Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am facut ditamai pocinogul! :(
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
kossak
QUOTE(Filip @ 30 Jul 2010, 09:12)
Priviti a 8-a minune a lumii, e fix sub geamu` meu!  blush.gif  wub.gif
*



Intr-adevar, arata bine Kalosul ala tongue.gif
Filip
@Extension, da, ce sa zic, oricum in romania munca nu e platita, adica, hai sa fim realisti, un salariu la stat, sa zicem, incepe de la 7 milioane, din care trebuie sa platesti o chirie (care la o garsoniera incepe de la hai sa zicem 5 milioane) - opa, deja avem o problema laugh.gif mai ramai cu 2 milioane, din care: intretinere, mancare, haine... intelegeti unde bat? laugh.gif Banii se fac prea greu si se cheltuie prea repede.

De educatie, de sistem de sanatate, de... ECONOMIE ce sa mai zicem. laugh.gif
george_scala_2004
ai destul timp sa devii ce-ti doresti ! numai sa il folosesti cu folos. oricum daca vrei sa devii magistrat - judecator sau procuror - trebuie ca la examenul de la inm sa aduci o adeverinta sau diploma de licenta si pe ele trebuia ca media tuturor anilor sa fie minim 8,50 !

adica daca in 4 sau 5 ani cit dureaza facultatea ai avut note bune primul filtru a fost trecut ! mai ai dupa aceea penal, civil, procedurile, dreptul comunitar, drepturile omului, proprietatea intelectuala, comercialul, spete din toate ramurile, etc. detalii aici

sau, daca vrei notar, e un pic mai greu: ai nevoie de un notar definitiv care sa accepte sa te ia ca stagiar in biroul lui ! trebuie sa ai bani, foarte multi bani. pentru sediu, dotari, etc. daca vrei poti apela la banci - au linii speciale de creditare, pe termen mediu si lung, pentru "profesii liberale".

aici intrarea in "breasla" e foarte greoaie. pe linga cunostintele, temeinice, de specialitate mai trebuie sa ai pe cineva care, asa cum spuneam mai sus, trebuie sa te sustina, sa te accepte, sa te sprijine mai ales la finalizarea stagiului.

http://www.uniuneanotarilor.ro/?p=2.4

http://www.cnpb.ro/

dupa ce obtii certificatul de la ministerul justitiei o sa iti cauti o locatie pentru sediu, personal auxiliar, si ...dai drumul la activitate ! icon_mrgreen.gif

eu iti urez sa ai bafta ! foarte mult din ce iti doresti depnide de tine ! e drept ca si influenta din exterior conteaza dar tu, detreminat cum te vad, wink.gif sint sigur ca o sa reusesti !

succes ! coolspeak.gif imbratisare.gif peacefingers.gif

p.s.: ce as dori sa ma intorc si eu la 20 de ani icon_mrgreen.gif multe as schimba blink.gif da' nu se mai poate sad.gif
bion
Gigi link, l-ai pierdut pe filipu biggrin.gif . Atatea tre` sa faca wacko.gif El e e new wave adeca "muieti-s posmagii". Dac s-ar putea sa fie Onasis dar fara sa transpire.Can d ajung sa lucreze un pic li se pare cau au pus inventat roata si ca sunt suprasolicitati . E plin pe DC de filipi in diverse stadii de involutie icon_mrgreen.gif
einstein1984
QUOTE(Filip @ 29 Jul 2010, 23:52)

Si ce pot sa fac eu in domeniul auto?  icon_mrgreen.gif  Ce poti sa faci in Romania in domeniul auto? Ca eu nu-mi permit momentan nici sa-mi repar rugina din portbagaj.  icon_mrgreen.gif
Sincer, daca as avea skill, as lucra in fabrica "Morgan Motor Company" din Malvern, Anglia. M-a impresionat ca de 100 de ani e o afacere de familie, ce a ramas in familie, si chiar daca n-am nici o legatura cu ei, mi-ar face placere sa imi aduc si eu contributia la ceva ce consider ca e o ocupatie nobila.
Da n-am skill, si as prefera sa fiu cumparator nu lucrator. Daaar ar fi o placere maxima sa vad sub ochii mei cum mi se construieste automobilul. Desi par un superficial ahtiat dupa bani, am un respect maxim pentru genul asta de mesteri. De fapt imi plac lucrurile bine facute, cu traditie. Mai ales daca sunt afaceri de familie.
*


