Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Monitorizare promisiuni PSD 2016->
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194
luck33ro
Radian e in deplasare si se da cu telefonul. Tu ce scuza ai?
yoncv
Daca era rapidist era peste tot acasa laugh.gif
AR-18-MOS
QUOTE
Un important angajator din județul Buzău, dar care a preferat să-și păstreze anonimatul, a declarat reporterului site-ului buzoienii.ro că a fost nevoit să facă reduceri de personal încă din prima lună în care s-a majorat salariul minim pe economie.

„Plângeau săracele fete. Au rămas fără serviciu. Și mie îmi pare nespus de rău. Dar n-am avut de ales. După majorarea salariului minim, am calculat și am tras linie. Fondul de salarii a crescut cu 250 de milioane. Angajații nu câștigă mare lucru în plus, dar banii pe care firma trebuie să-i plătească pentru impozite sunt mult mai mulți. Cum n-am vândut nimic în plus față de alte luni, n-am avut ce face, a trebuit să trec la disponibilizări” ni s-a plâns respectivul patron buzoian.

Link

Buzau, asezarea moldoveneasca unde importantul angajator sughita la 25.000 de lei in plus. wub.gif
bion
QUOTE(DannyY @ 20 Feb 2017, 16:39)
Hmmm, din stirea aia eu nu inteleg ca se taie ceva, ci ca sporurile (vechime, conducere, stres, toxicitate, matreata, whatever) pot ajunge la 85% din salariu.
*


Pai e locuri unde sporul poate ajunge pana la 100%. Ei plafoneaza la 85% si probabil toate vor scade proportional.
Si io am spor. Dac il reduce si pe ala emigrez in Congo. icon_mrgreen.gif
corbex
In Congo nu ie sporuri. Recomand Botswana.
luck33ro
QUOTE(AR-18-MOS @ 2 Mar 2017, 20:33)
Buzau, asezarea moldoveneasca unde importantul angajator sughita la 25.000 de lei in plus. wub.gif
*




Inmulteste asta cu cateva mii de "angajatori parliti" sa vedem daca iti mai pare asa simpatica vestea ... Ca altfel suna misto cresterea salariilor bujetarilor si a pensiilor pe carca prostilor sleep.gif

Deficit avem, concedieri sunt, firme cocosate de dari destule, multinationale dusmani ai poporului checked - avem premisele unei economii bubuitoare again!
cristic1982
Sunt curios cati din aia dati afara au votat psd-ul. Oare cati dintre ei ajung sa inteleaga alegerea pe care au facut-o.
Si da, cresterea salariului minim inseamna si cresterea costurilor de productie. Iar daca nu ai marja suficienta in care sa absorbi cresterea sau clientul nu doreste majorarea pretului, la asta se ajunge. Dar aplaudacii zic ce bine e cu psd-ul.
AR-18-MOS
QUOTE(cristic1982 @ 3 Mar 2017, 00:18)
Sunt curios cati din aia dati afara au votat psd-ul.
*


