Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Preturi piese DACIA SOLENZA
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Piese auto - Dacia Solenza
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
aviasol
stie cineva cat costa un proiector de SLZ
ileg-Al
Salutare!



Banuiesc ca te intereseaza un set de proiectoare si nu unul singur, nu? :wink: Sper sa nu iei in nume de rau mica ironie.



Acum serios, dupa ceva timp, am descoperit din intamplare o oferta de proiectoare SOLENZA la dealer-ul de unde am luat masina - LATIN EFE. Pret: 3.500.000 lei (banuiesc inclusiv montaj, dar nu garantez)



Oricum, diferenta fata de proiectoarele normale este destul de mare, alea fiind doar 2.000.000 lei, dar ce sa-i faci SOLENZA e mai smechera.
Conny
am si eu o intrebare:



aveti cumva un nr de telef de la magazinul dacia de pe mihai bravu (cel spre bucur obor) ?



e bine si de la alt magazin, daca nu aveti de acolo



saru'mana
klaus
Exista pe sus un link cu adrese utile. Merita incercat!
Conny
QUOTE
Exista pe sus un link cu adrese utile. Merita incercat!




mersic! dar cate de sus....ca il incerc :wink:
Conny
QUOTE
Exista pe sus un link cu adrese utile. Merita incercat!


l-am vazut :oops: !





mersic!
bogdan_o
Priectoare de SLZ am vazut in targ la Vitan. 1200000 doar proiectoarele si 1500000 proiectoare+releu+cabluri+etc.
i96nds
Ei, asa parca mai merge.... Chiar am crezut ca ar putea fi 3.5 milioane.... Sau ala era pretul pentru ambele proiectoare + montaj...



Oricum, sper ca preturile pieselor de SLZ sa nu fie mult mai mare decat pretul celor de DSN. Nu de alta, de aia am ales SLZ, ca sa nu ma usture la buzunar.
florindu
In Iasi am vazut intr-un magazin 550.000 proiectorul de SLZ. Probabil la un dealer Renault, proiectorul de Clio ar fi 1.500.000. Deh...
ileg-Al
Intr-adevar, oferta de la Latin Efe cuprinde si tot montajul.

Am vazut si eu la Vitan set de proiectoare SOLENZA cu 1.500.000 - 1.800.000 lei.
aviasol
In targ la vitan ieri 07.09.2003 proiectoarele de SLZ costau 1.000.000 cu tot cu cablaj, releu si becuri philips. Le-am luat fara sa stau pe ganduri! 8)
SGN_1310
Ce spune'ti daca as pune pe berlina mea proiectoarele alea de solentza. Adica ele sunt mai bune decat alea pt berlina, nu bat aiurea in ochii celorlalti.

Reglajele se fac din suportii de prindere?!

Vreau sa stiu parerea voastra.

Eu nu am taiat masca aia in care se instaleaza proiectoarele.
bogdan_o
Depinde de ce tip de bara ai. Daca e model d'asta nou pentru proiectoarele alea migdalate nu prea cred ca ai cum sa le prinzi. Daca e pentru proiectoare patrate merg puse. Acum, eu pe break am proiecoare originale Dacia d'alea patrate si isi fac datoria cu brio. Am mai avut unele turcesi, tot patrate, din acelea cu grilaj de plastic in fata dar din cauza caldurii becurilor s-au topit plus ca intra si apa in ele. Astea originale sunt facute de Elba si au oala metalica si un sistem de prindere a becului foarte misto (poti sa scimbi becul in 2 minute nu in 30 ca la celelalte). Plus ca-s mai ieftine si nu baga lumina in ochii celorlalti ca au pus pe focar o bucatica de tabla (cred). Ingenioase.
aviasol
stie cineva cat costa un filtru de benzina la SLZ?
aviasol
QUOTE
stie cineva cat costa un filtru de benzina la SLZ?


dar de unde pot lua un tub de silicon negru????
klaus
Aia cu siliconul negru e mai nashpa, intr-adevar. Daca vrei doar silicon, da-mi un mesaj si incerc sa te rezolv. Daca merge si altceva incearca un silicon de parbrize (care este numai negru, dar e poliuretanic si se intareste mai greu, o amorsa bituminoasa care-i tot neagra, un Tixoplast (Tixoasphalt sau alte denumiri apropiate - care-i de fapt bitum la tub, dar care se poate aplica la rece -, pentru crapaturi pe acoperisuri).
florindu
Legat de proiectoare, fiti atenti ca exista doua modele! Unul este cel original (Valeo) - obligatoriu trebuie sa aiba becuri (vezi postul cu becurile H11), iar cel de-al doilea este o clona facuta cine stie unde...

Pretul pentru cele originale este de 1.100.000 setul (cu becuri), la care se adauga niste suporti de prindere (din plastic) - cca 150.000 buc., iar cel 'ciudat' este in jur de 1.250.000 - 1.500.000 cu tot cu cabluri.



