Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pisici - sfaturi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36
Markos
QUOTE(4x4 @ 9 Sep 2010, 22:04)
Face-ți cunoștință

bine mă... sad.gif

si? cum fu la mare? ai dat la bilă?
corbex
QUOTE(alinHR @ 10 Sep 2010, 00:26)
Motanul meu la vanatoare.
*


Pune poza aia cu porumbei, nu ne aburi !
alinHR
Ia de aici daca nu crezi ca e real.O am de 3 ani
Merced
QUOTE(Markos @ 10 Sep 2010, 00:48)
ai dat la bilă?
*



Se zice: ai dat la gibă?
happy.gif
corbex
QUOTE(alinHR @ 10 Sep 2010, 09:32)
Ia de aici daca nu crezi ca e real.O am de 3 ani
*


Motanul e real, soarecele ala din gura cred ca era porumbel. icon_mrgreen.gif
Marty
QUOTE(4x4 @ 9 Sep 2010, 21:04)
Face-ți cunoștință cu motanul Grișa!
*


Pare un pic electronarcoleptic
4x4
Așa stătea el, nu era jucăuș de loc, atunci când vena acasă, venea ca să mănânce să doarmă și să se spele în liniște.
BZN
Eu am un "miorla" de 12 ani. Suntem in "tabara" la casa bunicilor si nefiind locuita mai apare cate un chitoran. Chiar acum cateva minute a aparut unul si pisica mea doar la fugarit nitel, nici poveste sa puna gura pe el. Pana la urma l-a scapat blush.gif .
Expicabil insa, primii 5 ani a trait la bloc, apoi a fost "detasata" la Rucar (acolo neam soareci). biggrin.gif [attachmentid=1627655575] [attachmentid=1627655576]
Tossi
QUOTE(b34uen @ 9 Sep 2010, 18:30)
In schimb stie sa traga apa la WC.


Pe bune? Poti pune o filmare? smile.gif
Manta B
Primele 3 poze:
Nume: Mitza
Varsta: 2 ani si 6 luni
Hobby: Mancarea....sub orice forma si in orice cantitate

Urmatoarele 3 poze:
Nume: Pepsi
Varsta: 10 ani si 2 luni
Hobby: Statul pe la calculator, vanatoarea de soareci, de vrabiute si de porumbei

Mai am un al treilea, dar nu am poze cu el. O sa incerc sa-l fotgrafiez cand il prind
Shush
Cate " :X " poti pune intr-o secunda ? happy.gif
Manta B
Adica?
corbex
La interventii ce iei cu tine, pisicile sau ciinii? wacko.gif
Manta B
Am 3 si 3....depinde cum am chef. Dar in general lucrez singur. E mai sigur
radian
QUOTE(Manta B @ 11 Sep 2010, 19:05)
... O sa incerc sa-l fotgrafiez cand il prind
*



Mai, voi si in familie va "jucati" de-a prinselea?
Manta B
radmasa.gif Nu, insa 2 pisici din 3 sunt preocupate cu bucataria. Asa reusesc sa le mai vad. A treia insa are ca sport extrem aducerea de pui la noi in curte. E foarte ciudat pentru o pisica si sincer mi-e si rusine de vecini ca mereu vine cate unu si imi spune "auzi, puiul ala de la tine e al meu!" Dar asta e......De caini nici nu mai zic. 2 sunt cuminti, al treilea insa fura pui congelati de undeva blink.gif Nici acum, la ora actuala nu stiu de unde ii tot aduce. Si tot asa, preventiv, l-am legat ca sa nu mai aduca pui intruna
Merced
radmasa.gif
Cris_Kgs
Invata-l sa fure.. icon_mrgreen.gif
4x4
Cheamă-l pe Pavlov!
corbex
Cumpara-ti inca un frigider!
Cris_Kgs
Si inca un gratar sa faci fata cererii.
corbex
Manager cu aprovizionarea ai, deschide un birt.
Cris_Kgs
Da' prima data sa il invete sa nu mai aduca refrigerat, sa aduca de ala proaspat.
radian
QUOTE(Manta B @ 11 Sep 2010, 20:03)
...al treilea insa fura pui congelati de undeva ...

*



Dreseaza-l bre. Invata-l ca pe lumea asta mai exista si pastrama nu doar ciori degerate.
corbex
Pina la Constanta moare mitza de oboseala.
Manta B
Chestia nasoala e ca baga coltii in puii aia congelati. Deci nu-s buni de nimic. Doar ca si material didactic la pisici. Sau pentru arma, mai trag la tinta biggrin.gif
corbex
Ati bagat la cap? rugaciune.gif
MantaB la obtinerea permisului de tras in chestii congelate. Sau nu.
Manta B
Pusca d-aia am si eu!!!!!!

