Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Computer de bord ceasuri, de logan pe solenza(slz)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
dydycom
Salut,

Sunt 2 posibilitati la fidji
1. tablou de bord de logan si instalatia aferenta cca 500 ron( piesele ti le pot furniza eu)
2. tablou de bord de megane 1 cu CB ( nu am decat maneta de stergatoare- bordul trebuie sa faci tu rost) -150 ron manopera de montaj- se potriveste direct
dydycom
nou:

car pc barebone de vanzare
include:

placa de baza jetway la 1.3ghz chipset via itx 17x17cm
sursa de alimentare de inteligenta m2atx (www.mini-box.com) 6-24v
Ram-1ghz
carcasa cu lcd incorporat


nu se vinde pe bucati

pret 400 euro

doar 1 disponibil
dydycom

Computer de bord versiunile 6001, 7001...etc cu pastrare numar de km
din pacate la versiunile altele decat 6001 nu se poate activa functia de consum instantaneu decat prin schimbarea tabloului de bord.

Pret:

KIT DIY (do it yourself) adica modifica singur- doar pentru in tara, nu se livreaza in Bucuresti sau judete limitrofe:

Cu maneta originala si taxe postale: 145 ron

Cu switch buton( necesita gaurire pentru prindere) si taxe: 85 ron

motaj efectuat de noi: in Bucuresti si imprejurimi

cu maneta originala:150ron...operatiunea dureaza cca 45 min

cu switch buton ( necesita gaurire pentru prindere): 100 ron

Iluminare Bord:

Customizam iluminarea bordului in limita nuantelor de leduri disponibile pe piata, orice combinatie fiind posibila, daca bordul este construit cu leduri.
O scurta lista de masini pe care am testat:
Peugeot 307, Seat Leon, Dacia Logan, Renault Clio, BMW 320


pret ~100 ron sau 5 ron/ led montat daca sunt mai mult de 20 de leduri...vezi BMW unde sunt cca 30 leduri


Ceasuri de logan cu Computer de bord pe Solenza

Montajul se face cu mufe adaptoare astfel incat nu se taie firele si se elimina riscul unui Scurtcircuit si se poate pastra si bordul vechi in caz ca se doreste revenirea la bordul initial.
Acum disponibil si sub forma DIY Adica fie ne trimiteti bordul de logan cumparat de dvs sau noi cumparam bordul pe baza unui avans il modificam pentru a fi usor de montat si il trimitem cu un curier impreuna cu instructiunile de montaj, tot ce va ramane de facut fiind sa il conectati la instalatia masinii(fie dvs fie un electrician )
Bordul poate fi customizat cu iluminare pe gustul dvs, display negativat, km reali ai masinii.

preturi:

modificat bord pt instalatie de slz +montaj : 200 ron
tablou de bord logan: ~150 ron in functie de cum se gaseste...(pret care nu se ia in considerare daca aveti bordul dvs.
modificare iluminare: 100 ron
maneta accesare functii CB :50 ron
taxe de expediere :~50 ron in functie de curier

daca veniti la noi sa il montam se elimina taxele de curier.

pentru referinte referitor la servicii a se revedea topicurile computer de bord pe ambiance de la Imbunatatiri LGN sau Tablou de Bord de Logan Pe Solenza.

detalii de contact:

Tel 0723997249.


dydycom
nou


Din nou folii + ace prestige pe stoc- 60 ron set


Motorase bord- pt cei care li se blocheaza acele- turometru sau vitezometru- 30
ron/buc


Bord prestige cu cb cu consum instant
300 ron

masca bord cu inele nichelate 50 ron buc

set folie + ace prestige+ masca inele cromate 100 ron

geam bord- 30 ron bucata
martzipan2004
unde esti omule deskide telefonul ca nu dau de tine:( ai promis ca duminica...e duminica si tu tot telefonul il ai inchis
dydycom
Domnu...
vad ca de scris stii sa scrii...asa ca mai scrie si impresiile.cum a iesit masina.