E pe naiba, tie nu-ti place munca.
argon
nimanui de aici nu le place ca n'ar sta toata ziua pe net.
bion
Taci bre ca unii-s platiti pentru asta biggrin.gif
Filip
coffee_spitsk.gif Argon, sunt fanu` tau nr.1! icon_mrgreen.gif

@george_scala Multumesc mult pentru indrumari si sfaturi. Serios. Apreciez! Va urez sanatate si toate cele bune, la toti! smile.gif Sa fie intr-un ceas bun! Serios, daca imi revin cu banii iau in considerare cu maxim de seriozitate varianta. smile.gif
eXtenSion
Eu cred ca daca acelasi filip ar creste printre 20 de oameni hotarati sa ajunga ce vor si sa schimbe partea lor de lume in bine -adica sa nu mai ajunga cei mentionati de filip sa castige 700ron- atunci asa ar fi si el.

Iar daca stii bine ceva in domeniul auto - ca tot vbeam de el - ai castiga destul ... ca nu te obliga nimeni sa lucrezi in serviceul de langa bloc, daca esti pregatit corespunzator.

Filip, pur si simplu, e genul care e purtat de val, desi inoata putin si singur. Ii este frica sa nu se chinuie degeaba si sa se trezeasca pe uscat dupa ce si-a scos ochii, mai ales ca el are unele necesitati gata insuflate (casa, masina etc). Deci daca nu le implineste, nu vede alta cale de existenta. Filip nu s-ar lua sa se duca de unul singur in Paris, fara nimic, pentru ca vrea sa picteze.

Deci, Filip, daca ai avea mai multa incredere in tine ai vedea ca ai risca mult mai mult inspre ce vrei sa faci si nu inspre siguranta. happy.gif

argon - unii suntem in concediu/vacanta/pauza.
george_scala_2004
QUOTE(argon @ 30 Jul 2010, 11:32)
nimanui de aici nu le place ca n'ar sta toata ziua pe net.
*



radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif si tu, brutus ? icon_mrgreen.gif

<span class='edit'>30 Jul 2010, 11:55:</span>
QUOTE(bion @ 30 Jul 2010, 11:19)
Gigi link, l-ai pierdut pe filipu biggrin.gif . Atatea tre` sa faca  wacko.gif  El e e new wave adeca "muieti-s posmagii". Dac s-ar putea sa fie Onasis dar fara sa transpire.Can d ajung sa lucreze un pic li se pare cau au pus inventat roata si ca sunt suprasolicitati  . E plin pe DC de filipi in diverse stadii de involutie  icon_mrgreen.gif
*



ce i-am spus io acolo e nimica toata fata de ce trebuie sa faca in facultate !

plus ca, daca o sa ii placa si invata bine, unii profesori, or sa doreasca sa il opreasca in invatamint ca asistent ! ulterior usile ii sint deschise: sef lucrari, preparator, lector, si...PROFESOR ! numai ca mai trebuie si un doctorat ! si inainte un masterat !

iar ca profesor, daca are vocatie, poate ajunge departe ! daca totusi nu vrea in invatamint, doctor se poate face si daca este notar, judecator sau procuror. sau chiar avocat !

principalul este sa nu renunte, sa isi puna in cap ca asta vrea, ca asta doreste, ca asta e singura sansa CORECTA sa obtina ce isi doreste ! daca nu se va abate sigur va reusi !
Markos
ce-i ma aici? e-psiholog?



o sigla nu va trebuie? nedumerire.gif
george_scala_2004
ai de vinzare ? blink.gif si ai tacut atita timp... mad.gif o scapai pe tanti nutzi de "problema" radmasa.gif radmasa.gif si faceai si tu un ban cinstit... icon_mrgreen.gif
bion
E ok? wacko.gif [attachmentid=1627644238]
eXtenSion
Acum e ok:
george_scala_2004
conexiuni
[attachmentid=1627644243]
femeia frunza
[attachmentid=1627644244]
bmwh548
QUOTE(Markos @ 29 Jul 2010, 23:53)
da-le tu suficient din malaiul tau de notar si n-ai treaba, le mut altii pentru tine.
*


Filip
Malai de notar... laugh.gif Ce exprimare... blush.gif
Am auzit ca in ultima vreme nici notarii nu mai castiga cum castigau odata... (asta nu inseamna ca acum nu mai e o meserie banoasa... se poate trai lejer...).

