Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pisici - sfaturi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36
Richelieu
Cred ca ar fi bun niste csenon pisat.
cristian_
Nu e periculos sa te pisi pe xenon?
Pentru xenon i mean
Richelieu
Sa te pisi tu! Io ma piș cand imi vine. Insa csenonul era pisat, nu pișat. wink.gif
cristian_
Etic ar fi sa astept si opinia xenonului.
Ma bucur sa aud ca esti la varsta la care necesitatile fiziologice iti dicteaza modul de viata. Nici nu ma asteptam la altceva. Succesuri
Richelieu
Esti foarte rautacios! Orice persoana urineaza doar atunci cand simte acea nevoie. De aici pana la a fi la varsta la care necesitatile fiziologice iti dicteaza modul de viata e distanta mare. Dar nu conteaza! Imi pare bine ca te simti mai implinit cand ma intepi. Macar asa sa iti depasesti frustrarile.
Suuces!
yhattori
QUOTE(Richelieu @ 14 Oct 2010, 18:43)
Yhattori, am citit pe un alt forum o postare de-a matale in care explicai de ce e naspa csenonul aftermarket. Sunt perfect de acord cu ce scriai acolo si zic sa faci si aici un topic sa-l citeasca tuningaretii locali.
*



adica la deal si contra vintului?

mi-e lene. cred ca imbatrinesc.
Richelieu
Era un post mai vechi. E drept ca acolo aveai si alt user, precum si alt avatar. Ceva cu un pestisor.
cristian_
Scuze daca ti s-a parut ca sunt rautacios.

Unele persoane mai pot intarzia momentul, altele nu.

Ma bucur ca iti pare bine ......

Nici asa nu reusesc sa-mi depasesc frustarile smile.gif)

Multumesc!

On : Daca apr typo , e din cauza matzei care se holbeaza la monitor cu toate picioarele pe tastatura. Nu am reusit sa inaintez in demersul meu de a-i arata ca mouse-ul se afla in directia gresita.
Richelieu
Parca ai fi cumatrul vijelie in topicul cu basescu! De la bec pisat ai ajus sa intepi o persoana. Stai linistit ca nu ma atac! Viata e prea frumoasa ca sa ma atinga frustrarile unuia sau altuia. Fiecare da din el doar atat cat poate. Natura ne-a programat diferit.
yhattori
vezi ca si pe buddha l-a enervat o coaja de rosie.
Richelieu
Cu buda nu am probleme. O vizitez o data pe zi si totul e ok.
bogdan2001
Sunt proprietarul unei pisicute . Numele ei este Soko. O am de duminica.Soko are circa 6-7 saptamani . Atasez poze cu Soko
.
daniM
Asta are lentile de contact..

21 Dec 2010, 11:23:
Dar e frumusica.
Marty
QUOTE(bogdan2001 @ 21 Dec 2010, 10:22)
Sunt proprietarul unei pisicute . Numele ei este Soko. O am de duminica.Soko are circa 6-7 saptamani . Atasez poze cu Soko
*

Asta-i pisica showroom-ului in care ai pozat masina?
corbex
Pisica e oferita ca optiune-bonus la Logan. E mereu alta.
bion
Mda, matale ti-ai luatara SLZ cand ai auzit in tramvai ca cine ia SLZ" primeste o plwa bonus" si te-ai repezit s-o iei chiar si cheala(solenza) ,nepotu bogdanel a auzit ceva cu pussy...dar era pussycat.
Fiecare varsta cu grijile ei rolleyes.gif
Patrupeda felina e haioasa biggrin.gif
bogdan2001
tongue.gif radmasa.gif
nalodaniel
are un ochi mai mic si unul mai mare.
nu e normala, eu zic s-o eutanasiezi, e singurul lucru uman de facut.
eXtenSion
Soko pare necajita. sad.gif Oricum, e scumpa! Sa-ti traiasca!
rodi
Ce facem cand pisica isi freaca capsorul de maneta bateriei monocomanda si da drumul la apa prin aceasta gratioasa miscare felina... biggrin.gif
Si noi nu suntem acasa icon_mrgreen.gif
eXtenSion
Ne bucuram ca avem inca un motiv sa ne minunam de ce face pisica si ne felicitam, din nou, ca am decis sa tinem o pisica. biggrin.gif
radian
QUOTE(rodi @ 29 Dec 2010, 19:34)
Ce facem cand pisica isi freaca capsorul de maneta bateriei monocomanda si da drumul la apa prin aceasta gratioasa miscare felina...  biggrin.gif
Si noi nu suntem acasa icon_mrgreen.gif
*



