Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tableta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Garett
QUOTE(DragosP @ 4 Jan 2014, 00:04)
Ieșirea hdmi nu le-a reușit.
*


Care iesire, ca N7 n-are!
Doua chestii m-au facut sa sar peste N7: lipsa slotului de card si usb-ul care nu stie nici OTG nici MHL.
In rest e ok, si-a luat un coleg de BF si m-am jucat mai mult cu ea, fasneata, ecran ok.
corbex
QUOTE(DragosP @ 4 Jan 2014, 00:04)
Ieșirea hdmi nu le-a reușit.
*


silly1.gif
DragosP
@Garett: de ieșire video n-am suferit niciodată. Am player sau, de nu mai pot și nu mai pot, am Archos-ul.
Nu'ș care-i treaba cu OTG-ul, da' orice am conectat la N7 a fost ”văzut” cu promptitudine și folosit ca atare.
De card nu mă pronunț, poate unii or avea nevoie, dar eu oricând îi pot agăța un stick dacă am nevoie de ceva în plus față de cei 16G ai ei.
Garett
Iesirea HDMI o vad utila pentru concedii, mediaplayer am si eu, dar nu-l car dupa mine. Tableta da, de asta am luat-o.
Cum ai reusit sa faci sa vezi stick-uri, in afara de aplicatia aia nexus usb sau whatever?
gabize
Dacă nu poți esperimenta bucuriile HDMI-ului, e degeaba! tongue.gif
DragosP
@Garett: ”StickMount”.
iulia_boris
http://www.utok.com/ro/seria-1000/1000d
Eu d-asta imi luai..Pt ce-mi trebuie mie am zis ca-i ok..Garantie 5 ani..Si de fapt tot laptopu-i baza..Ca si la 10 inch tot mic mi se pare displayu'.. wacko.gif
corbex
Fara HDMI viata e pustiu.
iulia_boris
Poi,nene corbex,asta are HDMI..
gabize
nu și N7-le tongue.gif
Markos
QUOTE(corbex @ 4 Jan 2014, 11:13)
Fara ıɯpɥ viata e pustiu.
*


tocilar.gif
corbex
La aia cu arhi nu te-ai bagat, sa lamuresti lumea asta, care n-are incredere in limbisti.
dacis
Multam frumos de sfaturi. Azi o las pe junioara sa bantuie pe net sa vada ce si cum, iar maine si luni (dupa ore) prin 1-2-3 magazine, sa si puna mana pe o tableta, doua, trei... Dupa aia va hotara ce isi cumpara, tinand seama de sfaturile voastre (via eu) si de preferintele ei. Pana la urma sunt banii ei, pe care nu ii face intotdeauna foarte usor! icon_mrgreen.gif
Alydor
A scos banii din sorocova?


Suma respectelor, Alydor
dacis
QUOTE(Alydor @ 4 Jan 2014, 19:13)
A scos banii din sorocova?
*

Partial da. Cu "clienti" pe alese: parintii (io si soata), bunicii, unchii si matusile! Plus un mic credit de la mine, pe care il va returna la primavara, in ore-munca, la plivit gazonul! 04.gif
Alydor
poti sa iti iei adio de la orele-munca... happy.gif
Si piticii au procedat la fel... Au fost la bunici, si la veri la sorcovit si si-au scos niste bani. Au scos amandoi de o tableta ... asa mai low cost. Da' cica isi pastreaza banii pentru mare....


Suma respectelor, Alydor
Lostboy
Copii economi, nu ca tata!
Alydor
seamana cu ma-sa... tongue.gif
Da' tot n-am inteles ce vrei sa zici despre ta-su.... nedumerire.gif



Suma respectelor, Alydor
Lostboy
Numai de bine!
Alydor
Nu sunt convins...


Suma respectelor, Alydor
Lostboy
Crede și nu cerceta!
Alydor
Da' tu crezi ca eu iau de bune toate tampeniile spuse de unu' si altu? tongue.gif


Suma respectelor, Alydor
dacis
QUOTE(Lostboy @ 5 Jan 2014, 10:25)
Crede și nu cerceta!
*

Apropo de crede si nu cerceta, azi dupa-amiaza ma preseaza si streseaza junioara sa ma duc si sa-i iau tableta. Ii explic ca aia cu linkul de mai sus nu merita cumparata, ii mai dau neshte detalii si o luam la picior prin 2-3 magazine din nenumaratele malluri ale Iasilor. Alegem noi doua variante finale, apoi, dupa ceva deliberari, una. Fix asta de aici. Sun la Flanco si aflu ca mai au una singura,pe care tocmai au scos-o sa o expuna. Urc in masina si ajung la Flanco. Platesc, baietii se duc sa impacheteze tableta, o aduc impachetata, o despachetez, ma uit sa vad ce are, pare a avea tot ce trebuie, plec. Ajung acasa... suprize, surprize. Incarcatorul era de la alta tableta (mufa cam la Nokia, cilindrica, si nu micro-USB), lipsea cablul OTG, castile pareau de la alta scula ... mad.gif

Le-am dat baietilor de la Flanco telefon, m-au "invitat" maine la prima ora la magazin, sa completeze piesele lipsa, sper sa se comporte civilizat. Daca nu... OPC-ul.