Cred ca cel mai frumos cadou pe care l-as putea face copiilor mei ar fi o meserie transmisa ereditar, din tata in fiu/fiica. Asta m-ar atrage la notariat. E aproape imposibil de ajuns, dar odata ajuns, si odata ce reusesti sa faci (printr-o minune) Consiliul Uniunii Nationale a Notarilor Publici sa te recomande - you are there!!!! Tot ce trebuie sa faci e sa tii cu dintii de meserie, sa o faci bine, cu atentie (exclus bataia de joc), si ti-ai asigurat tata viitorul, traiesti lejer (nu in luxul in care viseaza altii, dar e o meserie constanta, banii vin mereu - lucru foarte important). Cam asta m-ar atrage pe mine la notariat... smile.gif
Sunt constient ca poti sa fii absolvent de Drept si sa vinzi paine la taraba, depinde de la om la om, de noroc, de soarta... nu ma imbat cu apa rece, dar cand aud de "notar" incep sa visez frumos... Cred ca o sa raman cu visele. laugh.gif
george_scala_2004
numai sa nu te duci la spiru... sad.gif
bion
Aceste cuvinte il doare biggrin.gif
Filip
QUOTE(Andy_ACS @ 7 Aug 2010, 12:18)
Sa speli masina in fata blocului sau sa faci gratar in fata blocului mi se pare marlanie. Insa fiecare are conceptiile lui. Daca nu iti permiti spalatorie mergi si o curata undeva la vreo cismea in afara orasului.

Bafta!
*



Da Andy, eu sunt marlanu`. Eu. Nu cei care tin cainii in casa, pe urma ii scot afara sa isi faca nevoile, pe urma sa ramana urmele pe langa masini. Am asa ceva chiar acum, langa masina (bine e mai mult langa masina vecinului decat langa a mea). Nu fac poza pentru ca e degradant. Va trebui sa ma credeti pe cuvant.
Uitati cum arata o parte a curtii mele. Plina de moloz de peste o saptamana. De la un vecin. Si nimanui nu-i pasa. A... si eu sunt marlanul, ca las putina apa pe jos, care iin 15 minute oricum se usuca. Da eu sunt marlanu`. Mersi.
Sa-i amendeze pe aia care pierd ciment din betoniera, se intareste pe drum, si strica drumul, ca dai cu roata in beton si tulbura suspensia. Sa-i amendeze p-aia care ies cu utilajul nespalat din santier, si umplu drumurile de noroi, nu pe mine ca-mi spal de nevoie masina datorita mizeriei din aer.
Richelieu
Dap. Sa va amendeze! Si pe tine si pe aia pe care ii pomeneai.
Filip
Slabe sanse in realitate insa! smile.gif
Richelieu
Da, din pacate scapi doar cu injuraturile doamnelor care trec cu sandalele prin laturile tale. mad.gif
Filip
radmasa.gif Apa se scurge la canal, strada are inclinatie. Din pacate problema reala a strazilor ramane legata de gunoaiele oamenilor, mizeria animalelor si boschetarii care intra si in bloc uneori. Sa fim seriosi, ce fac eu poate fi trecut cu vederea si intr-un stat civilizat. Ca nu-mi curat masina de noroi (nici n-am de unde, si nici n-ar fi eficient), imi curat masina de praful care se depune pe ea (de curata ce e atmosfera) si de gainatul pasarilor (mai ales pescarusii care zboara in ultima vreme insistent pe deasupra blocului). Stai linistit ca nu vin cu agregatul de la off-road, sa decartez zeci de kile de pamant pe jos. Daca am trai intr-o tara civilizata, nici n-ar avea de ce sa se murdareasca masina. Sa fim seriosi...
Richelieu
Niciodata nu vei fi barbat incat sa-ti asumi responsabilitatea faptelor tale. Si mai vrei sa fii notar cu raspundere in acte. Atunci probabil ii vei arata cu degetul pe aia care au devalizat Bancorexul ca sa pari om cinstit pe langa ei.
Filip
Pai si cam ce rau fac eu? Apa nu ajunge pe pamant, se scurge in canal, si ce ramane pe asfalt oricum se evapora in 10-15 minute. Pe cine deranjez? Nici cainii vagabonzi nu-s prosti sa bea apa cu sampon. Poluez canalizarea? Pai apa cu sampon intra in canalizare si din baile noastre de la bloc/casa. De aia care arunca deseurile menajere din case direct in lacul Snagov? Aia in loc sa-si faca fosa septica arunca direct in apa lacului mizeria. La mine ajunge apa in CANAL sau se EVAPORA. Unde e problema? Care e diferenta dintre mine si o spalatorie auto? In afara de faptul ca aia deverseaza in canalizare mai multa apa decat mine? Eu am spalat masina de 2 ori in anul asta, de nevoie, era prafuita. Laturi auzi... Poate n-am chef sa "deversez" bani pentru o treaba pe care pot sa o fac singur. Si "doamnele cu sandale" cred ca trebuie sa fie mai atente la mizeria de caine omniprezenta pe strazile capitalei. Eu n-am caine, eu n-am pisica, eu n-am nimic ce produce mizerie nici in casa, si cu atat mai putin pe strazi. N-am animale de companie, nu latra, nu deranjez cu nimic, pe nimeni. Am locu` meu de parcare si atat!

