Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pisici - sfaturi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36
driverx
Si v-am avertizat....dar voi ati vrut-o.

Gasiti-va la lucru la noapte sa nu cumva sa adormiti, ca mari cosmaruri o sa aveti.
mil
cred ca pe asta o trimiti sa deschida usa cand vin baietii sa te ia in armata...
maddan
Bai, tevile le-am lasat (si le-am vopsit rosii... tongue.gif). Adevarul e ca am monopolizat threadul cu pisica mea (o cheama Zombie, pentru necunoscatori).

Asarban, vrem poze cu mata ta, pentru compensare! 04.gif
driverx
QUOTE(maddan @ 26 Sep 2005, 16:03)
Asarban, vrem poze cu mata ta, pentru compensare! 04.gif
*



Ma intreb daca mai traieste saraca. laugh.gif
costi
Nasol moment: scris MATA insemna.... iat MITA e mita.
Mai bine scrii pisica !
mil
Asa-i ca atunci cand vine la intalniri, maddan are gatul acoperit si comanda numa' fripturi in sange smile.gif ?

Costi, ca sa fie chiar nasol ar trebui sa fie scris cu linioara smile.gif
driverx
QUOTE(costi @ 26 Sep 2005, 16:06)
Mai bine scrii pisica !
*



Daca aia e pisica, atunci eu is Logan blink.gif
mil
mai bine scrii pe ea PISICA, ca la fotbalisti pe tricou...sa nu existe confuzii, nasteri premature, ploi de meteoriti, vanatori de vrajitoare si alte evenimente regretabile cand o scoti in lume:)
Lolek
QUOTE(driverx @ 26 Sep 2005, 15:08)
Daca aia e pisica, atunci eu is Logan  blink.gif
*


ai grija, daca incepi sa te exfoliezi inseamna ca aia e pisica pan' la urma. biggrin.gif
driverx
QUOTE(Lolek @ 26 Sep 2005, 16:11)
ai grija, daca incepi sa te exfoliezi inseamna ca aia e pisica pan' la urma.  biggrin.gif
*



Sa mi se rupa puntile, planetarele, pivotii daca aia e pisica. E ceva malefic, cel putin la aratare.... blink.gif biggrin.gif laugh.gif
maddan
Ar trebui sa am permis pentru ea? Ca pentru arma, nu? rolleyes.gif
Lolek
QUOTE(maddan @ 26 Sep 2005, 15:17)
Ar trebui sa am permis pentru ea? Ca pentru arma, nu? rolleyes.gif
*


hehe...sa-ti traiasca, e the queen of the thread, ca sa zic asa smile.gif - noi ne tavalim o noapte fara somn da' ne revenim, nu-ti face griji.
adimicu
rar vezi asa ceva dar nu cred ca poti uita vreodata.si eu care credeam ca a mea e urata.Doamne fereste sa am asa ceva in casa
ursamajor
QUOTE(maddan @ 26 Sep 2005, 14:04)
la cererea generala...:
PS. ATENTIE! Nerecomandat minorilor si suferinzilor de inima! icon_twisted.gif
*



Superbă pisica, pe bune. Pun pariu că nu e nici pe de departe așa cum vrei să pară. wink.gif

Că titlul topicului e de Sfaturi... ce folosiți împotriva puricilor? Atît pentru pisică, cît și pentru covoare, pardoseli etc. Mărturisesc că a mea n-a ieșit niciodată afară și, cu toate astea, are purici. Sper că știți modul de viață al puricilor și modul eficient de combatere a lor. Se știe, degeaba îi stîrpești de pe pisică, dacă nu faci tot tratamentul (și la covoare etc.)

P.S. Pe mine nici Frontline-ul nu mă mai mulțumește. Nu mai vorbesc de zgarde sau alte bazaconii.
vis-a-vis
Ea e Xena, pisica razboinica. Daca se suie pe ce nu trebuie, o stropesc cu apa.
user posted image
AND
Ce moaca are Xena aia laugh.gif .. cred ca ai stropit-o cam mult la viata ei!
jaf
are ciroza ? 182.gif
ursamajor
off: jaf, mă faci să-ți dau Ignore cu avatarul ăla! wacko.gif Dac-au ajuns ăia și pe-aici, înseamnă că... emigrez în Congo!