Ca sa nu crezi ca zic aiurea:
Cris_Kgs
Acu' stiti de cine sa va feriti. 166.gif
l@u
scoafa mea la culcare !
Altis
Acestea sunt noile achizitii...
Din pacate au fost abandonati de mama care e o pisica la prima nastere. Nu sunt de rasa, maidanezi 100% dar tatal e un cotoi mare care arata exact ca ei. Din pacate va trebui sa ii dam spre adoptie dupa ce se maresc un pic din cauza de birmaneza foarte agresiva, gasita si ea pe strada, si care nu ii tolereaza...
radian
QUOTE(Altis @ 28 Sep 2010, 21:17)
...gasita si ea pe strada, si care nu ii tolereaza...
*



Are scoala vietii, stie ea ce stie...
Altis
Mai, nu cred, era ingrijita. Pe vremea aia aveam santier pe Compozitorilor. Am gasit-o sub o scara de bloc unde o hamaiau 2 dulai. Am sunat sefa si mi-a zis ca ii gasim stapan. Cretinu a pus botu' fara sa imi dau seama ca i-a gasit stapani instant: noi! Ma rog, ideea e ca era curata hranita dar foarte bolnava, plina de chisturi, are 5 operatii pe abdomen (facute dupa ce am gasit-o si care au costat ceva). A stat in zona la un veterinar 3 zile poate intreaba cineva de ea, iar intrun final am tras concluzia ca a fost abandonata.
Unde stateam inainte, bubuia un motan de 3 ori mai mare ca ea (l-a batut o data pna a a cazut globul de la bec din tavan - vila era in intregime de lemn). Cu astia, se rezuma sa ii scuipe daca se apropie si sa tina distanta. Dar, curand, astia o sa se mareasca si o sa se apropie periculos, deci convietuirea nu e o posibilitate...
bogdan2001
laugh.gif
Richelieu
Cum "neutralizez" si eu o pisica ce doarme pe capota masinii si cand pleaca escaladeaza plafonul si coboara peste portbagaj. Am tabla plina de zgarieturi iar bratele stergatoarelor sunt cojite de la cum isi sprijina ghearele in ele cand isi ia elan spre plafon.

I-am dat mititei cu antigel si i-au placut. A doua zi ma privea sfidator in ochi. Ceva recomandari mai eficiente aveti?
Muttley
In primul rand nu mai incerca s-o otravesti.
Richelieu
Cine a zis ca incerc sa o otravesc?
yhattori
QUOTE(Richelieu @ 14 Oct 2010, 16:09)
Cum "neutralizez" si eu o pisica ce doarme pe capota masinii si cand pleaca escaladeaza plafonul si coboara peste portbagaj. Am tabla plina de zgarieturi iar bratele stergatoarelor sunt cojite de la cum isi sprijina ghearele in ele cand isi ia elan spre plafon.

I-am dat mititei cu antigel si i-au placut. A doua zi ma privea sfidator in ochi. Ceva recomandari mai eficiente aveti?
*



n-ai priceput aluzia. vrea la tine, vrea cu tine. ia-o pe linga casa.
Richelieu
Daca voia la mine in casa ma privea iubitoare, nu sfidatoare. Pe tine daca te scuipa una pe strada o iei acasa? huh.gif
yhattori
da, ca-s crestin.
Richelieu
Ca Pilif.
yhattori
el e de ziua a opspea, io-s de luna lui brumar.
Markos
QUOTE(Richelieu @ 14 Oct 2010, 16:09)
I-am dat mititei cu antigel si i-au placut.

a umplut Pilif tastatura de bale.
Richelieu
Nu are de ce. Nu erau din aia de kaufland.
yhattori
o prinzi si-i rupi himenul cu surubelnita. o sa moara de rusine, or s-o ostracizeze suratele, motanii locali care stiu povestea o vor trata ca pe o zdreanta, va trebui sa plece din oras.
Markos
o sa ia trenu de Sighet.
Richelieu
Nu vreau s-o chinui!
yhattori
QUOTE
o sa ia trenu de Sighet.


posibil. vezi sa nu te ia constiinta si sa pleci dupa ea s-o impaci. au clacat altii mult mai hirsiti. bea o tuica inainte si dupa.

QUOTE
Nu vreau s-o chinui!


cu duhul blindetii nu vrei, cu spiritul corsican iar nu-i bine, ia-o de nevasta atunci.
Richelieu
Bigamia e interzisa.

Yhattori, am citit pe un alt forum o postare de-a matale in care explicai de ce e naspa csenonul aftermarket. Sunt perfect de acord cu ce scriai acolo si zic sa faci si aici un topic sa-l citeasca tuningaretii locali.
Markos
chiar asa, da-i pisicii niste mici cu csenon avtamarket.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.