DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

102 Pages « < 34 35 36 37 38 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Antifonare capotă, inclusiv blană, pedalier

B 45 GAO
post 6 Sep 2006, 16:15
Post #1051


Membru autentic


Group: Members
Posts: 203
Joined: 2 September 05




Nu e acelasi lucru.Are alte proprietati.Una este pentru Sound and Music si una este pentru Car Restaoration.Oricum cred ca daca aplici toate componentele dynamat pe masina poti sa antifonezi un tanc sau un Roman!!!


Are cineva idee cine e distribuitor dynamat in romania sau care poate aduce si altceva decat dynamat extreme???

This post has been edited by B 45 GAO: 6 Sep 2006, 16:34


--------------------
DACIA Logan 1,4/ SEAT Leon 1,6 16V/ TOYOTA Aygo 68CP - B 45 GAO
Te tin franele sa ne tragem?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3ldiablo
post 6 Sep 2006, 17:22
Post #1052


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 21 December 05
From: Bucuresti




exista doar un singur produs dynamat extreme!
vizitati site-ul www.dynamat.com. ce arata B 45 GAO in poza e ce a montat si Miky 48 in portbagaj!


--------------------
- Dacia Logan Ambition 2005-
-Powered by Ground Zero-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Miky 48
post 6 Sep 2006, 18:09
Post #1053


Taximetrist


Group: Members
Posts: 196
Joined: 1 March 06
From: Arad




Sper sa nu fie considerata reclama dar eu l-am cumparat de pe sono.ro, au mai multe modele si cind l-am luat eu aveau cel mai bun pret. Intra la ei pe site si vezi ce pot sa-ti aduca si preturile lor.
O mare parte a zgomotului din exterior se transmite in interior prin vibratia tablei, deci primul pas in antifonare este aplicarea unui material care sa impiedice tabla sa vibreze. Ca sa faci o anfifonare cum scrie la carte (pe site la dynamat) te-ar costa cel putin inca o data pretul pe care l-ai platit pe logan, cei care fac asa ceva (in SUA) au masini care au de cind sa le lase cadou la nepoti wink.gif .

This post has been edited by Miky 48: 6 Sep 2006, 18:16


--------------------
Dacia Logan 2006 Laureate+ - AR-99-JAF
Nu te enerva! Nu stiu sa conduc!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 6 Sep 2006, 18:15
Post #1054


-


Group: Members
Posts: 22.105
Joined: 19 April 05
From: Romania




Ca sa zic asa . . aluband-ul costa doar 10% din pretul ala de 949.90RON la aceeasi marime (3.34 mp).


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Miky 48
post 6 Sep 2006, 18:20
Post #1055


Taximetrist


Group: Members
Posts: 196
Joined: 1 March 06
From: Arad




Si eu tot acest lucru vreau sa il scot in evidenta: alubandul isi merita toti bani, dynamatul este pt pretentiosi sau pt maniaci rolleyes.gif .
Eu l-am luat la "reducere" 6 mil si il folosesc in mare parte 70% pt sistemul audio.


--------------------
Dacia Logan 2006 Laureate+ - AR-99-JAF
Nu te enerva! Nu stiu sa conduc!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B 45 GAO
post 6 Sep 2006, 22:30
Post #1056


Membru autentic


Group: Members
Posts: 203
Joined: 2 September 05




Da!CLAR!Adio dynamat daca trebuiesc 3 bulkuri...!Adio dynamat traiasca aluband!

Acum stiu ca probabil sunt al 1000e-lea care pune intrebarea asta dar nu mai gasesc postul cu pretul si locul de unde se poate cumpara alubandul!

Scuze!

Multumiri anticipate!


--------------------
DACIA Logan 1,4/ SEAT Leon 1,6 16V/ TOYOTA Aygo 68CP - B 45 GAO
Te tin franele sa ne tragem?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 7 Sep 2006, 08:32
Post #1057


-


Group: Members
Posts: 22.105
Joined: 19 April 05
From: Romania






--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B 45 GAO
post 7 Sep 2006, 14:30
Post #1058


Membru autentic


Group: Members
Posts: 203
Joined: 2 September 05




Mai are cineva FONOMIN?
Mai e cineva interesat sa cumparam un balot?


