Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Antena 1 si Antena 3 platesc 5.000.000RON RCS&RDS
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Markos
QUOTE(dstdan @ 20 Feb 2016, 20:37)
americanii au legi de 200 ani neschimbate
*


Nu e chiar așa. Aceleași legi, e adevărat, dar cu câte o tonă de amendamente.
Bicicleta galbena
Ei, nu m-am oparit prea tare, imi cer scuze daca am fost prea vehement.
worship.gif cheers.gif

(da' tot mi-as dori sa se impiedice unul pe hol de cablu si sa-i scoata din priza silly1.gif crazys4.gif )


ady77
Celelalte televiziuni de știri nu au interese?
b76bgaarh
Alea e bune, zic de bine de ai lui.
paul_p
In Romania nu exista televiziune impartiala sau independenta. Toate televiziunile sa fie aservite cuiva - persoana sau grup de interese.

Dragut e ca aia pe care am fi tentati sa-i credem independenti pentru ca-i ataca azi pe unii, maine pe altii, sunt de fapt cei care schimba tabara cel mai des.

Nici macar TVR, care e finantata vrand nevrand de noi toti, nu este impartiala si independenta. Desi nu poate fi o scuza, e si greu ca TVR sa fie impartiala, cand politicienii decid cine o conduce si-l pot schimba lejer pe cel ce nu le executa indicatiile.

Numai ce-l auzi pe unul de teapa lui Dragnea ca spune ca face el o ancheta sau ca baga o motiune de cenzura daca institutiile statului nu aplica legea dupa cum are el chef.
ady77
up.gif
dacis
Imagini socante de la locul tragediei: www.facebook.com/promovarefirmegoogle/videos/1660256607562656

QUOTE(paul_p @ 20 Feb 2016, 16:15)
Corect. Daca tot este vinovat, macar sa fie si santajat.
*

Eu nu stiu in ce cor de ingeri iti duci tu existenta...

Strict din politica de la firul ierbii, eu stiu ca, la nivel de abecedar, lucrurile se petrec cam asa: daca vrei sa fii credibil, nu minti despre inamicul tau si nu-l calomnia. Cauta sa afli despre el informatii compromitatoare care sunt adevarate. Dupa ce le-ai aflat, verifica-le! Cu cat ele sunt mai mizerabile, cu atat mai bine. Daca esti sigur, sigur ca ele sunt adevarate, asteapta momentul potrivit sa le faci publice.

Face bine la sanatatea natiunii: indivizii cu elemente mizere in trecut se tin deoparte de politica. Azi, principalele partide din Iasi inca nu si-au unplut listele cu candidati la CL si la CJ pentru ca oamenii nu vor sa iasa in evidenta, sa atraga atentia asupra lor. Pentru ca... frica!

Afaceristii se gandesc de doua ori daca baga bani negri in campaniile electorale. Pentru ca, cu toate promisiunile ferme si fierbinti ale candidatilor - ca ii vor ajuta cu contracte si licitatii - nu mai este la fel ca acum ceva ani. Daca ar cauta finantele prin contabilitatea firmelor care aveau in 2011-2012 contracte cu primariile, s-ar inspaimanta cati bani au fost bagati afise, flyere, banere si alte tiparituri. Probabil ca, neputand sa-si puna nevestele la temelie, ca sa nu se surpe, patronii firmelor de constructii au aflat ca daca pui afise, flyere si banere cu chipuri de politicieni, pamantul se stabilizeaza...

QUOTE(Bicicleta galbena @ 20 Feb 2016, 17:50)
A3 NU ARE OPINII, CI DOAR INTERESE???
*

Si tu esti membru in corul de ingeri al lui paulica?

QUOTE(Markos @ 20 Feb 2016, 21:13)
Aceleași legi, e adevărat, dar cu câte o tonă de amendamente.
*

Vezi ca faci o confuziune. Americanii amendeaza Constitutia. legile le schimba si ei uneori cu viteza mai mare decat la noi. Odata cu Clinton si in America a intrat dihonia schimbarii puternic influentate politic in justitie...

