Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Salariile bugetarilor scad cu 25%
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
popf
QUOTE(vijelie @ 10 May 2010, 19:09)
Cand ai primit ultima data un bon fiscal de la o sifonarie sau un atelier de reparatii incaltaminte?
Apropo de coerenta... smile.gif
*




Scuzati ca ma bag dar eu cer bon si la frizerie. Ca ii las lui nea Tica 5 lei ca ma tunde de cand eram copil este treba mea. Sper ca nu am destabilizat economia.

p.s.
Vineri mi-am auzit pentru prima oara sotia injurand, e profesoara de chimie.
77licu
tata-i pensionar si blesteama continuu de cand a aparut marinaru la tv cu masurile lui austere.pe marinar si ai lui.
popf
Poate da Domnul si se prinde!
slaiciprian
QUOTE(vijelie @ 10 May 2010, 18:09)
Cand ai primit ultima data un bon fiscal de la o sifonarie sau un atelier de reparatii incaltaminte?
Apropo de coerenta... smile.gif
*



adica astia sunt adevaratii hoti din tara? sifonariile? de asta nu avem strazi? ca io nici nu mai vreau autostrazi, macar din astea normale sa avem...
Garett
QUOTE(popf @ 10 May 2010, 19:15)
Scuzati ca ma bag dar eu cer bon si la frizerie. Ca ii las lui nea Tica 5 lei ca ma tunde de cand eram copil este treba mea. Sper ca nu am destabilizat economia.

p.s.
    Vineri mi-am auzit pentru prima oara sotia injurand, e profesoara de chimie.
*


Nea Tica daca ar fi patriot ar da dovada de solidaritate si ar plati impozit pentru aia 5 lei! tongue.gif
bulan
Despre scaderea cu 15% a pensiilor vad ca nu prea se dezbate pentru ca se pare ca e un subiect tabu.De ce sa fie tabu subiectul pensiilor?De ce sa nu se taie 15% si din pensii.Ce au pensionarii in plus de trebuiesc menajati?Eu unul nu as diminua pensiile celor care au iesit la pensie la limita de varsta cu vechime neintrerupta in munca de la terminarea ultimei scoli.Restul au benificiat de o serie de derogari care de care mai binevoitoare de care noi de acum incolo nu vom mai avea parte in veci.Ii plangem pe pensionarii cu pensii de cateva sute de lei.Pe noi cei care lucram la privat pe salarii mai mari sau mai mici dar cu minimum pe economie in cartea de munca ne plange oare cineva.Sa nu ziceti ca sunt cazuri izolate ca e un fenomen de masa salariul minim pe economie in cartea de munca.Nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi pentru mine la varsta de 64 de ani si 11 luni pe un viscol sa pun lanturi la roti tir-ului pe care voi lucra atunci.Deja mie unul mi- s-a cam acrit de pensionari.De ce?Pentru ca nu o data mi-au ras in nas pensionarii din familie din cercul de prieteni din cunoscuti cu ce pensii au iesit ei si mai ales la ce varste fragede.Pai pentru unii muma si pentru altii ciuma?
popf
Dar iute ca nu este. Poate aprinde o lumanare de sufletul nevestesii sau poate ii da de pomana. Sau poate ii bea. Ca i-a castigat cinstit. Uite asa sa moara marinarul si acolitii lui de oftica!
Garett
QUOTE(popf @ 10 May 2010, 19:55)
Uite asa sa moara marinarul si acolitii lui de oftica!
*


