Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Preturi piese DACIA SOLENZA
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Piese auto - Dacia Solenza
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
romanvs
@ ramsen ,de unde sa luam Monroe de spate,ca astea Bilstein sun praf?
Eu le-am schimbat de 5000km si al de pe dreapta spate a inceput sa faca zgomot. mad.gif

Cam cat o costa blocul de lumini cu proiectoare in magazin?
uragan
QUOTE(ramsen @ 15 Dec 2009, 21:55)
nu iti lua din astea ca sint fff proaste...asculta-ma pe mine ca eu am pe spate si dupa 1 an au inceput sa imi bata de ma enerveaza...astept niste leva si o sa imi cumpar Monroe
*


ramsen si de ce nu l-ai schimbat pe garantie ? se acorda 24 de luni la produsul respectiv .
Mekaniku
Ceasul rau si matza neagra... Cine stie vre-un site de dezmembrari auto de unde pot cumpara ceva mai ieftin...? Pe unde am cautat am gasit numai ce nu am nevoie. M-ar interesa o capota(alba), spoiler fata, grila radiator si faruri... Ce anunturi am gasit si la care am sunat mi-au spus ca au in general piese de motor. Belea mare, mai ales ca am masina de 2 sapt numai... Multumesc huh.gif
vladut88
rulment rola curea accesori cota/cod 6203
pretul 18 lei (fag)
pompa de apa renault 260 lei stiu ca e scump a era singura disponibila
pompa apa asam 110 lei nu merita mai bine aaruncati bani
vladut88
senzor temperatura 30 lei
in ambalaju fabricantului nu in cutie albastra ,da este original
valentin88
Salutare.
Daca cineva dintre voi a schimbat senzorul acela de viteza de pe CV cat a costat si daca se gaseste.
Aceiasi intrebare si pentru cablul dintre senzor si bord
Multumesc
extasy_myhay
in targ in vitan se gaseste sigur si era cam prin oct. in jur de 10-20 lei
uragan
Daca te referi la manocontactul de ulei pretul unuia turcesc este de 9 Ron in Mioveni , romanesc nu am gasit .
VyRuZ
QUOTE(asavin @ 4 Oct 2009, 22:53)
Pentru cine e interesat
640lei kit ambreaj si 360lei montajul (poate au calculat sa iasa 1000lei fix !?)
160lei parbriz cu tenta si 40lei montajul
*


Cam dubios prețul pt. kit-ul de ambreiaj. E de origine, luat din service autorizat sau...? Că taman acum o săptămână când luam la Octavie filtru de aer am zărit la un magazin d-ăsta de cartier kit Valeo pt. Solenza pe la 340 de Lei. smile.gif
alexandrusiri
salutare.pret cheder hayon solenza 74 lei de la un magazin de pe calea vacaresti.
stie cineva cat mai costa un pasaj roata dreapta pt solenza si de unde as putea sa il cumpar in bucuresti?cel din portbagaj.va multumesc
ionutiulia
cheder de hayon 500 000 lei vechi la dentru de parbrize de pe viilor sector 5 am pus eu in octombrie 2009, 800 000 lei vechi cu montat cu tot
P3riculoS
Sal tuturor .. cine stie sigur ce tip sau ce marca este pompa de apa de pe solnitze ? astep un raspuns urgent



bafta tuturor
Iulikk
O janta stella (d-aia de aluminiu) unde gasesc? Vreau sa inlocuiesc rezerva, sa am 5 jante de acelasi tip.
george_scala_2004
QUOTE
Sal tuturor .. cine stie sigur ce tip sau ce marca este pompa de apa de pe solnitze ? astep un raspuns urgent


graff ?
http://pieseauto-my.ro/index.php?target=pr...roduct_id=30030

http://www.graf.it/siti/catalogo/acqua/mot...e&codice=PA1035

sau alti producatori ?

http://www.graf.it/siti/catalogo/acqua/cro...e&codice=PA1035

14 Jan 2010, 11:41:
QUOTE
O janta stella (d-aia de aluminiu) unde gasesc? Vreau sa inlocuiesc rezerva, sa am 5 jante de acelasi tip.



vindea cineva aici 2 bucati:
http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=160040&hl=
Vladd
baieti, am si eu o intrebare, nu stiti la ce pret gasesc manerele de deschidere a usii la clio, cele din aluminiu ?
sharkky
Stie cineva daca ansamblul de la stergatoare vine cu tot cu brate sau se vand separat?
Are cineva o idee de pret?