--------------------
DACIA Logan 1,4/ SEAT Leon 1,6 16V/ TOYOTA Aygo 68CP - B 45 GAO
Te tin franele sa ne tragem?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
uzo
post 9 Sep 2006, 06:09
Post #1059


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 24 March 06
From: B




vreau si eu sa antifonez interiorul. din cate inteleg, folosirea fonominului (de preferinta ignifugat) este mai mult decat bine venita. in acest sens, m-as baga si eu la cumpararea unui balot. ma gandesc sa bag chiar si sub capitonajele de la usi. totusi, as ruga cunoscatorii sa ma sfatuiasca ce sa folosesc la pedalier pentru atenuarea vibratiilor: antifon cauciucat la cutie care se da cu pensula, antifon la tub care se da cu pistolul, bitumina sau aluband. (nu-mi spuneti de dynamat ca nu-s chiar asa de maniac)

QUOTE(IRONICK @ 1 Sep 2006, 18:09)
Daca te ajuta ... codurile de la ecranele termice existente:
Ecran termic catalizator 6001547677 10,12Euro fara TVA
Ecran termic camera 6001547678 10,12Euro fara TVA
*



astea nu sunt bucatile alea de tabla de aluminiu montate din fabrica deasupra coloanei de evacuare? ca parca am vazut asa ceva cand am dus-o la revizie.....


--------------------
dacia logan - b52zvc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
han_1.6 mpi
post 9 Sep 2006, 18:52
Post #1060


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 8 May 06
From: bucuresti




de ce nu cauti posturile anterioare ?

in fine sa zicem ca e greu avand in vedere ca sunt peste 1000.

te sfatuiesc sa pui bitumuna lipita cu antifon cauciuicat. da rezultate foarte bune si nu costa mult. daca vrei poti sa ma cauti sa iti arat mai in detaliu pe masina.

ideea este ca nu trebuie sa fie nicaieri tabla goala pentru ca transmite sunetul motorului si al rulajului pe frecvente joase si intra in vibratii la anumite turatii mari ale motorului in special in frana de motor.ar trebui pus material bituminos pe tot ce inseamna podele tablier, perete antifoc , capota motor, podele portbagaj, oale roti, interior fete usi, capota portbagaj , coloana de trecere a esapamentului. apoi ar fi completa treaba daca adaugi pasla ( fonomin sau ce fel de pasla gasesti) pentru amortizarea frecventelor inalte si medii.


--------------------
dacia,ford, logan,mondeo - B-00-000
protejati biciclistii in trafic!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
uzo
post 11 Sep 2006, 09:44
Post #1061


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 24 March 06
From: B




multumesc, han_1.6mpi! o sa le iau si eu mai usurel ca la cate imi zici tu sa fac......
momentan zugravesc ceva prin casa dar cred ca in maxim 2 saptamani ma apuc o sa scot scaunele si mochetele si o sa fac interiorul. bitumina cred ca o gasesc in bricostore, antifonul nu se pune problema, mai ramane sa vad de unde iau fonominul. m-am uitat si eu cat am putut de mult pe topicul asta dar tot nu am reusit sa aflu de unde pot sa-l iau mai usor si fara prea multa bataie de cap.


--------------------
dacia logan - b52zvc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 11 Sep 2006, 14:41
Post #1062


-


Group: Members
Posts: 22.105
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(IRONICK @ 5 Sep 2006, 21:49)
Am montat batatorul de diesel. O sa revin cu amanunte in zilele urmatoare
*

Desi reperele mele de zgomot (de autostrada) sunt formate pe Buc - C-ta, iar Buc. - Pitesti este un pic mai zgomotoasa la rulare am tras urmatoarea concluzie:

1. Varful rezonantei este in jurul turatiei de 3250rpm si 110km/h (105-110-115)
2. Cresterea nivelului de zgomot se face treptat de la 3000 la 3250 ( nu mai apare brusc la 3000rpm ) iar la turatia de 3400rpm dispare.
3. La rularea cu viteze de 130km/h (in conditii de autostrada) nu mai este prezent zgomotul de esapament "rezonant".
4. Singura diferenta de zgomot intre 120km/h si 160km/h este data de "suieratul" aerului care provine de la montantul fata si stalpul dintre usi. Se cere un cheder montat intre usi si astuparea spatiului dintre chederele de pe montantul fata.

