Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce-am mai gasit prin Romania!
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104
ady85btz
Dupa mini-furtuna din seara asta tongue.gif
adiv
Dupa acelasi eveniment din seara asta......
lucifer
La mine in Drumul Taberei "furtuna" desi nu a cazut nici o picatura de ploaie smile.gif
Tossi
Ieir la spalatoria auto de pe Panduri am vazut un Aston Martin DB9, dar nu am avut tel cu mine..... Pentru poza folositi cu incredere Google.com
V a L y O
Sa fie oare de la drumurile prea bune? Sau mai nou se pun doar 2 prezoane?

user posted image
Alexu7
ala e capac toata ziua nu vezi ca e crapat pe margini?
probabil "doapele" pe post de prezoane ale capacului au sarit wink.gif
XanRO
EXTREME DIMENSIONS
[attachmentid=56957][attachmentid=56958]

Chrysler 300C Touring, astept modelul ticsit cu castraveti in portbagaj.
PS: or fi vazut astia de la Renault ca se cere portbagaj mare la orice masina si d-aia au facut Loganul asa? smile.gif
[attachmentid=56959]
tarzy
nostralgia bat-o vina

sau ... tipul o fi ramas fara bani ptr numar preferential
router

PE LA MUNTE
valentin_carlan
Dorele...raasuuucesti.. si dai cu ascutitu'! str. Moinesti
[attachmentid=57133] [attachmentid=57134]
P.S. sa-i inumarati si voi, eu nu am putut, ca misunau prea tare!
Giurisici Fabian
un tiunning din Dambovita
coada de rechin de mare efect
2dor
Ieri pe Mihai Bravu am vazut un Audi R8 nou nout, de culoare bleu, cu numere provizorii de Bucuresti.
catalin80
nu stiu daca a mai fost , e luata de pe net, dar oricum .....
2dor
Tuning extrem de bun gust amar. radmasa.gif
GabyT
Marti, pe Calea Vitan :[attachmentid=57256]
Cu aceasi ocazie, dar din pacate nefotografiate, am mai intalnit un Porche Turbo si un Aston (parca eram in Monte Carlo... blush.gif )

In alta ordine de idei, daca il intalniti pe acest individ, [attachmentid=57257]
FERITI-VA din calea lui. Un sofer de pe un papuc a avut proasta inspiratie de a-i semnaliza faptul ca se afla si el pe acceasi banda (soferul de tir era in depasire, pe contrasens, pe banda papucului). BIG MISTAKE : dupa ce aproape revenise pe banda lui, tiristu' (desi avea acum banda libera) a tras stanga de volan si s-a indreptat (pe contrasens) direct spre papucul recalcitrant care a fost nevoit sa iasa pur si simplu de pe sosea...
Si se mai mira lumea cum de s-a intamplat accidentul de ieri din Moldova, cu microbuzul de copii !!! mad.gif
Specimene de acest gen ar trebui sa ramana fara carnet DEFINITIV si sa se reprofileze in alta meserie.
Scuze pentru lungimea postului.
2dor
Chesti aia galbena este un Lamborghini Murcielago LP 640. Este ultimul model iar 640 reprezinta caii. biggrin.gif
ady85btz
se uita nene sofer la mine ca la ozn-uri laugh.gif
era apropae de A.S.E
2dor
Inca un 722, incredibil!
catalin80
un SLR abandonat radmasa.gif

unii isi cumpara astfel de masini si isi dau seama ca nu mai au bani de benzina

* nu este in romania
i96nds
Uite ce am gasit eu pe bulevardul din spatele pietei Obor -
pe strada Ziduri Mosi. Ati trecut pe acolo, nu? Inseamna ca ati fost contravenienti !!!! Inseamna ca si tramvaiul e infractor. smile.gif
vis-a-vis
Ala cred ca era odata la intrarea in "Mase Plastice".
Cat ai rezistat pe trotuarul ala, nu te-a doborat mirosul de urina? biggrin.gif
kta
Alfa Romeo Spider
Giurisici Fabian
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


17 Jun 2007, 19:45:
SEXI GIRL radmasa.gif
migabryel
un gallardo superb in iasi, si un smecher in suceava huh.gif
router
supernumar
Cristi T
Din aceiasi categorie de numere poponare radmasa.gif ...or fi frati? laugh.gif
C@talin
Din ciclul,nu-mi ajunge strada smile.gif
Cristi T
Un papuc putin tunat wink.gif
ady85btz
Azi am vazut 2 Corsa noi cu un mic afis in geam pe care scria: "Vino si tu in clubul corsarilor.Afla totul despre Imbunatatiri,Probleme tehnice,etc. www.clubcorsa.ro " .Poza n-am facut ca se uitau urat pe mine unii tongue.gif
dragos_alx
4x4 prin romania...

