Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra Klaus Iohannis
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164
cristic1982
Ai inceput operatiunea de spalat cururi asa de dimineata? Ia zi fanica?
Fanez
Cat este o ora de meditatie? Nu-mi amintesc.
Daca ar fi dupa cum vrea el. biggrin.gif

<span class='edit'>20 Mar 2017, 12:00:</span>
"Imi doresc ceva similar cu democratiile consolidate din Europa si din America." S-a vazut.
Una spunem in campanie, alta facem dupa ce castigam. Ne-am razgandit.
DragosP
Deci ce-a făcut ăla în ultimii 5 ani? nedumerire.gif
neumann
QUOTE(radian @ 20 Mar 2017, 09:51)
A avut, asemenea lui Dragnea, doar functii publice dupa '90.
*




QUOTE(RZV @ 20 Mar 2017, 12:21)
Pai cine a inceput coane sa-i apere onorea nepatata de fecioara neprihanita a' lu' ne-tu Tari?
Da, are o afacere de succes, bazata pe vanzarile de autoutilitare catre Romtelecom si Romgaz, la niste preturi fabuloase, evident fara licitatie.
Asa si-a inceput urcarea Tari.

Dar daca tu poti avea respect pentru o japita de genu', e strict problema ta.

Over and out. wink.gif
*



Din cate stiu, alea sunt firme private. Preturile.. hmm cat au fost? Chiar nu stiu.

ATS probabil functiona de 5-10 ani la contractele alea. Cam greu sa zici ca asa au inceput. Oricum, daca a fost ceva ilegal, sa demonstreze DNA-ul, n-am nimic impotriva.

Eu am observat o inexactitate si am adus in discutie faptul ca Tariceanu a avut si are un biznis notoriu, daca te uiti pe sosea sa vezi cate masini din marcile respective sunt, poate iti da un indiciu din ce si-a facut banii.
maho
QUOTE(neumann @ 20 Mar 2017, 12:37)
Din cate stiu, alea sunt firme private. Preturile.. hmm cat au fost? Chiar nu stiu.

ATS probabil functiona de 5-10 ani la contractele alea. Cam greu sa zici ca asa au inceput. Oricum, daca a fost ceva ilegal, sa demonstreze DNA-ul, n-am nimic impotriva.

Al dracu' de "private": cu Romtelecom inainte de privatizare, iar Romgaz si mai "privat" (vezi in josul paginii).
neumann
QUOTE(maho @ 20 Mar 2017, 15:05)
Al dracu' de "private": cu Romtelecom inainte de privatizare, iar Romgaz si mai "privat" (vezi in josul paginii).
*



Vazui ca a vandut 500 masini la romtelecom. Io zic ca aia e foarte putin, raportat la toata flota. Oricum "chiar inainte de privatizare" inseamna ca investitorul cunostea bugetele, parerea mea. Cat fu pretul pa o utilitara de-aia? Restul mi se pare cam nerelevant.

Gazarii cate masini au cumparat?

Dadui cu goagal si cel mai bun an fu 2006 sau 2007 ptr ATS, cu CA de cca 20 milioane de euro si 3 milioane profit. Nicidecum 1998 sau cand vandura alea 500 de furgonete.

20 Mar 2017, 16:10:
12 mai 2010:

QUOTE
Dacia a incheiat un contract cu firma de telecomunicatii Romtelecom pentru livrarea a 320 de unitati Logan VAN, a anuntat constructorul auto. Valoarea estimata a intelegerii este de cel putin trei milioane euro, potrivit estimarilor 0-100.ro.

Masinile vor fi utilizate de echipele de tehnicieni ale Romtelecom.

Toate masinile Logan VAN comandate de Romtelecom au echipare de top, avand propulsor turbo diesel de 1,5 litri dCi de 85 Cai Putere (CP).

Cu o flota de peste 1.000 de automobile Dacia, Romtelecom este cel mai mare client persoana juridica al producatorului auto, pe segmentul vehiculelor comerciale usoare.

Pretul unui Logan VAN cu motor de 1,5 litri dCi de 85 CP pleaca de la 9.670 euro, inclusiv TVA.

Romtelecom a anuntat in urma cu cateva luni ca va mari numarul unitatilor de teren cu aproximativ 300, pana la 1.500, dupa un proces de restructurare si crestere a eficientei interne.


