Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tableta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
cdadan
Este ca-i numa' bună de aruncat?

l@u
Adresa?
gabize
Ajung mai repede!
bucatzel
QUOTE(cdadan @ 21 Mar 2016, 23:29)
Este ca-i numa' bună de aruncat?
*


Asa, de curios, ce-ai facut in alea doua caderi de acum seara?

Ca aceeasi panta de consum am pe a mea, de la tura de real racing de dimineata.
si cam la fel cand am frecat skype-ul (deh, made by microsh...)

Io tot as zice ca-i bateria bulita.
Markos
QUOTE(bucatzel @ 21 Mar 2016, 23:58)
Asa, de curios, ce-ai facut in alea doua caderi de acum seara?
*


A halit, s-a jucat cu juniorul, a văzut un film la tv, de-astea..
Andy_ACS
Ce e ala, Nexus 7 first gen de care tot te plangi de un an incoace?
Eu am vandul N7-le meu cu 200 ron. Il folosea maica-mea dar deja se plangea de el asa ca am decis sa fac eu upgrade la iPad Air 2 si i-am dat ei iPad Air 1.
Acum e super incantata, chiar foloseste tableta cu placere.
Sfatul meu e sa scapi de N7. Eu i-am facut si downgrade la Android 4.4.4, si reload, si clear cache, defeaba, pur si simplu nu e aceeasi experienta nici pe departe.
Ia minim ipad Air, dacanu direct Air 2.
Acum tocmai s-a lansai iPad Pro 9.7 si preturile vor scadea sigur la generatiile anterioare.
Un Air1 16g e 1550 ron la emag. Minimul decent.
bucatzel
daca am inteles bine, 2nd gen.

Am si eu d-aia, si n-am niciuna din problemele pe care le injura el.

Liviu
Eu am 1st gen și nu am nici una din problemele vehiculate pe aici.
DragosP
Mie mi s-a bulit touch-ul și merge cam cu lag...
cdadan
E ph1 din ce stiu. In ianuarie a împlinit doi ani. Cam asta-i situatia, cand o apuca, moare singura.
Cred ca se observa ca-n 24 de ore e terminată, cu utilizare de juma' de ora. Hal de scula, ce sa zic.
Cu 4.4 in verzii ei reusea sa tina vreo 4 ore de utilizare. Cam cat un laptop decent, nimic mai mult.

23 Mar 2016, 19:21:
Acum s-a modificat panta fără sa-i fac ceva ...

gabize
Tu cred că vrei doar s-o faci de rușine, altfel o trimiteai în service încă de anul trecut.
ady77
Pai n-o trimisese?
b76bgaarh
ruteru, si tableta?
ady77
Ceva o trimis sigur tongue.gif
cdadan
QUOTE(gabize @ 23 Mar 2016, 19:24)
Tu cred că vrei doar s-o faci de rușine, altfel o trimiteai în service încă de anul trecut.
*


N-am interesat un pic pe subiect și o trimiteam degeaba. Tre' să aive defect evident ca să se pună. Astea sunt chestii care se trec la capitolul "nefondata, clientul face nazuri".
Am experienta routerului care a stat absolut degeaba în service. Defect nemanifestat. rolleyes.gif
DragosP
QUOTE(ady77 @ 23 Mar 2016, 19:43)
Ceva o trimis sigur  tongue.gif
*


Numa' teveu și aspiratoru'-s beton că-s Samsung. blush.gif
cdadan
Aspiratorul samsung e modest (puțin dai, puțin face). D-aia am trecut la filips. O sa te surprind, in afară de doua teveuri mai am samsung în uz doar telefonul nevestei.
bucatzel
Man, cucamas pe ea de tableta.

Saltul ala de la 10% inapoi la 50% ma face sa cred foarte serios ca ori bateria ii belita, ori face un contact prost.