PS Pune-ți pisica lui Maddan, că tot e vedeta topicului și aduce, oarecum, cu dihorul ăla. laugh.gif
ydaniel
tari rau de tot sunteti!si eu am vreo 2 dar stau la curte!jaf schimba poza aia te rog mult de tot!vb ff serios!
mars
Inca de la 1 luna le tragea... la bere si Counter Strike!
Ciumonk
Jafffff schimba-ti avatarul cu ma manca-ti-as ala .............
maddan
JAAAAAAF! Schiiiiiiimbaaaaaaaa-llllllll!!!!!

QUOTE
PS Pune-ți pisica lui Maddan, că tot e vedeta topicului și aduce, oarecum, cu dihorul ăla.

Bai, nu-mi jigni pisica, da? 04.gif

Despre purici: daca stau doar in casa, treptat scapa de purici. Daca insa ies si pe afara, orice le-ai da si pune, tot se vor lipi de ele. Cea mai sigura metoda este sa le perii cu regularitate. Nu vor scapa totalmente dar le va fi mai usor.
Marty
QUOTE(mars @ 26 Sep 2005, 20:14)
Inca de la 1 luna le tragea... la bere si Counter Strike!
*


Norvegiana de padure?
powerx
Am si eu 3 exemplare acasa. bunica, mama, si nepot.
Bunica e cea mai irascibila. Cand are chef, vine la tine, te miroase, sta in bratele tale, etc. Cand e suparata, nici o sansa sa te apropii de ea. Zgaraie mortal biggrin.gif
Mama e neagra aproape complet.Foarte foarte linistita, miauna doar cand vrea afara. In rest, nu ii auzi gura.
Motanul e un vagabond. A invatat sa deschida usi, asa ca nimic nu ii sta in cale. Din fericire, nu umbla la frigider smile.gif .Oricat l-ai enerva, nu musca sau zgaraie. Tot se joaca.
Asta e familia de pisici ce zburda pe la mine prin apartament.[attachmentid=15472][attachmentid=15473][attachmentid=15474]
ursamajor
QUOTE(maddan @ 26 Sep 2005, 21:50)
Bai, nu-mi jigni pisica, da? 04.gif


Aoleooo! Ai dreptate. Îmi cer iertare. wink.gif
mars
QUOTE(Marty @ 27 Sep 2005, 00:14)
Norvegiana de padure?
*


Persana argintie.
adso
o american shorthair silver tabby nu are nimeni de vanzare?

dau orsh'cat.
catb
QUOTE(maddan @ 26 Sep 2005, 15:17)
Ar trebui sa am permis pentru ea? Ca pentru arma, nu? rolleyes.gif
*



Nu ma, de ce? Mie imi place pisica ta, zau ca imi place. Astia sunt doar individiosi pe aici.
vv
QUOTE(maddan @ 26 Sep 2005, 22:50)
JAAAAAAF! Schiiiiiiimbaaaaaaaa-llllllll!!!!!
*


