Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Preturi piese DACIA SOLENZA
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Piese auto - Dacia Solenza
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
wvirgil
Ce rulment este la rola (galet) de intindere a curelei pompei de servo, daca l-a schimbat cineva ? Multumesc !
alinushy
carenaj stanga fata - 17.4 ron
smile.gif
monescu_gabi
Am luat amortizoarele de pe Dumbravei.Am un prieten care lucreaza acolo.
Sunt multumit de ele pana acum.Sper si pe mai departe la fel sa fiu.
cristi 2007
am gasit saboti de frana la 106 lei,la 120 si la 175 lei de origine.cei de 106 parca erau ferodo sau fermit nu mai tin minte.de care recomandati?trebuie facut ceva in mod special cand se schimba acestia?
Candyman
Poti fi un pic mai explicit cu strada Dumbravei unde e anume, sunt din Bucuresti
poeluci
Contact Solenza 99 Ron de la Bras Iasi str. Silvestru
monescu_gabi
Strada Dumbravei este in Pitesti!
Scuzati ca nu am precizat
AG-86-BRS
QUOTE(Candyman @ 8 Dec 2008, 15:00)
Poti fi un pic mai explicit cu strada Dumbravei unde e anume, sunt din Bucuresti
*




http://www.hartionline.ro/pitesti/harta/d2.html


http://muntenia.romaniaexplorer.com/page_11012.html


preferabil harta de pe muntenia.romaniaexplorer ...ai in vedere ca intrarea dinspre autostrada este din partea dreapta
Fancyman
Caut de un an ansamblul rezervor+motoras spalator parbriz. A vazut cineva prin magazine asa ceva, sau numai daca ajung cu masina in service se face comanda si apoi mai platesc si manopera de montaj?
Ma gandeam sa cumpar unul de clio ca macar motorasul tot se potriveste....
nh1980ro
am vazut un topic aseara pe aici cu cineva care l-a schimbat.
155RON parca e.

ete:
http://www.daciaclub.ro/Schimbare-mecanism...re-t132420.html
alinushy
ala e ansamblu stergatoare
nh1980ro
A, scuze, am citit din 2 in 3.. biggrin.gif
ursul_bipolar
Stie cineva unde pot gasi vestitul furtun gros care intra in radiator si pe care freaca cabul de ambreiaj?Am sunat si la service la Dacoserv si mi-au spus ca nu il au si nici nu au de unde sa-l aduca. E cam mancat si tre sa-l schimb.
alexandrusiri
am cumparat azi suporti pt proiectoare solenza din vitan la pretul de 25 roni bucata.
razvan solenza
aerator bord 20 lei
reddacy
lichid pt.servodirectie Hexol.....15 ron 1L....

p.s.:mi-a facut din nou figura acea supapa de pe conducta[de inalta presiune probabil] mad.gif si peste noapte s-a scurs TOT lichidul din borcan,pana acum e al 3-lea fel de lichid in instalatie.... sad.gif ....e prea scump cel recomandat.
poeluci
Aripa stanga fata (de origine) 123 ron - Indoita de cineva in parcare - a dat putin cu spatele si nu s-a asigurat din partea stanga mad.gif
Filtru ulei Renault (de origine) 20 ron
Ulei Castrol Magnatec 10W40 120 ron 4litri
Placute frana Ferodo 25 ron

Magazinul Brass din Iasi str. Silvestu . blush.gif
MARIUS-IF
SALUT!
SUNT NOU PE ACEST FORUM DAR AS VREA SA INTREB SI YO CEVA SI POATE STIE CINEVA MAI MULTE DETALII.
DE UNDE POT CUMPARA O CASETA DE DIRECTIE(CU SERVO) PT SLZ SI CAM CAT M-AR COSTA.MULTUMESC ANTICIPAT
nh1980ro
Banuiesc ca poti ajunge in Bucuresti.
Era prin iunie vreo 880 RON pe la magazinul de la Autogara Militari.

Nu mai scrie cu CAPS te rog.
alexandrusiri
stie cineva daca se poate schimba sticla la un proiector?si daca da,unde as putea gasi?
Fancyman
Sa-nteleg ca nimeni n-a vazut ansamblu spalator parbriz ?(nici macar la service?) sad.gif
nh1980ro
Pai nu cred ca a avut nevoie foarte multa lume de asa ceva.
Cauta pe la dezmembrari.
Daca nu fa comanda la un service autorizat si ei sunt obligati sa-ti aduca intr-un anumit termen.
Poti trimite eventual un mail la VC sa-i intrebi in care magazin au asa ceva. Sa-ti spuna exact magazinul unde se gaseste piesa, pentru ca tu ai cautat si nu ai gasit.
radu_sibiu
un pret de alternator imi poate da cineva?
Iulikk
Far solenza 115 lei fara semnalizare. Cat costa o masca de radiator? Mai mult de 50 de lei?

Masca radiator 100 lei in Constanta in spatele Casei de Cultura.
monescu_gabi
Tocmai am achizitionat 2 buc debica frigo la pretul de 142 ron fiecare.

