Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DNA
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
RZV
QUOTE(vercingetorix @ 23 May 2018, 10:57)
In cele mai multe cazuri expertizele ce au stabilit prejudiciile sunt extra-judiciare, deci nu exista o baza faptica pentru a obtine acesti bani.
*


Link? Sau vorbim decat perdele de fum, ca de obicei...

QUOTE(vercingetorix @ 23 May 2018, 10:57)
Judecatorii au acceptat in cele mai multe cazuri DE FRICA aceste asa-zise expertize, se stiu motivele, vezi cazurile Grebla sau Mustata.
*



Tot asa link cu declaratii ale judecatorilor, vinovatii, etc.? Sau tot perdele de fum... icon_mrgreen.gif
maho
QUOTE(vercingetorix @ 23 May 2018, 10:57)
In orice tara cu reguli si legi clare, atat de multe achitari denota ca fie procurorii sunt slabi profesional, fie faptele incriminate pur si simplu nu exista.

Ai uitat de varianta cu judecatorii care vor sa prinda o pensie timpurie, lunga si grasa. Pe langa alte spagi nefiscalizate.
neumann
Esti absolut jenant maho. Cand pierde DNA-ul procesele, judecatorii vor sa prinda o pensie.

Cand DNA castiga procese, justitia e impecabila.
RZV
Mai jenant decat timpeniile tale nu poate fi nimeni wink.gif .
vercingetorix
M-ai inteles gresit.
As fi incantat sa primeasca bugetul de stat 1 miliard fie el de lei sau euro.
Desi sunt convins ca ar fi cheltuit foarte prost...

La vremea respectiva presa a dat numeroase dovezi ca prejudiciul in cazul ICA este unul cel putin discutabil daca nu chiar inventat de-a dreptul.
O simpla cautare pe acest subiect iti va revela o gramada de detalii...
Un alt exemplu este prejudiciul lui Mazare...cam 114 milioane de euro.
Niste plaje evaluate de cativa evaluatori profesionisti, fara nici o legatura cu primaria, psd sau Mazare, pur si simplu experti ANEVAR.
Hotararea e luata de consiliul local, Mazare ca primar a semnat ultimul.
Daca nu semna intra la abuz in serviciu, deci...
Banii recuperati din prejudicii erau laudati in bilanturile anuale de la DNA, sa reiasa ca nu toaca bani publici pe degeaba.
Asteptari mari, realizari modeste...
ady77
QUOTE(vercingetorix @ 23 May 2018, 10:57)
In orice tara cu reguli si legi clare, atat de multe achitari denota ca fie procurorii sunt slabi profesional, fie faptele incriminate pur si simplu nu exista.
*


Ei lasati, ca daca erau numai condamnari ziceai ca DNA forteaza judecatorii sa dea o anumita sentinta.

maho
QUOTE(neumann @ 23 May 2018, 11:35)
Esti absolut jenant maho. Cand pierde DNA-ul procesele, judecatorii vor sa prinda o pensie.

Cand DNA castiga procese, justitia e impecabila.
*


Intelegi ca de obicei. Sa-ti bolduiesc, sau sa-ti scriu pe litere?
QUOTE(maho @ 23 May 2018, 11:28)
Ai uitat de varianta cu judecatorii care vor sa prinda o pensie timpurie, lunga si grasa. Pe langa alte spagi nefiscalizate.
*


