Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: preturi piese-CLT
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
Minel
QUOTE(motanpaul @ 28 Oct 2008, 19:03)

becuri halogene 55w( lumina tip xenon-albastruie)-22 lei setu
*



Ce marca ?? huh.gif
argon
QUOTE(motanpaul @ 28 Oct 2008, 20:03)
filtru ulei texaco-14 lei( e bun de ceva filtru de ulei texaco?)
*



E Romcarbon cu alta denumire, si nu, nu e bun.
motanpaul
Becurile nu sunt Philips, nu stiu marca ca nu m-am uitat, oricum scria pe cutie importator...... .O sa iau becurile acelea, lumini bune am la dacie, dar o sa le iau de design.
Mr_Devil83
tampoane bara antiruliu + garnitura capac distributie + garnituri baie de ulei - 7.5 lei total.

cutie 6 sigurante, modelu ala cu sigurante de plastic + un set de 6 sigurante 16 lei
rulmenti fata, cu holograma pe ei - 11 lei bucata
fulie motor 15 - 18 lei
curea alternator 7 lei
t-eu aerisitor de metal, ala de langa pompa de apa 11 lei
bujii sinterom 14-np-21 - 17 lei setul

deva, magazinu de pe closca.
Cipiotul
intrebare ... a mai gasit careva oglinzi de dracie ... modelul vechi (fara reglaj din interior) .. ceva in afara de Conex ??
astea-s asa proaste ca am stricat 2 oglinzi incercat sa potrivesc suportul tot pe o fata de portiera de conex mad.gif
sebastyan
Stie cineva pretul la o pompa de apa ? A mea a nceput sa huruie tare.
ydaniel
pai sunt multe marci,daca vrei sa pui ceva de calitate iti recomand HEPU sau de scornicesti.nu pune klaxcar,turcesti,poloneze si master.
da eu am luat oglinzi de uamt-70lei buc.
CriSTI68
vreau o fulie mai mica pentru pompa de apa... ceva idei ? nu de alta dar trec pe electroventilator smile.gif sau adaptez fulia de R18 (mica si este pe curea cu zimti)
ydaniel
ia fulie mica:) e 6-10lei:)
CriSTI68
sa vad maine, sper sa ajung la mester sa imi fac adaptorul la termocupla, si sa cumpar fulia smile.gif inca o intrebare, termocupla de nova nu ?
ydaniel
nu neaparat...poti sa pui de la orice masina.ia ceva de calitate;)
CriSTI68
fulie mica noua smile.gif am fulieeee icon_mrgreen.gif 8 ron
Mr_Devil83
1l de ulei m20w40 romanesc 6 lei
garnitura capac culbutori si cui pontou "carfil" - 13 lei

Deva. magazinul de pe closca.
dobre
cat costa o pereche de faruri de 1300 noi de elba?
ydaniel
cam 140lei.
dobre
mersi
motanpaul
Salutare, cine stie ceva preturi la bascula superioara. In afara de conex sunt doar niste rebuturi.
Daca se fac de alte firme, datim niste preturi.
Multumesc.
Mr_Devil83
De uzina, cu pivot de topoloveni pe la 130 lei parca.
ydaniel
nu e asa vreo 60lei maxim.
Mr_Devil83
eu am gasit cu 85 de lei bratul inferior asamblat de conex. De aia am zis cam 130. Depinde de oras si magazin totusi.

Unde gasesc si eu simeringul de distributie de dacia? Da nu romanesc, nu prostia aia rosie care m-a tinut 300 km.
CriSTI68
eu am cumparat doar bucsaraie, urmeaza sa le montez pe brate, acum intreb, ca sa dau jos bascula superioara, trebuie scos amortizorul nu ?

L.E. cat costa un tampon pentru suport motor ?
ydaniel
intre 10 si 20 de lei.
dobre
pana la urma am facut facelift, am luat faruri de 1300 ca noi + masca cu 40 lei smile.gif
Minel
QUOTE(dobre @ 10 Nov 2008, 10:44)
pana la urma am facut facelift, am luat faruri de 1300 ca noi + masca cu 40 lei smile.gif
*