In curand poze de la bord logan montat pe clio
dydycom
Fiat grande punto
[attachmentid=1627481788][attachmentid=1627481789][attachmentid=1627481790]
Fiat panda

renault
[attachmentid=1627481791][attachmentid=1627481792]
[attachmentid=1627481793][attachmentid=1627481794]
renault megane



BMW e 46
[attachmentid=1627481800]
[attachmentid=1627481799]
[attachmentid=1627481798]
[attachmentid=1627481797]
[attachmentid=1627481796]


Pana una alta, mai atasez cateva poze cu ultimile lucrari


fiat panda/ grande punto- acelasi bord

bmw e46

renault megane 2 phaze 1
kta_222282
QUOTE(dydycom @ 31 Oct 2008, 18:51)
Domnu...
vad ca de scris stii sa scrii...asa ca mai scrie si impresiile.cum a iesit masina.

In curand poze de la bord logan montat pe clio
*





salut. as avea o rugaminte la tine....as vrea sami schimb si eu ledurile din bord la logan si am gasit un tip care a zis ca mi le schimba. rugamintea mea este daca poti sami spui cum as putea face ca pe fundalul turometrului (care va fi albastru) intre 6000 si 7000 de ture sa fie rosu?

multumesc anticipat,
Catalin
dydycom
poti cumpara de la mine folia de prestige...care are acele zone rosii
kta_222282
la ce pret ai folia?
dydycom
scrie un pic mai sus pe pagina
60 ron cu tot cu ace
kta_222282
poti sa atasezi o poza cu folia sa vad cum arata? ms mult
26-Kbe
Salut dydycom

Cat ma costa suplimentar pe linga tot ce trebuie ca sa-mi montezi si mie ceasurile de logan cu toate functiile pe dsn ?
Daca nu reusesc sa te conving in privinta montajului ai putea sa ma supraveghezi dupa achizitionarea lor la montare ?......deoarece nu stiu cum se face mai ales partea electrica......
Multumesc anticipat
Expertus
Salut dydycom,

Sunt posesorul unui Logan Preference si nu stiu daca butonul switch pentru CB
este functional.Cum pot sa verific?
Multumesc. smile.gif
zanga
Varianta Preferance nu are CB.
klaus
Si nici buton in capul manetei
Expertus
Totusi are un buton la maneta care se misca, adica are arc.
...asta ma deruteaza. blush.gif
cristio_79
Asa arata manetele cu buton pentru accesarea functiilor CB:[attachmentid=1627484144]
Maneta de sus este pentu berlina,iar cea de jos pentru MCV.
alexandrusiri
aia de mcv cxe are in plus fata de cea de berlina. blink.gif mellow.gif huh.gif
cristio_79
Pai chiar nu se vede diferenta dintre cele doua in poza?
Are acel inel pentru actionarea stergatorului lunetei si a pompei de lichid de parbriz.
Expertus
Multumesc cristio_79.
Butonul de la cea de sus se misca daca apesi pe el sau
face parte integranta din maneta?
alexandrusiri
QUOTE(cristio_79 @ 20 Nov 2008, 17:56)
Pai chiar nu se vede diferenta dintre cele doua in poza?
Are acel inel pentru actionarea stergatorului lunetei si a pompei de lichid de parbriz.
*




merci de raspuns.mie aici imi dadea cu virgula.vedeam diferenta intre cele doua dar uitasem complet de stergatorul de luneta.merci
cristio_79
QUOTE(Expertus @ 21 Nov 2008, 09:38)
Butonul de la cea de sus se misca daca apesi pe el sau
face parte integranta din maneta?
*


Nu prea inteleg ce vrei tu sa spui cu "se misca".Daca apesi pe el,functiile CB se vor derula pe display.Normal ca este parte integranta.
Haideti sa nu stricam topicul cu discutii de genul acesta.Nu gasesti un Logan mai "dotat" sa studiezi exact problema "pe viu"?Iti vei da seama mult mai usor.
dydycom
Multam fain pentru lamuriri Cristi,
@ expertus: treci pe la mine daca vrei sa vezi ce si cum
blackLabel
salut. la un megane 2.1 din 2004 (din semnatura) vreau sa schimb si eu ledurile din bord pe albastru(fara acele de la vitezometru, turometru ,benzina etc si fara semnalele pentru frana de mana si astea) poti sa-mi dai si mie un pret ? mersi mult.
dydycom
tot bordul(inclusiv clima si lcd central) cca 300 lei...doar tabloul 150

Expertus
nu intentionez sa stric topicul, as fi vrut doar sa-mi dau seama daca odata cu activarea functiilor CB trebuie sa schimb si maneta cu comutatorul...
kta_222282
Daca vrei poti sa o schimbi, daca nu se va atasa un buton valet si gata....eu am buton valet atasat langa contact...
asavin
Salut dydycom!

