma enervez tare si inima parca bubuie) si sa intru in pamant pentru cretini? la 40 de ani parca m-as vedea cu distonocalme si alte alea de inima..

asta e una..

a doua e urmatoarea: toti gresim.. mai fac si io unele de-ti sta mintea-n loc...ai uneori o zi proasta de parca atunci ai pus mana pe volan.. de obicei daca ma simt asa ma dau jos si o las pe nevasta-mea..
nu mai zic de femeile la volan..

singura data cand as accepta acest comportament (nu ca l-as incuraja) este cu smecherii (cum am facut io cu ala de pe contrasens).. atunci da, poate merita niste lectii...
problema e ca nu stiu cat intelege, nu stiu daca trage invataminte, nu stiu daca stii sa-i dai lectia (sa-l bati mar dar nu sa-l omori sai sa-i faci ceva grav, si tu sa nu patesti nimic, etc.), si nu stiu daca suntem in masura sa dam lectii...asa ca pana la urma nu stiu daca e cazul sa facem ceva si cu astia..


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 22 Jul 2003, 11:09
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




Sincer nu stiu ce sa zic in problema asta. De obicei imi cam sare si mie mustaru repede si desi sunt foarte calm daca ma apuca criza pe unu e rau de tot. (ultimu care a scapat ca prin minune era omu de la interfoane care a suparat-o pe maica'mea si era sa-l bat cu bormashina lui - norok ca l-au scos 2 vecini din ghearele mele) La volan cred ca toti am comis-o la randul nostru. I-am rupt odata (cand eram mai tanar) oglinda lu unu ca m-a injurat. M-am dat jos la el au urlat, am facut spume (sau remedeiat cu shervetzele softis : pt BOBO), i-am zis ca-l sparg ca-l nenorocesc dupa care am pus mana pe oglinda din dreapta i-am dat Remove si i-am asezat-o pe scunu din derapta (avea geamu deschis - opel kadet) nu a zis omu nimik. Oricum ne-am luat la cearta pt ca i-am batut obrazu ca s-a bagat in fatza mea la televiziune in fatza statiei de autobuze si am franat de eram afish pe partbriz. Sincer dupa asta mi-am facut autocritica si nu prea am fost multzumit de mine. acum ii bag in masa in gand si plec. Nu ma ma mai intereseaza sportul asta extrem. Nici daca ma pocneste unu nu ma mai intereseaza. In general nu cobor din masina la nici o treaba. Nici la Gabori. Stau linistit, deschid geamul 4 cm ii dau aktele......., la Punto am un sprei iritant in buzunarul ushii da nu l-am folosit de 2 ani. :wink:


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 22 Jul 2003, 11:10
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




QUOTE
QUOTE
acum sa va zic si eu. era cu o zi inainte sa plec. super stresat si super nervos si nu-mi v eedeam capul de treburi. merg eu linistit, repede dar linistit tocmai din cauza ca eram nervos si mi-a zis sa nu fac care cumva ceva. asa deci, trebuia sa fac stanga pe o straduta (splai tei) care merge paralel cu lacul tei. acolo ii poti da bine si ajungeam mai repede acasa. unul cu un break cli in dreapta mea. din stanga , unde vroiam noi sa intram nu venea nimic, se face liber, si imi ia fata la marea arta, zic ok nici o pb, vreau sa-l depasesc pe straduta, nimic facea zigzag in fata mea, nu a vrut si pace, zic bun , apoi cand gasesc o portita incerc sa-l depasesc el nimic in fata mea si frana scurta, aaaaaa pai pana aici a fost, am gasit o portita si mai mica i-am dat 1-a (eram in a 3 la vreo 40 la ora) apoi a 2 -a si am ajuns in fata lui apoi am inceput usor frana , frana , pana cand frrrrraaaaaanaaaaa si s-a oprit si tolomacul in spatele meu, m-am dat jos si l-am batut , de l-am umflat, el in masina eu pe geam, i-am carat la pumni vreo 2 minute, apoi i-am zis sa stea cuminte si daca mai vede vreu un nebun sa il lase sa treaca ca o avea pb omul, dupa aia stiti ce bine m-am simtit? asta e, am facut-o si p'asta . despre el cred ca o sa stea cuminte ceva timp. nu imi sta in fire sa sar la bataie dar pana cand !!!!


