Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Smartphone
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91
Shush
Spune ca il trimiti pe MantaB dupa ei !
Richelieu
Mai bine il dai pe Balosu la telefon ca ii dovedeste.
corbex
Nu te intinde la vorba mai mult decit te tine bateria!
Richelieu
L-a invatat coana Rodica sa scoata bateria din telefon dupa ce se incarca. wink.gif
Lostboy
Semnal mai ai? Sau nu suni ”dupe” aifon?
argon
Am auzit ca cu cat mai smart fonu, e mai dumb utilizatorul, deci grija mare.
Lostboy
Asta vorbesc babele la tine la sat?
Andy_ACS
@Shush - inca mai e de lucrat. mai sunt lucruri de imbunatatit (resurse consumate, acumulator, uzabilitate, etc). Baza e una buna in opinia mea, insa momentan OS-ul e potrivit mai ales celor care au ceva cunostine tehnice, le place sa experimenteze diverse configuratii, au timp de 'joaca'.

@Richelieu - nu te trage cu mine de sireturi cu ironii ieftine, astea le faci tu cu amicii tai, noi nu suntem asa apropiati.
Marty
30 and counting
corbex
Are de 1500 mA.
Marty
37:07. Momentan am obtinut un Nokia C3 si un abonament cu 800 de minute-n retea, 125 nationale si internationale, 800 de sms, pentru 40 de lei pe luna. A ramas ca ma suna saptamina aviatoare.
P.S.: ELM nu era la promotie. sad.gif
Markos
QUOTE(Marty @ 27 Jan 2011, 15:18)
30 and counting
*


deja ati dat-o-n chestii intime sleep.gif
Marty
Da' n-am zis cunting!
neumann
QUOTE(Andy_ACS @ 27 Jan 2011, 16:15)
@Shush - inca mai e de lucrat. mai sunt lucruri de imbunatatit (resurse consumate, acumulator, uzabilitate, etc). Baza e una buna in opinia mea, insa momentan OS-ul e potrivit mai ales celor care au ceva cunostine tehnice, le place sa experimenteze diverse configuratii, au timp de 'joaca'.
*



Parerea mea e ca Maemo e mult mai bun pentru asta. Practic, rulez aplicatii Debian pe el, fara nici un fel de portare!
Richelieu
QUOTE(Andy_ACS @ 27 Jan 2011, 15:15)
@Richelieu - nu te trage cu mine de sireturi cu ironii ieftine, astea le faci tu cu amicii tai, noi nu suntem asa apropiati.
*


Unde vezi tu ironii? Ti-am dat exemplu concret ca esti pe langa subiect, dar te bagi in seama ca la OTV.
Marty
Ma nene, sa iau Nokia C3 sau X2? nedumerire.gif
Richelieu
Vezi si tu care are meniu in maghiara ca ti-l traduce Fibră.
Marty
Sau SE Cedar? Eu as cam inclina spre asta, ca tot sunt mare consumator de SE ca si telefoane mobile.
Filip
La X2 ai camera de 5 mega-d-aia, dar pierzi tastatura qwerty si wlan-u.
EDIT: depinde ce vrei de la telefon. Cedar e singurul cu modem hsdpa, dar n-are wlan.
neumann
QUOTE(Marty @ 27 Jan 2011, 16:46)
Sau SE Cedar? Eu as cam inclina spre asta, ca tot sunt mare consumator de SE ca si telefoane mobile.
*



Cedar e pentru juareci!
Marty
Filipe, pai parca nici X2-ul n-avea wlan.. Acu' doar Cedaru' n-are?
Filip
Cedar si x2 n-au wlan, iar Cedar e singurul cu hsdpa. C3-ul are querty si wlan.
Marty
Da' unu' cu HSBP nu e? nedumerire.gif

