DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages « < 4 5 6 7 8 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Hoti in casa., sunteti sau nu de acord cu Iovan.

ashu
post 1 Nov 2005, 00:55
Post #151


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




QUOTE(george_slz @ 1 Nov 2005, 00:40)
Si in situatia asta voi credeti ca v-a fost lamurita situatia si puteti lua partea cuiva?!
*


Mda, ai si tu dreptate. Exista si posibilitatea ca borfasu cu nenumarate antecedente penale sa fi fost in casa lui din primaverii, band linistit toata noaptea la teve, cand s-a trezit deodata cu sotii Iovan dormind la el in pat. In cazul asta a fost omorat pe nedrept, ramane sa vedem daca se confirma varianta asta. wacko.gif


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
Ramas bun, ne vedem pe alt forum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_slz
post 1 Nov 2005, 03:42
Post #152


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.162
Joined: 17 July 05
From: BUCURESTI S6




Pai vad ca noi romanii suntem ironici si tare sadici. Sper ca vom scapa de blestemul asta. In acceptiunea mea nu exista omor pe drept....insasi termenul in sine defineste o actiune antisociala cu gravitate mare...altfel ce-am mai fi?, ca oameni nu...
Voi vreti sa spuneti ca Iovan...spasitu,l a scapat Planeta de un Damnat si ca bonus pt ca si-a satisfacut instinctul de vanator.....il aplaudam, tinem cu el, il simpatizam in masura pe care a cerut-o, venind la atatea televiziuni .....dar trecem cu vederea ca a ucis un om aflat in imposibilitate fizica de aparare.....hm...cum ar fi mai Ashule sa joci Counter Strike si sa vina unu pe la spate si sa iti ia gatu....nu l-ai baga in aia a mami lui....asa de sanchi.....pt ca nu a avut curajul sa joace "corect".

Mie...o situatie de autoaparare mi s-ar fi parut cazul in care hotul era la acelasi nivel cu Mr Iovan si ar fi scos si el macar un briceag!

Voi ati vazut ce a motivat un avocat....
1. pusca nu are loc in care sa iti odohnesti degetul asa ca la pistol.
2. daca nu tragea in ala atarnat de tevi, ar fi intins ala o mana si l-ar fi tras in haul de sub terasa aia....

La asa ceva mi-l inchipui pe avocat.....un nemernic.....un sadic....si un manipulator ....dar in fine e om cu copii acasa, cu masina scumpa si vila si factura la gaze mare....trebuie sa traiasca si dansul!..... A naibi de omenie..... de lege .....de tot.



--------------------
dacia Astra H Cosmo 2008 - b xx sef
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 1 Nov 2005, 03:44
Post #153


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE(ashu @ 1 Nov 2005, 00:10)
Opa, a aparut si ura de clasa in discutie. Deci daca fura de la "bogati" e ok, daca fura de la tine, proletar asudat cu palmili batatorite de truda, e de condamnat.
*

Sa stii ca am vazut chiar azi la tembelizor un caz de genul asta. Un hot notoriu intrase peste o baba. Si a inceput sa tipe aia, ajutor, etc. si un satean care trecea pe langa, a avut prezenta de spirit, a luat un par si l-a altoit pe ala pana si-a dat duhu. Sunt curios care e reactia oamenilor la cazul ala ..


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_slz
post 1 Nov 2005, 03:52
Post #154


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.162
Joined: 17 July 05
From: BUCURESTI S6




Pai e un caz concret de oameni cu educatie precara cu incredere in justitie nula, pe care s-au gandit ei adhoc ca o pot suplini cu succes!
Toate astea in cazul justitiarului/justitiarilor combinate cu multa prostie.....se exista si asa ceva la noi la tara!


