Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Smartphone
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91
b76bgaarh
sh.
kum
Nu cumparat de mamica.
b76bgaarh
Cu sau fara net?

de soacra se pune?
kum
ba, ej'nebun? Deci tu beneficiezi si de la parinti si de la socri? ohmy.gif
Ce noroc au unii in viata! mad.gif
b76bgaarh
e ca te oftici.....

22 Aug 2012, 10:14:
Iulik da ce vrei tu sa faci cu smartfonul, in afara sa il arati la pipite?
Lostboy
Să vorbească cu ele.
Iulikk
Vreau sa muara vecinii de ciuda pe scara cand urc scarile si vorbesc la aifon.
Lostboy
user posted image
Iulikk
Nu merge imaginea sad.gif
Lostboy
E statică?
kum
arhitecte, da' tu ce faci ma nene cu surogatu' ala de 4x4? Stiu ca e primita de la mama/soacra, da' totusi? Ca pe unde merge aia, merge cam orice masina cu un PDG... Nu puteai sa ceri si tu ceva mai concret? Sau n-a fost dupa voia matale? rolleyes.gif Pe pricipiul calul de dar...

Vezi tu, asta-i dezavantaju' cand nu-ti cumperi tu lucrurile: te multumesti cu ce ti se da. Gandesc altii pentru tine. wink.gif
bion
Tot e bine ca gandesc biggrin.gif Altii mai independenti numai vorbesc biggrin.gif
Iulikk. Pai ai grija ce iti doresti , cica la aifoan tre sa stii sa scri si sa ce-t-esti si sa poti numara pana la 10.Asta presupune bacu promovat si cursant la cel putin doua facultati din alea pe baza de dosar ;altfel te rogi de chelner ( ala e cel putin profesor cu gradele luate pe bune) sa iti butoneze divaisu`ca sa-ti simuleze siliconatele un orgasm biggrin.gif
IRONICK
Aia independenti sunt invidiosi si frustrati.
ady77
Data asta cine incepu?

lurk0000.gif lurk0000.gif lurk0000.gif



Lostboy
'Unu nu scapă .... radmasa.gif
bion
Ca de obicei un moldovian tongue.gif
b76bgaarh
cum cine, ady?
kum
QUOTE(IRONICK @ 22 Aug 2012, 12:55)
Aia independenti sunt invidiosi si frustrati.
*


independentu-le rolleyes.gif
Ia zi, la mercedes ce defecte ai mai descoperit?
bmwh548
QUOTE(Iulikk @ 22 Aug 2012, 12:25)
Vreau sa muara vecinii de ciuda pe scara cand urc scarile si vorbesc la aifon.
*



Vezi ca s-ar putea sa fie niste incoveniente pe partea asta...

Iulikk vezi tu pe forumu' xda ce si cum, lasa softpedia.
cosmin_2300
QUOTE(kum @ 22 Aug 2012, 13:05)
Ia zi, la mercedes ce defecte ai mai descoperit?
*


Hai că mă bag eu în seamă, Mercedes nu știu ce defecte are (poate știe el să răspundă), da' lu' șefu (care are un Audi A4 din 2010) i-a "căzut" cutia (DSG) icon_mrgreen.gif
Marty
Are cumva motor 3.0 TDI? nedumerire.gif
daniM
QUOTE(cosmin_2300 @ 22 Aug 2012, 14:53)
da' lu' șefu (care are un Audi A4 din 2010) i-a "căzut" cutia (DSG)  icon_mrgreen.gif
*


Shoroafele mai trebuie stranse din cand in cand
bion
Da dar n-are de asta :
What is the Mitsubishi Lancer owner's most ardent wish?
To buy a car.

cosmin_2300
QUOTE(Marty @ 22 Aug 2012, 18:48)
Are cumva motor 3.0 TDI? nedumerire.gif
*


2.0 - 140 cp parcă.
Iulikk
QUOTE(bmwh548 @ 22 Aug 2012, 14:24)
Iulikk vezi tu pe forumu' xda ce si cum, lasa softpedia.
*



Multumesc pentru sfat. Acum ma apuc de rasfoit. biggrin.gif

<span class='edit'>22 Aug 2012, 21:29:</span>
1000 de lei in cap. Merita? E nevărlact.
corbex
E un gheseft. 900 face poza cu marul. Deci dai pe telefon decit 100.
kum
Ia-l ma si nu te mai coi atat! O sa-mi multumesti. wink.gif
daniM
QUOTE(Iulikk @ 22 Aug 2012, 20:03)
Multumesc pentru sfat. Acum ma apuc de rasfoit. biggrin.gif

<span class='edit'>22 Aug 2012, 21:29:</span>
1000 de lei in cap. Merita? E nevărlact.
*


Ia-l,!Vezi ca depinzi de ITunes non-stop;nu i-a spus nimeni ca asta da raportul la firma -mama cam pe unde umbli all the time?

22 Aug 2012, 22:18:

"Urmărirea locației consumatorilor digitali nu este nimic nou. Site-urile primesc in mod curent informatii despre locatiile utilizatorilor lor, în scopul transmiterii coordonatelor corecte pentru materilalele publicitare.