P.S.: Ce-i aia HSDPA si la ce e buna ea?
Richelieu
Adica 3G. Daca te dai pe net cu el e bun. Pe GPRS se incarca greu paginile.
Marty
GPRS sax! Ma gindeam ca niste wlan ar fi bun.
ady77
Daca vrei cu adevarat sa renunti pune-o pe rodi sa le explice ce si cum si obtii un telefon numai sa renunti la ei. wink.gif
Marty
Cind am vazut c-ai scris am crezut ca mi-ai recomandat gayphone d-ala....
ady77
QUOTE(Marty @ 27 Jan 2011, 17:04)
Cind am vazut c-ai scris am crezut ca mi-ai recomandat gayphone d-ala....
*


Uitasem, aifon far rulz tongue.gif Ai vazut ce misto am scris dimineata de pe el cand eram la Iasi.
Shush
Numai la Iasi are semnal ? happy.gif
ady77
Deci recumosc statea sub o antena orange radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
kum
Ba Martinezule, dech tu nu stii cei ala HSBP... ba nu, aia stii ce e... nu stii ce-i aia HSDPA da' te dai mare emitator de pareri... despre smartfoane...

HSBP! nedumerire.gif
Lostboy
Autosugestie bre că n-are bani de telefon adevărat!
Marty
Ideea e ca niciodata n-am dat mai mult de 100 de euro p-un telefon. Cu atit mai putin voi da p-un zmartfon pe care sa-l folosesc din cind in cind, in locuri cu wi-fi.
Lostboy
Bre, recunoaște că-ți prinzi urechile. biggrin.gif
Marty
Recunosc ca-mi prind urechile! Da' blegbari ala de-l avui nu vrea sa recunoasca. rolleyes.gif
Lostboy
Bre, tu parcă aveai samsung c3050. Îl mai ai?
bion
Are mitsubishi in curs de amortizare.
Marty
QUOTE(Lostboy @ 27 Jan 2011, 19:03)
Bre, tu parcă aveai samsung c3050. Îl mai ai?
*

Este si ala, da' nu-l folosesc pentru ca ma enerveaza. De ce?
Lostboy
De ce te enervează?
Te întreb pentru că la al meu trebuia să apăs de 2-3 pe taste (câteodată) ca să ia comanda, se restarta singur și m-am abținut cu greu să nu dau cu el de pereți.
Marty
Ma enerveaza pentru ca se aude f. prost si-si pierde semnalul f. repede. NU se restarteaza, ia comenzile corect, dar ma seaca faza cu semnalul.
Richelieu
Cred ca ai un aifon far deghizat.
ady77
Mi-ai luat vorba din gura icon_mrgreen.gif Mai facea misto de mine si kum ph34r.gif
Lostboy
Tu caști gura la ăsta?
Marty
Ma, io am vazut ca nu merge si l-am dat dracu', da' voi o tineti ca surda pe mormint: aifan foooor, aifan fooooor
Lostboy
Sau poate nu ai găsit agenda. radmasa.gif
corbex
Daca ai vorbit azi 37 de minute, miine nu-ti ia mai mult de o ora jumate sa le explici ca chiar renunti la abonament. Te duci la boringi, proaspat abonat, si gasesti vreo trei smartfoane destepte, sub 100 de E, cu functii complete, inclusiv gipiies.
Deloc nu stii jmecherii !
ady77
Sau iti ieu Elm-ul mult visat icon_mrgreen.gif cu 19 euro
Markos
QUOTE(Lostboy @ 27 Jan 2011, 19:13)
De ce te enervează?
Te întreb pentru că la al meu trebuia să apăs de 2-3 pe taste (câteodată) ca să ia comanda, se restarta singur și m-am abținut cu greu să nu dau cu el de pereți.
*


QUOTE(Marty @ 27 Jan 2011, 19:24)
Ma enerveaza pentru ca se aude f. prost si-si pierde semnalul f. repede. NU se restarteaza, ia comenzile corect, dar ma seaca faza cu semnalul.
*


Din doua mizerii aveti sanse mari sa faceti unul bun rolleyes.gif
Marty
3 mizerii, ca i-am luat si gagica-mii unul. 04.gif Al ei are aceleasi simptome ca si al meu.
corbex
Ca sa fii sigur ca-s proaste, trebuie sa iei trei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.