QUOTE(paul_p @ 21 Feb 2016, 00:21)
Nici macar TVR
*

Poate ca vrei sa spui Mai ales TVR!
M.C.
Pina la urma,i-au evacuat sau nu?
ady77
Au tras apa, dar s-a înfundat wc-ul.
dacis
Ma uit pe cifrele de audienta ale Antenei3 din ziua mitingului (de la miting -15-18 - și de seara, din prime time) și trag urmatoarele doua concluzii:
1.) eu, dac-as fi Dragnea, as vrea sa salvez Antena3;
2.) eu, dac-as fi Antena3, as vrea sa fiu salvat de Dragnea…
cdadan
A3 ca A3, dar cum rămâne cu A1? Ne lasă fără noră pentru mama? Și live-show-urile de pe antena stars? sad.gif
dacis
QUOTE(cdadan @ 21 Feb 2016, 10:23)
A3 ca A3, dar cum rămâne cu A1?
*

Haidi, bre, fii optimist! In prime time Antena1 mai are putin si ajunge la jumate din audienta KanalD... biggrin.gif
tony-s
Lasa ca pe celelalte posturi sunt doar emisiuni de cultura - seriale turcesti si la maruta...in afara de discovery,history,national geografic,dolce-uri si antena 3...nu merita sa te uiti la tv....dar asta nu inseamna ca ar trebui inchise lab1tv, realitatea,romania tv sau alte posturi de propaganda.
eurocristi
QUOTE(tony-s @ 21 Feb 2016, 12:02)
Lasa ca pe celelalte posturi sunt doar emisiuni de cultura - seriale turcesti si la maruta...in afara  de discovery,history,national geografic,dolce-uri si antena 3...nu merita sa te uiti la tv....dar asta nu inseamna ca ar trebui inchise lab1tv, realitatea,romania tv sau celelalte posturi de propaganda.
*



Te-am corectat putin.Sunt sigur ca asa ai vrut sa scrii dar te-ai grabit putin.
dacis
E adevarat ca Gadea s-a dus in casa unei familii din Arges careia i-a murit copilul?? Adica la priveghi???? ohmy.gif blink.gif huh.gif
dacis
Radu Tudor de la A3 m-a facut in mod indirect copilas iara: "Numind jurnaliștii de la două publicații, Radu Tudor spune că sunt "figuri sinistre ale regimului băsist de presă", care "scriu cuvinte oribile despre oamenii maturi care sunt alături de Antena 3".

22 Feb 2016, 23:28:
Pana la urma, nici macar nu-i primul care apreciaza "maturitatea"...

user posted image
bion
Iar te bagi in seama biggrin.gif
tony-s
Săptămână trecuta toată propaganda in frunte cu guran susținea vehement ca antenele trebuie sa părăsească clădirile in 5 zile conform hotărârii definitive din 2014.....la ora asta antenele functioneaza bine mersi in aceleasi clădiri,de ce nu au intrat mascații peste ei să-i evacueze silit ?... toata propaganda in frunte cu guran ar trebui sa ceara demisia lui ciolos pt. Ca nu aplica hotărârea definitiva din 2014.
ady77
Eu văzut pe ecranul unei televiziuni un AMR, cred ca era propaganda basista.
dacis
Aseara a rulat filmul Arde-l pe Jack!

Macar pentru Jack a meritat: 470.000 de oiro luati de la Varan in vreo 4 ani lucrati efectiv.
tony-s
QUOTE(ady77 @ 23 Feb 2016, 07:13)
Eu  văzut pe ecranul unei televiziuni un AMR, cred ca era propaganda basista.
*