--------------------
dacia Astra H Cosmo 2008 - b xx sef
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 1 Nov 2005, 04:52
Post #155


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE(george_slz @ 1 Nov 2005, 04:52)
Pai e un caz concret de oameni cu educatie precara cu incredere in justitie nula, pe care s-au gandit ei adhoc ca o pot suplini cu succes!
Toate astea in cazul justitiarului/justitiarilor combinate cu multa prostie.....se exista si asa ceva la noi la tara!
*


Intr-adevar. Presupun ca solutia ta era sa stea si sa se uite, eventual sa ii si dea o mana de ajutor sa si violeze baba! Asta este o gandire "desteapta". dry.gif

Incurajati dom'le hotii! Eventual hai sa ne punem toti pe masina hartii de genu "am casco, nu am alarma, furati tot ce puteti".


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_slz
post 1 Nov 2005, 05:44
Post #156


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.162
Joined: 17 July 05
From: BUCURESTI S6




Domnu interpretezi aiurea.....sa respecti legea inseamna sa nu dai cu parul si sa nu te dovedesti nepasator in situatii de acest fel,altfel esti considerat un soi complice moral. Dar daca te simti mai bine....pacat ca nu l-a ciuruit...parca era mai cool.

A...uite am uitat ca datul cu bata e sport national....e un fel de oina dar mai practicat un pic:))... din cate vad domnul Valentine esti departe de acord cu taranul criminal....

This post has been edited by george_slz: 1 Nov 2005, 05:47


--------------------
dacia Astra H Cosmo 2008 - b xx sef
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madalina
post 1 Nov 2005, 08:00
Post #157


Membru autentic


Group: Members
Posts: 288
Joined: 8 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(george_slz @ 1 Nov 2005, 05:44)
Domnu interpretezi aiurea.....sa respecti legea inseamna sa nu dai cu parul si sa nu te dovedesti nepasator in situatii de acest fel,altfel esti considerat un soi complice moral. Dar daca te simti mai bine....pacat ca nu l-a ciuruit...parca era mai cool.

A...uite am uitat ca datul cu bata e sport national....e un fel de oina dar mai practicat un pic:))... din cate vad domnul Valentine esti departe de acord cu taranul criminal....
*


Trebuia sa intre si sa ii spuna ca nu e frumos sa atace o batrana, eventual sa il roage sa fure tot ce vrea, sa ii dea si cheile casei lui pentru a-si continua treaba fara prea mare efort!

Cei ce luati aprarea hotilor: de ce mai incuiati casele, masinile? Ca le dati de munca in plus, poate se ranesc cand incearca sa intre in casa voastra.


--------------------
Toyota/Opel Yaris/Corsa - B00ooo
cu fular de steaua in galeria lui dinamo :-)))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_m
post 1 Nov 2005, 08:16
Post #158


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Domnu George, va rog sa va dati adresa aici. Vreau sa pun un afis pentru hoti proprietatile mele: "Aici veti fi primiti cu furca. Incercati la <adresa george>, mai intelegator din fire"

This post has been edited by cosmin_m: 1 Nov 2005, 11:33


--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 1 Nov 2005, 09:05
Post #159


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




QUOTE(george_slz @ 1 Nov 2005, 03:42)
La asa ceva mi-l inchipui pe avocat.....un nemernic.....un sadic....si un manipulator ....dar in fine e om cu copii acasa, cu masina scumpa si vila si factura la gaze mare....trebuie sa traiasca si dansul!..... A naibi de omenie..... de lege  .....de tot.
*


Mare dreptate ai... insa din pacate ai inversat polii maica. Nu mai exista omenie, faptul ca o femeie de 41 de ani e pe cale sa piarda sarcina nu mai intereseaza pe nimeni, faptul ca viata a doi oameni linistiti care isi vedeau de treaba lor si nu deranjau pe nimeni a fost un calvar in ultimile saptamani, fiind nevoiti sa indure zeci de magarii, neadevaruri si mizerii spuse non stop pe un post de televiziune al carui patron nu e interesat decat de vila, masina si bani, si kktul scurmat cu strasnicie de catre niste avocati fara pic de scrupule angajati de o taranca puturoasa care traia binemersi intretinuta din furaciunile lui frati-su si care acum incearca sa profite si mai suga niste bani, ca tot a ramas fara sustinator. E strigator la cer, pe cuvantul meu.