Un filtru de benzina (din plastic) este 220.000 lei.



Astea sunt preturi din Iasi.
aviasol
QUOTE
Legat de proiectoare, fiti atenti ca exista doua modele! Unul este cel original (Valeo) - obligatoriu trebuie sa aiba becuri (vezi postul cu becurile H11), iar cel de-al doilea este o clona facuta cine stie unde...

Pretul pentru cele originale este de 1.100.000 setul (cu becuri), la care se adauga niste suporti de prindere (din plastic) - cca 150.000 buc., iar cel 'ciudat' este in jur de 1.250.000 - 1.500.000 cu tot cu cabluri.



Un filtru de benzina (din plastic) este 220.000 lei.



Astea sunt preturi din Iasi.


io am avut de alea valeo originale cu mansoane (apropo daca nu ai manshoanele alea nu ai cum sa le montezi laugh.gif laugh.gif laugh.gif ) am avut si cablaj si releu. akum le-am montat pe pozitia stopului de ceatza dar o sa-mi fac rost de un comutator de skala
aviasol
stie cineva pretul pt:



Filtru benzina SLZ -

Filtru aer SLZ -



TKS
Conny
QUOTE
stie cineva pretul pt:



Filtru benzina SLZ -  
Filtru aer SLZ -  


TKS




filtru benzina slz: magazin dacia mihai bravu :145000 lei, magazin adras dr taberei 185000 lei ! mde alt cartier :wink:
sstanescu
Filtru aer: 243.ooo lei

Filtru ulei: 145.ooo lei



la Mihai Bravu
pbman
stie cineva pretul pentru ghidajul de la hayon (tija + bucsa) de la SLZ?

Eu am SRN dar vreau sa-mi montez o asa ceva - poate mai scap de zgomote...

Multumesc
klaus
in jur de 200 k lei (poate un pic mai ieftin)
bogdan_o
QUOTE
stie cineva pretul pentru ghidajul de la hayon (tija + bucsa) de la SLZ?  
Eu am SRN dar vreau sa-mi montez o asa ceva - poate mai scap de zgomote...  
Multumesc


Stai linistit ca tot scartaie.
orzad
Pe mine ma intereseaza cat costa un far de Solenza si pentru a vopsi masina toata.
Marty
Un far de Solenza costa cca. 850 de mii, cu tot cu semnal. Doar asa se livreaza.
orzad
Tocmai ce am luat semnalizare cu 160.000 lei si nu stiam cat costa un far.
Marty
La mine semnalizatoarele n-aveau nici pe dracu' da' cica asa se livreaza, far+semnal....
LiviuS
Care este pretul unui stop spate Solenza?
orzad
saptamana viitoare iau far direct de la furnizor si ma interesez si de stop.
DaNuTz
Ma intereseaza cat costa un burduf de planetara ptr SLZ!
Si fiind vorba de cel din stanga am inteles ca trebuie scos(probabil schimbat) si uleiul din cutie.....si ca daca era cel din dreapta nu era nevoie de scos uleiul! Deci prin urmare ma intereseaza cat este uleiul de la cutie pentru SLZ!
Marty
Se schimba pe garantie, nu te costa nimic!
Manuel
Burduful de planetara nu se schimba pe garantie. Eu am dat 80.000 pe burduf si vreo 300.000 parca manopera. Uleiul de cutie nu te costa nimic, ti-l baga tot pe ala.
Manuelos
QUOTE(Manuel @ 18 Nov 2004, 09:35)
Burduful de planetara nu se schimba pe garantie. Eu am dat 80.000 pe burduf si vreo 300.000 parca manopera. Uleiul de cutie nu te costa nimic, ti-l baga tot pe ala.
*


Asa este, si la mine tot asa a fost numai ca eu le-am schimbat de pe ambele parti. biggrin.gif
i96nds
Daca tot veni vorba de preturi la piese:

flansa amortizorului: 550.000 Lei - e de DSN, se pare ca merge si la SLZ.
taler amortizor (de plastic, vine sub flansa) 150.000 Lei