up.gif
Daca PSD-ul a scos aproape 70% la ei in judet, iti dai seama. radmasa.gif
cristic1982
Tata spunea mereu ca tara geme de prosti. Avea dreptate.
Garett
Heil dracnea!
Bine le face, ai dreacu' de "corporatiști" plătiți de soroș, care nu lasă guvernul să fure, pardon, să "muncește"! Să vină volgile negre să îi "ieie", să-i ducă la Canal!
Ce atâta libertate, "corporatiștii în mină, să ne deie lumină"!
Acum pe bune, ăștia au concurs de idei imbecile??
P.S. Să nu mă ia vreunul cu "motivația" aia oficială, naiv nu sunt! mad.gif
cristic1982
Ce te poti astepta de la psd? Astept cu interes putorile (alea prezente pe forum) care ii sustin in acest demers.
DannyY
Bai frate, de Ciuhodariu asta chiar mi-a placut cand s-a luat de betivani. S-a prostit si el?
Si acum contradictia: pai ei zic ca vor sa elibereze puscariile, dar se gandesc sa bage la bulau 50.000 hipsteri racnitori...
luck33ro
Nici Ceausescu nu avea asa legislatie moderna. radmasa.gif
Eu cand va zic ca astia sunt idiotii pamantului...
ady77
Cu partea asta sunt de acord, ca sunt idiotii pamantului.
Cu partea ca USR e altfel, aici nu mai pot fi de acord.
Garett
Da' cine a zis că ar fi altfel? huh.gif
N-am prins știrea cap-coadă dar era aseară ceva cu un userist care mânca din gunoaie, "împotriva risipei alimentare"!
ady77
Ninja, bre.
radian
E tare Grindeanu asta. Cica incasarile la buget au scazut scazut dramatic din cauza industriei tutunului si cea a prelucrarii lemnului. Te pomenesti ca a scazut semnificativ numarul fumatorilor de cand cu legea antifumat...
corbex
Industria de țepe din piata Victoriei e pe butuci. Ca sa nu ramiie repetente incasarile si anul asta, Grindeanu vrea sa scoata tva-ul la casele dezvoltatorilor. Asta-i la vel de timpit ca trimbita aia de pe forum, linge si nu mai stiu cum.
cristic1982
Pai scosul tva-ului pe locuinte e cu dedicatie wink.gif. Au gasit metode noi de rambursari de TVA pentru firmele de partid (ale psd bineinteles), dupa ce nu a mai mers cu firmele tiganilor cu facturi la misto.
tatabobu
QUOTE(radian @ 3 Mar 2017, 16:28)
Te pomenesti ca a scazut semnificativ numarul fumatorilor de cand cu legea antifumat...
*



Nu chiar, dar a scazut sigur numarul de tigari fumate pe zi de fiecare fumator. Poate ar trebui sa se dea o lege ca fumatorii, chiar daca se lasa de fumat, sa plateasca in continuare acciza la numarul maxim de tigari pe care l-au fumat intr-o zi, nu? Nesimtitii dracu', care nu se mai satura odata. Auzi tu, le faci bine cu forta ca-i scoti la aer curat sa fumeze acolo si ei asa te resplatesc?
PS: Io-s la 7 pachete in 36 de ore.
luck33ro
Speranta pesedeilor toti sa fie la fel ca ei...mafioti, hoti, borfasi, mincinosi, fara coloana. Pe principiul asta ei ar castiga alegerile mereu ca fiind cei mai buni dintre toti radmasa.gif
AR-18-MOS
QUOTE(tatabobu @ 3 Mar 2017, 17:55)
PS: Io-s la 7 pachete in 36 de ore.
*


Si de ce te agiti? Crezi ca mai prinzi urmatoarele alegeri?
axabrt
Chestionata in continuare cu cat se vor majora veniturile potrivit noii legi a salarizarii, Olguta Vasilescu a spus ca "sunt mai multe praguri".

"Pana la pragul de 4.000 lei salariile se dubleaza, dupa 4.000 lei este o crestere cu 45% a salariilor, iar dupa pragul de 7.000 lei sunt cresteri, dar nu foarte mari", a adaugat ministrul.


Io inteleg pa PSD ca vrea sa isi "fidelizeze" bugetarii si pensionarii ca sa i voteze la anu si la multi ani.dar de unde p.... da atatia bani ??

Is 2 cazuri
1) dupa "dublarea" de la 4000 la 8000, aia 8000 sa valoreze tot 4000. adica euro 7 lei.
2) da drumu la tiparit bani
ar mai fi si varianta 3 cu imprumut, dar nu i imprumuta nimeni p-astia dupa ce s-au facut de cenzurat cu OUG13.