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
Ramas bun, ne vedem pe alt forum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxiK
post 1 Nov 2005, 09:37
Post #160


Membru autentic


Group: Members
Posts: 346
Joined: 10 May 05




Total de acord, numai ca vedeti domniile dumneavoastra faptul ca ea este o "taranca puturoasa care traia binemersi intretinuta din furaciunile lui frati-su" si ca el era un nenorocit/pungas/recidivist asta nu insemna ca [B]daca[/B] Iovan l-a impuscat pe tip cand acesta iesise deja din casa ( deci numai reprezenta un pericol iminent) ar trebui sa fie mai presus de lege, care in opinia mea este destul de clara in privinta legitimei aparari, si sa scape basma curata.
In cazul in care acest [B]daca[/B] se confirma ar trebui, in opinia mea, sa primeasca o pedeapsa privativa de libertate cu suspendare (circumstante atenuante, s.a.m.d). Nu de alta dar tocmai s-a dat o astfel de hotarare in cazul CP si aici circumstantele n-au existat de loc.
PS
Este "parerea mea personala care imi apartine" wink.gif


--------------------
dacia logan laureate1.6 - B 37 KNH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_m
post 1 Nov 2005, 11:00
Post #161


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Dobitoaca aia de a omorat cu jipanul 3 oameni, a nenorocit un altul ia 2 ani cu suspendare, si asta care pana una alta a omorat un hot care ii calcase casa sa primeasca tot atat ?
Mie unul nu mi se pare ca situatiile sunt comparabile. Poate sunt io mai nebun...


--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lungan
post 1 Nov 2005, 11:24
Post #162


Membru autentic


Group: Members
Posts: 961
Joined: 28 May 05
From: Focsani




Am urmarit cu atentie declaratiile date de sotii Iovan aseara, la emisiunea "Nasul". Imi mentin parerea ca nu a fost legitima aparare, si in momentul de fata inclin sa cred ca d-ul Iovan nu va scapa nepedepsit.


--------------------
M3 - Kia Sportage - Fiesta ST-Line Hybrid 2021
Drive carefully!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SilviuB
post 1 Nov 2005, 11:52
Post #163


Membru de BUKOWINA


Group: Members
Posts: 281
Joined: 19 August 04
From: Suceava-Bukowina




Aseara la tembelizor se zicea ca o sa se decida procurorul care investigheaza cazul ce acuzatie o sa ii aduca lui Iovan, omor sau nu mai stiu ce.... ma omoara termenii astia juridici.


--------------------
VW POLO 2005 - 8XSYL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 1 Nov 2005, 12:10
Post #164


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(ionutctn @ 31 Oct 2005, 18:38)
Am invatat carte de m-am saturat (am ani de nopti nedormite), am tocit bancile facultatii, am muncit si in timpul facultatii, muncesc si acum de imi sar capacele 10 ore pe zi si sa vina un gunoi al societatii care are 3 clase ca trenul sa imi ia tot ce am muncit. Si justitia romana sta pe ganduri. Rusine sa le fie.
*



PERFECT DE ACORD!!!


Nu m-am uitat la emisiunea de aseara din pacate, dar sper ca sa scape curat Iovan ca a procedat bine. Cine a avzut sa bage un rezumat mic daca se poate.

Oricum se mai pot discuta inca 6 pagini ca tot vor exista oameni "buni" ca lungan care o sa ia apararea saracutilor de hoti...

Propietatea trebuie sa fie sfanta!
Dzeu sa-l ierte!Oricum si lui Iovan nu ii vine bine ca a omorat un om ca nu e mercenar dar a procedat f bine in circumstantele acelea. Cred ca socul trait e o "pedeapsa" suficienta ptr amandoi.