N-a zis nimeni ca toti judecatorii sunt corupti si dau sentinte pe bani, da' fiecare vede si pricepe cat poate.
vercingetorix
Nu era nevoie sa-i forteze, desi s-au dat pilde gen Mustata.
Multi judecatori de ICCJ erau fosti procurori DNA, promovati la apelul de seara.
Si nu era vorba de apel juridic ci de apelul militar. icon_mrgreen.gif
Multi erau judecatori "de culoar", proveniti din fosti militieni sau securisti ce-si completasera studiile cu dreptul.
Geanina Terceanu, de pilda, fusese jurista la o primarie din Ialomita si ajunsese judecator la TMB.
Sa nu ne miram, se spune ca sunt procurori la DNA carora nu li se cunosc colegii de facultate... icon_mrgreen.gif
Despre judecatorii ce sunt ofiteri acoperiti nu am dovezi.... radmasa.gif
RZV
Fum. Si mai mult fum. Sa dam forumului cat mai mult fum. icon_mrgreen.gif
vercingetorix
Nu e fum, sunt cazuri concrete.
In nici un caz pe contributors sau hotnews nu vei gasi informatii.
Deranjeaza, imi dau seama.
Daca admitem ca multe sentinte s-au dat pe shpaga sau ordonate politic si securistic, se duce naibii tot esafodajul construit cu atat migala.
Ce e amuzant este ca odata cu denuntarea protocoalelor de colaborare, absolut toate sentintele, chiar si cele definitive si irevocabile vor fi supuse revizuirilor, pe simplul motiv al procesului echitabil.
Atunci sa vezi fum...
dacis
QUOTE(ady77 @ 23 May 2018, 10:43)
Oricum in privinta asta e imbecila legislatia. Nu ar trebui sa aiba dreptul la eliberare conditionata sau reducerea pedepsei daca nu se recupereaza preudiciul.
*

up.gif up.gif up.gif

PS Paradoxul este ca si azi legislatia da voie judecatorilor care decid asupra cererilor de eliberare conditionata sa conditioneze eliberarea de recuperarea prejudiciului, daca vor!

QUOTE(vercingetorix @ 23 May 2018, 12:41)
Geanina Terceanu, de pilda, fusese jurista la o primarie din Ialomita si ajunsese judecator la TMB.
*

A fost pe vremea cand Danilet era membru CSM un curent de opinie propus si promovat de acesta ca sa nu se mai intre in magistratura pe usa din dos, ci doar prin intermediul INM. Unde se intra dupa concurs, corect si pe bune (si al naibii de greu), iar omul devine magistrat dupa doi ani de scoala serioasa. Parca nu ii laudai prea tare initiativele pe atunci, nu. Acuma taci si trage consecintele.
RZV
QUOTE(vercingetorix @ 23 May 2018, 12:58)
Nu e fum, sunt cazuri concrete.
*


Clar ca nu e fum... rolleyes.gif radmasa.gif

Mai ales asta de jos, nu e deloc fum. radmasa.gif

QUOTE(vercingetorix @ 23 May 2018, 12:58)
Daca admitem ca multe sentinte s-au dat pe shpaga sau ordonate politic si securistic, se duce naibii tot esafodajul construit cu atat migala.
*

vercingetorix
Eu m-am aprovizionat serios cu bere si floricele, savurand spectacolul folosirii justitiei ca arma politica.
Intr-un final totul se va repercuta asupra initiatorilor.
Pacat doar ca noi, simplii cetateni, finantam fara voia noastra abuzurile astea.
Pledez energic pentru procese penale cu jurati simpli cetateni, fara cazier si la zi cu taxele si impozitele.
Doar asa se mai poate elimina arbitrarul in materie de justitie...

Dacis, Danilet ala e doar un fel de Godina fara sapca de militian.
neumann
Danilet era ala de schimba becuri pe la arhiva cu dosarele judecatorilor. Cam de 3 ori pe an se ardea becul, zice el. Savuros interviul ala, publicat chiar de notniuz.


QUOTE
Pledez energic pentru procese penale cu jurati simpli cetateni, fara cazier si la zi cu taxele si impozitele.
Doar asa se mai poate elimina arbitrarul in materie de justitie...


Functioneaza sistemul asta la licuricu al mare. Da ce, e prost sa exporte democratia? Exporta decat democratia calitatea a 2-a, decat rebuturile sa zic asa..
bion
QUOTE(dacis @ 23 May 2018, 13:57)
up.gif up.gif up.gif
!
A fost pe vremea cand Danilet era membru CSM un curent de opinie propus si promovat de acesta ca sa nu se mai intre in magistratura pe usa din dos, ci doar prin intermediul INM. Unde se intra dupa concurs, corect si pe bune (si al naibii de greu), iar omul devine magistrat dupa doi ani de scoala serioasa.
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif nici nu clipesti radmasa.gif
vi_escu
Se pare ca procurorul de elita "portocala" o canta pe lulutza! Se duce dracului sandramaua...
RZV
Fake news.
Alte perdele de fum. Mai cu talent baietii, mai cu talent. laugh.gif
ady77
O fi, dar dacis a venit primul cu stirea, daca nici pe dacis nu ne mai putem baza rolleyes.gif

