Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Merge aiurea forumul?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
ady77
Mda, deci e de la google chrome, vad ca in mozzila merge.
Manuel
Mozzila asta vine de la mozzarela? tongue.gif
Markos
Fă și tu un apdeit.

Pe beta-cianăl, chrome e la 18.0.1025.142 icon_mrgreen.gif


(si mozzarela la 12.0)
ady77
S-a reparat dupa apdeit, se poate inchide.
corbex
Ultima versiune e goole nikel.
tatabobu
QUOTE(Manuel @ 28 Mar 2012, 22:11)
... cand dau goto last unread ma trimite la ultima postare de pe ultima pagina.
*



Pai si cum ai vrea sa faca? nedumerire.gif
C a t a l i n
Păi ultima necitită de tine nu e tot una cu ultima necitită de mine. Când funcționază, te trimite la ultima postare necitită de userul cu care ești logat, ce nu se afla neaparat pe ultima pagină...
Victoras2001
"Decat cartofi" varianta modernizata

QUOTE(TheSting @ 17 Mar 2012, 23:04)
La mine forumul a mers bine cu exceptia intre orele 20:30 si 22:00 cand nu a mers de loc. Este prima data cand mi-se intampla.
*


tatabobu
Mda, eram convins ca acolo scrie "goto first unread". Ar fi trebuit sa scrie "goto first unread" sau "goto last read". "Last unread" e ultima postare de pe pagina, indiferent daca a fost citita sau nu.
Razvione
Salutare tuturor!
Am dat up la bursa si imi apare ca am postat la 19:36 in loc de 20:30 smile.gif
Ora forumului este cu o ora in urma wink.gif
Markos
QUOTE(Razvione @ 8 Apr 2012, 20:30)
Ora forumului este cu o ora in urma  wink.gif
*


La tine wink.gif
b76bgaarh
http://static.reno.ro/jscripts/highslide/highslide.js:388

scriptu asta se tot opreste astazi de... in firefox.
maho
Parca v-am mai zis ca problema (http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=176354&view=findpost&p=3288084) e tot nerezolvata. sad.gif
bucatzel
Nu mai sunt abonat la nici un topic, deci daca-s fire de executie diferite, n-ajuta ce zic eu acum. Da no, incerc oricum.

Eu primesc toate mail-urile de notificari de PM. pe-alea le primesti?
Daca nu le primesti nici pe-alea, e serverul tau de mail de vina.
maho
Nici de la PM-uri. Inainte de "upgrade" (pana anu' trecut) primeam tot. Nici in junk-ul hotmail-ului nu intra.
bucatzel
Atunci, ori ai setat ceva aiurea la email settings http://www.daciaclub.ro/index.php?act=UserCP&CODE=02 , ori e serverul tau de mail de vina, ori adminii au blocat trimiterea catre anumite servere de mail pe motive de spam (improbabil, dar nu-i exclus)
maho
Le-am bifat toate alea (mai ales "Send a confirmation email when I receive a new private message
Enabling this option will send an email confirmation of any new private messages sent to you.), mai putin ultima (Enable 'Email Notification' by default?
If ticked, choose default type:
Enabling this option will automatically subscribe you to any topic you start or reply to). P-asta n-am gasit necesar s-o bifez, ca n-as fi vrut neaparat sa primesc notificari mail pt. orice topic la care raspundeam. Normal asta n-are treaba cu mesajele private, dar hai c-o bifez acu', sa vedem ce iese (probabil nimic). Alea-s bifate ca si inainte...
Mai degraba cred ca-i trimiterea catre hotmail blocata, dar alta adresa nu-mi fac.
bucatzel
si-n folderul de junk, nimic-nimic?
maho
Nimic de la dacia-reno. Si nici nu e blocat (nici pt. junk) domeniul cu setarile alea de "sweep", "block...etc"
bucatzel
Mno, daca ma-ntrebi pe mine, hotmielu' e tamp.