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smudo
post 1 Nov 2005, 13:03
Post #165


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 7 August 05





QUOTE(maxiK @ 1 Nov 2005, 09:37)
Total de acord, numai ca vedeti domniile dumneavoastra faptul ca ea este o "taranca puturoasa care traia binemersi intretinuta din furaciunile lui frati-su" si ca el era un nenorocit/pungas/recidivist asta nu insemna ca [B]daca[/B] Iovan l-a impuscat pe tip cand acesta iesise deja din casa ( deci numai reprezenta un pericol iminent) ar trebui sa fie mai presus de lege, care in opinia mea este destul de clara in privinta legitimei aparari, si sa scape basma curata.
*



Io cred ca daca s-ar ajunge la strins semnaturi sau chestii de genul asta, Iovan ar beneficia de destul suport din partea majoritatii. Ca o reactie la treaba asta i-as sfatui pe cei care sint impotriva lui Iovan sa deschida un cont in care sa depuna lunar o suma de bani din care sora (parca) hotului sa isi poata duce viata linistita in continuare, pentru ca ala care aducea banii in casa a dat coltu'.
Inca ceva: de unde putea sa stie Iovan la ora aia ca hotul ala era singur la el in casa??? Sint aproape sigur ca dupa ce l-a impuscat pe ala a plecat sa caute prin casa sa controleze daca nu cumva mai sint si altii.
Si cum am zis si mai devreme, Iovan avea pusca in mina, si il vede pe ala agatat pe teava de gaze. Ce dracu mai voia ala acolo??? Poate imi explica si mie vreunul care il acuza pe Iovan.


--------------------
x x - X
Cumparindu-ti Dacia, te simti de parca te-ai duce la bagaboante dar tu esti voyeur. In loc sa te satisfaca masina prin confort si performante, trebuie sa te satisfaci tu insuti, adaugind diverse chichite si bagind bani pentru a indrepta cretinismele unui producator idiot! (Marty)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 1 Nov 2005, 13:20
Post #166


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




QUOTE(Smudo @ 1 Nov 2005, 14:03)
sora (parca) hotului sa isi poata duce viata linistita in continuare, pentru ca ala care aducea banii in casa a dat coltu'.
*


Mie mi-a scapat faza asta cu hotul care tinea familia sorei. E presupunerea voastra sau ati citi undeva ?


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 1 Nov 2005, 13:24
Post #167


-


Group: Members
Posts: 21.975
Joined: 19 April 05
From: Romania




Aducea bani furați în casă . . . . .


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 1 Nov 2005, 13:26
Post #168


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Nu ma refeream la semnificatia expresiei "a tine casa", pe care o cunosc, ci de unde aveti informatia asta (radio, TV, ziare, birfa, vecina de la II, SRI, SPP, altele... )


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smudo
post 1 Nov 2005, 13:26
Post #169


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 7 August 05




QUOTE(ashu @ 1 Nov 2005, 09:05)
...si kktul scurmat cu strasnicie de catre niste avocati fara pic de scrupule angajati de o taranca puturoasa care traia binemersi intretinuta din furaciunile lui frati-su si care acum incearca sa profite si mai suga niste bani, ca tot a ramas fara sustinator. E strigator la cer, pe cuvantul meu.
*



Costi, de sora hotului am citit aici, si parca si prin alte posturi. La asta ma refeream.


--------------------
x x - X
Cumparindu-ti Dacia, te simti de parca te-ai duce la bagaboante dar tu esti voyeur. In loc sa te satisfaca masina prin confort si performante, trebuie sa te satisfaci tu insuti, adaugind diverse chichite si bagind bani pentru a indrepta cretinismele unui producator idiot! (Marty)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 1 Nov 2005, 13:28
Post #170


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




OK atunci asteptam raspunsul lui Ashu, desi ma tem ca-i doar o presupunere a lui .....


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lungan
post 1 Nov 2005, 13:32
Post #171


Membru autentic


Group: Members
Posts: 961
Joined: 28 May 05
From: Focsani




QUOTE(Lexy @ 1 Nov 2005, 12:10)
PERFECT DE ACORD!!!
Nu m-am uitat la emisiunea de aseara din pacate, dar sper ca sa scape curat Iovan ca a procedat bine. Cine a avzut sa bage un rezumat mic daca se poate.

Oricum se mai pot discuta inca 6 pagini ca tot vor exista oameni "buni" ca lungan care o sa ia apararea saracutilor de hoti...