Asta pt comparatie.
luck33ro
Ma da lu Soros nu-i faceti si voi un topic?
bion
Este, ala cu USR. tongue.gif
Acu usr e inca in stadiue de organism unicelular care incearca un salt evolutiv. Sa se divida. biggrin.gif
luck33ro
USR e aia la fel ca aialaltii... Soros nu e la fel, e evil smile.gif
bion
e ev-reu. biggrin.gif Acu daca iei istoria ultimilor 4000 de ani multi au zis ca e evil. biggrin.gif
Crestinism gheseft evreiesc. Sistem bancar gheseft evreiesc, comunismul gheseft evreiesc, WWII din cauza de gheseft evreiesc, anticomunismul gheseft acaparat de evrei, globalizare, FMI gheseft evreiesc, nebunie in orientul mijlociu gheseft evreiesc, societatea dechisa( anarhie) gheseft evreiesc wink.gif
Fanez
Aici si-a exprimat parerea sincer: https://youtu.be/1QUX4gC6hE8
Deci trebuie sa mai faci ceva, o meditatie, o duda...
Pare autodenunt.
cristic1982
Fanica stii ce e mai rau pentru postacii psd-isti si pentru aia de va angajeaza?
Ca iohanis tot va castiga alegerile si pentru urmatorul mandat wink.gif.
Nu pentru ca face ceva spectaculor, ca presedinte nici nu prea are cum, ci pentru ca va concura cu unul/una sustinut(a) de psd. Iar psd-ul are grija sa aduca unul mai scarbos si mai murdar decat el.
O sa intre si asta la brutarie daca nu e curat, dar mai intai hamsteru, moliceanu si compania.
DragosP
Problema e cu postacii în general, sau cu cei psd?
cristic1982
In general, dar aia psd sunt cireasa de pe tort.
Fanez
QUOTE(cristic1982 @ 21 Mar 2017, 07:49)
Fanica stii ce e mai rau...  ...iohanis tot va castiga alegerile si pentru urmatorul mandat wink.gif.
Nu pentru ca face ceva spectaculor, ca presedinte nici nu prea are cum, ci pentru ca va concura cu unul/una sustinut(a) de psd....
*


Asa e, mai rau va fi daca va mai castiga. Aici trebuie sa radmasa.gif
Ce ai zice daca ar concura cu mociorlos?
Va castiga oricine va concura cu iohanis. Chiar si ponta. biggrin.gif Daca ma gandesc mai bine chiar si nae danut are mai multe sanse. radmasa.gif
luck33ro
Nu trebuie Psd sa aiba grija sa aduca unu scarbos. Poa sa-l aleaga si cu ochii inchisi ca tot asa iese tongue.gif Niciun om serios nu poate sta intr-un partid nazist sleep.gif

Fanika dupa calculele mele Johannis nu pare vreun mare bogatan, chiar daca are 4 case/apartamente asta e zero ... Daca nu are un castel, sau mosie sau firme conectate la bujet - e praf la capitolul capital wink.gif
cristic1982
Stai linistit ca oricine e sustinut de psd va pierde.
Vezi ca azi nu ti-ai facut norma si poate nu te plateste...
Baga repede ceva de bine de dragnea si tariceanu ca sa iti scoti macar biletul de ratb ca sa nu o iei, din nou, la pas.
DragosP
QUOTE(luck33ro @ 21 Mar 2017, 09:46)
Niciun om serios nu poate sta intr-un partid nazist
*


Psd nazist??? blink.gif
luck33ro
da prietene preacredincios - astia de au batut lumea pe strada pe considerente ca erau intelectuali, studenti, barbosi sau din partidele istorice se cheama nazisti! Au mai devalizat sediile redactiilor de presa, sau ale opozitiei pt. ca nu erau de acord cu ei samd...
Vrei sa le zicem legionari? Am jigni legionarii...
DragosP
Trec peste faptul că nu suntem prieteni, da' mai ai până la definiția nazismului.
luck33ro
Chiar si astazi membri ai partidului declara ca ar impusca lumea in strada cu AKMu daca s-ar impotrivi doctrinei....
bion
Luckeristule aici IPS Galateanul are dreptate. Chestia cu nazismul e complicata.
Ai ramas la manualul de a doispea din `80.Bolsevicii erau maestrii la epurari.Numai ca nu prea au epurat evrei asa ca nu e taraboiul asa de mare.
luck33ro
evreii i-au vandut ca pe sclavi, ai dreptate sleep.gif
Fanez
QUOTE(luck33ro @ 21 Mar 2017, 09:46)
, ...chiar daca are 4 case/apartamente asta e zero ...
*



Una dintre case are 13 apartamente.
QUOTE(DragosP @ 21 Mar 2017, 10:58)
..mai ai până la definiția nazismului.
*


Daca nu esti "de dreapta", zicem despre tine ca esti nazist in cazul in care "comunist" nu merge. Chiar daca noi sustinem idei naziste.