rugaciune.gif

PS: Stiu ca nu-i ok sa citez mesajul precedent da' mi-a placut!
aphophis
QUOTE(bulan @ 10 May 2010, 19:53)
Despre scaderea cu 15% a pensiilor vad ca nu prea se dezbate pentru ca se pare ca e un subiect tabu.De ce sa fie tabu subiectul pensiilor?De ce sa nu se taie 15% si din pensii.Ce au pensionarii in plus de trebuiesc menajati?Eu unul nu as diminua pensiile celor care au iesit la pensie la limita de varsta cu vechime neintrerupta in munca de la terminarea ultimei scoli.Restul au benificiat de o serie de derogari care de care mai binevoitoare de care noi de acum incolo nu vom mai avea parte in veci.Ii plangem pe pensionarii cu pensii de cateva sute de lei.Pe noi cei care lucram la privat pe salarii mai mari sau mai mici dar cu minimum pe economie in cartea de munca ne plange oare cineva.Sa nu ziceti ca sunt cazuri izolate ca e un fenomen de masa salariul minim pe economie in cartea de munca.Nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi pentru mine la varsta de 64 de ani si 11 luni pe un viscol sa pun lanturi la roti tir-ului pe care voi lucra atunci.Deja mie unul mi- s-a cam acrit de pensionari.De ce?Pentru ca nu o data mi-au ras in nas pensionarii din familie din cercul de prieteni din cunoscuti cu ce pensii au iesit ei si mai ales la ce varste fragede.Pai pentru unii muma si pentru altii ciuma?
*



+1 , de fapt zic lucrul asta de ceva timp
aphophis
pai penelistul ala face ce stiu ei mai bine..
litza
QUOTE(Garett @ 10 May 2010, 17:54)
Iti dau dreptate (that's a first! tongue.gif ) vis-a-vis de programatori, de ce ar trebui sa fie avantajati ?
*



Pentru ca un programator sa beneficieze de scutirea aia de impozit, firma trebuie sa aduca in tara si sa plateasca impozit pe profit pt minim 10.000 EUR/ programator scutit.

Nu orice programator/in orice firma automat e scutit. Imagineaza-ti acum ca firmele astea pot face 2 lucruri:
1. scad cu 16% salariile tuturor programatorilor scutiti
2. isi iau bagajele si pleaca

Tineti cont ca firmele astea sunt printre putinele care aduc EUR in tara, multe din ele fiind mici/medii si care se adapteaza foarte rapid. Adica in traducere, pot oricand sa inchida si sa plece. Mai pare asa o masura buna?




Markos
interesant de citit.
Merced
Da, copil mai trebuia sa fiu, ca ar fi fost foarte bune niste povesti de adormit la ora asta... wink.gif
Markos
poate ajuta la glezna aia icon_mrgreen.gif
Merced
M-a mai lasat. M-ar fi ajutat daca stiam ca durerea provine de la strivit cu picioru' stang mecla cenzuratilor astia care ne conduc tara. As fi dormit linistit cu durerea ani de zile.
Filip
"Aveti sansa sa fiti cei care au scos Romania din criza sau cei care au ingropat-o. Daca veti fi cei care veti scoate Romania din criza, veti fi cei care veti culege beneficiile in 2012. Daca nu veti fi cei care veti scoate Romania din criza si vor continua actiunile clientelare bine evidentiate de presa centrala si presa locala, veti fi cei compromisi pentru totdeauna. Ma refer in primul rand la PDL."

Poporul trebuie sa culeaga beneficiile, astia nici sa mai minta nu se mai obosesc, . De ce sa sufere poporul pt. gestionare proasta a tarii? Cei care sunt la putere sa si raspunda pt. ce fac, asa ar fi corect, sa plateasca ei, in fata legii. Ca poporul bun rau, cum e , nu e de vina pentru ca nu ii sunt gestionate corect resursele. E gresit din radacina cum pun ei problema.

