Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pisici - sfaturi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36
Han Solo
sau shorthair smile.gif
iulia_boris
Si mai posibil..
Markos
Mai degraba British..
Giurisici Fabian
Este british shorthair blue.
Markos
Iese din UE?
Bicicleta galbena
Batalia pi...sicilor! icon_mrgreen.gif


Bicicleta galbena
excl.gif

Bicicleta galbena
Am facut revizia la pisica! biggrin.gif

sorin1983
itp la un an...nu e cam rar? smile.gif
radian
Pai, a cam iesit din garantie ...
koldun
Natașa la un an.
[attachmentid=1628054938]
Garett
QUOTE(Bicicleta galbena @ 18 Feb 2017, 11:52)
Am facut revizia la pisica!  biggrin.gif
*


radmasa.gif
up.gif
Am avut asa o viziune cu pisica ridicată pe elevator! biggrin.gif
AR-18-MOS
La sectie am devenit responsabil cu pisicul. Asta se poate plimba in slapi si maieu? unsure.gif
Mancare ii iau Coshida, de la Lidl. Nu pare pretentios.
Garett
Daca reusesti sa convingi pisicul sa iasa la plimbare, eventual in lesa, esti deja campion, nu mai conteaza daca ii pui slapi si maieu! biggrin.gif
corbex
Ale mele stau la lesa. Cu maieul e mai greu.
Garett
Pai si al meu STA in lesa! Sa-l convingi sa mearga e mai greu! tongue.gif
radian
QUOTE(Garett @ 18 Feb 2017, 20:37)
Daca reusesti sa convingi pisicul sa iasa la plimbare, eventual in lesa, esti deja campion, nu mai conteaza daca ii pui slapi si maieu! biggrin.gif
*



Aveam in targ un motan batran pe care stapana il scoatea la plimbare numai in lesa. Maieu avea, mai exact hainuta pe timp de iarna sau ploaie. Slapi nu avea, in schimb avea un fel de cizmulita la una din labutele din spate la care suferise o fractura. Trecea impasibil pe sub botul cainilor isterizati de parca nici nu n-ar fi existat. O aveam pe d-soara, cand se intersectau mi se ascunde printre picioare de frica.
Bicicleta galbena
Decat o pisica.

bion
wub.gif
paul_damian
Motanita mea (adica motan trecut prin operatiunea de demasculinizare) are vreun an. Observ ca bea foarte putina apa, spre deloc. Uneori il mai surprind ca linge picaturi de apa de pe jos, da' de vasul de apa nu s-ar atinge nici puscat. Vine la jetul de apa de la chiuveta, uneori lipaie, dar nu cine stie ce. Sa ma ingrijorez? De mancat mananca numai boabe din alea pentru indoor si neutered; a stat infometat langa copanul de pui un sfert de ora plangand dupa boabe.
Han Solo
În principiu, da. Blocajul renal e cauza majora de deces la motanii castrati din păcate.
paul_damian
Alarma falsa. I-am pus apa in vas gradat, am supravegheat atent litiera. Bea, animala, dar se pare ca numai pe ascuns. Comportament tipic pentru o pisica, de ce sa nu ne faca cu nervii?

Dar nu-i bai, avem si noi armele noastre. O sa-l ducem la veterinar ca sa ne asiguram ca e in regula. Cum vede cusca de transport, cum intra in panica - inca nu i s-a intamplat niciodata ceva placut in urma calatoriei la cabinet. icon_twisted.gif
Bicicleta galbena
QUOTE(corbex @ 20 Apr 2017, 15:37)
Am si 3 mîțe. Stiu ca omul e un fel de umeras pentru ele.
*


Eu recunosc ca sunt o saltea sad.gif


Giurisici Fabian
Rasfatatul familiei la un an si doua luni.
bion
Ce mecla de puturos are. wub.gif
Bicicleta galbena
sleep.gif

koldun
I ❤️ A/C

[attachmentid=1628067995]
Bicicleta galbena
Pisica asasina!!! death.gif

Agrig
Makita cu accesoriu!
Acceoriu in recuperare:
[attachmentid=1628075099]
Deranjat:
[attachmentid=1628075100]
Suparat:
[attachmentid=1628075101]
Infuriat:
[attachmentid=1628075102]
La loc comanda!
[attachmentid=1628075103]

Muttley
Heeeeeelp!