Bujii de SLZ - Equiem RFC 52 LZ- 58.000 bucata deci 4 bucati sunt 232.000 lei.
danygaro
Nu stiu ce sa cred, am luat proiectoare acum vreo 6-7 luni cu 580.000 lei /buc (IN CONSTANTA). Un vecin s-a dus zilele trecute erau 2.680.000 lei/buc. Sa faca atac de cord nu alta. Imi pare rau ca nu le-am asigurat, le mai pot asigura acum, nu mai am chitante, facturi, etc. Precizez ca este vorba de proiectoare ORIGINALE, nu tzepe. Este vreo manevra a comerciantilor sau chiar asta este pretul lor actual. Am trimis si la vocea clientului un mail, astept un raspuns sa vad ce-mi vor spune. Dar daca s-au scumpit de pe urma Logan-ului cu peste 400% este hotzie pe fata !!![B]
Ce Logan-ul este de 4 ori mai scump ca SLZ ? Cred ca doar proiectoarele de pe la supemasini mai au astfel de preturi, in plus un far de SLZ este doar 1000000 iar o lampa de semnalizare fata cam 200.000 lei. Un stop este cam 450.000 - 500.000.
Apropo, stie cumva cineva unde se pot gasi becuri pentru proiectoare VALEO. Am impresia ca becul original este Philips, si cam ce pret au ?
bursuck
Datorită soției, care a considerat deosebit de util să depoziteze o țeavă de aspirator în garaj, pe raftul spre care parchez cu spatele și urmare faptului că a binevoit s-o așeze în așa fel încât să rămână în afară cca 50 cm din respectiva țeavă, mă văd pus în neplăcuta situație de a întreba colegii de forum:
Are cineva idee cât costă un stop spate dreapta de Solenza ?
dragosdia
QUOTE(bursuck @ 21 Apr 2005, 07:52)
Datorită soției, care a considerat deosebit de util să depoziteze o țeavă de aspirator în garaj,  pe raftul spre care parchez cu spatele și urmare faptului că a binevoit s-o așeze în așa fel  încât să rămână în afară cca 50 cm din respectiva țeavă, mă văd pus în neplăcuta situație de a întreba colegii de forum:
Are cineva idee cât costă un stop spate dreapta de Solenza ?
*




smile.gif)
Cam 650.000 lei la magazin la mihai bravu!
bursuck
Merci, mi-a mai crescut moralul. Credeam că sare de un milion.
i96nds
Adaug si aici ca sa fie toate in acelasi topic.

Contactor ICP (indicator cadere presiune in pompa de servofrana) - 92.000 ROL.

Actuator pentru usa SLZ - 410.000 ROL
Bucsa bascula - 55.000 ROL bucata - cred ca sunt la fel ca la DSN.

Bucse bara stabilizatoare - aprox. 100.000 ROL toate patru.
BGV
Esapament (cica aluminizat) sad.gif -210 RON+13 colierele+26montat
+5spaga=254 RON .Cum vi se pare ?



























florinc
Cablu de ambreiaj are idee cineva pe la cat ajunge? huh.gif
Manuelos
QUOTE(florinc @ 6 Jul 2005, 17:41)
Cablu de ambreiaj are idee cineva pe la cat ajunge? huh.gif
*


Mi-am schimbat la mine la diesel si a fost 250.000.
Nu stiu insa daca e acelasi tip si la benzina!
DANYZAKILLER
QUOTE(orzad @ 27 May 2004, 09:31)
saptamana viitoare iau far direct de la furnizor si ma interesez si de stop.
*


Salut aveti habar cat costa parasolarul de la sofer si tetierele spate?
cbuhu
Imi incerc norocul in threadul asta vechi:
stie cineva cit costa echlibroarele pneumatice (SLZ) = tije haion?
Mersi!
cbuhu
QUOTE(cbuhu @ 11 Oct 2005, 11:15)
Imi incerc norocul in threadul asta vechi:
stie cineva cit costa echlibroarele pneumatice (SLZ) = tije haion?
Mersi!
*



Spre surprinderea mea, pot sa-mi raspund singur, am gasit astea la un magazin, caci piesele de SLZ la liber sint mai rare pe aici decit cazurile de gripa aviara 022.gif
28 RON bucata.
pedrovl
Mi-au furat sigla de pe masca !!!Tara de kkt. Stie cineva cat costa si daca segaseste???
danygaro
QUOTE(pedrovl @ 17 Oct 2005, 09:37)
Mi-au furat sigla de pe masca !!!Tara de kkt. Stie cineva cat costa si daca segaseste???
*



Da am vazut. In Constanta sigla frontala de SLZ costa 110.000 lei. Oricum nu se potriveste cu cea de pe Logan care este o idee mai mare. Si sigla mea ii tenta pe niste copii, dar i-am vazut la timp... . Ma opresc aici... biggrin.gif
lolman
Capota - aprox 300 Ron
Far ~ 120
Semnalizare - 20
Grila Radiator - 40
Spoiler fata - 190
emblema dacia -13,
daca mai adaug si manopera 166.gif
Dupa ce termin reparatiile ma duc sa imi fac casco. 256.gif
danygaro
QUOTE(lolman @ 4 Nov 2005, 11:20)
Capota - aprox 300 Ron
Far ~ 120
Semnalizare - 20
Grila Radiator - 40
Spoiler fata - 190
emblema dacia -13,
daca mai adaug si manopera  166.gif
Dupa ce termin reparatiile ma duc sa imi fac casco. 256.gif
*




La AS_ _OM (nu reclama), asigurare full +persoane 42 euro/trimestru = 168 euro/an. Nu este chiar de speriat. Valoarea este dupa 1 an vechime a masinii, iar masina este acum asigurata acum la vreo 4.800 euro, initial 5.265 euro.
Fa-ti CASCO, inamicii vegheaza!!! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.