QUOTE(dacis @ 23 May 2018, 14:14)
Parca vad ca maine-poimaine fac astia de la Hantene din celebrul, libidinosul si tenebrosul procuror Portocala un baietil mici-mic si nevinovat, care a fost persecutat de sefa lui si fortat sa toarne gem in pantofii familie Ciozma: Dezvăluiri BOMBĂ - Mircea Negulescu cutremură DNA: Denunț împotriva Laurei Codruța Kovesi
*



RZV
Rudotel e fie un idiot fara limite , fie o canalie si jigodie maxima. Da' asta nu-i o noutate pentru nimeni.
Iar ca sa adresam sursa acestui fake-news:

QUOTE(Rudotel)
”Dacă nu cu mult timp în urmă procurorul șef al DNA mergea la CSM să-i apere onoarea procurorului Negulescu, acum, procurorul Negulescu a fost exclus din magistratură, este urmărit penal pentru represiune nedreaptă și face chiar plângeri împotriva procurorului șef al DNA. Au început procurorii să-și arate, ei însiși, problemele din Sistem.”, a recunoscut Toader.


QUOTE(Portocala)

„Nu înțeleg de ce domnul ministru al Justiției a intrat în jocul manipulării și vorbește despre un eventual denunț pe care eu l-aș fi făcut împtriva dnei Kovesi. Nu dețin date compromițătoare referitoare la doamna procuror șef. (...) Nu înțeleg de ce dl ministru intră în acest joc, se lasă manipulat de persoane care au calitatea de inculpat în diferite cauze. Nu cred că e normal să se întâmple așa ceva.”

„Am citit declarația dlui ministru. Înainte a apărut o știre potrivit căreia o doamnă deputat a făcut o interpelare că se fac presiuni asupra procurorului de caz, cu referire la mine și Onea, după care ministrul Justiției a solicitat protecție la CSM pentru magistratul respectiv, ca pe seară să apară știrea că eu am făcut denunțuri de zeci de pagini cu identitate protejată. Dacă e așa, înseamnă că dl ministru a săvârșit o infracțiune că mi-a dezvăluit identitatea


Ambele surse din stiripesurse. icon_mrgreen.gif
klaus
Ca nu prea am mai avut timp sa fiu atent pe la evolutiile din ultimul timp: cu marele si giganticul, transfrontalierul dosar cunoscut ca EADS, ala cu prejudicii de depasesc miliardul de euro, ce s-a mai auzit?
Ma gandesc ca la prejudiciul asta, ar fi un dosar de coruptie adevarat .
RZV
N-am mai auzit nimic nici io. Imi amintesc (da' s-ar putea sa ma insel) ca la un moment iesise de sub urmarire prin Germania, ca se prescrise nu stiu ce pe legea lor. N-am mai auzit nimic, daca ai tu detalii, do share.

L.E. Am gasit si ceva link din 2016.

"Dosarul a fost inchis in 29 septembrie. Documentul de clasare a dosarului nu este public. Cercetarile au fost oprite din cauza ca presupusele fapte de coruptie nu au putut fi dovedite, nu au fost gasite suficiente probe pentru a putea pune vreo persoana sub acuzare", a declarat, luni, Hildegard Baeumler-Hoesl, sefa procurorilor specializati in investigatii economice din landul Bavaria.

Intrebata despre cooperarea cu autoritatile judiciare romane in acest dosar, Baeumler-Hoesl a declarat ca, in ciuda sprijinului primit in ancheta de la procurorii romani, probele adunate tot nu au fost suficiente pentru a acuza pe cineva."
dacis
QUOTE(klaus @ 24 May 2018, 14:06)
EADS, ala cu prejudicii de depasesc miliardul de euro
*

Miliard? Da ce-au facut astia cu atatia bani?
RZV
Miliard o laie. Laie bucalaie cu mult fum in coada. blush.gif

Prejudiciu estimat din Microsoft si EADS impreuna era pe la 60 de milioane de euro.

