Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Traiul la curte
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100
Calul Maro
QUOTE(Diac @ 6 Apr 2011, 19:12)
Din cate am inteles e o camara sau camera de depozitare sau ceva de genu.
*


De la voi din vila?
Diac
De la vecinu' bre, ce drek faceam gratar in alta curte?
+







Calul Maro
Vecinul poate fi vecin de apartament, vecin de imobil, vecin de strada etc.
Diac
Vecin de cartier ca are intrarea pe strada paralela cu a noastra.
Calul Maro
QUOTE(Diac @ 5 Apr 2011, 00:36)
Gratarul e in curtea noastra, in spatele casei, nu deranjam pe nimeni.
*


Totusi deranjati cacarea omului al carui geam da spre gratarul vostru.
Diac
Nu intelegi bre ca aia nu-i baie? Si chiar daca ar fi baie...sa inchida geamu'. Aia e !
Calul Maro
Halal mentalitate de manelist! Ala trebuie sa se fereasca sa nu fie imputit de tine.

No comment!
Diac
Omule, nu poate fi totul perfect. Si vecinu ala are un gratar care poate-l deranjeaza pe alt vecin si asa mai departe. Ideea e ca in cartier casele sunt destul de ingramadite si nu prea ai cum sa te desfasori. In cel mai bun caz o sa inaltam cosul de la gratarul nostru si asta e.
Calul Maro
Atunci ar fi de bun simt sa nu faci gratar acolo daca deranjezi. Dar nu ma astept ca manelistii sa stie ce e bunul simt.
Merced
Eu cred ca problema e la tine, nu la el. De unde si pana unde ai tras tu concluzia ca e manelist? Daca asculta muzica simfonica nu poate sa faca un gratar, sau ce?
In cartierele de case se fac gratare de ani de zile, nici nu se inventase maneaua. Si nu cred ca deranjeaza pe nimeni treaba asta.
Diac
Bun,
1. nu sunt manelist.
2. acolo fu instalat si grataru al vechi, mostenit de la constructor.
3. nu am primit nici un fel de reclamatie, omu a zis ca nu-l deranjeaza ca are termopan bun.
4. imobilul a fost construit pe locul unei fabricute de confectii metalice. De cand ne-am mutat, oamenii au in sfarsit liniste. smile.gif Ma rog, cea mai mare parte a timpului.
bion
Zarva mare din cauza de gratar si kktoare radmasa.gif
Diacule io zicem de rozmenstrolul ala de la surogatu` de caramizi.Gletu ala de pe perete cade pana in toamna wink.gif
Calul Maro
QUOTE(Merced @ 6 Apr 2011, 19:47)
Eu cred ca problema e la tine, nu la el. De unde si pana unde ai tras tu concluzia ca e manelist?
*


Din comportament. Adica trebuie ca ceilalti sa inchida geamurile daca ii deranjeaza manelele lui. In cazul de fata se inlocuiesc manelele cu fumul de gratar, dar mentalitatea ramane aceeasi si arata micimea celui care o are. Libertatea unei persoane se termina fix unde incepe libertatea altor persoane. Asta se intampla intr-o societate normala populata de oameni cu bun simt. Libertatea manelistului se termina fix unde vrea el... daca se termina undeva.
Diac
Am io o vaga banuiala ca tu esti vegetarian smile.gif

bion, rozul ala e by default. Asa e blatul ala turnat.
bion
Sta la bloc si manca concertate. smile.gif
Calul Maro
QUOTE(Diac @ 6 Apr 2011, 19:54)
Am io o vaga banuiala ca tu esti vegetarian smile.gif
*


Vrei vrejul?
Merced
Nenica, omul a spus, dar nici nu cred ca mai era necesar: p-ala daca-l deranjeaza, poate face reclamatii, poate sa vina sa-i spuna in persoana, si asa mai departe.
Ce atatea discutii pe langa subiect.
Cand dau foc boschetarii la ghena de gunoi nu e naspa?
Calul Maro
QUOTE(Merced @ 6 Apr 2011, 19:56)
Nenica, omul a spus, dar nici nu cred ca mai era necesar: p-ala daca-l deranjeaza, poate face reclamatii, poate sa vina sa-i spuna in persoana, si asa mai departe.
*


Tot nesimtire se cheama! Il calci pe celalalt pe bataturi cu buna stiinta si speri ca ala sa aiba suficient bun simt incat sa lase de la el.
Merced
Poate ca tu patesti ceva similar si te descarci pe aici aiurea. Daca deja ai inceput cu faze d-astea, nu cred ca o sa prinzi multe zile "in formatul" asta.
bion
Ai scapat in trifoi sau te strange freo potcoava unsure.gif
Calul Maro
QUOTE(Merced @ 6 Apr 2011, 19:59)
Poate ca tu patesti ceva similar si te descarci pe aici aiurea.
*


Nu cred ca ma descarc aiurea atunci cand constat ca unii sunt mult mai egali decat altii. Iar partea aia cum ca nu voi mai apuca multe zile cam seamana a amenintare. Nu cred ca te onoreaza sa proferezi amenintari la adresa celor care au pareri care nu coincid cu ale tale.
bion
Sony tu esti maica unsure.gif imbratisare.gif
corbex
Mercede, nu mai profana amenintari!
Calul Furry, de unde atita incrincenare? Sint multe feluri in care iti poti imbraca o sustinere. Tu o dezbraci.
bion
Profera bai .Profanare, par egzamplu de cadavre e atunci cand freo fumeie se ia de tine cu ganduri necurate. smile.gif
Markos
Mie īmi place, arata ok gratarul rolleyes.gif
corbex
QUOTE(bion @ 6 Apr 2011, 20:11)
Profera bai .Profanare, par egzamplu de cadavre e atunci cand freo fumeie se ia de tine cu ganduri necurate. smile.gif
*


