Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pisici - sfaturi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36
l@u
tedreaq!
P-A-C-O
QUOTE(Markos @ 21 Jan 2011, 23:32)
QUOTE(l@u @ 21 Jan 2011, 23:31)

a mea mananca masline !!!

AI PM!

radmasa.gif
rodi
QUOTE(vet @ 21 Jan 2011, 17:06)
@rodica
Ma afecteaza foarte mut parerea ta despre pregatirea mea profesionala, drept pentru care o sa-mi comand un stoc serios de Hemorzon.
... Iar iarba aia ca sursa de B9 este neglijabila.
Pentru cultura ta generala, mata este atrasa de iarba pisicii din cauza unei substante care ii creaza o stare de euforie (cam cum ai patit tu cu aurolacul....cand ai vopsit usa de la soba si ai ramas cu capul in punga).

<span class='edit'>21 Jan 2011, 17:07:</span>

Prostituatele UCIDE!
*



Fa , @Veto biggrin.gif De ce ma insulti ?

Comanda ce vrei ,ai vazut ce spune site-ul acela , este mai credibil, avand in vedere cum te exprimi pe forum, intre pungi de aurolac si prostituate... La un topic de pisici...
Da' deviza ta, ti-ai scris-o cu mana ta la semnatura.

In concluzie : Facem o cultura de iarba pisicii in casa ca sa nu se intample ceea ce site-ul acela zice ca se poate intampla...
Sa facem cu toti asa sa nu se imbolnaveasca pisicile noastre si sa ajunga la veterinar...
Veterinarii COSTA !
ady77
QUOTE(rodi @ 22 Jan 2011, 00:57)
Fa , @Veto biggrin.gif De ce ma insulti ?

Comanda ce vrei ,ai vazut ce spune site-ul acela , este mai credibil,  avand in vedere
*


Bai rodi, sa moara cichi chan, numai tu poti pune virgula in trei feluri diferite in aceeasi fraza radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
rodi
Sa moara si cichi chan si off-topicul lui smile.gif (adica sa-i curme suferinta radmasa.gif )

Este adevarat ca pisica blanda zgaraie rau ... Eu am o cutie de carton in care pisica se cuibareste uneori. Pe cutie , zgarie cartonul... biggrin.gif ,,Se antreneaza"...


Steel Tormentor
Sa-i curme cineva suferinta si rodi, sa-l eutanasieze.
Victoras2001
QUOTE(vet @ 21 Jan 2011, 17:06)
Pentru cultura ta generala, mata este atrasa de iarba pisicii din cauza unei substante care ii creaza o stare de euforie (cam cum ai patit tu cu aurolacul....cand ai vopsit usa de la soba si ai ramas cu capul in punga).

<span class='edit'>21 Jan 2011, 17:07:</span>

Prostituatele UCIDE!
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Va rog din suflet, aveti mila de mine. Mor aici.
rodi
QUOTE(Victoras2001 @ 22 Jan 2011, 15:25)
radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif
Va rog din suflet, aveti mila de mine. Mor aici.
*



Nu muri ca pisica are mai multe vieti si tu doar una.

dl. dr. vet : poate ca dl. Tzepesh nu vrea sa faca ceea ce-i spui dumneata si steelT ca si pisicile au sufletel daramite oamenii ca dl. Tzepesh ! Sunt convins ca il va ingriji si-i va da laptic pana in ultima clipa - doctorii au obiceiul sa aplice tariful cu ,, sa nu se mai chinuie" pentru ca sunt contra... suferintei altora excl.gif prin natura profesiei...
kxz
Auzi ma rodi, dar cum se face ca tu dai replici pe la ore de astea? Astepti sa se culce restul sa te bucuri ca ai ultimul cuvant macar pana dimineata?
Steel Tormentor
QUOTE(rodi @ 23 Jan 2011, 02:07)
Nu muri ca pisica are mai multe vieti si tu doar una.

dl. dr. vet : poate ca dl. Tzepesh nu vrea sa faca ceea ce-i spui dumneata si steelT ca si pisicile au sufletel daramite oamenii ca dl. Tzepesh ! Sunt convins ca il va ingriji si-i va da laptic pana in ultima clipa - doctorii au obiceiul sa aplice tariful cu ,, sa nu se mai chinuie" pentru ca sunt contra... suferintei altora excl.gif prin natura profesiei...
*