Asta-i poveste cu drobul de sare in varianta moderna?

Simpatica jivina, are niste ochisori de nota 10! biggrin.gif
DiMaggio
Mi-am luat si eu un motanoi impreuna cu prietena mea.

E afurisit, incapatanat, mancacios, si egocentric.

Strica tot prin casa si ne zgarie in zomn (sunt convins ca o face intentionat ca sa nu putem dormi).

Nu sta la periat, la spalat ochii sau la curatat. Daca s-ar putea ar manca toata ziua.

Ii place sa se joace foarte mult la varsta lui (2 luni) si cred ca din punctul lui de vedere ar fi perfect sa te muste doar iar tu sa nu ripostezi in nici un fel si sa il lasi sa te manance.

Nu are talent deloc la vanat, ne-am dat seama pentru ca de cateva ori i-am adus o "maidaneza" a unei cunostiinte ca sa se joace cu ea. Sare pe ea doar pe la spate cand "maidaneza" nu se uita iar cateodata cade in gol pentru ca nu isi calculeaza saritura cum trebuie.

Atunci cand "maidaneza" il musca el sta pe spate si miauna, iar cand el musca maidaneza o musca cu ochii inchisi. Ce mai, n-ar supravietui nici o jumatate de ora in salbaticie.

In rest toarce tot timpul, toarce cand il pupi, toarce cand vii acasa, toarce cand vine langa tine, toarce cand ii dai mancare, toarce cand il mangai in timp ce mananca.

Poza cu afurisitul mai jos.
rodi
QUOTE(radian @ 29 Dec 2010, 21:29)
Asta-i poveste cu drobul de sare in varianta moderna?
*


Este reala, motanul a facut-o, a deschis la amestec si a curs apa de pomana ore in sir.
Are motanul acesta o hotarare la inaintare , asa un fix al lui, o ambitie formidabila. E... dominator.

29 Dec 2010, 23:39:
QUOTE(DiMaggio @ 29 Dec 2010, 22:58)
Mi-am luat si eu un motanoi impreuna cu prietena mea.

E afurisit, incapatanat, mancacios, si egocentric.

Strica tot prin casa si ne zgarie in zomn (sunt convins ca o face intentionat ca sa nu putem dormi). 

Nu sta la periat, la spalat ochii sau la curatat.  Daca s-ar putea ar manca toata ziua.
ar fi perfect sa te muste doar iar tu sa nu ripostezi in nici un fel si sa il lasi sa te manance.


In rest toarce tot timpul, toarce cand il pupi, toarce cand vii acasa, toarce cand vine langa tine, toarce cand ii dai mancare, toarce cand il mangai in timp ce mananca. 

*



Parca sunt frati numai ca al meu este mai mare, european ( ? are niste mustati parca ar fi salbatic , din padure, tigrat in gri si foarte foarte greu ! )
radian
DiMaggio, ca v-ati procopsit cu o catastrofa imblanita am inteles, dar faza cu pupatul? Ai gija, fara nicio gluma, inhalarea firelor de par din blana miorlaitorului poate crea probleme de sanatate majore.
corbex
Mai ales prietena, se molipseste de pisiceala.
skija
QUOTE(DiMaggio @ 29 Dec 2010, 22:58)
Mi-am luat si eu un motanoi impreuna cu prietena mea.

