Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pisici - sfaturi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36
l@u
la mine e mai simplu ! biggrin.gif
iulia_boris
A ta o foloseste.Degeaba i-am luat dracie d-asta,si cu casuta,ca nici nu o intereseaza.
l@u
O foloseste de numa-numa, e a doua ca le face praf!
gabize
Singura si unica data cand a folosit "atelajul". Acum a arestat un coltar cumparat de cateva saptamani pe care-l foloseste si ca ascutitor de gheare. Pana de Craciun il nenoroceste. mad.gif
iulia_boris
Mai,nene,nu se poate face ceva cu forumu' sa modifice marimea pozelor?
Markos
Repară Ake.





































radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
iulia_boris
http://youtu.be/tgHwc33GBAk
Ia uite l@u ce-i aici..

https://www.youtube.com/watch?v=LKVe5eaC1u8
Altu'..
UXE
E acelasi happy.gif
Cosstel
incearca si aici biggrin.gif
iulia_boris
Am rezolvat-o..

4 Nov 2014, 09:24:
[attachmentid=1627968820]
Aici se relaxau..
l@u
QUOTE(iulia_boris @ 4 Nov 2014, 08:54)
Ia uite l@u ce-i aici..
*



wub.gif
UXE
user posted image
kum
Ce goneta pe ea radmasa.gif
Bicicleta galbena
Ne pregatim deja de Craciun...

iulia_boris
Vezi la firul ala..
Liviu
Eh ... si daca musca din el ce? "Tastes like chicken" dupa aia.
gabize
O să aibă fobie de tot ce-i lung și subțire. De mai apucă...
A mea pisică s-o bătut acu' 8 ani c-o albină. A simțit pe laba ei ce-nseamnă, de atunci respectă și muștele.
UXE
Adica fuge de ele..
gabize
le ocolește.
UXE

Aha

user posted image
gabize
Faină muscă
radian
Adica musca pisata?
gabize
Faină pisica...
[attachmentid=1627972324]
Liviu
Va place maimuta ? smile.gif

[attachmentid=1627973144]
corbex
E mitza autentica, nu d'alea de carne, pe care le cresc chinezii.
dacis
QUOTE(corbex @ 11 Dec 2014, 16:00)
E mitza autentica, nu d'alea de carne, pe care le cresc chinezii.
*

Ori elvetienii! mad.gif

PS Dupa ce-am aflat asta, dupa ce mi-a mai trecut greata, mi-au revenit in minte ca-ntr-o retrospectiva din clipa mortii tot ce-am mancat in carciumile si prin casele-n care-am fost poftit la masa! Sper ca nici un animal mieunator... Si nici latrator!
gabize
Chiar și italienii se mai dedulcesc cu astfel de delicatese...
dacis
QUOTE(gabize @ 11 Dec 2014, 17:14)
Chiar și italienii se mai dedulcesc cu astfel de delicatese...
*

Haoleo, si astia!... ohmy.gif

Luna trecuta, shershetand chestii cu statul de drept si comparatia dintre democratia reprezentativa si cea directa (referendumurile helvete) tocmai ce-am dat de-un referendum prin care se cerea sa se interzica ca la masa traditionala de Craciun (ori Pasti ... am uitat sarbatoarea, dar era una traditionala!) sa se mai faca bucate traditionale bazate pe miau-miau! Rezultatul a fost negativ: traditia poate fi continuata!
Liviu
Eu nu inteleg ce e rau daca se mananca si patrupede din astea. Cat timp contin proteine sunt OK smile.gif.
Sincer, din maxima curiozitate, eu am cautat sa mananc un preparat din caine cand am fost in Vietnam dar nu am gasit. Mi-au spus ca doar in nord, la tara, se mai consuma asa ceva.
dacis
QUOTE(Liviu @ 11 Dec 2014, 18:18)
Eu nu inteleg ce e rau daca se mananca si patrupede din astea. Cat timp contin proteine sunt OK smile.gif.
*

Ajteapta sa-i treaca suspendu' lu' Kum si invita-l sa si-l imagineze pe Leo la ceaun! biggrin.gif
Liviu
Nu vorbim de proprii prieteni necuvantatori ... ci de ai altora 243.gif

Serios acum ... cat timp se pot manca toate animalele de pa pamant, nu vad de ce ar fi "interzise" unele. A, ca exista limitari legate de religie si educatie, da, pot intelege, dar in afara de piedici din astea imaginare, nu vad nici una reala. Carnea, e carne ... cat timp nu are paraziti, virusi sau chimicale ciudate, e OK (sau ar trebui sa fie).
ady77
In aceeasi linie se pot manca si oameni blink.gif
gabize
Se presupune ca ar mai exista in lume cateva triburi canibale "in activitate".
bion
Asta scapa ca e moderator si aia nu e oameni.
corbex
Va invit la o vizionare sau revizionare a filmului "Mondo cane". Se gaseste pe torenti. Cea mai interesanta a partea cu omizi, viermi, carcalaci si muste de kkt.
radian
Chinezul la care am lucrat acum vreo 10 ani, avea o vorba: tot ce poarta pene, blana sau solzi e comestibil. Depinde de bucatar sa fie si gustos ...
corbex
D'aia umblai cu sopirle la Voineasa?
indrecan_calin
Salutare!
Citesc forumul de prin vara, dar nu am postat nimic asa ca imi spun pe scurt povestioara iar apoi va adresez intrebarea in speranta ca voi primi raspuns.