Parodie, ai avut vreodata un animal ajuns in situatia asta?? Vorbesti ca sa te afli in treaba.
vet
Autista lu' taticu' ... hai sa-ti mai fac un desen.
In primul rand medicul veterinar castiga mai mult daca face un tratament (chiar fara sorti de izbanda)....decat de pe urma unei eutanasieri. E vorba despre a curma suferinta unui animal care ti-a fost alaturi ani buni. Daca tu preferi sa-l vezi cum sufera...te inteleg si te cred. In cazul tau nimic nu e deplasat. Daca vrei sa vorbim despre eutanasie/draptul la viata si la moarte...si alte rahaturi de acest gen, eu zic pas....nu de alta dar aici e vorba de intelegerea unor precepte care necesita ceva mai mult de 2 neuroni...si sunt convins ca ai avea niste raspunsuri pe care nu le-ai intelege nici tu.
In al doilea rand, nu cred ca esti avocatul nimanui pe aici pe forum.
Imi permit sa te intreb.... de ce i-ai da laptic unei pisici adulte????
Richelieu
Dom' doctor, am o intrebare pentru dumneavoastra: autistii nu trebuie eutanasiati?
vet
Ne e absolut necesar. E suficient sa-i oprim de la reproductie...dar in cazul de fata nu exista riscuri.
Ov
de sezon
Markos
QUOTE(rodi @ 23 Jan 2011, 02:07)
doctorii au obiceiul sa aplice tariful cu ,, sa nu se mai chinuie"

nedumerire.gif

Rodi, hai la doctor.
Richelieu
Macar la ginecolog sa o ducem. sad.gif
l@u
QUOTE(Richelieu @ 23 Jan 2011, 16:30)
Dom' doctor, am o intrebare pentru dumneavoastra: autistii nu trebuie eutanasiati?
*


da da da da ............

QUOTE(vet @ 23 Jan 2011, 16:38)
Ne e absolut necesar. E suficient sa-i oprim de la reproductie...dar in cazul de fata nu exista riscuri.
*


nu nu nu nu .....

QUOTE(Richelieu @ 23 Jan 2011, 18:57)
Macar la ginecolog sa o ducem. sad.gif
*



sa nu ia dreaq vreo boala ginecologu' ala
Richelieu
Isi face antirabic wink.gif
Victoras2001
Trebuie eutanasiat daca-l musca Rodi.
vet
Ma....daca ii da rabie...nu trebuie eutanasiat ca se duce singur. Problema este ca rodica transmte in mod sigur maladia carre. Dupa manifestari, sufera de o forma nervoasa grava a acestei boli.
kum
QUOTE(rodi @ 22 Jan 2011, 01:57)
Fa , @Veto biggrin.gif De ce ma insulti ?

...
Veterinarii COSTA !
*


Auci! Asta a fost crud rau! radmasa.gif
Richelieu
Pai e patita. A cheltuit multi bani cu tratamentele, iar rezultatele nu se vad. sad.gif
vet
Din pacate, pentru autism nu exista inca tratament medicamentos. A cheltuit ceva bani pe prozac si ceva antipsihotice....ca altfel nu mai gasea tastatura.... . I-am prescris terapie comportamentala, dar dresorul cu care colaborez eu a spus ca este irecuperabila si nu a dorit sa lucreze cu ea. Rezultatele se vad pe forum
rodi
QUOTE(vet @ 23 Jan 2011, 16:09)
Autista lu' taticu' ... hai sa-ti mai fac un desen.
In primul rand medicul veterinar castiga mai mult daca face un tratament (chiar fara sorti de izbanda)....decat de pe urma unei eutanasieri. E vorba despre a curma suferinta unui animal care ti-a fost alaturi ani buni. Daca tu preferi sa-l vezi cum sufera...te inteleg si te cred. In cazul tau nimic nu e deplasat.
In al doilea rand, nu cred ca esti avocatul nimanui pe aici pe forum.
Imi permit sa te intreb.... de ce i-ai da laptic unei pisici adulte????
*


Veta ! A propune si a induce moartea este o ... blasfemie, punct.

In cazul tau, a propune sau a face unui animal acest lucru este legal, daca esti medic.
Posesorul animalului poate fi impotriva, poate opta sa nu-i curme viata.
Eu mi-am dat in scris parerea aceasta, nu sunt avocatul nimanui si am dreptul la o opinie.
Uite-o mai sus, ,,eutanasistul" ,,lu' taticu".

De ce ii dau laptic unei pisici adulte ? Simplu, pentru ca ii place.

PS. Voi, veta eutanasista si rica venturiano, aveti un limbaj tare porcin.
ady77
QUOTE(rodi @ 26 Jan 2011, 23:46)
,,eutanasistul" lui taticu.