Montarea unui batator mai greu a redus plaja de turatie la care apare rezonanta si permite rularea in conditii de autostrada (130km/h) fara a fi deranjat de rezonanta esapamentului.

Avand in vedere ca batatorul a fost montat fara a se da alta gaura in suport, o sa fac teste noi cu o pozitie mai apropiata de esapament si orientat in jos (cum este el montat pe restul reno-urilor). De asemenea am sesizat ca partea din spate a esapamentului vibreaza in continuare si o sa il montez pe cel de benzina pe spate (un suport care sa imi permita reglarea distantei fata de teava si de-a lungul ei).

QUOTE(klaus @ 22 Aug 2006, 23:12)
Disclaimer: Concluziile personale sunt subiective, nu trebuiesc luate drept imuabile.
*


This post has been edited by IRONICK: 11 Sep 2006, 20:36


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabriel999
post 12 Sep 2006, 07:46
Post #1063


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 14 August 06
From: Odorhei




QUOTE(IRONICK @ 11 Sep 2006, 15:41)
4. Singura diferenta de zgomot intre 120km/h si 160km/h este data de "suieratul" aerului care provine de la montantul fata si stalpul dintre usi. Se cere un cheder montat intre usi si astuparea spatiului dintre chederele de pe montantul fata.
*


Am vazut la un golf IV un fel de cheder la usa din fata, care are rolul sa comprime chederul care vine pe langa parbriz pana in spate la luneta. De fapt comprimarea se face doar in fata in zona oglinzii exterioare si cred ca are rolul sa redirijeze aerul pe acolo pe unde trebuie ca sa faca masina mai silentioasa. "Chederul" acela este lipit (autocolant poate) si nu are o lungime mai mare de 50 cm.
Am sa ma interesez la un dealer daca se poate achizitiona separat asa ceva.
Mai ramane de vazut si pretul blush.gif
Am sa revin cu amanunte...


--------------------
Dacia Logan 2006 - HR-09-GOD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ak-47
post 20 Sep 2006, 12:37
Post #1064


Soacra profesionista!


Group: Members
Posts: 103
Joined: 11 April 05
From: Bucuresti




Fratilor loganisti si nu numai, am rezolvat onorabil si problema ignifugarii fonominului.
Aseara m-a lovit ideea sa dau cu aracet pe fonomin pentru al rigidiza un pic si pentru a creea o suprafata mai usor lipit (sa nu se mai scamoseze).
Apoi am zis sa vad daca mai arde la fel fonominul(adica foarte usor), si am facut incercarea cu bricheta si ... surpriza fonominul nu prea mai arde sau mai precis ard doar cele cateva scame neatinse de aracet, partea data cu aracet arde destul de greu trebuie sa insisti cu bricheta cateva secunde bune pentru a scoate ceva fum, flacara nu se autosustine dupa inlaturarea brichetei, asa ca din partea mea vorba francezului "mission accoplished".
Consumul specific de aracet este de cca. 0.75kg/mp aracet de constructii dat cu pensula ca atare (nediluat).
Pretul aracetului este in jur de 50mii/kg.
Va urez bafta in continuare in lupta cu zgomotul din masinile noaste mioritice!


--------------------
Dacia Logan Preference - B 14 PVB
[B]NU mai dati SPAGI, si asa PLATIM prea MULT![/B]
Mi-am luat Logan... Dacie in curs de evolutie!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bassfreak
post 20 Sep 2006, 12:48
Post #1065


Membru autentic


Group: Members
Posts: 897
Joined: 29 August 04
From: Bucuresti




super tare frate, o sa incerc si eu pentru ca asta a fost cauza pentru care am oprit antifonarea cu fonomin si stau cu balotu' prin casa.