Multumesc!
ramsen
eu zic ca vin separat de brate
b-73-zdv
stie cineva cat costa geamurile pentru oglinzile electrice?noi sau sh...
andri1940
Parbriz nou clar, cu tot cu montaj, la Pilkington- 143 lei
Din acela cu tenta verzuie era 180 lei.
extasy_myhay
antigel "Dacia" - 22lei
adrian.petrov
Salut ,
Pentru ''andri1940'', trebuie sa imi schimb parbrizul unde ai vazut tu Pilkington- 143 lei, si eventual chederul ca asta pe care il am poate este copt.
Eu sunt din Bucuresti . Merci - toate bune
extasy_myhay
"andri1940" si pe mine m-ar ineresa informatii despre acel parbriz
andri1940
Eu stau in Pitesti si firma respectiva are punct de lucru in Stefanesti intre Ana Imep si IATSA. Uitati-va la ei pe site si vedeti unde mai au puncte de lucru . Sper sa nu se considere reclama http://gimarom.ro/

Parbrizul clar pe care mi l-au pus ei e la fel cu cel pe care l-am avut, dau si garantie la montaj cateva luni.
Bvlgari
sal.....aveti idee cat costa o caseta servodirectie solnita rapsodie?
george whp
ulei ELF 4litri 75 lei,filtru ulei 25 de lei,filtru aer 20 lei, macara manuala dreapta fata 39 lei de pe Munti Carpati,sector 5.
bogdanel88
imposibil 75lei 4l de elf.eu am dat 34 lei litru si nu am gasit nicaieri mai ieftin.cu celelalte preturi sunt de acord
george whp
de pe Muntii Carpati ultimul magazin pe stanga ulei Elf 75 de lei 4 l de acolo cumpar tot ce am nevoie ,sunt cele mai ieftine piese
rratzoiusexos
eu am luat cu 27 de lei de la lizeanu.in carrefour e 25.5lei iar pe la bursa e 20 lei l sau 75 4 l
LoverBoy
Salut! Stie cineva cat costa un contact nou? Pot lua numai contactul sau trebuie sa iau cu tot cu butucurile de la usi si portbagaj?
ramsen
contact nou solenza am cumparat eu la 120 lei ...in Pitesti
eu folosesc la pronire cheia cea noua si la restul pe cea veche...asta este...decit tot kitul mai bine asa
cristyjas
QUOTE(adrian.petrov @ 1 Feb 2010, 15:58)
Salut  ,
Pentru ''andri1940'', trebuie sa imi schimb parbrizul unde ai vazut tu  Pilkington- 143 lei, si eventual chederul ca asta pe care il am poate este copt.
Eu sunt din Bucuresti . Merci - toate bune
*




QUOTE(extasy_myhay @ 2 Feb 2010, 11:45)
"andri1940" si pe mine m-ar ineresa informatii despre acel parbriz
*




QUOTE(bogdanel88 @ 3 Feb 2010, 12:47)
imposibil 75lei 4l de elf.eu am dat 34 lei litru si nu am gasit nicaieri mai ieftin.cu celelalte preturi sunt de acord
*


Salut,pentru adrian.petrov si extasy_myhay si care mai sunteti interesati centrul este pe strada Dr.Constantin Istrati.Daca veniti de pe Trafic Greu faceti stanga pe Str.Dr.Constantin Istrati si este pe partea dreapta pana in intersectia cu Sos.Viilor.Eu am pus din cel cu tenta verzuie 180Ron,montaj gratuit si cam intr-o ora si jumatate a fost gata,au lucrat atent si curat si vad ca totul este bine pana acum. Pentru bogdanel88 am luat ulei Elf 10W40 dintr-o reprezentanta Renault cu 22Ron litrul si 26 Ron filtrul de ulei.
alinbum
ulei castrol 10w40 - 27.5 lei / litru, si filtru ulei Reno 30 lei
NiNiU
Ulei Castrol Magnatec 10w40 A3/B3 - 22,5 ron /l - ulei varsat din niste butoiase de vreo 30l de tabla. Am vazut o gramada cu gulere albe care pun de ala si nu au nici o problema (inca).
Filtru ulei Bosch - 19 Ron.
Buson baie ulei - 6 ron.
Daedalus
Ulei intra 3L la motor, nu 4, iar la M-tii Carpati acolo e 23 RON/bidon de 1 L