Înțelegi ca eu ma refeream la activitatea unor instituții publice pe care noi toți le plătim sa functioneze (anaf,executari silite,guvern,ciolos...) ?....faptul ca o companie privata își apăra interesele chiar si prin victimizare ma lăsa rece - pe banii lor pot sa facă ce vor.
ady77
Acu' sincer, pe vremea aia chiar ma uitam la A3.
maho
Se schimba vremurile, televiziunile, daramite oamenii. Inainte nu erau asa.
dacis
QUOTE(ady77 @ 23 Feb 2016, 09:43)
Acu' sincer, pe vremea aia chiar ma uitam la A3.
*

Adica acuma m-ai lasat singur pe baricade? ohmy.gif
ady77
De câțiva ani buni te-am lăsat singur pe baricade.
dacis
Mdea.... Nici io nu se stie cat mai rezist. Deja la 20-30 de minute pe zi si simt ca am indigestie. sad.gif

Tocmai ciam aflat de la Patraru tariful pentru o grevuță a foamei, regim slow food: 35.000 de lei. Cica atat a incasat senatorea sefa a carului de caracaleni de la arhanghelii dreptatii de la A3. pe drepturi de autor ofcors, ca s-a infometat dupa patent inregistrat la OSIM.
Han Solo
cam subtire... nu oricine poate deveni un artist al foamei, iar 'senatoarea anghel' a demonstrat o virtuozitate desavarsita.
corbex
Nu se putea plati mai mult, in timpul grevei dinsa s-a ingrasat ca scroafa. O explicatie ar putea fi ca minca kkt.
dacis
QUOTE(Han Solo @ 23 Feb 2016, 10:39)
cam subtire...
*

Nu chiar. Ca au fost doar cateva prezente. La un moment dat au banat-o astia, ca se apucase sa-i faca harcea-parcea pe corifeii postului in direct. AM prins io fro 2-3 trei faze cand a cazut cam brusc publicitatea-n capul lor... radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
ady77
Bag seamă că ești telespectator fidel.
dacis
Daca au disparut Divertișii... Plus ca aia nu aveau resurse de imaginatie sa se produca in fiecare seara! icon_mrgreen.gif
b76bgaarh
Ady,trebuie sa își merite salaru cumva.
radian
Hmmm, pana si amabasadorul USA la Bucuresti a ajuns sa se implice in scandalul provocat de Antene. Zice ambasadorul ca ANAF nu a facut decat sa puna in practica o hotarare judecatoreasca si ca nimeni nu le interzice dreptul de a emite.
tony-s
Hotărâre care nu se referea la evacuare ci la confiscare lucru care se realizase mult inaintea abuzului anaf de saptamana trecuta....propganda tot timpul suna la ambasada insa americanii niciodata nu se refera la un caz concret ci spun doar lucruri generale - de genul sa se respecte legea...iar apoi hotnews et comp 'traduc' ca si cum raspunsul USA se refera la un caz anume ....cam asta e una dintre multele metode de manipulare practicate de propaganda.
Han Solo
cum definesti tu abuzul in cazul asta?
tony-s
Faptul ca anaf nu a apelat la instanță pt. Evacuarea celor care functionau acolo,ci a incercat o acțiune in forță la intimidare....chiar ei au recunoscut in comunicatul oficial ca au folosit tot personalul,mașinile...care le aveau la dispoziție la executari silite,cand era foarte simplu sa se trimită o notificare prin posta sau cel mult un angajat anaf sa duca personal notificarea - fara show,girofaruri,fotografii,legitimări....de cred ca si Codruta,marea maestra in show-uri ieftine la tv,a devenit invidioasa.

Mie de ex. Anaf îmi trimite toate notificarile prin posta -si am si srl si pfa.