....



cam asa o sa arate peste un an...

vezi ca e predispus la puturosenie si obezitate..

eu ii dau acum numai boabe de la Royal Canin (fit32 si light). O sa se linisteasca cu joaca si muscatul... iar miorlaitul va disparea incet incet....
Nisip recomand ODOR (miroase frumos cand face pipi) sau Friskyes (la cutie de carton, galbena).

Nu o sa bea "niciodata" apa din castron.. o sa se suie la chiuveta sau ii poti lua o fantanita...

PS: al meu raspunde doar la sarme (litza) cand e vorba de joaca sau la laser...

BAFTA! o sa ai nevoie... 243.gif


LE: inca ceva.. ia-i iarba din aia.... are nevoie.. mai pe la 6 luni asa, cand va incepe sa ejecteze bilute de par...
Markos
QUOTE(skija @ 29 Dec 2010, 23:53)
O sa se linisteasca cu joaca si muscatul... iar miorlaitul va disparea incet incet....

Tu zici de motan, nu?


Ca parca te-ai si însurat de curand.. frustrat.gif
tribunul
QUOTE(corbex @ 29 Dec 2010, 23:52)
Mai ales prietena, se molipseste de pisiceala.
*


si apoi vrea sa fie "pupata" mereu.... tongue.gif
skija
@markos - de motan e vorba... ea sper sa nu se linisteasca prea curand... biggrin.gif (decat cu miorlaitul...)
bion
Stai sa vezi mieunat si zgarieturi cand o sa aiba pui tongue.gif biggrin.gif
vi_escu
Cine? Motanul sau...
bion
Sau... biggrin.gif
skija
..au...
bogdan2001
tongue.gif
bogdan2001
rofl1.gif
Marty
Markos
Pisicilor le plac perusii rolleyes.gif
Marty
Si dusurile...
bion
De fapt aia doi se bat dar sunt doi grasani puturosi si le e tarsa .
Perusii e brecfast pentru matzii de soi.
bz_26_zzz
Mi-am luat si eu un motan de vreo 2 luni. E primul animal pe care il mai mai domestic, dupa cei 2 iepurasi.
.
Este o jucarie vie, nu te saturi niciodata de el. Cand esti obosit sau suparat, el iti face ziua mai frumoasa.
.
Este cel mai rau motan pe care l-am intalnit vreodata. Sare la picioare mai rau ca un caine, cand vin in casa seara, ma pandeste pe dupa usa sau pe la cuier si deodata sare la picioare. smile.gif)
.
Am sa pun si cateva poze cu tembelul meu, Mitzu.

magelan_explorer
apropo de pisici...
vreau un pui de siameza sau birmaneza...
donatie,evident
pt cineva,cu siguranta

corbex
Stai sa-i fete pisoii lu' BZ_BZ. Ii pune la bursa.
ydaniel
de unde l-ai cules?
bz_26_zzz
E motan. L-am luat de la cineva din Oltenita, sub forma de donatie. Cauta pe AdoptiiPisici.ro si o sa gasesti acolo tot felul de rase. Eu acolo l-am gasit.

5 Jan 2011, 22:28:
Uite unul care seama cu al meu:
.

http://www.adoptiipisici.ro/donez-pisoi-5/
.

Si inca 2 care imi plac:
.
http://www.adoptiipisici.ro/donez-pisicuta...razitatacurata/

.
http://www.adoptiipisici.ro/printesa-siameza-superba/
Mefisto966
Doua pisicute, care au avut sansa sa nu fie calcate de masini.
bz_26_zzz
Pisicile voastre mananca iarba?
rodi
QUOTE(Mefisto966 @ 6 Jan 2011, 00:43)
Doua pisicute, care au avut sansa sa nu fie calcate de masini.
*



Acestea au crescut de mici impreuna, sa-ti traiasca ! Stau ghemuite ca intr-un salas al copilariei lor...

QUOTE(bz_26_zzz @ 16 Jan 2011, 21:37)
Pisicile voastre mananca iarba?
*



Da dar daca imi permiti un sfat, mai bine cumpara iarba pisicii caci iarba din spatiile verzi ale orasului este poluata...
Markos
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.