Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1310 MLS-TX si TLX
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
iulica89
Ce arunca unii:[attachmentid=1627968087]
1310CL
Asta e,alegerea fiecaruia ce arunca si ce nu,pacat de ele oricum !!!

Ai incarcat-o pe SIA nu gluma radmasa.gif ......ai pus emblema TX pe ea? din fabrica nu avea TLX?
roby_1300_rap
QUOTE(iulica89 @ 29 Oct 2014, 20:26)
Ce arunca unii

deci lumea s-a tampit rau , cum sa dai o masina care are sub 100 de mii de km la fier vechi sau la rabla ??? sad.gif sad.gif sau o masina in stare impecabila ( ca sa iti iei una nemteasca ruginita pe care si asa o dai dupa 2-3 ani la fier)
Ov
o dau la rabla ca altfel nu o pot vinde din cauza minunii de taxa wink.gif
Dragos BN-LIA10
QUOTE(iulica89 @ 29 Oct 2014, 18:26)
Ce arunca unii:


Buna Iulica,

Asa de curiozitate citi kilometrii avea berlina alba?
iulica89
Salut!
Avea in jur de 58.000 km, dar a fost ingrijita corespunzator. Incerc sa vad daca pot lua cutia si planetarele de pe ea, pentru ca a fost mutata in hala si este tinuta pentru clientii directorului si sta incuiata-nu are nimeni acces-este din 2004.

A fost interes pentru ea completa, dar ajunsese cu actele facute de la dealer... Saptamana trecuta era un CN3 cu 38000 km cu folia pe scaunele din spate.
Alexul
sa ti tragi palme !
roby_1300_rap
de ce nu le vand la straini masinile , cum noi cumparam toate gioarsele de la nemti , de ce nu putem si vinde masinile bune peste granita si nu numai de dacii vb ??
iDoctor
noi le-am vandut pe cele interesante in anii > 90 .
iulica89
99% aripa dreapta se va inlocui cu una turceasca asemenea celei de pe stanga.
Atat pe sezonul acesta.[attachmentid=1627970770] [attachmentid=1627970771] [attachmentid=1627970772] [attachmentid=1627970773] [attachmentid=1627970773] [attachmentid=1627970774] [attachmentid=1627970775] [attachmentid=1627970776]

PS: NOS
iulica89
Jantele sunt fabricate la data de 17-7-1989, deci sunt cele mai vechi pe care le am biggrin.gif (numa ca's noi). Multumesc Dragos pentru efortul de a le cumpara si depozita plus drumul aferent.
Alte piese NOS:
STORMTROOPER
Cu placere, pentru asta sunt.prietenii,.sa te ajute cand ai nevooe.
sspoitoru
sa inteleg ca cea turceasca vine bine iar cea romaneasca nu?
zici ca o vei schimba cu una turceasca....se gasesc astea turcesti?
$?
iulica89
Gasisem una, dar a ajuns la Dragos, iar una din cele romanesti pe care le are va ajunge la mine...
Cea turceasca vine perfect la masca fata(mult mai bine finisate-aproape de original), dar la stalpul usii trebuie ajustata bucata care vine prinsa prin presare-nimic prea complicat.
Trebuie sa stai sa le cauti... Cam pe la 150 lei bucata.
STORMTROOPER
QUOTE(sspoitoru @ 27 Nov 2014, 23:51)
sa inteleg ca cea turceasca vine bine iar cea romaneasca nu?
zici ca o vei schimba cu una turceasca....se gasesc astea turcesti?
$?
*



Am facut o proba pe masina saptamana trecuta, si iti spun sigur ca cea turceasca vine mult mai bine pe masina decat una de uzina. In plus tabla este un pic mai groasa un pic si aripa este mai bine finisata decat cea romaneasca. E mai solida.
iulica89
Șofer+masina cu volan pe partea dreapta+intersecție cu vizibilitate scăzută+ieșire ca berbecul=
Dragos BN-LIA10
QUOTE(iulica89 @ 11 Dec 2014, 14:22)
Șofer+masina cu volan pe partea dreapta+intersecție cu vizibilitate scăzută+ieșire ca berbecul=
*