Valoarea totala a contractului EADS a plecat de la vreo 500 si ceva de milioane si a ajuns pe la 750. Si evident ca nu poate fi prejudiciul cat contractul, ca doar s-a executat (si) cate ceva. Adica, tehnic, securizarea s-a efectuat.
klaus
Da, asa e doar ca altfel:
Valoarea contractelor depaseste 1 miliard, prejudiciu e in analiza. 60 milioane era doar "valoarea suspectată de procurori ca fiind obiect al infracțiunilor de mită și trafic de influență este în jur de 60 milioane de euro".
La dosar s-a muncit in continuu din 2010. Daca in atatia ani nu a fost trimis in judecata, poate ca lumea a fost mintita, ca nu e ce se spunea.
Sau poate ca adevaratele dosare nu intereseaza, din diverse motive...

Oricum, e bine ca in dosare cu prejudicii mult mai mari de 60 milioane (dupa insasi declaratiile Prim procurorului DNA) nu prea se face mare lucru.
Noroc cu caprele lu' Grebla, ca a avut DNA ce sa cerceteze. Cu rezultatul cunoscut...

Bune rezultate are "lupta impotriva coruptiei".
RZV
Pai da, valoarea contractelor e de un miliard (mai putin chiar), iar prejudiciul era in analiza. Nu s-a afirmat niciodata ca prejudicul ar fi de un miliard dupa cum sugerai (de fapt afirmai explicit) tu.

Sandramaua (respectiv cazu' EADS) au inchis-o aia din Germania, ca nu s-au gasit probe suficiente in partea aialalta (la nemti adica), care ar fi dat mita.
Ciudat, adica sunt indicii intr-o parte (la primire), da' nu se pot gasi in partea aialalta (la servicu).

Mie imi miroase ca s-a pus batista pe tambal la nemti...da' poate is io mai neincrezator si paranoic.
Sau nemtii aia de la EADS sa fi fost extrem de precauti si discreti si sa ascunda bine de tot urmele, pe cand ai nostri, nu mai zic. wink.gif
dacis
QUOTE(klaus @ 24 May 2018, 14:49)
Sau poate ca adevaratele dosare nu intereseaza, din diverse motive...
*

Pai se poate asa ceva? ohmy.gif

PS Pana la urma, care este acuzatia? Ca aparatura si dotarile conexe sigur de cumparat s-au cumparat.
neumann
QUOTE
Sandramaua (respectiv cazu' EADS) au inchis-o aia din Germania, ca nu s-au gasit probe suficiente in partea aialalta (la nemti adica), care ar fi dat mita.
Ciudat, adica sunt indicii intr-o parte (la primire), da' nu se pot gasi in partea aialalta (la servicu).

Mie imi miroase ca s-a pus batista pe tambal la nemti...da' poate is io mai neincrezator si paranoic.
Sau nemtii aia de la EADS sa fi fost extrem de precauti si discreti si sa ascunda bine de tot urmele, pe cand ai nostri, nu mai zic.



Vai, dar cum poti sa crezi asa ceva. Tocmai la cei care ne dau lectii, o sustin pe luluta si nu demult il sustineau pe bas si au grija ca la noi sa functioneze statul de drept, tocmai ei sa puna batista pe tambal la coruptie?

Lasa, nu-ti face probleme, ca daca te mulg nemtii pana te dor ugerele, tot ei te salveaza in marinimia lor, vezi Grecia si cazurile de coruptie guvernamentala DOVEDITE, practicate acolo de firme ca zimans, etc.
maho
Au venit ajutoare, or fi obosit copii. biggrin.gif
neumann
Cine o fi obosit, cine nu, lasa asta.

Tu vezi ce marcaj strans face RZV la klaus?

Cum mai aveti foaia de joc baeti, zona sau om la om?
ady77
Suntem 5 de toti, toti postaci, incercam sa ne convingem unii pe altii ca foile noastre sunt corecte? tongue.gif
maho
Si inca n-ai autostrada spre Brasov? radmasa.gif
RZV
QUOTE(neumann @ 24 May 2018, 16:29)
Tu vezi ce marcaj strans face RZV la klaus?
Cum mai aveti foaia de  joc baeti, zona sau om la om?
*


Tu clarifica-ti ineptiile alea cu penalu' si civilu' de ieri, si dupa aia sa te iei de ce si cum fac altii.
Desi la mormanele de tampenii pe care le arunci p'aci...