19 Jun 2007, 14:42:
4x4 prin romania...
GabyT
Din ciclul "nu conteaza cat de mare e parcarea" (si nici faptul ca este libera), "io parchez unde vrea muschiu' meu", un exemplu aplicat cu succes in parcarea din Cora :
[attachmentid=57854] [attachmentid=57855]

Pentru incepatorii dornici de senzatii tari de cum se vad cu carnetul in mana :
[attachmentid=57856] [attachmentid=57857]


P.S. la primul set de poze, daca nu se intelege, "parcarea" este efectuata pe unul din culoarele de acces... huh.gif
XMihai
radmasa.gif
Giurisici Fabian
un incepator in deale sofatului
sau emblema nike s-a demodat blink.gif
ady85btz
Asta inseamna dCi tongue.gif .Se poate vedea dimensiunea "rulotei" in comparatie cu un autobuz Ratb icon_mrgreen.gif
p.s: dCi rulz cool.gif
Giurisici Fabian
QUOTE(ady85btz @ 20 Jun 2007, 12:32)
Asta inseamna dCi tongue.gif .Se poate vedea dimensiunea "rulotei" in comparatie cu un autobuz Ratb icon_mrgreen.gif
p.s: dCi rulz cool.gif
*


radmasa.gif noul zimbru din Carpati radmasa.gif
mirceateodorescu683
QUOTE(GabyT @ 20 Jun 2007, 10:44)
Din ciclul "nu conteaza cat de mare e parcarea" (si nici faptul ca este libera), "io parchez unde vrea muschiu' meu", un exemplu aplicat cu succes in parcarea din Cora :
[attachmentid=57854]  [attachmentid=57855]

Pentru incepatorii dornici de senzatii tari de cum se vad cu carnetul in mana :
[attachmentid=57856]  [attachmentid=57857]
P.S. la primul set de poze, daca nu se intelege, "parcarea" este efectuata pe unul din culoarele de acces... huh.gif
*



În pozele din al doilea set, care este pilda pentru începători?. Papucul carosat...? blink.gif
BoomPunk
Ia uitati ce e langa masina melteanului din Valcea...ambalajul si bucati din shwarma lui,ce muschiul lui de tiuningaret...
[attachmentid=57982]
M-a mirat foarte tare ca pretena lui n-a aruncat pe geam pe dreapta PET-ul de 2 litri de suc si pachetul gol de tigari.Ca asa isi marcheaza astia teritoriul....
Poza e facuta in Regie,langa vestitele Fast-Food-uri.
marksman
Pacat ca n-am telefon cu camera, dar o sa incerc sa descriu cat mai bine ce am vazut.
Peugeot 206 HDI rosu, masina unei firme timisorene, numar de leasing preferential (B-??-???, trecem sub tacere)
In spate:
- sub inscriptia HDI, din autocolant reflectorizant alb, decupat si lipit: RS
- stopuri cu leduri. Niste leduri de 5 mm, montate fiecare intr-o cavitate nichelata. Se vedeau destul de bine din spate, dar cum faceai o miscare in lateral nu-ti mai dadeai seama daca sunt sau nu aprinse. Chinezarii, clar!
- pleoape peste stopuri, vopsite cu o vopsea care s-a incretit.
- "eleron" deasupra lunetei, cu stop suplimentar. (desi masina are la randul ei stop suplimentar)
- aparatori de noroi pe care statea lipita o fasie de autocolant reflectorizant alb
- luneta fumurie, transparenta 1%

Pe lateral:
- praguri "GTI" prinse in holzsuruburi de pe care vopseaua rosie sarise
- aparatori de noroi la rotile din fata, intre aparatori si praguri puteai baga un deget, atata era luftul
- geamuri fumurii, transparenta 1%
- jante din aliaj, dadeau impresia de ieftin
- frane pe tamburi spate (RS - sic!) cu tamburii vopsiti "rosu tractor"

In fata:
- faruri cu "eingel aiz" si pleoape pe 1/3 din suprafata farurilor
- "parasolar" rosu (cred ca din autocolant) pe 1/3 din parbriz (!!!)