Hai sa vedem ce parere ai si despre faptul ca se spala pubelele la furtun in aceeasi curte, dupa ce sunt golite de masina de gunoi. Merita amendata si femeia de serviciu? Ca tot laturi sunt, de la resturile de gunoaie lipite pe peretii pubelei. Dar ce parere ai despre mirosurile fetide din timpul primaverii, cauzate de baltile de pe marginea drumului in care putrezesc mugurii copacilor. Asta pe strazile din spatele palatului Victoria, da da, strazile alea linsitite cu vile. Imi vine sa vomit in fiecare an de la miros. Sa am un copil mic nu l-as plimba in carucior pe acolo in timpul primaverii. Cine mai merita amenda acum? Posesorii de catel sau pisica care nu strang mizeria, merita sau nu amenda?

Cand s-or rezolva neregulile astea, (adica niciodata) o sa-mi spal masina la spalatorie. Pana atunci, in spatele blocului, fiindca SUNT SARAC SI N-AM BANI!
bmwh548
Esti sarac si n-ai bani da' n-ai pune mana sa iti cauti ceva serios de lucru, e mai comod sa stai sa joci GTA si sa visezi ca ajungi notar...cunoastem.

Spalatoriile sunt obligate sa aiba un sistem de filtrare pentru ce rezulta din spalarea masinilor, ca nu au toate asta este...
Filip
Momentan lucrez... dar nu cu carte de munca. Si nu in fiecare zi. Asta nu depinde de mine, eu as vrea sa lucrez in fiecare zi. De exemplu ieri am lucrat, nu toata ziua, cateva ore (ca atat a fost de lucru), si am luat 30 lei. Si azi, chiar daca e duminica, n-as avea probleme sa ies din casa.
argon
deci lucrezi la negru...ce faci, bati covoare la babele din bloc?
Richelieu
N-ai inteles. Spala pubelele in curtea blocului dupa ce le golesc aia de la salubritate.

8 Aug 2010, 16:09:
Filip, nu inteleg de ce nu esti de acord sa fie pedepsiti toti cei care incalca legea. Tu vrei sa fie pedepsiti ceilalti, iar tu nu pentru ca ai fi sarac. Daca nu iti permiti sa intretii masina aia inseamna ca nu ti-o permiti. Deci vinde-o!
driverx
QUOTE(Filip @ 8 Aug 2010, 14:21)
..... De exemplu ieri am lucrat, nu toata ziua, cateva ore (ca atat a fost de lucru), si am luat 30 lei. ...
*



Ieri cand mergeam spre garaj, am trecut pe langa un "nene" la 6X ani care tragea un carucior mare plin cu cartoane (nu e nici un misto in spate cu cartoanele) si ii povestea la o "tanti" ca e multumit, ca facuse cu o zi inainte 63 lei.....