*



Vet l-a eutanasiat pe taica-tu? Ce animal esti? rolleyes.gif tongue.gif
cdadan
QUOTE(rodi @ 26 Jan 2011, 23:46)
Apartinatorul
*


Cine ma? ohmy.gif
http://dexonline.ro/definitie/apartinator
rodi
QUOTE(ady77 @ 26 Jan 2011, 23:52)
Vet l-a eutanasiat pe taica-tu? Ce animal esti? rolleyes.gif  tongue.gif
*


Mananca ciocolata ca te-ajuta.

27 Jan 2011, 00:32:
QUOTE(cdadan @ 26 Jan 2011, 23:56)


Posesorul animalului, ba.
ady77
QUOTE(rodi @ 27 Jan 2011, 00:31)
Mananca ciocolata ca te-ajuta.
*


La tine nu vad sa fi avut efecte, dar de fapt pe tine nu te mai ajuta nimic.
zanzie
...doar eutanasia.
l@u
pe asta nici in iad nu il primeste !!!!
vet
Te inseli l@u. Fericiti cei saraci cu duhul, ca a lor este imparatia cerurilor.
Asta si ala care se pricepe la motoarele de pegas in patru timpi si 3 pistoale in 2 cilindrii.....au locuri asigurate pe norisori.

Marty
rodi pentru nelu balosu e ca mitzura arghezi pentru corneliu vagin turbo!
l@u
Miti in noul apartament biggrin.gif
radian
Prin programul "Prima casa"?
l@u
Nu mai....cash radmasa.gif
radian
Mda, "pisicuta" de bani gata...

Pe jivina din avatar o dotasem cu un cosulet impletit din rachita. Nemernica, cu o meticulozitate de chinez batran a rontait fir cu fir toata impletitura pana i-a picat in cap marginea superioara. biggrin.gif
l@u
Cos dintr-ala a vrut si nevasta-mea dar la cum roade Miti am spus ca cine vrea ,sa ii cumpere din banii lui, ca eu ii iau din textil !!!!!
radian
Bine ma Mubarakule, dar opinia lu' Miti chiar nu a contat de loc?
l@u
Ea are incredere in alegerile mele ca doar pe mine ma calareste toata ziua......si noaptea doh.gif

EDIT: si i-am luat 2 ala mic de iarna iar ala mare de vara biggrin.gif
kum
Ca manerfesi cu mâþa ta! 022.gif
Da' n-ajung io acasa....
l@u
ba io am vrut sa ti-o dau pe aia de la munca dar tu batman-batman....acu e bortoasa daca astepti pana fata esti primul pe lista la incuscrit laugh.gif
bogdan2001
Astazi s-a culcat in pat sub plapuma patului si cu capul pe perna, si s-a ascuns dupa sticle.
l@u
Da e mititica!!!...Cat are ?
bogdan2001
Are 4 luni.
GIC
Intrebare pt. Vet si altii mai experimentati ca mine:
La cate luni e indicat sa tunzi motanul de oo ca am inteles ca de la o varsta il apuca pandaliile, urla dupa mîþe si marcheaza tot ce apuca.
vet
Operatia de tundere a oolelor e bine sa fie practicata in momentul in care animalu este dezvoltat complet. Sunt motani care se pot steriliza la 6-8 luni sau la un an. Operatia este foarte simpla, perioada de recuperare este foarte scurta si nu prea necesita ingrijiri post operatorii.
Beleaua mare este ca trebuie sa ai maaare grije ce ii dai sa pape toata viata lui, dupa ce ii zbori bijuteriile. Datorita modificarilpr hormonale apar modificari metabolice, care nu doar predispun la obezitate ci (mult mai grav) determina aparitia calculilor renali. Acesti calculi, asociati cu particularitatile anatomice ale uretrei la motan dau mari probleme.
skija
intre 12 si 18 luni incep sa se simta barbati...


si poza cu Gugal tuns:
bogdan2001
Eu ma gandesc ca sapt. asta o sterilizez find ca a fost deja in calduri si va mai urma din 2 in 2 sapt. .
skija
ee... parca nu intra asa des in calduri...

Mama are o pisica sterlizata la varsta de 6-7 ani, si acum are vreo 11-12.. si e foarte Ok...
Si mai ales ca a ta este tomberoneza, are un organism mai rezistent...


Sa-ti traiasca!
bogdan2001
Bine,dar eu am zis ca nu este sterilizata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.