Nu de alta, vad ca au avut si altii probleme similare cu el: http://webhosting.bigresource.com/Hotmail-...s-VcczTFGj.html
maho
Posibil. Macar de-as avea vreo confirmare ca de pe dacia spre hotmeilu meu pleaca ceva, ca sa nu mai critic adminii dejaba unsure.gif
alexandru_bot
din pacate nici eu nu mai primesc notificari de nici un fel...
am incercat tot ce ati scris mai sus dar tot nu merge.
Nu primesc notificari nici pe anuntul meu nici cand apare ceva nou pe bursa auto sau non-auto, nici cand primesc PM-uri.

Se poate rezolva cumva?
alexandru_bot
nimeni, nimic? sad.gif
Markos
eu sunt alături de tine!
maho
Eu m-am resemnat... sad.gif
Markos
Nu dispera, poate scapă la referendum tongue.gif
maho





















base e adminu ? greata.gif
cosmin_2300
Am și eu o problemă cu "emoticoanele" de pe forum, în sensul că apar doar când "au chef".

Postul, așa cum l-am văzut inițial:
[attachmentid=1627822474]

Același post, după refresh:
[attachmentid=1627822475]
l@u
refresh-ul ala a fost urmat de un mic scobit in nas ? biggrin.gif
maho
QUOTE(alexandru_bot @ 1 Jul 2012, 13:18)
Se poate rezolva cumva?
*


La mine pare ca s-a rezolvat, tocmai ce mi-au intrat cateva notificari. E clar, base era de vina. Va tin la 220. smile.gif
alexandru_bot
QUOTE(maho @ 11 Jul 2012, 15:29)
La mine pare ca s-a rezolvat, tocmai ce mi-au intrat cateva notificari. E clar, base era de vina. Va tin la 220. smile.gif
*




se pare ca si la mine s-a rezolvat biggrin.gif
Multumesc! Acum primesc notificarile biggrin.gif
MuciX
UP!

Se incarca foarte greu si acasa (Win 7 + Firefox) si la munca (XP + Chrome). unsure.gif
l@u
si-a revenit.
MuciX
Parca, da biggrin.gif

Treaba e ca la mine a durat de pe la 12 pana acum. M-am trezit la spartul targului smile.gif
bygy007
am observat o anomalie si vad ca se manifesta doar pe DC , cind intri pe un topic si vrei sa mergi cu o pagina in urma , trebuie sa dai 2 clik-uri sa sa mearga o pagina inapoi
Iulikk
Probabil e de la tine. La mine merge ok sa dau back. Folosesc fraierfox.
bygy007
si io tot pe ala da la mine nu merge, e ultimu
Markos
Care ultimu'? 16.0?
bygy007
15.1
corbex
Forumul merge, dar trebuie vizitat dimineata, inainte de prima tuica.
Victoras2001
Daca dau click pe sagetica din quote, in loc sa ma trimita la postul original ma trimite-n balarii. Si treaz si beat.
Lostboy
Și mie mi s-a întâmplat.
Markos
Și treaz și beat?
Lostboy
Și da și nu.
Avani
Firefox si cand apas pe sageata care sa ma mute pe pagina anterioara, ma duce la prima pagina din thread.
[attachmentid=1627838268]
DragosP
Îți tremură mâna și apeși alături?
Victoras2001
[attachmentid=1627838271]
Apas pe sagetuta care ar trebui sa ma trimita la postul lui Mrkos in care scrie "divorteaza" si iata unde ma duce
Avani
QUOTE(DragosP @ 20 Sep 2012, 15:35)
Îți tremură mâna și apeși alături?
*


De la varsta asta, chiar nu.
Surprinzator este ca invers merge, la sagetute crescatoare nu-i problema.
ady77
Stai linistit ca asa face si la mine tongue.gif
bucatzel
Si mie-mi mai face figura asta.

Avand in vedere ca link-ul la post este de fapt o ancora, browser-ul este cel care ar trebui sa faca saltul la post-ul in cauza, o data ce s-a incarcat toata pagina.

Avand in vedere ca ma indoiesc sa se fi schimbat mare lucru la codul site-ului in ultima vreme, nu m-ar mira sa fie vreo reclama de vina. Sau prietenul ercea eftin.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.