Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Merge aiurea forumul?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
luck33ro
Pfff....
Han Solo
n-are treaba cu prajiturile.

pe mozila nu mere, zice ca:

Your connection is not secure

The owner of www.daciaclub.ro has configured their website improperly. To protect your information from being stolen, Firefox has not connected to this website.

This site uses HTTP Strict Transport Security (HSTS) to specify that Firefox only connect to it securely. As a result, it is not possible to add an exception for this certificate.

asta dupa ce am curatat prajiturile.

pe chrome pe mobil zice la fel.

la mine mere pe safari si edge.
bucatzel
Poi se pare ca o expirat ieri ceferticatul ssl.

https://letsencrypt.org/ to the rescue?
vercingetorix
Pa 'nternet icsplorar merge fara probleme.
Pa firefox nu merge, da eroarea cu ceferticatul.
Markos
Strangem bani pentru certificat?
luck33ro
si pt. Cumintenia Pamantului...
Dreamer
Eroarea este pe certificatul: Error code: SEC_ERROR_EXPIRED_CERTIFICATE
Pe Mozila nu merge, dar in schimb merge inca pe Safari.
vallixx
Nici la mine nu merge renou' pe pisi pe vulpea de foc. tongue.gif

Pe Chrome merge.
puiutu
Aceeasi problema si la mine.
vallixx
La mine s-a reparat smile.gif
Dreamer
S-a rezolvat! Multumim!
VladSoare
QUOTE(VladSoare @ 28 Sep 2016, 20:42)
Și cum fac să-l forțez să meargă prin HTML5?
Am dezactivat add-on-ul de Flash din Safari, iar acum, cînd intru într-un forum cu youtube-uri, arată așa:
[...]
Ce să-i fac ca să nu mai ceară Flash? Am ultima versiune de Safari, cu toate update-urile la zi. Ar trebui să știe de HTML5, dar nu știu cum să-l forțez.
*

Am greșit. Nu văzusem bine. YouTube-urile arată bine acum și pot să le văd. Alea care-mi cer flash, ca în poza de mai sus, sînt de fapt pe LiveLeak. dry.gif
luck33ro
pe topicul de fotbal (daciaclub) nu apar postarile - de vreo 3 saptamani e problema asta
Markos
Le blochează tony.
luck33ro
pe IE merge dar cu avertizare security blabla...
AndreiMR
Mai are cineva probleme cu postarea de pe mobil? Incerc sa postez, fie cu Fast Reply fie cu Add Reply, dar nu imi apare mesajul meu ci ma intoarce la pagina principala a forumului. Face la fel si din Safari si din Chrome. Daca conteaza, e vorba de Ios 10.0.2
Han Solo
e practic imposibil sa postezi de pe ios, asta am vazut si eu.

de pe junghiuri cu android merge ca focu' tongue.gif
AR-18-MOS
QUOTE(AndreiMR @ 10 Oct 2016, 10:42)
Mai are cineva probleme cu postarea de pe mobil? [...] Ios 10.0.2
*


Confirm. Problema e de vreo 2 saptamani. dry.gif
cj98czh
Pai de la ultimul update de IOS si a mea nevasta maraie ca nu mai merge una si alta ... cred ca de acolo este problema nu de la forum ..
Han Solo
problema nu poate fi de la epl, e oriunde in alta parte.

domnilor, va ordon: reparati internetul!
AndreiMR
Nu vad ce legatura ar avea update-ul de soft al telefonului, tinand cont ca in rest totul merge perfect, si ca pe alte forumuri functioneaza. Bine, forumurile alea sunt mai din secolul asta, au si tapatalk daca vrei sa folosesti (mie nu imi place)
Avani
Eu de pe laptop, IE 11 nu pot posta nimic. Dau add reply si ma arunca in prima pagina a forumului. E win7, business or whatever. De pe Firefox merge ok. De pe telefon merge totul brici.
VladSoare
QUOTE(Avani @ 12 Oct 2016, 00:03)
IE 11
*

group_pointing.gif
Avani
Sunt mai conservator tongue.gif
cj98czh
De ce radeti, IE este cel mai bun browser si singurul care are ca unica utilizare sa pui rapid alt browser dupa instalarea wingozului ..
marksman
Nu mai am IE decat pe laptopul de lucru, ca ala e singurul cu windows.
dethave
Salut!
Aveti idee care ar fi cauza pentru care nu
pot sa ma loghez pe forum,folosind un Ipad4
iar ca browser Safari sau Google Chrome?
Imi afiseaza "Are you sure that you want to submit informations"dupa
ce completez user name si parola, bifez yes si....nimic. Apar ca guest,si
nu stiu ce as putea face.
Multumesc.
meganus_bicorpus
Salut!
in topicul Poze din Cafenea nu pot sa incarc poze...de ce?
luck33ro
De nevolnic...
meganus_bicorpus
Ce ne-am face fara astfel de lamuriri....impertinente!
luck33ro
Tu nu te-ai prins ca topicul asta e la misto? laugh.gif
meganus_bicorpus
Eu chiar caut o solutie sa pot posta o amarata de poza, am luat legatura si cu unul din moderatori, cu admin-ii e mai greu...
luck33ro
Bafta!
klaus
poate or fi cu rezolutie prea mare. Poate or avea dimensiuni prea mari fata de limitele acceptate de forum.
corbex
Un mesaj cu "mai taie din coada vulpii (pozei)" ar putea fi util.
MoneyTalks
Stie careva de ce incarca pozele cu susul in jos?
cj98czh
Iphone?
MoneyTalks
Da, de ce, conteaza? Si primele poze cu masina le-am facut tot cu iPhone-ul si au fost uploadate corect. La mine pe computer se vad OK
paul_p
Pentru ca pozele sa apara corect, cand faci poze pozitioneaza telefonul cu partea inferioara orientata spre dreapta. Sau roteste tu pozele in pozitia corecta inainte de a le incarca pe forum.

iPhone nu roteste pozele in pozitia normala atunci cand le salveaza, asa cum fac alte telefoane, ci doar insereaza informatii despre cum au fost facute, urmand ca aplicatia de vizualizare sa le roteasca ca sa le prezinte corect.

IPB nu roteste nici el pozele, asa ca acestea apar orientate exact asa cum au fost facute.
GBX
Niciun aparat foto, fie chiar si de pe telefon, nu roteste pozele, ci doar "le semneaza". Unele device-uri sau aplicatii stiu sa le repozitioneze, functie de semnatura, altele nu.
paul_p
Daca faci poza prin apasarea butonului de volum e mai comod sa pozitionezi telefonul cu butonul in sus, dar atunci pozele ies pe dos.
MoneyTalks
Interesant, am incarcat poza in Photoshop si am salvat-o cu alt nume, o sa mai incerc o data sa vad ce ises

Mda, problema a fost "rezolvata". Interesant e ca Firefox mi-a aratat ca preview noua poza ca fiind... rasturnata radmasa.gif asa cum a aparut pe forum poza originala
cj98czh
Cum spuneam ... haifon ..
AR-18-MOS
user posted image
luck33ro
ai fon esti bufon happy.gif
GIC
Nu mai pot intra de pe laptop pe forum. Completez username-ul si parola si primesc raspuns ca 'The error returned was: You must enter a user name'
HELP!!!
GBX
golește history și temporarele browserului.
GIC
Am golit, sters, barbierit tot din IE, dar pana nu am pus Crome nu a mers. Fuck IE!!!
ady77
Nu ai citit instructiunile la IE?
IE doar la asta foloseste, sa instalezi alt browser.
DragosP
Nici măcar. Un stick e suficient.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.