Sa nu mai fure si or sa fie bani. Simplu nu? wink.gif Se va intampla asta vreodata? (intrebare retorica)
Merced
Ma Filipe, tu pentru fiecare dintre astia ar trebui sa ai pregatite cate patru placaje ori scanduri, nu pentru masina...
Filip
Nu cheltui eu bani pt. ei. Sa stiu ca n-am ce manca in Romania, un deget n-as misca sa protestez impotriva lor, cum fac grecii. Pai ce sunt eu vinovat cu ceva? Din cauza mea s-a ajuns unde s-a ajuns? Ma duc la matusi-mea in Canada si gata, nu ca acolo sunt caini cu covrigi in coada, se traieste greu si acolo (adica greu - tre` sa muncesti). Dar sa ma razvratesc eu impotriva regimului? Niciodata, nici sa fiu profesor n-as iesi o zi la proteste in p-ta Victoriei sau unde se duc ei. Greva foamei? Pt. ce? Daca i-as putea obliga pe conducatori sa faca greva foamei, pana rezolva ceva, aia da!

Pana una alta, sa-mi plateasca lemne si manopera daca vor cosciuge! (banuiesc ca la asta te-ai referit cand ai spus cate "patru placaje ori scanduri").

PS: am aflat si eu dupa 1 an de zile cum sa colorez scrisul. radmasa.gif
Markos
am aflat însa o chestie incredibila: Zeus se teme de presa ohmy.gif
Filip
Cine e zeus?
Adica stiu cine e in mitologia greceasca... sa nu se interpreteze. radmasa.gif
Markos
un idiot, nu conteaza...
Merced
Io am auzit ca bea whiskey cum beau eu bere. Iar eu beau mai bine decat bate Van Damme in filme, cand are belele... wacko.gif
marksman
QUOTE(litza @ 10 May 2010, 21:00)
Pentru ca un programator sa beneficieze de scutirea aia de impozit, firma trebuie sa aduca in tara si sa plateasca impozit pe profit pt minim 10.000 EUR/ programator scutit.

Nu orice programator/in orice firma automat e scutit.

Confirm si eu ca asa e.

QUOTE(litza @ 10 May 2010, 21:00)
Imagineaza-ti acum ca firmele astea pot face 2 lucruri:
1. scad cu 16% salariile tuturor programatorilor scutiti
2. isi iau bagajele si pleaca


Si sa vezi atunci exod de programatori scutiti de impozit (de obicei astia is printre cei mai buni).

QUOTE(litza @ 10 May 2010, 21:00)
Tineti cont ca firmele astea sunt printre putinele care aduc EUR in tara, multe din ele fiind mici/medii si care se adapteaza foarte rapid. Adica in traducere, pot oricand sa inchida si sa plece.  Mai pare asa o masura buna?
*


Unii deja lucreaza la "bombe logice" tongue.gif
popf
QUOTE(Markos @ 10 May 2010, 23:34)
interesant de citit.
*


Si hotnews a devenit o sursa credibila? Este organul de propaganda al pd-ului. Mi se pare un fel de intoxicatie.
Garett
Mai, sa stii ca si firma unde lucrez aduce destui euro in tara dar asta nu mi se pare un motiv credibil ca sa fiu scutit de impozit, nu ca nu mi-ar conveni chestia asta! tongue.gif
vi_escu
La noi cam asa este, o regula si cat mai multe exceptii.
Garett
QUOTE(Markos @ 10 May 2010, 22:34)
interesant de citit.
*


Interesante si comentariile, cati idioti sunt pro-basescu, ar fi in stare sa manance frunze si sa aplaude in continuare, ca-n Coreea de Nord!

Faptul grav este ca sceleratul asta ne-a adus intr-o situatie cu potential exploziv. Aseara la Realitatea (stiu, televiziune de mogul, nu se compara cu laB1 TV sau ZeroTV) a aparut un lider de sindicat de-al politistilor care a spus in esenta ca sunt gata sa iasa in strada si ca daca li se micsoreaza salariile ei nu vor mai interveni in cazul "actiunilor anti-sociale ale infractorilor". Chestia in sine mi se pare extrem de grava, prea mare prezenta oricum nu prea avea politia numai ca acum pur si simplu vor inchide ochii sau se vor uita in partea cealalta si cand iti da unul in cap nu numai cand trece un smecher pe rosu. Iar partea proasta este ca din cauza unei legislatii absolut imbecile si retardate nu avem nici macar posibilitatea de a ne apara singuri!