--------------------
Dacia Logan 2004 Ambiance
Renault Clio Bicorp 2002 Authentique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
han_1.6 mpi
post 22 Sep 2006, 21:34
Post #1066


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 8 May 06
From: bucuresti




trebuie sa dai cu aracet si pe mocheta si scaune ca nici alea nu sunt ignifugate.

si sa vorbesc si serios acuma: ce calitati fonoabsorbante mai ar efonominul rigidizat ? pe ce frecvente si cat ?


--------------------
dacia,ford, logan,mondeo - B-00-000
protejati biciclistii in trafic!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bassfreak
post 24 Sep 2006, 15:41
Post #1067


Membru autentic


Group: Members
Posts: 897
Joined: 29 August 04
From: Bucuresti




mocheta nu cred ca arde, oricum daca te uiti pe spatele mochetei (sunt sigur ca teai uitat de multe ori) o sa vezi ca are un strat albicios ca de aracet smile.gif)) - banuiesc pentru rigidizare si care poate avea si functie de ignifugare

cat despre scaune, nu am de ce sa le tratez - eu vreau sa fie ignifugate zonele in care poate aparea riscul de scanteie, care fiind langa materiale combustibile sa se transforme in foc. in scaune nu am fire electrice.


--------------------
Dacia Logan 2004 Ambiance
Renault Clio Bicorp 2002 Authentique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ak-47
post 24 Sep 2006, 16:42
Post #1068


Soacra profesionista!


Group: Members
Posts: 103
Joined: 11 April 05
From: Bucuresti




QUOTE(han_1.6 mpi @ 22 Sep 2006, 22:34)
si sa vorbesc si serios acuma: ce calitati fonoabsorbante mai ar efonominul rigidizat ? pe ce frecvente si cat ?
*


rigid nu inseamna ca devine ca o bucata de lemn, biggrin.gif devine ca o camasa apretata si atat icon_mrgreen.gif
aracetul nu modifica decat suprafata fonominului asa ca nu cred ca isi modifica in mod considerabil proprietatile fonoabsorbante (e ca si cum ai pierde maxim 1 mm din grosimea utila a fonominului)


--------------------
Dacia Logan Preference - B 14 PVB
[B]NU mai dati SPAGI, si asa PLATIM prea MULT![/B]
Mi-am luat Logan... Dacie in curs de evolutie!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi_a17
post 25 Sep 2006, 22:03
Post #1069


hot rod romanesc


Group: Members
Posts: 200
Joined: 14 January 06
From: BRASOV




Salut , nu ma respingeti chiar daca sunt mai batrana (dupa avatar)sunt disperat unde gasesc si eu pasla sau "fonomin" de cumparat ,caut de vreo 2 luni si googelul ma adus tot pe daciaclub, ceva am citit eu dar e mult fratilor ce aveti voi aici . Ajutati-ma va rog

Multumesc anticipat


--------------------
dacia 1300 '75 renault scenic RX4 '02 - BV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
han_1.6 mpi
post 26 Sep 2006, 21:01
Post #1070


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 8 May 06
From: bucuresti




mocheta de logan nu este ignifugata. am testat pe o mostra si am vazut ca arde cu fum gros.asta cel putin pe masina mea.am fost nevoit dupa ce am bagat fonomin sa mai "ajustez" mocheta si am ramas cu niste straifuri.


--------------------
dacia,ford, logan,mondeo - B-00-000
protejati biciclistii in trafic!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bassfreak
post 27 Sep 2006, 10:42
Post #1071


Membru autentic


Group: Members
Posts: 897
Joined: 29 August 04
From: Bucuresti




nasol, dar totusi mocheta nu cred ca se aprinde asa usor de la o scanteie pt ca este mai 'solida', dar moatele si firele din fonomin pot prinde flacara mult mai usor daca nu sunt ignifugate.