Eu aștept ca DNA sa calculeze prejudiciul creat de cele 4 mașini anaf care s-au deplasat degeaba pana la antene si cei 11 angajati anaf care au pierdut timpul si sa-l aresteze pe cel responsabil pt. Abuz in serviciu.Nu mai zic ca ciolos de mult trebuia să-și dea demisia de onoare...insa se pare ca nu exista așa ceva la tehnocrati.
b76bgaarh
Radiane și Merkel se implică în demitere, după aia a aflat ca a fost mințită, sanchi ce sa zică și puliticienii.
dacis
QUOTE(radian @ 23 Feb 2016, 16:03)
Hmmm, pana si amabasadorul USA la Bucuresti a ajuns sa se implice in scandalul provocat de Antene. Zice ambasadorul ca
*

Bre, am ajuns acasa azi pe la 18.50-19. Intru in bucatarie sa mananc cateva păhărele si cand colo ce-mi vad ochii (la A3, ovcors!): Dana Grecu cu ochii jucand in lacrimi si gata sa-ngenuncheze iar. Atata au oprit-o, doua lucruri. Mai intai ca era fata in fata cu Radu Tudor si cam prea aproape de acesta. Plus ca nu erau chiar singuri-singurei ...

Iar Radu Tudor era si el lemn de revolta. Motivul? Ambasadorul sustinea ca "actiunea ANAF nu a influentat dreptul Antenei de a emite. ANAF doar a actionat pentru a pune in aplicare o hotarare judecatoreasca definitiva emisa de mult timp de recuperare a unor bunuri obtinute prin acte de coruptie si furate de la poporul roman"

Brusc, mi-am amintit de-o celebritate moldava:
maho
QUOTE(dacis @ 23 Feb 2016, 20:22)
Intru in bucatarie sa mananc cateva păhărele si cand colo ce-mi vad ochii (la A3, ovcors!)

Vrei sa slabesti?
kato
io astept sa-mi spuna dacis cum caracterizeaza publicul antenei 3. rolleyes.gif
gabize
Publicu' de care-ntrebi e ăla care intră în bucătărie să mănâncă câteva păhărele... unsure.gif
ady77
QUOTE(kato @ 23 Feb 2016, 20:51)
io astept sa-mi spuna dacis cum caracterizeaza publicul antenei 3. rolleyes.gif
*


Ma tu ai mancat fentosane, ca prea le nimeresti de la o vreme.
AR-18-MOS
Dacis, iti trimit niste mancare? unsure.gif
Ca la 50 de bani/post... blush.gif
Bicicleta galbena
QUOTE(dacis @ 23 Feb 2016, 20:22)
Bre,
*



022.gif

dacis
QUOTE(maho @ 23 Feb 2016, 20:49)
Vrei sa slabesti?
*

plange.gif DAAAAAAAAAAAAAAAAA

QUOTE(kato @ 23 Feb 2016, 20:51)
io astept sa-mi spuna dacis cum caracterizeaza publicul antenei 3
*

wise_guy.gif wise_guy.gif wise_guy.gif silly1.gif silly1.gif pokey_eye.gif pokey_eye.gif RO_flag.gif RO_flag.gif slap.gif slap.gif crazys4.gif crazys4.gif boxing.gif boxing.gif bash.gif bash.gif post-336-1110552439.gif post-336-1110552439.gif drunksinging.gif drunksinging.gif alcoholic.gif alcoholic.gif popa.gif popa.gif

Multumit?

QUOTE(AR-18-MOS @ 23 Feb 2016, 21:01)
...post...
*

Cuvantul asta a fost banat din vocabularul meu. Dar cred ca am sa ii fac cont

QUOTE(Bicicleta galbena @ 23 Feb 2016, 21:45)
022.gif
*

Gata, gata, pricepui, brrrrrrrrrr.....
kato
nu. o sa fiu multumit cand prezenta ta aici (pe forum) va fi dorita. rolleyes.gif
dacis
QUOTE(kato @ 23 Feb 2016, 22:26)
cand prezenta ta aici (pe forum) va fi dorita. rolleyes.gif
*

Iti spun de pe acuma ca, chiar daca se legalizeaza una, alta, io unul nu sunt enteresat. tongue.gif
kato
asa spun si fetele batrane ,acrite de asteptarea calului alb icon_mrgreen.gif
dacis
Am deschis putin pagina A3, din nou deschisa gratis publicului fidel si iubitor. Gadea mai ca plange! plange.gif
Markos
Ce probleme mai are?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.