Enjoy! mad.gif :
http://www.snppc.ro/stire.php?id=46
"Răspunderea pentru creșterea imediată a infracționalității și a tuturor pericolelor sociale va reveni, în acest context, exclusiv guvernanților. Polițiștilor le va fi greu să deosebească violența criminală de violența socială declanșată de măsurile guvernanților și, pentru a respecta drepturile cetățenești, se vor abține de la unele intervenții."
aphophis
QUOTE(Garett @ 11 May 2010, 05:29)
Interesante si comentariile, cati idioti sunt pro-basescu, ar fi in stare sa manance frunze si sa aplaude in continuare, ca-n Coreea de Nord!

Faptul grav este ca sceleratul asta ne-a adus intr-o situatie cu potential exploziv. Aseara la Realitatea (stiu, televiziune de mogul, nu se compara cu laB1 TV sau ZeroTV) a aparut un lider de sindicat de-al politistilor care a spus in esenta ca sunt gata sa iasa in strada si ca daca li se micsoreaza salariile ei nu vor mai interveni in cazul "actiunilor anti-sociale ale infractorilor". Chestia in sine mi se pare extrem de grava, prea mare prezenta oricum nu prea avea politia numai ca acum pur si simplu vor inchide ochii sau se vor uita in partea cealalta si cand iti da unul in cap nu numai cand trece un smecher pe rosu. Iar partea proasta este ca din cauza unei legislatii absolut imbecile si retardate nu avem nici macar posibilitatea de a ne apara singuri!

Enjoy!  mad.gif :
http://www.snppc.ro/stire.php?id=46
"Răspunderea pentru creșterea imediată a infracționalității și a tuturor pericolelor sociale va reveni, în acest context, exclusiv guvernanților. Polițiștilor le va fi greu să deosebească violența criminală de violența socială declanșată de măsurile guvernanților și, pentru a respecta drepturile cetățenești, se vor abține de la unele intervenții."
*



sigur ca da.. sindicalistii lu' peste prajit, care sar in sus de cur ca le scad salariile , dar unu nu a facut greva ca au taietori de frunza la caini, ca au corupti , incompetenti si tot asa. Cat despre faptul ca nu vor mai interveni daca li se scad salariile, si? ce.. pana acum ti se pare ca politia facea ceva pentru cetatean? ph34r.gif
bucatzel
QUOTE(marksman @ 11 May 2010, 00:01)
Confirm si eu ca asa e.
Si sa vezi atunci exod de programatori scutiti de impozit (de obicei astia is printre cei mai buni).
Unii deja lucreaza la "bombe logice" tongue.gif
*



Pai nu acelasi efect l-au avut si cu impozitul forfetar? In loc sa ia impozit pe salariu de la 10 firme amarate cu 2-3-4 angajati, au luat praful de pe toba?

Acu' se mai gandesc sa impuste si subventiile in agricultura. Tampitii pacii. In '80 cand agricultura duduia in intreaga tara, nu era cine stie ce profitabila, dar se producea mult (nu cat se declara la tv, dar oricum, mult). Acum, cand cooperativele, ias-urile si smt-urile sunt doar vise placute, si cu subventii de la stat, nu prea se mai poate vorbi de profit. E si vina taranilor ca nu s-au putut intelege incat sa se grupeze in asociatii, dar oricum... fara subventii, o sa ajungem sa importam si bunurile alimentare, ca alea romanesti vor fi la preturi de heroina.