Sunt nou pe forum dar am vazut intamplator postul cu ceasul de logan pe solentza si sunt fooarte interesat. Eu am o Solentza Scala din 2003 1.4. Zi-mi te rog cat ar costa pachetul complet (Ceas + Maneta stergatoare) cu Ci si fara CI. Nu ma intereseaza prea mult culoarea ledurilor sau altceva si functionalitatea lui. Eu ma gandeam sa il montez singur ca mi-am mai bagat eu nasul prin dinastea deci sa ai si asta in vedere.

Mersi anticipat,
Alex
dydycom
salutare-
cu CI si montaj e 570 ron fara CI e 470 ron( mufe originale)
leduriel mai costa 80 ron
iuliano_smile
Buna ziua!
Am si eu cateva intrebari!
1.Bord de logan normal unde gasesc?Dar care pot sal fac sa imi arate si consumul instantaneu!
2.Unde as putea gasi un bord de logan dar din acelea cu ceasuri albe deja facute de fabrica?(am pus o poza mai jos) Si daca da unde?
3.Am dat de un bord care imi place la nebunie.Cred ca este de renault clio(este a 2-a poza pusa).Pe acesta unde as putea sa il gasesc?Si cum pot sa activez functia de consum instantaneu?Are cumva aceeasi memorie ca la logan?

Si in ultimul rand am un buget cam restrans:200RON!(Nu vrea tata sa dea mai mult pe un bord sad.gif )

Va multumesc mult!
Mihai.D.G.
Salut! cat ma costa schimbatul luminilor din bord+consola pentru logan?
ceva de genul asta:
dydycom
@mihai 150 ron
@tilix- mai strange ceva banuti pt ca la tine costa.

un bord normal cu Consum instant e 300 ron
un bord de prestige- ala cu folie argintie e 250 ron
un bord de clio/megane cu cb il gasesti poate la dezmembrari...iar pretul nu il stiu.

Oricum la preturile tablourilor se mai adauga 200 ron montaj si 70 ron maneta stergator
iuliano_smile
Va multumesc mult pentru raspuns! Mai strang niste banuti si poate reusesc ca gasesc un bord de clio 2 ca acela imi place la nebunie wub.gif si mai ales cu, culoarea aceia albastra se asorteaza si cu culoarea masini mele.
Oricum Va multumesc mult Domnul Dydycom!
dydycom
cu placere, imi pare rau ca nu te-am putut ajuta mai mult.



Oferta de Craciun:
car pc components
include:

placa de baza jetway la 1.3ghz chipset via itx 17x17cm
sursa de alimentare de inteligenta m2atx (www.mini-box.com) 6-24v
Ram-1ghz




nu se vinde pe bucati

pret 230euro




vand motor logan 1.4 mpi-complet- cu disc si placa de presiune+ suport accesorii(fara accesorii) instalatie electrica model cu AC, galerie cu sonda "lamda", filtru aer + colectia de calculatoare (uce+uch+cheie) + conducta inalta presiune servodirectie.

NU SE VINDE PE BUCATI

pret 600 euro nenegociabil.

motorul a fost demontat de pe masina mea in urma unui upgrade la 16v.

pot oferi o certificare de origine(pt rar) si o copie dupa cartea masinii sau chiar factura.

De asemenea are distributia facuta la cca 35000 km,
in motor a fost de la 1000km ulei castrol 10w60 racing sport importat direct din germania si inlocuit la cca 7000-8000 km dar nu mai mult.

tel 0723997249 sau email dydycom@yahoo/gmail .com

mike_mocy
dydy te intereseaza un web site pt o mai buna publicitate in schimbul unei echipari a unei solenza cu ceasuri bord logan ?
dydycom
Multumesc de intrebare,

Da ma intereseaza cu o conditie, cand e gata site-ul, se monteaza bordul+ trebe gazduire pe minim un an asigurata...de restul poti sa imi scrii pe mess sau la dydycom@gmail.com si vb.