Numa' daca-i batrina si urita. Batrina si frumoasa mai merge.
Diac
Mersi Markos. drunksinging.gif
bion
Grecu plescar ca toata vita de la Ahile `ncoace. Periutza ca poate iese de-o fleica si-o bere biggrin.gif biggrin.gif
corbex
Unde mai pui ca sectorul 5 e ruda cu sectorul 4.
tribunul
Ruda mai saraca.
ady77
QUOTE(Calul Maro @ 6 Apr 2011, 19:35)
Halal mentalitate de manelist! Ala trebuie sa se fereasca sa nu fie imputit de tine.

No comment!
*


Cum no comment? Ca eu vad ca comentasi icon_mrgreen.gif
Merced
QUOTE(Calul Maro @ 6 Apr 2011, 20:03)
Iar partea aia cum ca nu voi mai apuca multe zile cam seamana a amenintare. Nu cred ca te onoreaza sa proferezi amenintari la adresa celor care au pareri care nu coincid cu ale tale.
*



Asa ti se pare tie, ca e o amenintare.
De cate ori revii, ti se da o sansa, cel putin asa vad eu lucrurile. Si se pare ca mereu reusesti sa o irosesti. Intr-un fel e pacat. wink.gif
Calul Maro
Vrei sa fii mai explicit? Ca nu prea inteleg ce tot balmajesti acolo.
Merced
Nu are rost sa fiu mai explicit. Intelegi foarte bine despre ce vorbesc. Sa ai spor!
cristyz
La ce?
Merced
La ce vrea muschiu' lui.
Calul Maro
QUOTE(Merced @ 6 Apr 2011, 20:54)
Nu are rost sa fiu mai explicit. Intelegi foarte bine despre ce vorbesc. Sa ai spor!
*


Vorbesti in dodii si ai certitudinea ca esti inteles. radmasa.gif Mai sunt sperante cu tratamentul?
Merced
Nu cred. Poate-mi reactivez clona aia. rodi ii zicea. Imi aduc aminte ca-ti placea mult. wub.gif
Markos
Calule Maro, daca īti zic ca ai devenit teribil de plictisitor, ma crezi? Sau ma īnjuri?



(nu da clic pe teribil, nu e link, e subliniat)
Calul Maro
Medicamenteee!
Markos
se rezolva, da-mi adresa pe pm.
b76bgaarh
geamul ala facut de vecin acolo nu prea e legal. in legislatia romaneasca nu ai voie cu geam pe calcan, mai ales cu geam mobil. dar na cine se uita la un detaliu minor.
xcss
QUOTE(Markos @ 6 Apr 2011, 20:00)
(nu da clic pe teribil, nu e link, e subliniat)
*


mad.gif
Alydor
In primul rand geamul lu' vecinu nu are ce sa caute la om in curte.
In al doilea rand omul in curtea lui face ce vrea. Daca la vecinul nu ii convine mirosul de mititei si carnati afumati are doua posibilitati. Sau inchide gura sau zideste geamul. In cazul in care ii convine poa' sa participe si el cu berea aferenta sau un kil doo de carne. Gata pregatita de pus pe gratar.


Suma respectelor, Alydor
bion
Din text rezulta ca vecinul se exista inainte de vila daciotului construita intr-un fost atelier sau asa ceva.Cine stie cum si unde era gardu initial. Asa ca no comment.Oricum ala cand se kaka ii miroase a mici arsi si astialalti cand manaca aud rafalele din buda biggrin.gif biggrin.gif Deci : X.
maidanezu
Exact.
Asa poate si el sa iti faca reclamatie ca miroase a mancare cand tu faci mancare ,ca doar i-ai facut si tu reclamatie, cand face mici.

Calumaro, cred ca nu ar rezista prea mult intr-un astfel de mediu,mai bine se muta undeva in padure .
Si mai rau poate de o aniversare o petrecere faci si tu un gratar in curtea ta,sa vezi ce frumos se razbuna pe urma vecinu pe tine.Ca doar tu ai inceput.
Padurea ascuns de societate e raspunsu. 04.gif
ady77
Sau sa devina maidanez icon_mrgreen.gif
Victoras2001
Da ala, cand se caca, nu-l deranjeaza pe el in curte?
Geamul ala a fost inaintea casei lui, deci nu vad o problema.

Asemenea carcotasi n-am vazut in viata mea. Da, stiu. La ei in casa toate sunt perfecte. radmasa.gif
Markos
Ba, voi n-ati citit ca ala nu e geam de buda?

7 Apr 2011, 21:17:
QUOTE(Alydor @ 7 Apr 2011, 18:47)
In cazul in care ii convine poa' sa participe si el cu berea aferenta sau un kil doo de carne. Gata pregatita de pus pe gratar.

the best solution up.gif
tribunul
Nu o luati in nume de rau, dar eu am mai mult spatiu verde cand fac gratar in spatele blocului.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.