Oricum... acu' degeaba ne c@c@m pe noi... In situatia data, ni' cel mai capabil guvern posibil n-ar reusi sa faca o minune... dupa ce in ultimii doi ani se bateau cu caramida in piept ca ne va ocoli criza.
corbex
Garett:

Pui mic si intelectualizat, faptul ca am votat cu basescu nu ma face mai idiot decit tine.
Ti se pare ca intelegi mai multe si mai bine decit ceilalti, dar adevarul asta e, ti se pare !
In situatia de azi ne aflam pentru ca de-a lungul anilor, toate guvernele, incepind cu al lui Petre Roman, au dat boborului mai mult decit i s-ar fi cuvenit ca urmare a muncii proprii. Motivul? ca sa stea linistit cit timp ei toti vor fi ocupati cu furatul. Sursa veniturilor necuvenite? Privatizarile. Aproape nici un ban din ele n-a mers in economie. Cea mai mare parte a fost sifonata, o parte mai mica a fost acordata ca salatii, pensii, ajutoare de tot felul.
Acum a venit scadenta. Nu mai e nimic de privatizat, ca urmare va trebui sa mincam doar ce producem. Nu mai avem de unde da boborului ca sa ne voteze, oricum ne-ar chema pe noi, ca personulitati sa partide politice. In momentul asta ne confruntam cu o criza care nu e financiara, nu e economica, e doar bugetara. Criza economica va urma abia acum. Cind 4.000.000 de pensionari si 1.500.000 e bugetari isi vor reduce cumparaturile cu 25%, atunci sa vezi criza economica, d'aia clasica, de supraprodutie. Si din aia nu te scoate nici gibonul de Antonescu, cu creierul lui cit kktul broastei, nici handicapatul mintal de Geoana. Posibil sa nu ne scoata nici dracu' !

11 May 2010, 08:54:
QUOTE(Garett @ 11 May 2010, 06:29)
Interesante si comentariile, cati idioti sunt pro-basescu, ar fi in stare sa manance frunze si sa aplaude in continuare, ca-n Coreea de Nord!

danciusergiu84
or sa stea la ciupeala, cel putin astia de la rutiera au un avantaj in acest sens 1zhelp00.gif
DragosP
QUOTE(corbex @ 11 May 2010, 08:50)
Pui mic si intelectualizat, faptul ca am votat cu basescu nu ma face mai idiot decit tine.
*


Ba te face. Pentru că și acum, în ceasul al 12-lea te legi doar de "greaua moștenire" și de creierele handicapate de mărimea lor cât kkt-ul broaștei ale celor care cât de cât zic ceva de portocalii.
corbex
Sar'mina, coane ! Presupun ca asta a fost capitolul de baza la cursul de pedagogie.
E mai simplu sa te uiti dupa idioti decit sa judeci fondul problemei. Judecata e ocupatie grea, si nici nu se remunereaza cu sporuri !
DragosP
Să trăiești și matale. Am zis eu că nu-s de acord cu tine în ceea ce privește cele făcute de cei care cu onor ne-au guvernat? Nu! Am zis că te legi, ca și impotenții (sau pseudo-impotenții) din Victoriei de greaua moștenire. Nimic de faptul că mâine-poimâine un an juma' n-a venit nimeni nu nici o măsură de natură să scoată economia din kkt-ul în care e.
corbex
Tocmai asta refuzi sa vezi: n-a venit nimeni cu vreo masura de 20 de ani !
DragosP
Dă-mi voie să te contrazic o țâră... Cât de cât au mai fost, da' înecate în noianul de furăciuni.
ionutctn
QUOTE(corbex @ 11 May 2010, 08:05)
Tocmai asta refuzi sa vezi: n-a venit nimeni cu vreo masura de 20 de ani !
*