Mai e si cazul in care eu imi iau concediu fara plata un an de zile si nu mai platesc impozit
Vine vara, pot sa iau legume din piata fara TVA, imi iau adidasi de pe olx fara TVA, chestii d-astea marunte.
DannyY
Foarte tare propunerea. Aia care au salariu de 4001 lei vor da navala sa li se micsoreze la 3999 ca sa nu le scada "majorarea".
marksman
PSD-ul aplică modelul venezuelean.
axabrt
cred ca modelu brazilian.
ii doare-n pix de ce se intampla iti zic eu... n-am apucat sa vad declaratia live.


si daca prin absurd ar face asta...sa zicem ca am si eu o masina la vanzare.
pot sa dublez pretul ? sper sa vina un bugetar d-asta cu 2x marit si o sa o cumpere.
maho
QUOTE(axabrt @ 5 Mar 2017, 07:34)
ar mai fi si varianta 3 cu imprumut, dar nu i imprumuta nimeni p-astia dupa ce s-au facut de cenzurat cu OUG13.

Ii imprumuta bancile, deja au inceput s-o faca la dobanzi in crestere.
radian
Dublarea salariilor o greseala de comunicare. radmasa.gif

Ciordache, greseala de comunicare, Vasileasca, greseala de comunicare.

"Greseala de comunicare" face parte din programul de guvernare al PSD, ca nu mai tin minte. La cate ne-au promis...
cristic1982
Deci da, psd ciuma rosie!
Presedintele comisiei juridice serban Nicolae (dupa fizionomia fetei e inca un tractorist ajuns senator) vrea sa gratieze si coruptii si nici sa nu le ia banii inapoi... sa ma cac pe ei de pesedisti care isi pun jigodii d-astea in pozitii cheie.

Astept postacii si sustinatorii de serviciu sa ma contrazica.
ady77
Să vă certați intre voi?
cristic1982
Pai nu-s nici nici, dar tu, ghici, unde te incadrezi.
luck33ro
QUOTE(luck33ro @ 3 Mar 2017, 21:07)
Speranta pesedeilor toti sa fie la fel ca ei...mafioti, hoti, borfasi, mincinosi, fara coloana. Pe principiul asta ei ar castiga alegerile mereu ca fiind cei mai buni dintre toti  radmasa.gif
*



Le mai arunca din cand in cand cate un os si alora ca sa mimeze opozitia - cum face PNLu acum dry.gif
miki
QUOTE(radian @ 7 Mar 2017, 09:08)
Dublarea salariilor o greseala de comunicare.  radmasa.gif
Vasileasca, greseala de comunicare.



N-ai dreptate aici
A zis madama ca a fost prost inteleasa biggrin.gif
MoneyTalks
QUOTE(radian @ 7 Mar 2017, 07:08)
"Greseala de comunicare" face parte din programul de guvernare al PSD, ca nu mai tin minte. La cate ne-au promis...
*


Nu stiu daca greseala de comunicare e in programul lor, dar e clar ca un psdist minte inca inainte de a deschide gura. Iar cind incepe sa vorbeasca din 2 cuvinte spune 5 minciuni
kato
QUOTE(miki @ 7 Mar 2017, 09:44)
N-ai dreptate aici
A zis madama ca a fost prost inteleasa biggrin.gif
*


ba are, ca boul de solomon asa a declarat...
luck33ro
Eroare de comunicare... laugh.gif Tot partidul asta e o eroare fatala sleep.gif
MoneyTalks
QUOTE(luck33ro @ 7 Mar 2017, 20:45)
  Tot partidul asta e o eroare fatala  sleep.gif
*


Daca prin partid intelegi o banda de tilhari, atunci ai dreptate.

ORICE partid din romania e o banda de tilhari
axabrt
E o banda de hoți organizată cu legături "unde trebuie".
Ei fură și vor mai nou să fie ocrotiți de lege...