Tuturor:
Un Craciun FERICIT!!! smile.gif
adi_77
Salut!
M-ar interesa si pe mine activarea computerului de bord la un logan preferance, fabricatie mai 2006.
Am si eu doua intrebari:
1. Cat costa operatia (precizez ca am eu maneta de la stergatoare)?
2. Am vazut ca esti din Bucuresti. Vin eu la Bucuresti sau poti veni tu in Targoviste?
Multumesc mult!
dominy
salut ! as dori sa fac ceva modificari la folia consolei de bord !
adica sa fac mijlocul alb, daca ma poti ajuta da-mi de stire pls ...
blanos
sal am si eu o intrebare solenza scala are computer de bord ?mc anticipat
dydycom
pt loganul din 2006 costa ca si pana acum 150 ron...si ar fi ideal daca ai putea sa ajungi in bucuresti , Da-mi un tel in prealabil 0723997249

Solenta scala nu are CB , daar se poate monta tablou de bord de logan si activa CB

Folii, geamuri , nu mai am- dupa 5-6 ian s-ar putea sa mai aduc

pana atunci:
CRACIUN FERICIT, un an nou mai bun, si multa sanatate!!!!!

pustiu_1st@yahoo.com
dydycom poti monta un cb cu consum instant p un renault clio fidji dci 2006??
ianacosti
dydycom, pe mine m-ai uitat cu geamul de tablou de bord de logan?

A inceput sa se puna praful pe ceasuri.
mecanicul_martian
Multumesc mult pentru lucrare, Dydycom. M-a rezolvat in mai putin de o ora de cand l-am sunat. Recomand.
inalbi5m
Intrebare: la un Laguna 1 s-ar putea schiba culoarea iluminarii bordului?
vlad-boss
vreau si eu mai multe informatii despre un CB pe logan dci 2007............ adica pretul si ce implica(trebuie schimbate ceaurile,ce modificari se fac)????

ast raspuns, mersi
pasha mihai
spune.mi si mie te rog la un renault scenic din 2000 te bagi sa schimbi ledurile la ceasuri + plansa de bord, daca ai gen audi bleu si ace rosii...cat ma costa?astept un raspuns
Cata_dtp
Sal dydycom,
Sal tuturor,

Ma intereseaza pentru un symbol 1.5 fidji urmatoaele:
1 scimbarea luminilor de bord (tot bordul in 2-3 culori) eventual si fete usi.
2 cruise control.
Care este pretul pentru lucrare, cand si cat dureaza tot?

Multumesc.

P.S. astept raspuns pe forum, PM sau mess: catlin_dtp
silvano
salut!
care ar fi ultimul pret pt modificat ceasuri de logan sa vina pe solenza?(ceasuri logan am)
sunt din bacau,respect si numai bine! smile.gif
dydycom
Salutare tuturor,

Nu v-am uitat, chiar mi-a fost dor de forum, insa din decembrie mi-am schimbat iarasi locul de munca , nu mai lucrez la Mitsubishi (De, e criza mondiala), dar acum la noul loc de munca... plec la 8 de acasa si ajung pe la 8 seara.
raspund cu mare placere la telefon mai ales daca suna dupa ora 18 sau intre8.00 si 9.30.

preturile de pe prima pagina nu s-au modificat, ci din contra:
VINO CU UN PRIETEN SI AVETI 10% REDUCERE FIECARE la lucrarile de leduri sau CB.

Costi, nu te-am uitat, dar pe noi ne-au uitat francezii care nu mai deschid fabrica de la Colibasi.
Erau multe pe lista, de ex display inversat, alte inele cromate, alta placa de bord...dar din ce"visez noaptea" ca sa il citez pe un coleg de aici...nu se mai intrevede nimic.

Pt Mihai cu Scenicul, se face, da-mi un telefon , la fel ca si pentru orice renault dupa 1999.

Vestea mai putin buna este ca voi fi plecat din Bucuresti 07- 15 feb intr-o delegatie, fara acces la telefon mobil, poate net sa am.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.