Ba aici n-as fi de acord. Reforme s-au mai facut. E adevarat ca timid si foarte putine. Din pacate ca sa se faca reforma cu adevarat ar trebui sa vina unul (premier cu partid alaturi) care nu va mai vrea (avea ca obiectiv) sa castige alegerile urmatoare. Numai asa va reusi. Sa faca toate reformele necesare indiferent ce va deconta peste 4 ani. Sa faca in absolut toate domeniile si iese de pe scena politica dar lasa treaba inceputa intr-o directie buna.
george_scala_2004
da' daca emigram toti, de exemplu, pe marte ? sa-i lasam sa-si reduca lor salariile, sa-si voteze pentru ei mariri de taxe, sa-si asfalteze in fiecare an strazile, sa pletaesca ei sume uriase pentru autostrazi neterminate sau neincepute, sa-si cumpere aparatura de ultima generatie sa joace solitaire - atit ii duce mintea, sa urmareasca filme deocheate, sa-si miste pretioasele fapturi in masini luxoase cu ultimele dotari...ce ar fi ?
marksman
QUOTE(bucatzel @ 11 May 2010, 07:47)
Pai nu acelasi efect l-au avut si cu impozitul forfetar? In loc sa ia impozit pe salariu de la 10 firme amarate cu 2-3-4 angajati, au luat praful de pe toba?

Asa e cand se impart posturile pe criterii politice. Ce conteaza daca pui un absolvent de scoala profesionala ca si ministru al sanatatii (exemplu voit exagerat) atata timp cat e din "coalitie"?

QUOTE(bucatzel @ 11 May 2010, 07:47)
Acu' se mai gandesc sa impuste si subventiile in agricultura. Tampitii pacii. In '80 cand agricultura duduia in intreaga tara, nu era cine stie ce profitabila, dar se producea mult (nu cat se declara la tv, dar oricum, mult). Acum, cand cooperativele, ias-urile si smt-urile sunt doar vise placute, si cu subventii de la stat, nu prea se mai poate vorbi de profit. E si vina taranilor ca nu s-au putut intelege incat sa se grupeze in asociatii, dar oricum... fara subventii, o sa ajungem sa importam si bunurile alimentare, ca alea romanesti vor fi la preturi de heroina.


Atunci se producea mult si prost dar macar era o oarecare organizare si nu importam acelasi grau pe care il dadeam la export. Multa lume (inclusiv tata) l-a injurat pe Iliescu atunci cand s-a opus desfiintarii CAP-urilor dar uite ca "bunicutza" a avut dreptate. Acu' sta taranu' cu terenu-n proprietate dar nu poate sa-l lucreze ca deh, ca sa faci agricultura la un nivel "decent" ai nevoie de masini agricole, nu merge cu plugul tras de boi.

QUOTE(bucatzel @ 11 May 2010, 07:47)
Oricum... acu' degeaba ne c@c@m pe noi... In situatia data, ni' cel mai capabil guvern posibil n-ar reusi sa faca o minune... dupa ce in ultimii doi ani se bateau cu caramida in piept ca ne va ocoli criza.
*


Pot eventual sa inchida granitele, ca sa nu se depopuleze Romania. Deja colegi de la lucru au plecat in UK si Germania. Medicii rezidenti pleaca si ei in vest, ca aici sunt tratati cu sictir si salarii de 6 milioane.
Hai ca ma duc si eu sa-mi actualizez CV-ul. Ultimul care pleaca sa stinga lumina!!!
Garett
QUOTE(corbex @ 11 May 2010, 07:50)
Garett:
Pui mic si intelectualizat, faptul ca am votat cu basescu nu ma face mai idiot decit tine.
<span class='edit'>11 May 2010, 08:54:</span>
*


Eu ma refeream la aia care scriu comentariile de pe Notnews, da' e chiar interesant ca te-ai simtit lezat!
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

11 May 2010, 08:54:
QUOTE(corbex @ 11 May 2010, 07:50)
Cind 4.000.000 de pensionari si 1.500.000 e bugetari isi vor reduce cumparaturile cu 25%, atunci sa vezi criza economica, d'aia clasica, de supraprodutie.
<span class='edit'>11 May 2010, 08:54:</span>
*