Propietatea trebuie sa fie sfanta!
Dzeu sa-l ierte!Oricum si lui Iovan nu ii vine bine ca a omorat un om ca nu e mercenar dar a procedat f bine in circumstantele acelea. Cred ca socul trait e o "pedeapsa" suficienta ptr amandoi.
*



De unde ai tras tu concluzia ca iau apararea hotilor? N-am spus ca nu trebuia sa-si primeasca o pedeapsa pentru ce a facut, ci doar ca nu trebuia omorat cu sange rece. Din cele spuse de Iovan aseara hotul n-a avut nici cea mai mica intentie de a face rau cuiva. Dupa ce a fost depistat a fugit. Cred ca parasea curtea daca nu se accidenta cand a sarit de la etajul unu in luminator. Accidentat, a incercat sa se ascunda, numai ca Iovan l-a gasit si i-a facut felul. Eu zic ca putea sa-l retina pana venea politia si astfel hotul isi primea pedeapsa meritata.

De pe 9am.

Noi amanunte in cazul Iovan.

This post has been edited by lungan: 1 Nov 2005, 14:21


--------------------
M3 - Kia Sportage - Fiesta ST-Line Hybrid 2021
Drive carefully!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan3l
post 1 Nov 2005, 13:35
Post #172


Membru autentic


Group: Members
Posts: 257
Joined: 4 August 04
From: Bucuresti




In prima emisiune la care a participat ( Nasul ) , atunci cand a parut sincera a spus ca sotul ei castiga in jur de 10-12 milioane iar ea cam 6 mil/ luna ; deci se puteau intretine fara sa fie novoie de alte "surse"de venit .


--------------------
Renault Megane 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
body
post 1 Nov 2005, 14:30
Post #173


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 568
Joined: 19 July 04
From: Ploiesti




[COLOR=blue][COLOR=blue][COLOR=blue]
QUOTE(george_slz @ 1 Nov 2005, 04:52)
Pai e un caz concret de oameni cu educatie precara cu incredere in justitie nula, pe care s-au gandit ei adhoc ca o pot suplini cu succes!
Toate astea in cazul justitiarului/justitiarilor combinate cu multa prostie.....se exista si asa ceva la noi la tara!
*


Ce vorbesti nene , deci tu sa stai ca frierul eventual sa-ti iei un scaun sa vezi "spectacolul" !Bravos natiune!!!!!!!!!1
PS Si intre timp sa-i dai si o cafea hotului (violatorului) !

This post has been edited by body: 1 Nov 2005, 14:37


--------------------
Mitsubishi/Suzuki Lancer/SX4 2007/2008 - PH-72-BVR PH-77-MMR
body cu lancer si nevasta cu suzuki sx4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ashu
post 1 Nov 2005, 14:36
Post #174


Membru erectil


Group: Members
Posts: 674
Joined: 10 December 02
From: Bucuresti




Costi, am citit si io asta, nu am presupus, dar nu mai stiu pe unde. Nu la OTV, asta sigur. smile.gif Oricum tot circul pe care-l face sunt convins ca are un singur scop: sa ii mulga de niste bani pe victime (adevaratele victime, borfasul nu e o victima in povestea asta, cum gresit vad ca au unii parerea).


--------------------
Pejo 206 2.0 HDi 2002 - -
Ramas bun, ne vedem pe alt forum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex275
post 1 Nov 2005, 14:39
Post #175


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 313
Joined: 5 May 05
From: Bucuresti




Cine ne poate lamuri si pe noi, muritorii, ce s-a intamplat in seara cu pricina?
E vreunul care a fost acolo si l-a tinut pe Balanel de mana? Sa ne spuna si noua ce a gandit Balanel al nostru, sau Romanita noastra, sau dl. Iovan!
Poate stie careva ce s-a intamplat si ajuta anchetatorii! Nu posteaza nimeni poze?