Ma indoiesc ca ai chef, da' si-asa imi pare ca agregatul ala iti devine inutil.
Fa urmatoarea magarie.
1. Salveaza-ti pe altundeva daca ai chestii pe ea care vrei sa le salvezi.
2. Restore to factory.
3. Ii faci ce update-uri si-o cere, dar nu instalezi nici o aplicatie.
4. Incarci la 100%,
5. scoti din priza si n-o atingi 24 de ore. wifi on, da' incearca s-o lasi la o distanta acceptabila de router.
6. verifici cata baterie mai are.
Mai vorbim dupa aia.
cdadan
Saltul ala e de fapt androidul prost. În seara aia am lasat-o baltă și evident peste noapte a murit. Am pus-o la încărcat după o zi-doua, dar el le leagă. Înregistrează bine doar progresul în timpul funcționării (activ sau stand by).
Am adus-o la setările de fabrică de mai multe ori. Degeaba. Uneori sta bine când doarme, alteori se descărca de nebuna.
Mai am o singură soluție, rutare și revenire la un android mai vechi, dezactivare toate serviciile inutile. Da' tot n-am cum să scot din ea ce n-a știut nici când era proaspătă.
De ipad mini ce părere aveți? Vreau ceva să țină bateria și cam atât. M-am saturat de tabletă care sta în priză de 3 ori mai mult ca-n utilizare.
AR-18-MOS
QUOTE(cdadan @ 23 Mar 2016, 22:58)
De ipad mini ce părere aveți?
*


Foarte buna, reocmand! Asta din perspectiva de utilizator iPad Air 2.
cdadan
Doar ca ăștia nu binevoiesc să scadă prețul sub 1200.
Markos
Păi 1200 e bine, față de cât costa pe la începutul anului.
cdadan
Mini? Cam tot p-acolo s-a invartit. Cu exceptia bf cand a fost la 699 dar cele cinci bucăti disponibile s-au epuizat in 0.0032 secunde.
Andy_ACS
Ia-l pe asta si gata. Pentru cateva sute de lei te stresezi cu N7-le ala veci si probabil defect.
http://m.emag.ro/apple-ipad-air-16gb-wi-fi...a/pd/D96PJBBBM/
Eu nu as lua mini. Ori Air daca esti mai econom, ori Air 2 daca vrei sa ai ce e mai bun la ora actuala.
Le-am avut pe ambele si pe N7 ca ala tau, ti-am mai zis, sunt destul de obiectiv, chiar si Air 1 e ca Mercedesul fata de Dacie pe langa N7 ala.
Markos
QUOTE(Andy_ACS @ 24 Mar 2016, 01:00)
chiar si Air 1 e ca Mercedesul fata de Dacie
*


păi și de ce ai Dacie?
Andy_ACS
Raportat la discutia din topicul asta am Mercedes AMG (iPad Air2 4G) biggrin.gif
Bicicleta galbena
Tableta mea merge f bine cu Chrome, insa astazi imi arata meniul DC asa: sad.gif
[attachmentid=1628033177]

In schimb, cu Mozilla merge, se vede tot forumul ok, doar ca e lent si enervant.
Pe laptop e tot ok, n-am probleme.
Ce naiba s-a intamplat?



vis-a-vis
Trebuie setat pe standard de sus din dreapta...

[attachmentid=1628033178]
Bicicleta galbena
mersi vis-a-vis, rezolvat smile.gif

Bicicleta galbena
Stiti vreun ad-block pt Chrome, asemanator cu cel pt Mozilla?

gabize
Adblock Plus.
Bicicleta galbena
Ms Gabize smile.gif
Bicicleta galbena
Tableta Galaxy Tab4 nu mai vede sim. sad.gif
Nici alt sim, al telefonului de serviciu.
In rest pare sa functioneze normal.

Pot sa-i fac ceva, sau la service cu el?


DragosP
Poți. Dă-o pe mâna DNA-ului: abuz în serviciu.
Bicicleta galbena
sleep.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.