Doh! Zi-i asta si ametitului de la Cotroceni, poate se trezeste!
argon
totusi nu iese nimeni in strada, nu face nimeni greva? ungurii au putut, grecii au putut..cu parere de rau dar ne meritam soarta. In momentul cand au anuntat aceasta masura, toti bugetarii ar fi incetat lucrul intr-o tara normala. In maxim o saptamana se facea uitata toata ideea.
aphophis
un articol foarte bun despre masurile astea.. http://www.biziday.ro/2010/05/10/terapia-de-soc-si-groaza/
DragosP
Dă-l la naiba că e de la A3!
Garett
Elocvent:
"Dacă se duc tot pe firme de partid și corupție n-am făcut nici o brânză iar singurul efect al acestei terapii de șoc va fi șocul. Pensionarii și bugetarii vor plăti degeaba un preț."
Are cineva vreun dubiu ca asta va fi rezultatul?
argon
QUOTE(DragosP @ 11 May 2010, 09:02)
Dă-l la naiba că e de la A3!
*



din pacate l-am ascultat pe Voiculescu aseara la gadea , si cat de mogul e, pot spune ca mult adevar graieste sad.gif
aphophis
o vorbit ceva de risipa si jaful din romania ultimilor 20 de ani, la care si el a participat? tongue.gif
Garett
Mai, stii care e marele defect al pdlistilor? Nu accepta ca mai sunt si altii care gandesc in tara asta!
Lozinca lor ar trebui sa fie: "Base gandeste restu'munceste"!
S-a vazut chestia asta si in felul cum a iesit basescu sa ne anunte de masurile astea fara sa se consulte cu nimeni, dupa care ieri s-a dus in parlament sa-si informeze "majoritatea parlamentara" despre ce a hotarat el in marea lui intelepciune iar aia stateau pe coada ca niste catelusi si ascultau cuminti dand din coada!
Atentie, nu spun ca Voiculescu n-ar avea pacate, din contra, numai ca intr-un moment ca asta ar trebui sa ne facem frate si cu dracu'!
vijelie
QUOTE(argon @ 11 May 2010, 08:57)
totusi nu iese nimeni in strada, nu face nimeni greva?
*

Asta dovedeste (inca o data) faptul ca la economia subterana contribuie atat privatii cat si bugetarii. Ca sa nu mai zic ca "iesitul" in strada e cam desuet in conditiile in care liderii sindicali ies in strada direct din cladirea Parlament sau din cladirea Guvernului.
tribunul
QUOTE(Garett @ 11 May 2010, 10:13)
Mai, stii care e marele defect al pdlistilor? Nu accepta ca mai sunt si altii care gandesc in tara asta!
Lozinca lor ar trebui sa fie: "Base gandeste restu'munceste"!
S-a vazut chestia asta si in felul cum a iesit basescu sa ne anunte de masurile astea fara sa se consulte cu nimeni, dupa care ieri s-a dus in parlament sa-si informeze "majoritatea parlamentara" despre ce a hotarat el in marea lui intelepciune iar aia stateau pe coada ca niste catelusi si ascultau cuminti dand din coada!
Atentie, nu spun ca Voiculescu n-ar avea pacate, din contra, numai ca intr-un moment ca asta ar trebui sa ne facem frate si cu dracu'!
*



Tu cred ca ai un mare defect, o tot dai cu pdl-istii.
Ca si cum pdl-istii ar fi cu ceva diferiti de pnl-isit, psd-isti, prm-isti, udmr-isti. Toti sunt la fel. Poate singura diferenta este ca unii fura sau au furat mai multi decat ceilalti.

Faptul ca esti asa de pornit, si vezi numai pdl-ei in fata, ma face sa cred ca si tu esti un fel de pdl-ist doar ca de alta culoare, rosu, galben....etc.

Sa te faci frate cu Voiculescu, este ca si cum te-ai duce la cimitirul Eroilor si ai incepe sa dansezi pe morminte.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.