--------------------
dacia logan 1,6 laureate - B 46 W S T
[i]Inteleptii vorbesc pentru ca au ceva de spus. Prostii pentru ca nu pot sa taca.[/i] [b]PLATON[/b]
Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permite inteligenta!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 1 Nov 2005, 14:42
Post #176


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




QUOTE(ashu @ 1 Nov 2005, 15:36)
Costi, am citit si io asta, nu am presupus, dar nu mai stiu pe unde.
*


Pai daca-i asa se cam schimba datele problemei, in sensul ca sora devine tainuitoare sau cum se cheama... complice la furt.
Incurcatura mare....


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 1 Nov 2005, 15:01
Post #177


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(bogdan3l @ 1 Nov 2005, 14:35)
In prima emisiune la care a participat ( Nasul ) , atunci cand a parut sincera a spus ca sotul ei castiga in jur de 10-12 milioane iar ea cam 6 mil/ luna ; deci se puteau intretine fara sa fie novoie de alte "surse"de venit .
*



Ohh c'mon de parca cu 18 mil pe luna ai avea si luna de pe cer. Todeauna vrei mai mult ..mai ales cand ii poti obtine asa de usor.

@lungan

Asa am inteles din cea am citit.Sorry daca am inteles gresit.

Eu sunt perfect de acord cu el. Si pe mine m-au calcat hotii(ma rog unul) si dupa ce a iesit din parnaie a vrut s-o atace pe maica-mea. Asa ca n-am nici un fel de regret ptr ceea ce a facut Iovan.

Trebuia sa astepte sa iasa ala din inchisoare si sa vina sa se razbune???Sau sa-si trimita prietenii de celula?
Hmm don't think so....


Am mai spus si ma repet.Oricat sange rece ar fi avut Iovan, sa omori un om e ceva major.Si nu cred ca i-a venit bine. Dar si-a aparat familia,casa si situatia materiala.
Si a creeat un precedent.Si ptr asta multa lume o sa-i multumeasca daca nu o fac deja.



--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 1 Nov 2005, 15:14
Post #178


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




QUOTE(Lexy @ 1 Nov 2005, 16:01)
............ ,casa si situatia materiala.
Si a creeat un precedent.Si ptr asta multa lume o sa-i multumeasca daca nu o fac deja.
*



Precedentul (daca va fi creeat) va putea fi folositor doar daca produce schimbari in plan legislativ. Daca nu ...... nu stiu cui i-ar putea place sa treaca prin ce trec Iovanii acum.


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex275
post 1 Nov 2005, 15:14
Post #179


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 313
Joined: 5 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(costi @ 1 Nov 2005, 13:42)
Pai daca-i asa se cam schimba datele problemei, in sensul ca sora devine tainuitoare sau cum se cheama... complice la furt.
Incurcatura mare....
*



Cu respectul cuvenit, vreau sa-ti spun ca nu exista "tainuire" in randul rudelor de gradul unu!!! Nu te poate obliga nici o lege din lume sa-ti dai in vileag: mama, tatal, sora, fratele, fiul, fica!!! Pur si simplu n-ar fi moral. Pe asta se bazeaza legea.

Nu te obliga nimeni sa te duci la mILITIE si sa spui: l-am vazut pe fiul meu cum "siluia o baba virgina"!!!
Pur si simplu, in calitatea ta de parinte, NU POTI FI ACUZAT!!!

p.s. Daca intra cineva peste mine in casa, fara acordul meu, VERDICT: CRIMA!!!


--------------------
dacia logan 1,6 laureate - B 46 W S T
[i]Inteleptii vorbesc pentru ca au ceva de spus. Prostii pentru ca nu pot sa taca.[/i] [b]PLATON[/b]
Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permite inteligenta!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tigris
post 1 Nov 2005, 16:21
Post #180


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 22 October 05
From: Bucuresti




alex275 are dreptate, nu poti fi obligat sa-ti "torni" rudele de gradul 1. Dar lucrurile se pot schimba cu privire la iubita aia a lui de care nu am mai auzit nimic unsure.gif


--------------------
just a - car
Cat Pride World Wide
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
12 Pages « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th June 2024 - 12:45
Forum Renault