Totusi noii termeni și noile condițiile Apple îi permit să stocheze informații despre locațiile exacte ale utilizatorilor, ceea ce inseamna ca intruziunea in viața noastra privata a ajuns la un nivel mult mai ridicat.. Site-urile pot comunica locațiile utilizatorilor, până la codul poștal, în general, dar ei nici nu stocheaza si nici nu urmaresc locații exacte – ceea ce Apple si AT & T pot face, cu o exactitate de pana la aprox. 3 metri. "
Iulikk
L-am sunat acum si mi-a zis ca l-a vandut in Bucuresti... acum am gasit alt anunt:

Link

Vand iPhone 4 32 gb,de culoare neagra,codat in Vodafone RO(nvrlckd 100 ron) in stare foarte buna.
Soft 5.1.1 ,vine cu folie fata spate ,bumper,incarcator casa+cablu de date.
Ii ofer nota 9.5,intr o poza,se vede de ce,2 mici urme jos,la mufa de incarcare .
Atentie,NU a fost desfacut niciodata,nu e umblat la butoane,merge impecabil,nicio problema la el.
Pret 1100 ron

Cum vine treaba asta: neverlocked 100 de lei?
MuciX
Adicatelea pentru 100 de lei ti-l decodeaza, sa-l poti folosi in orice retea => va fi ca unul neverlocked, desi el nu e neverlocked. smile.gif
daniM
QUOTE(Iulikk @ 22 Aug 2012, 22:50)


Cum vine treaba asta: neverlocked 100 de lei?
*


Adica daca ii mai dai 100 de lei ti-l face neverlocked.
Auzi..aia pe vapor,cand vand aere conditionate,sau telefoane sau combine muzicale,te intreaba-il vrei in alb sau de 10$ scriem pe el Panasonic,Sony,IPhone,etc.
Vezi ce iei!
kum
Cea mai sigura si mai simpla metoda ca sa verifici ca e autentic e sa-l cuplezi la un PC/laptop care are instalat itunes. Daca e autentic ti-l recunoaste imediat, si-ti spune si ce model e, si ce memorie are, totul.
daniM
Daca nu ai in apropiere PC,o replica se aprinde imediat(nu are sistem de operare),are slot de card,nu are wireless,etc
Iulikk
As vrea sa ii cer tipului sa imi faca o poza cu meniul asta

http://www.daciaclub.ro/index.php?act=Atta...t&id=1627831768

Cum ii cer asta? Adica... ce nume are acest meniu?
daniM
Si daca face poza la alt telefon?
Iulikk
Nu cred biggrin.gif .
abc
QUOTE(Iulikk @ 22 Aug 2012, 22:22)
As vrea sa ii cer tipului sa imi faca o poza cu meniul asta

http://www.daciaclub.ro/index.php?act=Atta...t&id=1627831768

Cum ii cer asta? Adica... ce nume are acest meniu?
*


General -> About = Print screen.

Daca treci de la 5800 la iPhone o sa ai un soc,unul foarte placut. Sa nu te enervezi cu iTunes,e un pic mai greu la inceput . Trebuie sa il setezi sa nu-ti faca Sync de ficare data cand il conectezi. Sa nu-ti stearga piesele mereu. O sa-ti prinzi degetele,dar te ajuta google. Vezi ca iPhone-ul are un singur difuzor.

Am avut 3G/3Gs/4 . Acum folosesc un Galaxy S Plus si mi-e dor de modul in care se misca iPhone-ul.

Sfatul meu ,daca vrei iPhone: cauta unul cu , cutie. Cere un imei,il poti verifica pe apple.com sau la bajetii care se ocupa cu decodari - sa vezi daca e blacklisted..blNu-ti lua telefon doar pentru fite.
Iulikk
Nu-l iau neaparat pt fite. Dar acum dispun de o suma de bani... la care se vor adauga la 2 sapt inca o mica suma de bani. Daca nu imi iau nimic de ei, ii spar pe clubareala si alte rahaturi... asa macar raman cu ceva.

PS: abc, acum am un nochea e50, fara camera biggrin.gif , 5800 mi-a fost furat tongue.gif
abc
Daca vrei telefon nou ,zic eu destul de bun , uita-te dupa un S2 sigilat. Preturile se invart pe la 1200 - 1400 de lei,depinde ce noroc ai.

iPhone-ul 4 e destul de pretentios ,carcasa e sensibila. Eu astept i5 wub.gif

Iulikk
Mi s-a pus pata pe aifon.
abc
Bine,dar ai grija ce cumperi. Sa nu fie decodat cu Gevey si apoi sa-l pui in biblioteca. Daca-ti iei codat cauta Vdf RO,decodarea oficiala e ~200 de lei; la Orange e ~500 de lei.

iOS 5.1.1 nu-mi place ,il am pe iPod si-mi mananca bateria intr-o veselie.

Incearca mai multe variante ca sa nu-ti para rau,"joaca-te" pe un S2 cu ICS 4 .
Iulikk
Pai daca il iau codat in vodafone RO... nu-l mai decodez biggrin.gif ca in vodafone in folosesc biggrin.gif
dan22y
Asa am fost si eu cand am inceput cautarile pt. un I4. Toate erau ba blocate, ba nu stiu cum si din una in alta am dat de cineva care conform IMEI-ului imi spunea daca telefonul e locked sau neverlocked, in ce retea este blocat, memorie, versiune soft etc Stiu poate sunt si aplicatii on-line care spun lucrul acesta, insa nu de multe ori am avut ocazia sa descopar ca vanzatorul cam omitea niste lucruri (gen memorie interna mai mare, alt versiune de soft bla bla) si asa m-am lasat pagubas si am luat telefon nou...
Depinde si de noroc la sehasuri wink.gif
Marty
Are cineva Android 4.1 Jelly Bean instalat pe zmarfuana?
corbex
Trebuie sa aibe vreun burghez care si-a luat tilifon nou.
Serje
Am io 4.1.1, da nu oficial.
bmwh548
Da, da' la tine e kernel de Froyo, nu e JB de la mama lui.
Serje
GB nu Froyo
Marty
Si, e destept, merita?
Serje
Cred ca da, da la mine nu-i versiune oficiala si mai are inca destule pb, in schimb la baterie ... ii diferenta enorma, in bine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.