Mi s-a pisat matza dupa usa-n baie, direct peste sacul inceput cu silicat.
De ce???
Litiera poate murdara si miros de silicat curat dupa usa? Si cum naiba a reusit, din ce pozitie? huh.gif

Cum ziceam in introducere: 'elp... sad.gif
Giurisici Fabian
Ori a avut litiera foarte murdara ori depinde in ce toane este sau ce a mirosit pe acolo .
Al meu a pisat covorasul de la intrare imediat dupa ce au plecat oamenii de la cablu Tv(intrusi pe teritoriul lui), cand au venit la usa colindatorii a inceput sa maraie ca ne uitam toti la el si ne minunam ce sunete scoate. este un caine deghizat in British shorthair.
Apropo a ajuns la 5.4 Kg
bion
QUOTE(Muttley @ 29 Dec 2017, 17:59)
Heeeeeelp!

Mi s-a pisat matza dupa usa-n baie, direct peste sacul inceput cu silicat.
De ce???
Litiera poate murdara si miros de silicat curat dupa usa? Si cum naiba a reusit, din ce pozitie? huh.gif

Cum ziceam in introducere: 'elp... sad.gif
*


S-a razbunat ca ai bagat-o in esapament. Pune silicat in subaru. Asa devine si investitia utila. happy.gif cool.gif
axabrt
Pisii e satul nu mai vrea șuncă.[attachmentid=1628086323] .
Imi ramanemie mai multa
radian
Tragedie mare. Tobi, persanul de la birou, golanul cartierului si-a incasat-o, probabil, de la vreun caine. A venit acasa cu coada rupta chiar la radacina. Veterinarul zice ca sunt putine sanse sa scape cu ea netaiata. sad.gif
dacis
Am mai castrat ieri doua matse. Spre marea mea mirare azi sunt extrem de agile. Ce nu pricep eu este de ce de data asta veterinarul (altul decat pana acum) a zis ca nu trebuie sa le pun camasute de protectie si mi-a zis doar sa le supraveghez si sa le sprayez cu nu-s ce substanta antibiotica. Sper ca se va descurca fie-mea sa faca asta...
radian
QUOTE(dacis @ 14 Jun 2018, 19:24)
Am mai castrat ieri doua matse...
*



Esti uimitor. Tu chiar te pricepi la toate!
dacis
Inevitabil!...

PS Pana la urma ce sa fac? Sa urmez sfatul veterinarului, sau sa procedez ca in cazul celorlate doua serii si sa iau "camasutele" alea?
gabize
Dacise, ai cumpărat drepturile de autor de la tonică și gigi? huh.gif Cât e franciza? tongue.gif
Bicicleta galbena
Stealth mode activated ph34r.gif

maho
[attachmentid=1628089014]
ady77
[attachmentid=1628089256]
gabize
up.gif
Boon, deci și pi la alte căși își găsesc mâțele de cuviință să doarmă-ntre perne...
A mea a calculat cu eroare de doo zecimale locul optim în care ajunge jetul de aer cald al AC-ului:
radian
Tobi tail less...

Cand iti umfli muschii cu cine nu trebuie. Era golanul cartierului, radea toate pisicile si batea toti motanii pana cand, probabil, un caine la prins la colt si l-a muscat, urat de tot, de spate la radacina cozii. Cu toate eforturile veterinarei coada n-a putut fi salvata.
axabrt
Arata mai interesant asa, zici ca i doberman.
Da unele pisici se joaca cu coada, asta a ta cred ca o sa isi gseasca altceva de prin casa
radian
Ma tem ca de aici incolo cel mult alte pisici se vor juca cu coada lui. Daca vor da de ea la container... sad.gif
Agrig
Norocul lui ca nu l`a prins din celalalt capat!
Fara coada nu`i mare problema, o sa derepeze mai tare in viraje, nu mai merge ESP-ul!
Munca in echipa:
[attachmentid=1628090437]
bion
Si o sa rateze sarituri si aterizari.
Agrig
Cam da, saltul ca saltul da aterizarea e de baza.
Se invata el in citeva saptamini.
iulia_boris
[attachmentid=1628090485]
Vanda,ultima achizitie..Traversa soseaua speriata si n-am putut s-o las in drum.A 2-a zi si-a gasit loc la curul lui Cyrus..
Bicicleta galbena
Somnul de frumusete, pe un sezlong scump...

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.