La interior (cat am putut sa vad):
- consola centrala vopsita crem

Ce inseamna sa oferi angajatilor masina de serviciu! Oare patronul stie ce a patit masina aia? Sau nu-l intereseaza.
Cristi T
Da,il stiu pe tembelu'ala tongue.gif ,lucreeaza la"CONFORT",in primavara nu i-au prins bine franele"RS"cu 3 pistonase pe etrier si m-a "pupat"putin in fund radmasa.gif
Dobitocul ala e ceva ruda cu patronul de la firma respectiva ca a sarit imediat cu banu' cool.gif
GabyT
QUOTE(mirceateodorescu683 @ 20 Jun 2007, 22:30)
În pozele din al doilea set, care este pilda pentru începători?. Papucul carosat...? blink.gif
*



Am observat tarziu ca din poze nu se vede SEMNUL DE INCEPATOR ce trona pe luneta Clio-ului si din pacate nici nu am mai putut modifica mesajul meu pentru a da explicatii si la acest set de poze.
Oricum, mai prost inceput de cariera soferistica nici ca se putea (sau poate ca da).
Sony
Asa parcheaza un curier Cargus. Fix in usa cladirii. Poza a ajuns si la seful lui. smile.gif
GabyT
Asa arata un bulevard dintr-un oras european (si nu, nu este Venetia radmasa.gif )
[attachmentid=58121] [attachmentid=58122] [attachmentid=58123] [attachmentid=58124]
[attachmentid=58125] [attachmentid=58126] [attachmentid=58127]

Pe acelasi bulevard, din cauza unei treceri de pietoni de care cetatenii prost crescuti (adica majoritatea) fac abuz, zilnic am parte de scene "fierbinti" (asa cum a fost si cazul de la postul #1770). De data acesta, individu' cu bicicleta, a impins-o in fata unui Cielo, care dupa ce a franat vre-o 10 m, a acrosat bicicleta si a aruncat-o in spatiul verde. Pe sistemul "io am drepturi d-nle !" Din fericire individu' n-a patit nimic, doar bicicleta si masina au fost sifonate.

[attachmentid=58128] [attachmentid=58129] [attachmentid=58130]
Giurisici Fabian
de dimineata pe la 6:30 un nor ciudat pe deasupra Bucurestiului
si cum parcheaza femeile(nu degeaba se face caterinca)
Kojak
...Apropos de noru' de azi dimineata (06.30):
Giurisici Fabian
prin ce zona stai? ca eu pozele le-am facut de la depoul pantelimon(de metrou)
sa fi postat si un filmulet dar nu merge
hash
Pietonii sa treaca pe strada daca au chef. Daca nu, sa stea acasa, ca tocesc trotuarul statului (unde-o fi metrul ala):

[attachmentid=58192]

Nicolae Titulescu, strada cu Politia. Care doarme.

Mai jos era un camion tras perpendicular pe trotuar. Trebuia sa sari camionul ca sa nu mergi pe carosabil.
ady85btz
Azi pe calea mosilor faza tare.S-a schimbat de curand linia de tramvai si inca nu s-a dat in folosinta,si multi o folosesc pe post de parcare,iar un echipaj-Solenza alba,a pus avariile pe banda 3 si a inceput sa puna amenzi in geam icon_mrgreen.gif .Poza n-am facut ca se uitam garceii la mine mad.gif
bygy007
[attachmentid=58231] biggrin.gif
Marty
QUOTE(bygy007 @ 23 Jun 2007, 17:58)
[attachmentid=58231] biggrin.gif
*


Asta era saptamina trecuta la Tineretului, cind cu ploia si inundatia. Deja ii intrase apa-n toba de esapament.
Marius81
Din nou tuning made in Colentina sau Ferentari icon_mrgreen.gif
Oripilant !!

[attachmentid=58334][attachmentid=58335]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.