Nu zic ca peste tot e lapte si miere, dar fiecare are pretul lui.....
Filip
Ma uitam pe niste poze si am vazut o dacie bine intretinuta la care am remarcat "chestia" asta despre care vroiam sa vorbesc de mai demult.
Observati textura de coaja de portocala a vopselei? E, eu n-am vazut masina noua, nici la mercedes sau alta marca premium, care sa nu aiba vopseaua cu textura "coaja de portocala". Mai vizibil sau nu, e acolo. Vazusem pe Discovery o emisiune cu restaurari de masini, si acolo explica ca dupa ce se vopseste masina, se ia la frecat vopseaua cu o carpa uda, toata masina, pana se uniformizeaza cumva vopseaua aia, apoi se degreseaza si se aplica lacul. Si dupa asta se obtine un luciu "oglinda". Deci nu stiu mai nene, eu sa dau 120000 euro pe un Mercedes S500 negru si sa vad textura asta pe vopsea, m-as simti cam... naspa. Masina trebuie sa fie oglinda... De ce nu se automatizeaza procedeul asta de... polisare, ca nu stiu cum sa-i spun...
Merced
Ce dracu' legatura are cu topicul asta? laugh.gif
ydaniel
ai mai spalat automobilu cu samponu cu ceara de la chimopar?
Filip
"Coaja de portocala este generic numit efectul de distorsiune al obiectelor care se reflecta in vopseaua masinii datorita lacului"incretit".Efectul de coaja de portocala este prezent pe toate masinile datorita procesului de vopsire, chiar si la cele noi.La masinile revopsite distorsiunea este mult mai mare.Corectia se face cu hartie abraziva sau discuri abrazive sau prin polishare daca se lucreaza un timp indelungat zona respectiva."

Asta ar fi definitia oficiala. In fine... vreau sa va dati si voi cu parerea. Mie mi se pare aiurea la masinile premium. La logan, megane, ma rog, paana la limuzinele premium hai ca e ok. Dar la BMW de exemplu? E posibil? La o masina de peste 40.000 euro? Cand valoarea masinii depaseste un anumit prag, ar trebui polisata masina in uzina, de catre personal calificat, chiar daca e munca manuala, si asta cere cheltuieli suplimentare de personal. Masina ar trebui finisata cum trebuie. Pe tabla de frigider inteleg... dar la o limuzina... nu.

@yDaniel, nu, n-am mai spalat-o fiindca nu s-a murdarit. In afara de praful superficial care oricum se pune pe masina in 2 zile de la spalare. smile.gif
Executron
Folosind, in general, noile vopseluri pe baza de apa (eco-friendly) asa iese vopseaua, indiferent ca e Dacia sau Mercedes.

Ce folosesc aia in atelierele alea americane unde creeaza masini unicat e vopsea pe baza de diluant, care rezista mai bine, arata mai bine, dar la producerea ei se omoara baby-dolphins si killing the whales.
Markos
QUOTE(Executron @ 1 Sep 2010, 23:19)
dar la producerea ei se omoara baby-dolphins si killing the whales.
*


oricum se face cioclu Pilif sleep.gif

chiar asa, cum ar suna "Pacea si Odihna Sufletului la Filip SRL"?
Muttley
Deja s-a apucat de incropit capitalul firmei:

QUOTE(Filip @ 1 Sep 2010, 23:55)
Pai trebuia sa le zici sa cheme pe taticu` cu loganu` sa vina sa le duca acasa. Chiar, bani de benzina le-ai cerut? Eu la prieteni cer minim 25 de lei daca vor sa mearga la kaufland la mici sa manance (nu stiu de ce vor neaparat sa mearga la kaufland cu dacia sa manance mici  si sa bea bere - romanism probabil), si cum kaufland e la max. 2 km de blocu` meu, va dati seama ca imi mai ramane ceva din benzina. Plus ca soferu` trebuie cinstit si el cu 2-3 mici acolo. Deci asa se face, trebuia sa le ceri bani ca la taxiu.  blush.gif

Da stiti ce motiv am pentru 25-30 de lei? Ca desi amicii mei din bloc au 15-16 ani si nu prea multa minte  laugh.gif  realizeaza si ei micutii ca masina n-are cum sa consume in 4 km (dus-intors) benzina de trei sute de mii. Recunosc si eu asta, dar cum eu nu stiu sa bag benzina decat de la benzinaria din Dorobanti (aia de langa Mario Plaza) - pe motiv ca (cica) nu cunosc alta benzinarie  rolleyes.gif  radmasa.gif asa... le zic: domne` nu pot sa ma fac de ras, sa bag la masina de 10 lei ca la scuter. Si bani nici nu am la mine. Deeeci... ma uit milos la ei si baietii se simt si decarteaza banutii.  radmasa.gif  O data s-a intamplat sa se hotarasca sa mergem de 2 ori intr-o saptamana. Si le-am cerut de 2 ori 25 de lei.  radmasa.gif  De ce? Pai domne, benzina se consuma, ce, eu n-am treaba cu masina? Asta e, s-a ars, alta nu mai e, bani "nu e" ce sa va fac... Fac si eu ca guvernul Boc: nu avem de unde...  laugh.gif Meserie.... cool.gif
*