Iar ca i-am raspuns lui Klaus, i-am raspuns pentru ca intreba de dosarul cu prejudiciu de un miliard.
Care nu este si n-a fost prejudiciu de un miliard nici in cele mai umede vise ale unora. wink.gif
neumann
Ar trebui sa-mi platesti bani pentru meditatii. Sau nu v-a scris utrea pa fituica?

Un prejudiciu stabilit in penal nu e exigibil. E necesar un proces civil.
RZV
radmasa.gif
Revezi materia din urma, altfel vii la toamna.
neumann

Sa revenim la DNA si unitatea de elita Ploiesti

QUOTE
DNA Ploiești, acuzată că ar fi folosit documente FALSE pentru cererea de extrădare a lui Ghiță/ Parchetul General anunță oficial punerea sub învinuire a procurorilor Negulescu și Onea


Sursa mediafax.ro

24 May 2018, 23:15:
Rzv. Am verificat. Tu ej repetentu. La profesionala sau ce-oi fi facut tu pe acolo.

Prejudiciul in penal are nevoie de incuvintarea inceperii executarii, care tine de civil. Aceasta poate fi evident contestata. Dat cu gugal, seful ANAF zicea ca poate dura 4 ani un astfel de proces pe civil.

Da e bine ca sustii tampenii. Macar esti consecvent, ca nu te-am suspectat vreodata de vreun proces cognitiv/evolutionist. Tare e ca nici creationist nu esti, ramane varianta paradoxului.
Paradoxul, e ori umor, ori prostie pura, ori ambele. Asa ca da-mi voie sa radmasa.gif
RZV
Du-te ba d'aci si bate-ti coasa.
Si vezi exact ce inseamna o parte civilă într-un proces penal. Si ulterior aplicarea deciziei definitive din penal in civil.
neumann
Pai ti-au zis mai multi, intreaba daca ai nelamuriri.
Inseamna contestarea expertizelor extrajudiciare si recalcularea prejudiciului plus executarea silita daca se ajunge pana acolo.

Trebuie inca un DNA mai mic sa deschida cate un proces de-asta pe civil, pentru fiecare sentinta definitiva.

Dar, in mintea ta putreda, cum recuperezi prejudiciul? Il rogi frumos pe inculpat sa aduca 60 milioane cash?
vercingetorix
Am avut de a face cu prejudicii in instanta si are dreptate colegul, trebuie proces civil unde practic se poate relua de la zero cu expertize-contraexpertize, contestatii, etc.
Sentintele civile sau penale nu sunt automat si titlu executoriu impotriva datornicilor.
yoncv
QUOTE(neumann @ 25 May 2018, 09:54)
Dar, in mintea ta putreda, cum recuperezi prejudiciul? Il rogi frumos pe inculpat sa aduca 60 milioane cash?
*


După pronunțarea sentinței definitive nu mai e inculpat, deja e condamnat sau, după caz, achitat.
neumann
Poate e inculpat in alt dosar.. de obicei lucrurile bune vin in perechi
RZV
Sa incepem cu inceputul zic. Pentru asata ai report. Ti-am trecut cu vederea pe altele de mai sus, da' vad ca persisti in marlanie.
QUOTE(neumann @ 25 May 2018, 09:54)
Dar, in mintea ta putreda, cum recuperezi prejudiciul? Il rogi frumos pe inculpat sa aduca 60 milioane cash?
*



Iar pentru celelalte, desi nu meriti nici un raspuns, revezi (si) capitolul sechestrului asigurator instituit de catre procurorii DNA pe bunurile inculaptilor, ulterior condamnati (cu rata aia de succes de 90%).
Plus cel referitor la biroul executarii penale a instantei de fond.
neumann
QUOTE(RZV)
Du-te ba d'aci si bate-ti coasa.


De aici am dedus ca ai mintea putreda. Vrei sa explici ce ai vrut sa spui?

25 May 2018, 14:18:
QUOTE
Iar pentru celelalte, desi nu meriti nici un raspuns, revezi (si) capitolul sechestrului asigurator instituit de catre procurorii DNA pe bunurile inculaptilor, ulterior condamnati (cu rata aia de succes de 90%).


Sechestru asigurator nu e tot una cu executarea silita. Stai jos, ai nota 2 (doi).