In rest, ce parere aveti de alegere? Isi merita banii?
corbex
Nu cumva ai luat tableta Buderus?
DragosP
S-o stăpânească sănătoasă!
iulia_boris
Cablu OTG nu-i ala la care se ataseaza stick-ul? Ca ei zic ca-i fara cablu' ala de vanzare..Dongle.
Altfel eu zic ca-si merita banii..
kato
tanti iulia, fara suparare, da nu cred ca esti in masura sa spui ce merita banii in domeniul asta... e ca si cum as spune io ca e ok tableta blush.gif
iulia_boris
Bine,atunci sa spun c-a si-a luat,omu',o mare teapa si ca 'la Mageanu era mai ieftina'?
Odata cumparata ii spui omului s-o stapaneasca sanatos nu ca-i bleg c-a dat banii pe lucru.
Sper c-ai inteles ce vreau sa zic.
Daca nu-i Samsung,musai,ori Nexus nu inseamna ca aia nu-i buna..
Ma intreb ce se intampla cu rumanii daca nu existau Samsung,Iphone,alte dracii scumpe?
Cum puteau ei supravietui?
Este o tableta,pana la urma,nu masina de spalat rufe..
Markos
QUOTE(iulia_boris @ 6 Jan 2014, 20:51)
Este o tableta,pana la urma,nu masina de spalat rufe..
*


Ai ceva cu masinile de spălat rufe?
iulia_boris
Da,am,ca nu le si calca.. mad.gif
Lostboy
Referitor la Nexus - am recomandat-o pentru că are cel mai bun raport performanță/preț ever.
gabize
QUOTE(iulia_boris @ 6 Jan 2014, 20:51)
Este o tableta,pana la urma,nu masina de spalat rufe..
*


Dar ideală pentru tocatul legumelor!
http://www.tare.ro/user-blackcatbonifide/4...face-cu-ipad-ul
iulia_boris
Eu nu contest calitatea acestor device-uri scumpe dar fiecare stie cati gologani are in buzunar.
Eu dac-am luat saracia aia stiu ce-am luat,spre surprinderea lui kato.
Normal ca mai butonai si io ceva tablete dar stiam ca arunc aiurea banii-n vant daca luam ceva scump..Bine io voiam 10,1 inch musai.
N-am butonat-o decat cateva zile si acu' sade frumos in husa.
Cum spuneam tot laptopu-i baza.
Iulikk
QUOTE(dacis @ 6 Jan 2014, 18:25)

*



Chinezismele asa au incarcatoarele. Au o mufa rotinda, subtire, dar se incarca si cu un cablu micro-usb. O verisoara de-a mea si-a luat o tabla d-asta ieftina... Allview duo hd sau ceva de genu si i-au dat astfel de incarcator.

PS: un dongle usb costa 1 dolar pe ebay.
kato
tanti iulia, ca ni se pare ca stim e una. ca stim cu adevarat e alta. daca stiai ce cumperi acum nu statea in husa tableta ( si nu ma refer la detaliile tehice) smile.gif e ca si cum ai evalua o camera foto numai dupa megapixeli smile.gif
corbex
Pasiunea pentru maaina de spalat e mai mare. Vrea, cu tot dinadinsul, s-o invete sa calce.
iulia_boris
Man,putea sa fie si superavion ca tot mic e displayu'..Tocmai d-aia nu m-am aruncat la ceva scump..Ochii mei nu suporta sa se zgaiasca ore-ntregi intr-un display redus..Cu toate functiile lor ultrasofisticate..Si vezi tu, ca si pe mine ma luminara altii mai priceputi ca n-am zis io ca-s atotstiutoare-n tablete.

Markos
Am văzut teveuri de 40 de inci la promoție în Carfur în seara asta. Mari, ieftine wub.gif
iulia_boris
Zi un pret..
l@u
calca ?
DragosP
Un preț.
corbex
Incap in poseta?
iulia_boris
Banii?
Markos
QUOTE(iulia_boris @ 6 Jan 2014, 21:42)
Zi un pret..
*


Seria 5 sau 6? Samsungi adică.
Lostboy
Așa se vorbește cu o doamnă? Urât!
Markos
Am zis Samsungi, nu sămsugi.
kato
iar a gasit colegu' un prilej sa se laude ca are diacritice in win 7! rolleyes.gif
l@u
a aparut W7 ? ohmy.gif
gabize
ieri
iulia_boris
Pacatoasa limba romana..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.