Sunt co-proprietar de norvegiana de padure, de 2 ani. Pisicuta are 10 ani si a venit la pachet cu prietena mea cand ne-am mutat impreuna. M-am indragostit de pisicutza si nu mai vreau sa ma despart de ea. II fetita si ii foarte inteligenta. Din pacate noi plecam weekend-urile si ea sta singura dar o recompensam cand ne intoarcem si asa nu se supara.

Dupa ce ne intoarcem, langa granule gasim niste vietati lunguiete (max juma de centimetru). Nu stiu daca ii fac rau pisicii sau nu, nu stiu cum sa scap de ele....

Sarbatori fericite in continuare!
l@u
in deplasari scimba matza cu prietene sa vezi daca gasesti aceeasi tip de limbrici!
radian
QUOTE(indrecan_calin @ 26 Dec 2014, 20:23)
... Citesc forumul de prin vara, dar nu am postat nimic ...
*



Vezi, bea si tu o cafea cu vreun moderator, poate il convingi sa-ti stearga numarul de posturi oficiale.
indrecan_calin
Am postat la Solenza si din vara am dat peste sectiunea asta....in fine, asta nu are relevanta.
Cine are raspuns la intrebare, sa-mi raspunda. Cine nu, mai bine ar vorbi in sinea lui si nu ar incarca forumul cu comentarii prostesti.
@ radian si l@u, sunteti prea plictisiti si pun pariu ca nu s-ar supara nimeni daca n-ati mai scrie aiurea.
Sarbatori fericite!
corbex
L@u ti-a dat raspunsul la intrebare. E adevarat, nu l-a formulat ca in abecedar. Raspusuri directe, la obiect si pe subiect da decit Radio Erevan, emisiunea in limba romana, de la 9 la 12.
Garett
QUOTE(indrecan_calin @ 27 Dec 2014, 09:05)
Am postat la Solenza si din vara am dat peste sectiunea asta....in fine, asta nu are relevanta.
Cine are raspuns la intrebare, sa-mi raspunda. Cine nu, mai bine ar vorbi in sinea lui si nu ar incarca forumul cu comentarii prostesti
*


Sa inteleg ca tu nu prea ai citit nimic de pe la "sectiunea" asta, nu?
Asta-i farmecul Cafenelei, ca putem sa ne balacarim si mistocarim relativ in voie! rolleyes.gif
Eu nici nu prea bantui pe la celelalte sectiuni, mai mult pe aici, la o sueta!

In fine, un raspuns serios la intrebarea ta: pisica trebuie deparazitata.
Exista pastile pentru viermi intestinali, dupa cat este de dispusa sa coboreze pisica, i le pui in mancare sau i le bagi pe gat.
radian
QUOTE(indrecan_calin @ 27 Dec 2014, 09:05)
... comentarii prostesti... @ radian si l@u, sunteti prea plictisiti si pun pariu ca nu s-ar supara nimeni daca n-ati mai scrie aiurea.
Sarbatori fericite!
*




Sarbatori fericite si tie!

Ale mele numai sunt fericite. sad.gif

Mi le-ai stricat cu cinismul tau.

Cum poti sa fi atat de lipsit de sensibilitate?
l@u
QUOTE(indrecan_calin @ 26 Dec 2014, 19:23)
Dupa ce ne intoarcem, langa granule gasim niste vietati lunguiete (max juma de centimetru). Nu stiu daca ii fac rau pisicii sau nu, nu stiu cum sa scap de ele....
*



Pana la urma cine are limbricii aia?

Sarbatori fericite!!!
Bicicleta galbena
blink.gif

l@u
radmasa.gif
indrecan_calin
Problema ii in felul urmator: sunt niste vietati mici care stau langa mancarea uscata cazuta pe jos pt ca pisica mai imprastie cateva bobite pe langa caserola. Asta se intampla atunci cand o las acasa mai mult timp singura.

Una peste alta, apreciez umorul de calitate dar fara suparare, am simtit comentariile de mai sus fiind 'dijaba' si asta m-a deranjat.

Pun si o poza cu 'mica sirena'(asta pt ca face scandal dimineata)
Seara faina!
corbex
Stai cu spatele la boabe si intoarce-te brusc, ca sa surprinzi lighioanele asupra faptului. Adica venind de undeva. Nu-s decit doua posibilitati. Ies din boabe sau din curul mitei. Pentru ca ex nihilo, nihil!
iulia_boris
Ma',nene,tu-i cumperi boabe la kg sau la saculet? Pt ca sacul din petshop sta deschis prea mult timp si poate dezvolta carcalaci..Nu cred ca mata sa fie plina de viermi.De deparazitat ai facut-o?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.