23 Dec 2008, 20:11:
Scuze, dar am uitat sa precizez marimea anvelopelor : 185-60-14
monescu_gabi
Astazi, 28 decembrie, s-a inlocuit bateria.
Rombat Cyclon 62 ah -- 160 ron.
NYCKO22
PRET LA PARTBRIZ IN BACAU 130 RON [MONTAJ INCLUS ]
free_fiber
Brat stergator stanga: 15ron
Brat stergator dreapta: 19ron (asta e mai lung al naibi)
Burduf planetara (dinspre roata): 23ron

* toate piesele sunt de origine
* preturile sunt luate de la un magazin de piese auto de pe aleea parva din dr. taberei
NYCKO22
brat stergator pe partea dreapta -- 18 ron {pod margineni ]
--28 ron [in centru in fata la econonic]
radiozipp
stie cineva cat poate costa un contact de solenza? sau daca pot gasi pe undeva doar electricul la el? dar sa fie bun...
theundertaker
As dori sa stiu si eu, cam cu cat as contribui in ajutorarea scaparii din criza a firmelor producatoare de piese auto, daca as comanda urmatoarele piese (pt Solenza):

1. O pereche arcuri plus telescoape fata
2. O pereche arcuri plus telescoape spate
3. O pereche telescoape haion
4. Bucsi plus pivoti plus alte piese necesare directiei
5. Set placute de frana

Mentionez ca doresc doar piese de origine DACIA.

Multumesc.
nh1980ro
amortizoare spate ~350RON
pivot aprox 35RON
placute frana ~90RON
Bucsi bara stabilizatoare ~10RON
fekete1974
Cand vine vorba de piese de origine platesti mai mult ambalajul cu holograma in rest piesele sunt aceleasi in interior..........ca doar traim in RO.
Maskatu
QUOTE(fekete1974 @ 15 Jan 2009, 11:04)
Cand vine vorba de piese de origine platesti mai mult ambalajul cu holograma in rest piesele sunt aceleasi in interior..........ca doar traim in RO.
*


Asa e uneori.... cel putin la filtre pot confirma... am pus vanzatoarea sa aseze pe masa la magazin 3 tipuri de filtre (ulei si aer) printre care unul original, si era identice. Singura diferenta consta in cutie si codurile de pe ele.
fekete1974
Un lucru ce trebuie cautat la piese este locatia fabricii..............daca sunt de Pitesti si Brasov sunt bune...............
NYCKO22
semnalizare dreapta -- 25 ron
m-a impins nitel vecina cu matizul !!!
ramsen
va salut
La PITESTI pe renumitaa str.Dumbravei sint urmatoarele preturi la ce te intereseaza pe tine,si anume:
1. arcuri fata 120-135 lei
2. arcuri spate 90-100 lei
3.amortizor fata 150 lei bucata
4. amortizor spate 100 lei bucata
5. telescop haion 50 lei perechea
6. placute frina TEXTAR 80-90 lei
7. pivot 30 lei bucata
8. bucsi bara stabilizatoare 10 lei setul
Cam astea erau preturile acum 1-2 luni si toate sint de firma nu de SRL-uri(bilstein,textar,compa sibiu)
theundertaker
Va multumesc pentru raspunsuri. Cred ca ajung undeva la 2000 de lei cu manopera cu tot.


O zi buna tuturor!
AG-86-BRS
QUOTE(NYCKO22 @ 15 Jan 2009, 18:00)
semnalizare dreapta -- 25 ron 
m-a impins nitel vecina cu matizul !!!
*




ai grija sa nu fie vre-o clema a farului rupta ...

eu anul trecut am luat un cur de caine in curtea de arges , care mi-a spart geamul de la blocul de semnalizare stanga... si am observat cand am montat noul bloc de semnalizare ca mi s-au rupt si 2 cleme de prindere de la far ... iar farul era 250 ron ":(

si ca sa fiu ontopic

KIT ambreiaj - 300 RON
rratzoiusexos
..stie cineva unde gasesc butonul ala de avarii.si cat costa?.ca s a spart triunghiuletul ala rosu..si mai precis..cum se monteaza?
alinbum
salut. care ma poate ajuta si pe mine cu un pret la ulei pentru cutia de viteze 75w80 si de care sa cumpar (firma). mersi
nh1980ro
Eu am luat Dacia Oil, si daca imi aduc bine aminte 18RON/l
poeluci
Am luat in decembrie 2008 de la BRAS din Iasi ulei ELF 75w80 de transmisie 5l =90 ron
ramsen
ELF 75W80 la bidon de 5L = 80 lei
MG
amortizoare spate solenza, monroe (de origine cica, scrie renault pe cutie), pe ulei la Brass in Iasi 135 RON/buc (cica erau la pret vechi) iar surubu de la bucsa 4.5 RON , poate intereseaza pe cineva.
Iulikk
Cat costa o oglinda stanga de solenza? (ma intereseaza doar partea exterioara) sau cu totul. Multumesc celui cu skoda octavia II cu nr de bucuresti (B - XX - GRU) si ii urez pe aceasta cale multa "sanatate". Nici macar nu i-a pasat ca a lovit masina... nici nu s-a oprit sa vada.
sharkky
Aerator Solenza - 15 Lei (original)
Suport proiector - 25 Lei (original)

Preturi din targul Vitan - ieri, 31.01.2009 smile.gif

Marian66
QUOTE(sharkky @ 1 Feb 2009, 18:36)
Aerator Solenza - 15 Lei (original)
Suport proiector - 25 Lei (original)

Preturi din targul Vitan - ieri, 31.01.2009 smile.gif
*



apropo de targul vitan
pret capota solenza, duminica, 1 feb:
- piese auto Dacia, sos. Pantelimon: 270ron
- targ:
primul stand: 340
al doilea: 330
al treilea: 320
nu e nicio caterinca, pur si simplu asa scadeau pretzurile, din 10 in 10; daca era targu mai lung, poate ajungeam si la pretzul de magazin
nh1980ro
Am observat si eu ca cei din targ fac din astea. Se mai uita si la fata omului si ei incearca, mai ales ca nu-s trecute nicaieri preturile. Se bazeaza pe faptul ca lumea s-a invatat ca acolo sunt preturile cele mai mici. Tot o tara de bisnitari suntem.. icon_mrgreen.gif
alinushy
pe un suport de proiector am dat 15 lei la Mioveni smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.