Ce sa schimbe? Are avatar, ca eu nu-l vad? Aaaa.. da, uitasem, e de la AdBlock. wink.gif
MAS
Dupa ce m-am tot uitat la pozele ei, a inceput sa-mi placa si sa mi se para simpatica... pe bune!
Si daca zici ca mai are si un temperament misto, incep sa te cam inteleg de ce o tii...
costi
Eu zic s-a vopsesti si sa-i pui lentile de contact. Macar cind ai musafiri smile.gif
cosmin_m
Costi cand le arati poze cu veverita ta wink.gif la oamenii astia (AIX) ?
costi
nu pot s-a prind; cind iese de sub pat parca-i speedy gonzales; mai incerc smile.gif
algor
Da-i un soricel si poate o prinzi iar daca-i veverita pune-o capcana cu alune!
Sony
costi, cum aerisesti camera in care tii veverita?
costi
Deschid gamul ! Cum s-a aerisesc ?. Da sa stii nu pute smile.gif
Acum serios, tipii de la pet shop au zis ca-i veve australiana iar eu am constatat ca nu se catara pe nimic. Ori n-a apucat maica-sa s-o invete c-a plecat mica de acasa ori a uitat. Functioneaza doar la nivelul solului.
Asa ca nu-i pericol sa sara pe geam.
Sony
Poate sare daca se joaca pisoii cu ea. biggrin.gif
Credeam ca simte nevoia de spatiu si ca fereastra deschisa reprezinta o tentatie pentru ea.
Lexy
QUOTE(costi @ 27 Sep 2005, 15:34)
Deschid gamul ! Cum s-a aerisesc ?. Da sa stii nu pute smile.gif
Acum serios, tipii de la pet shop au zis ca-i veve australiana iar eu am constatat ca nu se catara pe nimic. Ori n-a apucat maica-sa s-o invete c-a plecat mica de acasa ori a uitat. Functioneaza doar la nivelul solului.
Asa ca nu-i pericol sa sara pe geam.
*



Rog sa mi se scuze interventia offtopic dar am ras cu lacrimi la faza asta radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Mache
Costi, veverita ta imi aduce aminte de un film, cu tip care s-a mutat la tara, si-a luat caine si i-a dat drumul sa alerge pe langa casa. Dupa ce a facut asta, nu l-a mai prins niciodata. Il mai vedea, din cand in cand, fugind de nebun pe dealurile din jurul gospodariei. biggrin.gif
Marius
Asadar, mare atentie cand deschizi usa. biggrin.gif
Hormonelul
Roscovanis dorarme dus in cele mai "nebune" pozitii:

[attachmentid=15511]

Parca nu e felina, nu stie sa miaune, nu ma simte cand ma apropii de el si se sperie cand ajund in spatele lui.

Si fata lui cand l-am trezit:

[attachmentid=15512]
ursamajor
QUOTE(costi @ 27 Sep 2005, 14:34)
...


Mare norocos omu' ăsta: să aibă și pisicuțe și veveriță! 04.gif
driverx
QUOTE(Mache @ 27 Sep 2005, 16:00)
Costi, veverita ta imi aduce aminte de un film, cu tip care s-a mutat la tara, si-a luat caine si i-a dat drumul sa alerge pe langa casa. Dupa ce a facut asta, nu l-a mai prins niciodata. Il mai vedea, din cand in cand, fugind de nebun pe dealurile din jurul gospodariei.  biggrin.gif
*



Hai, daca tot ne-ai povestit juma' de film, spune-ne si finalul lui...
Mache
Si-a luat un nou caine, Yellow Dog pre numele lui, care era asa de lenes incat nici nu s-a miscat atunci cand i-a luat foc coada. Noroc cu stapanii!
ursamajor
QUOTE(driverx @ 27 Sep 2005, 15:32)
Hai, daca tot ne-ai povestit juma' de film, spune-ne si finalul lui...
*



A venit Brigitte Bardot și l-a adoptat... wink.gif
Lolek
costi, eu n-am inteles de ce tre sa prinzi veverita ca sa-i faci poza.

Vrei s-o obligi sa-si faca autoportret sau ce? Fa-i dom'le poza sub pat, ca nu ne luam de sosetele tale murdare, avem si noi, ce naiba, oameni suntem... smile.gif
costi
Pina prind veverita luati de aici smile.gif
Lolek
in mod sigur ai atras atentia motanilor de pe CRT-urile astorlalti...e asa, ca un fel de XXX pisicesc. Misto.
Marius
sad.gif Stiu ca am net de kk, da' de curiozitate, cati mega are poza asta ca pixeli am vazut ca are multi ?
Lolek
QUOTE(Marius @ 27 Sep 2005, 15:44)
sad.gif  Stiu ca am net de kk, da' de curiozitate, cati mega are poza asta ca pixeli am vazut ca are multi ?
*


965 K - majoritatea pe covor...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.