Barem a avut asigurare? ...ca daca nu 10412898.gif
iulica89
Da...Masina inscrisa pe Bulgaria din pacate-se pare ca voi avea de asteptat 3 luni pana la confirmarea asigurarii(cu toate ca pe site'ul BAAR este in regula si valabila), iar de este falsa mai am de asteptat vro luna pana mi se aproba dosarul la "victimile strazii"... E durere ca stau si o astept atat. Pana la urma voi lua usa galbena de pe cea verde si o voi pune pe asta.
Bine ca am dezechipat'o ca sa am ce monta...Abia o vopsesc mai bine dry.gif
Plus ca mai am de indreptat secera de la roata...
Rob3rto
Urat eveniment sleep.gif Eu i-as pune o usa mai "de tavaleala", sa tina pana o rematizezi. O sa ai ceva de munca la matuit usa pentru cand o sa o pui pe cea verde pentru ca o sa fie vopseaua prea cruda..
iulica89
Si:
RaduWra
A iesit bine, bravo! smile.gif
iulica89
La mulți ani băbutei mele!
1310CL
Sa-ti traiasca !!! o mai dai pe breaku meu? biggrin.gif
iulica89
Daca ne intelegem la termenii schimbului da.
iulica89
În ultimul timp m-am mai pricopsit cu un sistem audio de Logan în stare buna, alte mărunțișuri și piesa de rezistenta un set de apărători de noroi de fibra noi.

iulica89
Printre picături :
1310CL
Vad ca avansezi,incet dar sigur !

Bafta pe mai departe !!! cand faci o vizita sa-ti dau break-ul? radmasa.gif biggrin.gif
DACIOTUL_97
Frumos...spor la lucru.Cand te apuci de surubareala la verde ?
nelu_1985
Iulica, nu ai cumva in plus un set de ornamente pasaj spate?
iulica89
@1310CL: cand vrei numa sa te hotarasti radmasa.gif

@DACIOTUL_97: asta-i surubareala pt cea verde.

@nelu_1985: abia le-am gasit si p-astea.
Rob3rto
O sa se faca urata vopseaua aia sad.gif Era mult mai ok daca le curatai si le lasai asa, exceptand servofrana smile.gif
iulica89
Sper sa n-ai dreptate biggrin.gif tongue.gif
DACIOTUL_97
Hai ca tu faci treaba de calitate...da ce sa stie Robert... LolLolLo.gif

Spor !
Rob3rto
Eu nu m-as incurca cu aparatorile alea din fibra... Daca intra pamant pe sub ele e nasol sleep.gif Apoi masina proaspat facuta si dai gauri in ea pentru aparatori? unsure.gif
maho
Chiar, Iulica, ziceai ceva de niste aparatori fața de noroi (din cauciuc), daca retin bine ...
iulica89
Aparatorile de fibra sunt sfinte pentru fata, in cazul utilizarii zilnice-cum de altfel intentionez.
Cat despre aparatori am zis ca am de spate, am si de fata(sau break 1300) si cu cea mai mare placere te servesc, numai sa ajung la ele. Daca vrei musai zilele astea ma uit si poznez ce si cum.
maho
De fața m-ar interesa (cand ai timp de poze, nu-i urgent; daca e sa fie, le aduci la intalnire).
iulica89
O ultimă zi de cumpărături sper. Am găsit un set de uși originale la vopsea și cu foarte putina rugină, și mărunțișuri.
Daciotul_98
Cu placere pretene biggrin.gif wink.gif
Alex 23
Foarte interesante cumparaturile. Aparatorile de noroi sunt de fata? Un model foarte interesant.
DACIOTUL_97
Se pare ca avem aceeasi "sursa" biggrin.gif .Bani si timp sa fie si gasesti de toate.
iulica89
Sunt de break din câte îmi dau seama.
nelu_1985
Iulica, daca nu folosesti manerele negre de la usi sunt interesat de ele;
iulica89
Sunt oxidate din pacate.
nelu_1985
Am inteles, sper sa gasesc la un moment dat un set bun, sa nu fiu nevoit sa pun de plastic; cele de pe masina arata destul de rau.
Adrian Frigo
Salut,o întrebare ce mă macină de multă vreme:martorul KEY din bordul de mai sus ce vrea să facă și unde se leagă? huh.gif


adică ăsta...
iulica89
Este un martor pentru poziția accesorii a contactului pentru mls-uri. Deasemenea ceasurile nu au zona roșie la turometru, am mai luat unele cu martori centurii locul indicatorului mic de baterie și cu alte chestii mărunte.
DACIOTUL_97
La mine,martorul "key" nu a functionat niciodata blink.gif
Adrian Frigo
Bănuiesc că martori din ăștia puneau in funție de echipări pentru export....nu?că funcționali n-am văzut niciodată nici cel cu centură(că am văzut și din ăsta)și nici cel în cauză wacko.gif
Muttley
QUOTE(nelu_1985 @ 16 Mar 2015, 23:08)
sper sa gasesc la un moment dat un set bun, sa nu fiu nevoit sa pun de plastic; cele de pe masina arata destul de rau.
*



Astea ar fi conforme cu doleantele dv?

[attachmentid=1627986586]

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.