M-ar interesa si pe mine cat costa urmatoarele piese originale si de unde le pot lua... mai ieftin dar originale: discuri frana, rulmenti fata.
Magazinul de pe Mihai Bravu spune ca discu e vreo 220 ron si e original, la M-tii Carpati cica e 140 RON si e la fel de original. Se poate sa fie asa mare diferenta?
anecula_08
1 bucata bandou usa dreapta spate Dacia Solenza - 33.06 lei (la Meridian Sud)

18 Feb 2010, 00:51:
Tot la Meridian sud si tot pe comanda:
- Protector cablaj usa fata - 28 lei/ buc
- Protector cablaj usa spate - 29 lei/buc
domnulionut
Fratilor cine ma ajuta si pe mina cu o fulie de la motor de 1.9 diesel (solenza) cea pe care vine cureaua de la alternator!!!!!merci!
alinbum
discuri frana originale un pret?
bogdanelkva
eu am vazut discuri originale cu 160 lei buc.
andri1940
Brat suspensie import (Orjin Automotive)- 60 lei
b-73-zdv
burduf planetara dinspre roata 30 ron,cu coliere si vaselina.burduf dinspre cutie 120 ron(cu rulment si semering)
andri1940
Capa de bara 31 lei de Topoloveni (ASAM 20 lei)
b-73-zdv
burduf roata 30ron burduf cutie stanga 120ron ambele de origine.ulei cutie dacia 25ron
Iulikk
Janta Solenza Scala (Stella de 14") 303 lei. La reprezentanta.
george_scala_2004
salut,

simbata am trecut, cu mai multa atentie decit pina acum, blink.gif pe linga magazinul rune de pe constructorilor. de curiozitate am trimis un e-mail la care am primit urmatorul raspuns:

QUOTE
buna ziua

aceasta oferta este valabila doar pt motor de 1.400 cmc 3 benzina

- filtru aer = 40.98 lei / buc
- filtru ulei = 22.99 lei / buc
- filtru combustibil = 47.48 lei / buc
- bujie scanteie = 10.59 lei / buc
- ulei elf 10W40 1l = 28.38 lei / litru
- placute frana fata = 49 lei / set
- disc frana fata = 81.61 lei / buc
- saboti frana = 155 lei / set
- kit ambreiaj = 656.74 lei / set
- kit distributie = 253.99 lei / set
- pompa apa = 296.74 lei / buc
marfa disponibila in 2 - 3 h
preturile contin tva

multumim frumos


din nefericire nu mi-au spus marcile dar tinidn cont de ce marci distribuie nu-i nimic, cum stau prin zona wink.gif o sa trec pe la ei.
alex_DNK
pivot - 20 lei
bieleta+cap de bara - 60 lei
distributie - 170 lei
filtru ulei - 15 lei
toate de origine wink.gif...
extasy_myhay
discuri frana ventilate origine IATSA Stefanesti - 148.58ron fara TVA
cristy2008
filtru aer+filtru ulei+filtru polen=65 lei
bucsi bara stabilizatoare =15 lei
rratzoiusexos
QUOTE(alex_DNK @ 17 Mar 2010, 20:20)
pivot - 20 lei
bieleta+cap de bara - 60 lei
distributie - 170 lei
filtru ulei - 15 lei
toate de origine wink.gif...
*



de unde de origine la banii astia...in mod normal,cele de origine sunt cel putin dublu
Tavy84
Eu am gasit distributie originala GATES parca la 230 roni iar aia facut de FLENOR la 140 roni, probabil a gasit un magazin cu preturi mai mici la piese originale, oricum diferenta la pret intre original si aftermarket nu e mare cel putin in cazul distributiei.
alex_DNK
am pe cineva la mioveni..la dacia. mi le procura mai ieftin..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.