<span class='edit'>21 Mar 2017, 12:34:</span>
QUOTE(luck33ro @ 21 Mar 2017, 09:46)
...chiar daca are 4 case/apartamente asta e zero... Daca nu are un castel, sau mosie sau firme conectate la bujet - e praf la capitolul capital  wink.gif
*


Exact ca la plagiat, doar 4% e in regula. Daca furi 4 case e in regula.
Ia zi-ne cine are castel?
luck33ro
Intreaba-ti sefii...
bion
QUOTE(luck33ro @ 21 Mar 2017, 13:23)
evreii i-au vandut ca pe sclavi, ai dreptate  sleep.gif
*


Marea migratie a fost inainte de la Ciuruitu care ii taxa pana la 9000$. A fost dupa razboi lupta fratricida intre evreii bolsevici si cei ultranationalisti.
Anecdotic era ca ajunsi in Israel trebuiau sa plateasca inclusiv cafeaua , tigarile si bauturile primite prin comunitate in RO.Aveam un prieten care inainte sa emigreze in `85 si-a cumparat mobila, covoare, vesela si le-a trimis cu vaporu.Pan la plecare am tras niste chefuri de pomina el luand en gros vin , coniac, cafea de la Comunitate.A pizduit la greu cand in Israel i-au prezentat decontul de peste 1k$. biggrin.gif
Locuinta primita in Haifa era cu pereti vitrati si nu a putut sa isi instaleze mobila masiva sculptata trimisa. A a umblat cateva luni pana a gasit niste ovrei pricopsiti cu viloace care au luat mobila lui stil.
PS Proble ela emigrare a vut din cauza Israelului care nu i-a dat viza de intrare 1an caci rudele de acolo l-au reclamat ca vine sa le ia averea si ca e pui de activist comunist. tongue.gif
maho
QUOTE(Fanez @ 21 Mar 2017, 12:27)
Una dintre case are 13 apartamente.

Bani de seminte pt. madam Birchall.
luck33ro
QUOTE(Fanez @ 21 Mar 2017, 13:27)
Una dintre case are 13 apartamente.


*



Asa zice pe siteul tau julu.ro ?
Fanez
QUOTE(luck33ro @ 21 Mar 2017, 16:16)
Asa zice pe siteul tau julu.ro ?
*


Nu e siteul meu dar zice multe. De exemplu: o fi "penal"?
va deveni "penal"?
Da banii inapoi?
O fi mintit si aici?
Si mai am.
Daca nu vrei de la luju.ro, poti sa iei de la adevarul.ro care ii este obedient si aservit in acelasi timp biggrin.gif
Chiar si despre case.
luck33ro
Base ii arunca pisica neagra lu Klaus. icon_mrgreen.gif
maho
Pisica alba fiind utrea?
Fanez
Contra sau impotriva?
QUOTE
...când Johannis a declarat în fața presei, a întregii țări, că și-a cumpărat casele din banii de pe meditații, a mințit, ba chiar ne-a și prostit în față. Adică și-a imaginat că suntem atât de proști și o să-l credem! Nu l-a crezut nimeni, dar asta nu a contat prea mult când a ajuns să candideze pentru fotoliul de la Cotroceni! De ce n-a contat? Printre altele și pentru că avea ca adversar un mincinos și mai mare, numitul Ponta Victor!
Dacă nu de la meditații de fizică(!!!), cu ce bani s-a descurcat atât de bine Johannis după 1990? La început cu banii luați de pe urma intermedierii înfierilor ilegale.
...
Participarea lui Johannis la acele circa 20 de înfieri ilegale are însă un aspect moral imposibil de trecut cu vederea: ca dascăl, ca profesor, ca primar, ca lider al comunității germane, Johannis se dovedea a fi nedemn de acest statut public! Dincolo de aspectele penale, juridice, aspectul moral, dimensiunea imorală a prestației sale devenea copleșitoare. Neamțul se dovedea un găinar! Un om fără rușine, fără Dumnezeu!
...Adică Johannis i-a mințit cu sânge rece, total insensibil la dramele sufletești pe care le provoca!