Niste poze dupa montaj , sa ne asteptam ?? huh.gif
Mr_Devil83
o macara de usa fata si chederele alea pe care aluneca geamul imi spune cineva cat sunt?
ydaniel
macara fata de conex-vreo 20-30lei de uamt 50-70.pai se numeste culisa geam-cel care este in rama si costa cam 5-10lei.
Mr_Devil83
ms ydaniel. Un simering de calitate si o fulie de arbore motor nu ai din intamplare de vanzare?
ydaniel
simmering pentru ce?
Mr_Devil83
distributie
andreiutzu
un bloc motor nou de 1400 pe la cat se invarte?
motanpaul
O inchizatoare de capota fata cat costa?
ydaniel
pai simmering in afara de fartec-se gasesc greu unele bune si sunt dublu la pret.bloc de 1400 nou cam 800lei,inchizatoare capota fata 10-30lei.
Mr_Devil83
pai nu conteaza asa mult, e vorba de un simering care costa 5 lei, din partea mea sa coste 50 da sa stiu ca nu se mananca urgent.

Si mai am o problema, fulia aia de motor parca e lucrata cu polizrul, efectiv nu e slefuita deloc unde freaca in simering. Daca o iau eu la strung si o finisez cu pasla risc sa fie diametrul ei prea mic. Exista vreo firma care face fulia aia nenorocita calumea?
ydaniel
pai...da..acuma nu stiu daca se gaseste la tine,era una in ambalaj de uzina.
motanpaul
Saluatare, cine este din Timisoara, la ce magazine gasesc piese de dacie mai ieftine? Unele magazine au piese scumpe rau, si cum e dacia ca se cam strica cam des. furios.gif
Telescoape fata ceva ieftin si bun stie cineva? Cele de sibiu, sau de import(Bulgaria cred ca nedumerire.gif )?
Multam
gabi_gabi1989
Un pret pentru proiectoare dreptunghiulare dacia 1995 si am inteles ca se gaseste separat instalatia electrica pentru ele cu tot ce trebuie la ea
ydaniel
pai de elba e cam 50lei buc/proiector.
danut 69-71
QUOTE(motanpaul @ 14 Nov 2008, 18:54)
Saluatare, cine este din Timisoara, la ce magazine gasesc piese de dacie mai ieftine? Unele magazine au piese scumpe rau, si cum e dacia ca se cam strica cam des. furios.gif
Telescoape fata ceva ieftin si bun stie cineva? Cele de sibiu, sau de import(Bulgaria cred ca nedumerire.gif )?
Multam
*




De ce nu incerci cu ceva (SH) Franta sunt super bune .
mishujkl
un far dreapta cn4? ("de origine")
Minel
Ulei CASTROL 15W-40 Magnatec (bidon 4 litri ) -89 lei rolleyes.gif
Filtru ulei Champion -14 lei
Garnituri baie ulei -5 lei
ydaniel
QUOTE(mishujkl @ 15 Nov 2008, 18:27)
un far dreapta cn4? ("de origine")
*


de elba adica-cam 80lei
mishujkl
multam fain.
motanpaul
Salutare.Ce telescoape ar fi mai bune
-bilstein-70 lei
-autospeed-60lei
ydaniel
de sibiu=adica bilstein.
Minel
QUOTE(motanpaul @ 16 Nov 2008, 18:14)
Salutare.Ce telescoape ar fi mai bune
-bilstein-70 lei
-autospeed-60lei
*




BILSTEIN toata ziua !!! smile.gif
Cipiotul
bilstein in iasi sunt ~90 lei biggrin.gif
azi am luat:
ulei motor Castrol Magnatec 15w40 - 94 lei (4L) [Magnatec 10w40 - 128 lei 4L]
filtru ulei (Buzau) - 10 lei (ala de ASAM era 7 lei)
cheie filtru ulei - 7,5 lei
^ Racemi - Iasi

CriSTI68
stiu ca nu tine de auto dar unde gasesc si eu vopsea neagra de preferinta pentru textil ?
Minel
QUOTE(Cipiotul @ 17 Nov 2008, 21:11)
filtru ulei (Buzau) - 10 lei (ala de ASAM era 7 lei)
*




Trebuia sa cauti filtru MANN sau CHAMPION , foarte bune amandoua rolleyes.gif maxim vreo 15 lei/buc.
ydaniel
asa e,dar e muuuuuuuult mai bun romcarbon/uamt decat ala de asam.
Minel
QUOTE(ydaniel @ 19 Nov 2008, 00:53)
asa e,dar e muuuuuuuult mai bun romcarbon/uamt decat ala de asam.
*




Asta asa ii ,bine zis !!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.