QUOTE(Filip @ 2 Sep 2010, 01:36)
Asa se strang banii de Land Rover Defender. Ia va rog, nu mai radeti!  radmasa.gif
@kog - daca imi cere cineva sa il duc cu masina, normal ca cer bani de benzina, si ceva pe deasupra (sa acopere uzura agregatului) + deranju` meu. Asta ca sa fim intelesi. Cat despre dus fata la suc cu masina - exclus.
Da` oricum eu asa pun problema (sa nu par nesimtit) - nu e benzina domle`! E criza, ce sa facem. Vrei sa folosesti agregatu`, platesti! E ca la firma. Platesti un serviciu, ce e asa de... revoltator?  huh.gif
*

Cris_Kgs
Deci nu e taicamio RO_flag.gif singurul.
Merced
Un unchi facea d-astea gen Filip, parca acum s-a mai potolit. Dar imi aduc aminte si acum, chiar parca am mai postat aici dar nu gasesc discutia oricum as cauta-o, ca i-a cerut maica-mii, dupa ce l-a dus pe frate-meu pana la Sibiu bani pe tot ce a cheltuit acolo. Adica in afara de tigari. Chiar si cartela cu care a sunat-o pe nevasta-sa. Inteleg, mai duc si eu pe cate cineva cand are nevoie si ii spun sa-mi dea bani de combustibil, e ok, dar nu cer bani de ulei(ca i-a mancat un litru pe drum cica), nu cer bani de suc, nu ceream de tigari cand fumam, de nimic in afara de drum, si cateodata mai pun si eu la drum. Ce face Filip e mult prea penal. Dar om de varsta lui umbla cu copii de 15 ani, ce sa-i ceri. icon_mrgreen.gif
Filip
Pai sunt amic de mult cu ei (suntem din acelasi bloc) - cand ai 11 ani si ei 7 diferentele sunt mai estompate (de atunci ne stim de cand ne jucam fotbal in parcarea blocului). smile.gif Si acum continui sa tin legatura pt. ca unul din ei are PS3 + LCD de 80 cm cu HDMI. Iar eu sunt dependent de GTA4 si Red Dead Redemption pe playstation 3. tongue.gif
Ps: eu la rude nu cer bani.
Oricum genial unchiul tau! biggrin.gif
Merced
Cat iti ia pe ora la PS3?
Filip
Nu-mi cere bani, culmea, nici macar pe suc + ca mama lui ne da si de mancare. Ce sa mai, sunt un parazit in toata regula, si sunt si mandru de mine! tongue.gif

laugh.gif
cosmin_2300
Bai dar de ce cenzurat nu inchide nimeni topicul asta?
Eu inteleg ca suntem la Cafenea ... da' chiar asa ?!
Daca tot nu-l inchide nimeni, macar sa-l redenumeasca in "viata lui Filip" ph34r.gif
ydaniel
filipe te mai duci la facultate in octombrie?
Merced
Filipe, pai tu ceri bani pe benzina dar el sa nu-ti ceara pe PS3?
Filip
Nu stiu Daniel ce sa zic, sunt in mare impas. Sa vad unde ma duce munca asta la firma. Daca e ceva stabil ma aciuez si eu, pentru ca suntem toti vecini. smile.gif
QUOTE(Merced @ 2 Sep 2010, 22:18)
Filipe, pai tu ceri bani pe benzina dar el sa nu-ti ceara pe pSP?
*



Eu sunt mai sarac. Daca saracia n-ar musca din mine as fi si eu mai uman. tongue.gif
Merced
Esti mai sarantoc. Ala e cuvantul.
Filip
Pai eu ce-am scris mai sus? huh.gif
Merced
sărăntóc, -oácă, s.m. și f. (pop.; de obicei deprec.) 1. om foarte sărac. 2. cerșetor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.