ABSOLUT DE SUPREM DE CORECT !!!!!
icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif



puteam sa pariez, hehe laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MBZ
post 22 Jul 2003, 11:52
Post #28


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 27 November 03




incerc sa raspund tuturor printre cuvinte, si inchid subiectul...
niciodata, dar niciodata nu incalc dreptul altuia, sunt liberal si stiu ca libertatea mea se intinde pana a o nu incalca pe a altuia, nu mai sunt chiar la prima tinerete si am trecut prin de toate....
Dar, la fel am constatat din experienta si din lectura, si aci ma refer la politici de stat, tehnici de marketing, zone de influenta si asa mai departe, ca atunci cand esti atacat sa raspunzi cu maxima prudenta si ponderare can este o situatie fortuita sau cotidiana, dar pana cand? pana la limita atacului injust, nedrept si pagubitor....
in general ma controlez si`mi stapanesc bine nervii, dar atunci cand dincolo de injustetea atacului suferit, merg si incerc sa determin un comportament adecvat printr-o cerere civilizata, si mi se raspunde agresiv, violent sau la intimidare, raspund cu o violenta so forta demobilizatoare cel putin dubla cu a atacului...
si totul se termina imediat!
uitati-va la statele lumii, uitati-va la companiile internationale...
folosesc exact aceleasi argumente violente pentru !culme! neescaladarea violentei...
nu incerc sa tin pledoarii nimanui, sunt roman si vorba zice, sa te fereasca Dumnezeu de roman, daca incerci sa-l asupresti...
atat timp cat respect, incerc sa ajut, sa mentin o stare de normalitate si mi se raspunde cu agresivitate, mi se pare nu numai justificat sa raspund cu forta coplesitoare pentru atacator, ca sa stie unde ii este locul si ca...pe aici nu se trece...
este vorba de respect
daca din civilizatie nu il detine, il poate obtine prin teama..
nu te atac, nu te sicanez, nu te asupresc si nu abuzez de tine, dar sa te fereasca Dumnezeu sa incerci asa ceva cu mine ca dracu`i-al tau

cat despre categoriile, copii, babute, femei nauce si asa mai departe, ele nu intra in categoria celor care sunt atacatori, ci pot doar avea o agresivitate formala, din teama, si pe care ii protejez instinctiv si neconditionat...
intotdeauna inainte de ai da cu bomba in cap atacatorului ma asigur ca nu sunt victime colaterale, caz in care aplic politica cea mai simpla, plec si il las pe respectivul fara interlocutor...
o alta componenta importanta in justificarea raspunsului este evaluarea fortei atacului in mod corect cat si balanta raspunsului, pentru ca daca esti in inferioritate si raspunsul nu este coplesitor ai dat de dracu sau ai toate sansele sa dai de el..
nu puteti sa ma convingeti ca pe banii mei, pe munca mea, sa ma las calcat in picioare de un nemernic indivferent de rasa, culoare , religie, potenta financiara etc.

multi au un comportament iresponsabil pe sosea din cauza unor handicapuri mentale mai mult sau mai putin severe, educationale, au clipe de ratacire, sunt inocenti sau neatenti, si acestia trebuiesc evitati, acceptati, pe cat posibil protejati si de ei si de tine...
dar ailalti, aia rai, la aia 2 beste bot si trimisi in coltul lor, invatare de mine...

parerea mea...de la care nu abdic..


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 22 Jul 2003, 11:59
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




in principiu ai dreptate...
in fine... viata e o lupta pana la urma.. cel mai tare (fizic, mental, economic, sexual, hehe) rezista.... oricat o dam pe umanitate tot razboi se cheama ce facem ..

oricum ar fi la sfarsit trebuie stropit cu bere...stiti bancul?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 22 Jul 2003, 12:18
Post #30


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




sunt de parere ca topicul a cam deviat asa ca il inchid .


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
8 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd June 2024 - 00:01
Forum Renault