Să vedeți când or face salariile la doctori mărite. Pilele lor o de se angajeze în sistem
Stiti cum sa fac concursurile in administrație ?
-Se anunta cu maxim 5 zile înainte și de da anunț la sf de săptămână
- se cer studii pe care nu le are decât pilosu
- se cer hârtii diplome și adeverințe imposibil de adus in timp util
- de da programa de examen imposibil de kinvatat dacă nu stii subiect tele
Etc
miki
Nu v-ati plictisit?!
MoneyTalks
QUOTE(axabrt @ 8 Mar 2017, 14:18)
Stiti cum sa fac concursurile in administrație ?
*


Crezi ca spui ceva nou? Cam ada se fac de cel putin 30 de ani. Nu s-a schimbat nimic din vremea lu ceausescu. Nici macar oamenii
axabrt
Este perfect. Salariile cresc, euro creste, deci totul este minunat.
Când salariile se vor dubla , se dublează si euro și productivitatea ( popa ingroapa 2 morți odată, parlamentarii votează la 2 mâini și fură 2 milioane in loc de unul, doctorul pune 4 pacienți în pat, că acuma stau cate doar 2, politistu îți dă amenda și de viteza și de telefon, și exemple pot fi nenumărate. Aș fi zis ceva și de curvele de pe centura, da e 8 martie. La multi bani
luck33ro
Dupa aia fug toti sa se trateze afara... sleep.gif
Fanez
QUOTE(MoneyTalks @ 7 Mar 2017, 22:41)
...

ORICE partid din romania e o banda de tilhari
*


Cum asa? Si usr-ul? Sau ala nu e partid?
corbex
USR-ul e decit banda.
Fanez
"E decat" banda? Pai cine umbla in banda? Hotii, talharii, mafiotii etc. Deci e o banda si usr-u'. N-o fi de talhari, e de alte soiuri (hoti, mafioti etc)?
Bine, unii confunda talharii cu altceva, asa cum confunda abuzul cu furtul.
N-am vazut la stiri sa se zica: "o banda de oameni ai legii..." radmasa.gif

<span class='edit'>8 Mar 2017, 22:18:</span>
QUOTE(miki @ 7 Mar 2017, 09:44)
N-ai dreptate aici
A zis madama ca a fost prost inteleasa biggrin.gif
*


Pai s-a apucat unul sa "vorbeasca gura fara prost". Cine credea ca se dubleaza peste noapte?

QUOTE(MoneyTalks @ 7 Mar 2017, 09:44)
Nu stiu daca greseala de comunicare e in programul lor, dar e clar ca un psdist minte inca inainte de a deschide gura. Iar cind incepe sa vorbeasca din 2 cuvinte spune 5 minciuni
*


Asa e. Au zis ca maresc salariile si pensiile, au mintit. Au zis ca scad tva-ul si acciza din carburanti, au mintit. Au zis ca elimina taxa auto si alte 102 taxe, au mintit. Au zis ca nu-l suspenda pe lohanis, au mintit. Numai minciuni.
MoneyTalks
Fanezule, mai vorbim la aun. Daca mai am cu cine... laugh.gif
luck33ro


USR e pericolul destabilizator din parlament. Nu e un partid tipic , nu are santajabili si nici politruci in componenta, plus ca mai au si tupeu sa-si dea demisia cand calca pe bec... ceva nemaivazut/auzit pe plaiuri mioritice.

De aia ii iubesc si televiziunile de partid.... laugh.gif
klaus
Da, ca sunt asa curati au probleme sa gaseasca un tovaras pentru comisia SRI de unde a placat baiatul ala de si-a dat demisia de la ei.
kato
spre deosebire de psd, care nu a avut probleme sa-l propuna pe ghita, nu-i asa? smile.gif chiar nu realizezi ridicolul?
axabrt
Să mă f...in promisiunile PSD. Mie nu mi mărește nimini salariu cu 45 sau 100%.
Scopul lor e să mi devalorizeze economiile strânse pt zile negre. În loc sa îmi iau BMW sau haudi parca văd că prin 2021 îmi ajung banii numa de un Sandero.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.