Așadar, îi reproșez lui Johannis NEPĂSAREA. Și-a luat bănuțul și altceva nu l-a mai interesat pe domnul director de liceu! Nu s-a îngrijit în niciun fel ca bieții copilași să nu ajungă pe mâna criminală a unor traficanți de organe! Nu poate oferi nicio garanție în acest sens.

Marile tunuri le-a dat Johannis ca primar! Capitolul „retrocedări ilegale” oferă o listă lungă de abuzuri, de furturi propriu zise, fie în favoarea Johannului, fie în favoarea unor cunoscuți. Presa a mai scris câte ceva pe acest subiect, dar nici pe departe câte ar fi de spus!
miki
Tonele....
Vreo dovada inafara de elucubratiile unui care si - a uitat pastilele, ca "infiat" legal sau ilegal?
Vreo dovada, inafara debelucrubatiile unuia cu comportament schizoid, ca vre unul din evengual infiati ilegal a ajuns donator sau sclav?
Fanez
QUOTE(miki @ 26 Mar 2017, 08:59)
....
Vreo dovada... ca vre unul din evengual infiati ilegal a ajuns donator sau sclav?
*


Vreo dovada ca e bine sanatos vreunul dintre ei?
Vreo dovada ca sunt bine, sanatosi?
luck33ro
jula.ro again? radmasa.gif
miki
QUOTE(Fanez @ 26 Mar 2017, 10:16)
Vreo dovada ca e bine sanatos vreunul dintre ei?
Vreo dovada ca sunt bine, sanatosi?
*


pai matale ai afirmat ca nu... asa ca trebuie sa aduci dovezile respective
sau dereglatul psihic din care ai citat
Fanez

Aici ai dreptate.
luck33ro
zise damcujula.ro laugh.gif
Fanez
CHRISTOS A ÎNVIAT!
vercingetorix
Ca sa stie unii pe unde le e Presedintele saptamana asta...

Klaus Iohannis a plecat în vacanță

Președintele Klaus Iohannis, alături de soția sa, se află într-o vizită privată în Spania, anunță Administrația Prezidențială.
"Președintele României, domnul Klaus Iohannis, se va afla în perioada 17–22 aprilie a.c. într-o vizită privată în Regatul Spaniei", anunță Administrația Prezidențială.
Președintele României a plecat direct de la Sibiu în această scurtă vacanță, după ce a petrecut Sărbătoarea Pascală la Sibiu.

luck33ro
Nu-si permite Brazilia... e un fraier blush.gif
cristic1982
Cam sarac presedintele asta... nu tu un dubai, un monaco, o brazilia sau mauritius ceva.
radian
QUOTE(vercingetorix @ 18 Apr 2017, 17:04)
Ca sa stie unii pe unde le e Presedintele saptamana asta...
*



De asta-ti manci tu ficatii?
corbex
Ce zici ca maninca?
Bicicleta galbena
QUOTE(vercingetorix @ 18 Apr 2017, 17:04)

Klaus Iohannis a plecat în vacanță

*


Si ce-i cu asta?

E ilegal, imoral sau cum?

Gandire de batrana murata in venin...

bion
Problema e ca de doi ani e tot in concediu
luck33ro
Ar putea sa-l ia pe Base consilier sa-l invete sa puna biciu pe pesedici smile.gif
vercingetorix
Sper doar sa nu-i vina d-nului Putin vreo idee cat timp Turistul e in sejur.
Ca sa fiu rau pina la capat, n-ar fi mare diferenta nici cu el pe aicea...
De notat reactia sicofantilor de serviciu, sa-i iubesc in cutia limbii.
corbex
Nu ti-au dat tenesii la echipamentul de vara? Te vad cam bulibersat.
miki
QUOTE(vercingetorix @ 18 Apr 2017, 21:42)
Sper doar sa nu-i vina d-nului Putin ...

Gresit!
Corect este : " kktului de putin"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.