--------------------
Dacia Logan 2004 Ambiance
Renault Clio Bicorp 2002 Authentique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabriel999
post 27 Sep 2006, 18:03
Post #1072


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 14 August 06
From: Odorhei




Ma scuzati daca sunt putin off topic dar am vazut azi un logan nou 1.6 cu 16v.
In habitaclu plasticul gri, este acum mult mai inchis la culoare si surpiza biggrin.gif are si blana capota motorului si mai are tot un fel de blana fixata in partea dinspre motor (in compartimentul motorului) pe peretele care desparte motorul de habitaclu. Spun blana pentru ca pare din acelasi material ca si blana fixata sub capota motorului.

Deci se pare ca si ei trag cu ochiul la ce se scrie pe forum blush.gif


--------------------
Dacia Logan 2006 - HR-09-GOD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 27 Sep 2006, 18:24
Post #1073


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Io zic ca poate un ochi pe acest topic ar lamuri de cand a aparut insonorizantul ala de la tablierul antifoc si cat costa... De la dCi incoace...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IulianP
post 2 Oct 2006, 16:07
Post #1074


Membru


Group: Members
Posts: 127
Joined: 28 October 05




QUOTE(IulianP @ 23 Aug 2006, 15:43)
PS:  Curand voi pune cateva fotografii, pont-uri si impresii finale ale unei insonorizari personale (partiale, dar destul de serioasa) facuta in urma cu o luna.
*



dry.gif A trecut ceva timp de cand promiteam ce scrie ceva mai sus. Incerc sa o fac acum, destul de laconic totusi, din lipsa de prea mult timp la dispozitie.

M-am apucat, metodic, de insonorizarea Loganului 1.6 din dotare. Pana acum am realizat numai doua din numeroasele etape pe care le am in plan, anume podeaua (pana sub bord) si usile fata.

Usile fata:
am folosit banda bituminoasa adeziva la rece... Ma rog, m-am straduit ceva, mai trebuia incalzita ici-colo, dar rezultatul final "a prins". Aplicare in 2 straturi pe fata dinspre exterior a portierei, idem si pe cea interioara, +1 strat pe fata dinspre exterior a tablei interioare ( wacko.gif doamne, doamne...).
Rezultat: basii se aud f bine, chiar si cu instalatia originala a masinii; a aparut acel sunet "infundat" la inchiderea portierei; suna "plin" si la simpla ciocanire cu degetul, iar in comparatie cu sunetul emis la acelasi exercitiu stiintific de catre portiera spate (neinsonorizata), diferenta este flagranta.
http://img110.imageshack.us/img110/1130/pic0058kb0.jpg - oops, indecent de goala tablaria asta;
http://img301.imageshack.us/img301/7270/pic0063mz4.jpg - dupa aplicarea constiitncioasa a straturilor de bitum.


Podeaua:
La asta a fost mai mult de munca : indepartare scaune, scos mocheta etc, nu insist asupra lor pentru ca au fost deja descrise in amanuntire dealti useri.
am aplicat peste tot (lipit cu multa migala) 2 straturi de folie bituminoasa (grosime totala de aprox 4-5 mm). Pe tunelul central am aplicat 3 straturi. Am urcat cat s-a putut sub bord tot cu 2 straturi si inca putin cu 1 singur strat. Am avut grija sa aplic teoria mea ca nu trebuie sa existe deloc "punti acustice", a.i. nu exista nici un singur cm patrat netratat.

Peste asta am adaugat peste tot un strat de fonoabsorbant de aprox 5 mm, similar paslei, dar dintr-un material cu un aer foarte... "sintetic" (proprietatile par identice sau superioare paslei, totusi). In numeroase locuri am pus si cate 2 straturi din acest material, in special in zona tunelului central, a nucii cutiei de viteza, a prinderii de podea a ma,netei franei de mana etc., in general in zone ce puteau transmite zgomotele exterioare ale rularii si esapamentului.
http://img378.imageshack.us/img378/9913/pic0070hz0.jpg - si podeaua era f slab insonorizata, pt a folosi un eufemism...
http://img331.imageshack.us/img331/3627/pic0075vn8.jpg - podeaua, dupa aplicara bitumului si fonoabsorbantului.


