Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Computer de bord ceasuri, de logan pe solenza(slz)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
dydycom
nu am mai ajuns la dezmembrari, daca ajung si gasesc iti dau PM
bubu782001
Salut dydycom. Am si eu o intrebare.

Poate pare destul de ciudata. Zi-mi si mie din experienta ta, ce culoare a LED-urilor ofera cel mai bun contrast posibil?

Este vb de un LCD pe negativ (cel de la bordul de Clio). Momentan am pus LED-uri albastre, dar este foarte slab contrastul - caractere albe pe fundal bleu. Acuma si asta este destul de subiectiva, percepem culorile oarecum diferit.
avrelln
dydycom, am inteles ca nu ai timp, am vb si la tel o data cu tine, acm ceva vreme, eu mai am oarece timp uneori, as putea sa caut eu pe la dezmembrari bordul, e ok asa? dar, am inteles ca sunt mai multe versiuni, 6001, 7072, sau ceva de genul asta...cum le recunosc? eu as vrea sa-mi activez toate functiile posibile, (fara consum instant, am citit pe forum ca la diesel nu e posibila functia asta) avand in vedere ca am UCH pe masina, si din ce am citit pe forum, sunt oarece diferente intre versiunile astea...deci, e ok asa pt tine? il caut,il iau, ne vedem, ti-l dau sa-i schimbi ledurile, daca ai mufe adaptoare, sau daca gasesc eu intre timp,il pot monta si eu, insa nu ma bag sa schimb ledurile, sunt prea fine lipiturile alea pt mine...biggrin.gif astept un rasp de la tine, multumesc!
dydycom
@avrelln
orice Bord poate avea Comp de bord( daca nu are il activez eu soft)- 6001, 6002, 700x, 800x,81xx
pe eticheta de pe spate scrie pe penultimul rand de ex V6 sau V7 sau V8

doar V6 are consum instant.

@bubu782001

mie imi plac ledurile albe la LCD pe negativ. Se vede f bine- poti sa te uiti la anuntul meu de vanzare masina sunt poze acolo.
tehnic vorbind, cel mai bun contrast este cu ledurile de fabrica . leduri custom cred ca pe rosu ar oferi ceva spectaculos. Eu nu am montat.



avrelln
salut dydycom, am un ceas de prestige, pe spate acolo unde zici tu scrie v7.1 cred (eticheta e putin rupta,cojita) cum facem sa ne vdm sa ti-l dau sa te ocupi de el?
paull2002
manete cb mai ai?
dydycom
Salut,

Anuntul este valabil in continuare.

@Paull Din pacate componente eu nu am vandut. Am vandut Kit-urile cu totul.


Din pacate foarte rar intru pe net . Daca doriti sa discutam, putem vorbi la telefon 734229999
Paco_il
Montat azi, multumit up.gif
dydycom
Multumesc de aprecieri!
para06
mufe adaptoare cesuri logan pe solenza gasim?
Grapinio
Ma intereseaza si pe mine ceas de bord cu cb pentru un symbol din 2005, inclusiv modificat culoare lumini la un asemenea bord. Lasa un nr. de telefon sa intreb mai multe. Multumesc anticipat
florinm90
salut . imi puteti spune si mie ce numar are pinu de ,debit carburant la solenza ??
Rey91
Salut , montaj cb la un logan ? maneta cb am eu
pret ? pm
0760.53.90.59
1r1nel
salut am si eu o intrebare,se poate monta ceasuri de bord de logan prestige la renault clio symbol?multumesc
dydycom
Anunt valabil!. Nr de contact 0734229999!

In cursul saptamanii de preferat dupa ora 18.
dydycom
Salut,
Din pacate nu primesc notificari pt mesajele private si intru mai rar pe forum( logat).
Folositi cu incredere 0734229999.
dydycom
Salut,

Acum diagnosticam toata gama Renault si Dacia cu testere originale. Atat CLIP cat si ddt2000 cu CAN Derelek.

Desigur se activeaza si optiuni suplimentare. Alarme si altele
dydycom
95 lei / sesiune diagnosticare

Diagnoza este diferita de diagnosticare.
Diagnoza ofera doar informatiile legate de eroare si se face cu 50lei prin citire coduri
male
Salut!
In cazul in care cumpar din targ un tablou cu ceasuri de bord logan 1 cum pot sa recunosc daca are sau nu consum instant?
Multumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.