QUOTE
Plus cel referitor la biroul executarii penale a instantei de fond.


Nu are competente in executarea silita (patrimoniala), care se desfasoara pe Codul Civil.

Pentru asta ne-ai tinut in suspans 2 zile sa te documentezi?
RZV
Pe tine si pe mai cine? Sau iarasi te dai balena in galeata?
Iar daca raspund mai rar sau mai des, o fac prin prisma timpului liber. Nu ca alti postaci platiti, nu dam nume, gen noima-less.

N-am afirmat niciodata ca sechestrul asigurator inseamna executare silita. Nici alte lucruri pe care mi le pui in carca. Ti-am zis sa revezi materia din urma si sa te documentezi.
Desi la ce diferenta exista la tine intre a citi si a intelege ce citesti, ma mir ca te va ajuta in vre-un fel.

Asa ca, hai mai la vale cu aberatiile tale.
maho
QUOTE
Vrei sa explici ce ai vrut sa spui?

Eh, a exagerat putin si el; nici de-atata nu esti in stare. icon_mrgreen.gif
neumann
Cineva suna la usa. Deschide Bula usa si vede pe pres o moarte mica, de vreo 15 centimentri inaltime, cu o mini coasa si un parpalac mic si negru. Bula se face alb la fata.
- Du-te ba d'aci si bate-ti coasa.
RZV
QUOTE
Definitie: du-te, bate-ți coasa expresie (adol., iron.) pleacă, fugi (Notă: Definiția este preluată din Dicționar de argou al limbii române, Editura Niculescu, 2007)
klaus
Astazi s-a terminat epoca Kovesi printr-o decizie, in opinia mea, ce nu are legtura cu Constitutia ci cu mediu politic.
Evident, toata tefelimea se tavaleste pe jos ca decizia e proasta si nefundamentata pe Constitutie. Ce induiasator!
Cand eu tipam ca CCR isi depaseste atributiile, ca devine ilegal izvor de drept, ca da hotarari cu incalcarea constitutiei sau legii etc, lumea se uita la mine cu indulgenta, in cel mai fericit caz. Acum lumea e surprinsa... Traiesc un mix de sentiment, un amestec de satisfactie cu scraba fata de astfel de tovarasi care descopera naspetile CCR dor cand e contra crezurilor lor si pana atunci.
Aia care gandesc cu capul au inteles mai demult....

Oricum, ce vedem acum, multe palme peste ochi din partea CCR fata de SRI (cu inregistarile din dosare, cu limitarea SRI in doare etc) sau fata de DNA (cu codul penal si cu cel de procedura, cu dovezile din dosare, cu revocarea sefei DNA etc) au un singur motiv: Toni Grebla.
Un dosar facut de DNA la comanda SRI, cu santaj la nivelul judecatorilor CCR, cu inregistrari complet ilegale si neconstitutionale etc.
Ce se vede acum este reactia de aparare si razbunare a baietilor de la CCR.
Bine, e si o majoritate PSD destul de substantiala la CCR, dar strutii si rochiile lu' Grebla sunt greu de digerat de baietii de la CCR
RZV
QUOTE(klaus @ 30 May 2018, 17:44)
...Bine, e si o majoritate PSD destul de substantiala la CCR...
*


Cu asta ai spus totul.
Nu era nevoie de toata polologhia.

Faptul mai ingrijorator pe care l-am mai scris si pe alt topic, e ca decizia asta a CCR vine dupa vizita total inoportuna si destul de suspecta (dpmdv si nu numai, ME a recomandat evitarea deplasarii), a presedintelui CCR Valer Dorneanu in Rusia.
klaus
Dupa razboi, multi viteji s-arata...
Eu tip pe aici de cel putin 7-8 ani de derapajele CCR. Argumentat, nu ca tefelisti de bon-ton (ca-i de bon-ton sa fi tflist) care acum, ce sa vezi, au inceput sa aiba cam aceleasi pareri cu mine.
Ce sa faci, cand nu gandesti cu capul tau iti dai seama de pericol cand te lovesti, fizic, de pragul de sus
dacis
QUOTE(klaus @ 30 May 2018, 18:16)
Dupa razboi, multi viteji s-arata...
*

Just! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.