Mai sunt destule de facut: insonorizarea compartimentului motor, a plafonului, blocarea zgomotelor aerodinamice create de curentii ce zburda liberi prin usi, umplerea spatiilor de rezonanta din bord etc... Dar asta va urma.

Rezultat final al etapei:
- in mod cert zgomotele de rulare s-au redus sensibil, gropile prin care trec par undeva "mai departe", zgomotele mai mici;
- sunetul venit dinspre coloana de esapament este si el sensibil redus, chestiunea fiind evidenta si in accelerare si in frana de motor;
- zgomotul motorului este la fel... blush.gif (problema urmeaza a fi atacata);
- am inceput sa aud cum se freaca fixatia centurii cu similipielea laterala a scaunului soferului... icon_mrgreen.gif ;
- la croaziera, zgomotul pe care inainte il aveam la aprox 100 km/h pare acum a se instala pe la aprox 107-110 km/h.

Mda, am niste pitici ce nu imi vor da pace pana ce Loganul acesta nu va fi mai silentios decat un Megane... ph34r.gif icon_mrgreen.gif

Succese multiple.

This post has been edited by IulianP: 2 Oct 2006, 16:09


--------------------
Dacia Logan 1.6 Ambition - B 02 BUB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SUPERCAR
post 2 Oct 2006, 16:45
Post #1075


Membru autentic


Group: Members
Posts: 624
Joined: 6 June 05
From: Constanta




IulianP bravo,asteptam si rezultatele dupa insonorizarea compartimentului motor tongue.gif


--------------------
Dacia Logan 1.5 dCI Martie 2007 Euro4 - 70CP@90CP - CT 82 PWR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 2 Oct 2006, 16:50
Post #1076


-


Group: Members
Posts: 22.105
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(IulianP @ 2 Oct 2006, 17:07)
In poza asta vad padingurile de protectie lipite/prinse pe tabla. Asa au fost de la inceput sau le-ai lipit/prins tu acolo ?

This post has been edited by IRONICK: 2 Oct 2006, 16:52


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IulianP
post 2 Oct 2006, 17:04
Post #1077


Membru


Group: Members
Posts: 127
Joined: 28 October 05




Paddingurile asa s-au desprins la scoaterea fetelor de usa: intr-o parte au ramas intregi pe fata de usa, in cealalta au ramas unul pe fata de usa (cea de plastic), iar celalalt pe partea de metal a usii... huh.gif

La remontare nu a fost nici o problema, s-au reclipsat si gata.


--------------------
Dacia Logan 1.6 Ambition - B 02 BUB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 6 Oct 2006, 09:11
Post #1078


-


Group: Members
Posts: 22.105
Joined: 19 April 05
From: Romania




Asa arata absorbantul acustic pentru tablier (peretele de foc) de la diesel.

IMG_2325a.jpg ( Size: 309.12k ) Number of downloads: 2551
IMG_2326a.jpg ( Size: 227.58k ) Number of downloads: 2434

IMG_2327a.jpg ( Size: 220.38k ) Number of downloads: 2344
IMG_2328a.jpg ( Size: 264.82k ) Number of downloads: 2227

IMG_2331a.jpg ( Size: 558.29k ) Number of downloads: 2317


This post has been edited by IRONICK: 6 Oct 2006, 09:12


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ak-47
post 6 Oct 2006, 09:48
Post #1079


Soacra profesionista!


Group: Members
Posts: 103
Joined: 11 April 05
From: Bucuresti




Asta o fi ala de 4 mil? blink.gif


--------------------
Dacia Logan Preference - B 14 PVB
[B]NU mai dati SPAGI, si asa PLATIM prea MULT![/B]
Mi-am luat Logan... Dacie in curs de evolutie!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 6 Oct 2006, 09:49
Post #1080


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




4,7 mil...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
102 Pages « < 34 35 36 37 38 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th September 2024 - 09:59
Forum Renault