Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce-am mai gasit prin Romania!
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104
andri1940
Loganul 4x4 cu nr de probe
Cipiotul
[attachmentid=1627469528][attachmentid=1627469527]
de-asta zic ca tot mai bune-s "batranele" ...
bolek_bolek
Uniunea europeana, Secolul 21, daca nu ma insel...
Asi
QUOTE(Cipiotul @ 3 Sep 2008, 12:16)
sau a lui berbecali ...
*



icoana, nu masina! radmasa.gif
C@talin
un bebe suparat happy.gif
driverx
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Adevaru e ca is pleoapele cele mai tare de pana acum. Tare idea.
CriSTI68
QUOTE(Rafi @ 2 Sep 2008, 23:49)
biggrin.gif
*



elodia ?

QUOTE(bolek_bolek @ 4 Sep 2008, 12:44)
Uniunea europeana, Secolul 21, daca nu ma insel...
*



ce vrei si garcea ne ia pe noi ca avem tobe prea tari
ZTV
ce ziceti de astea: radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
CriSTI68
azi prin hornbach, Van dame din trasniti in nato e cu noi, posesor de Dacia Logan Prestige laugh.gif
baranga
http://www.220.ro/Cei_mai_tari_romani-102966.html

asa ceva nu se poate; sa-l vedeti pe bred pit,varianta de romania.....,superman este roman....;unu nascut in carpati fara mama;din doi tati RO_flag.gif traim in romania si asat ne ocupa tot timpul radmasa.gif
ZTV
radmasa.gif putem sa ne laudam si noi cu ceva ( adica cu mai multe ), Dracula e roman, Superman e roman, .....
CriSTI68
romanul cauta in romaneste
bobo77
Ieri la intilnirea daciaclub, care a avut loc la Limanu la un gratar am fost supravegheati de "mascati" care pina la urma au capatat ceva mincare.
baranga
numai in romania gasesti asa ceva....... radmasa.gif
ma doare rasu de atata burta radmasa.gif
Asi
era un logan ars pe autostrada A1 (pe la km 50) de culoare gri prafuit spre alb (sau era de a foc?).. din pacate n-am poze.
CriSTI68
QUOTE(Asi @ 7 Sep 2008, 19:08)
era un logan ars pe autostrada A1 (pe la km 50) de culoare gri prafuit spre alb (sau era de a foc?).. din pacate n-am poze.
*



am pozele pe telefon de cand a luat foc din pacate nu am cablu de date
Ov
blink.gif
ZTV
limba engleza la romani radmasa.gif
CriSTI68
tot din ciclul cat de prost este romanul

am fost uimit cate rezultate imi arata google
ZTV
asta e rupere cristi, nu stiu de unde ai scos... radmasa.gif

pret: negociabil, EURO rofl1.gif rofl1.gif rofl1.gif rofl1.gif rofl1.gif rofl1.gif rofl1.gif rofl1.gif rofl1.gif
CriSTI68
inca unu asta e opal ful obtion

cate de des o merge mergedesu ?

BMV disel bun asa
ZTV
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif opal full obtion radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Ov
bueeeeeei, aicisea e topic de POZE nu de capturi de ecran sa luati voi in deradere marca volcsvagen sau bmv
V a L y O
Un rasarit de soare.

user posted image

user posted image

blink.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Ov
domnu', si dvs gresirati sectiunea smile.gif
incercati mai la vale: http://www.daciaclub.ro/Lumina-colorata-lu...ml#entry1520689
marksman
Pacat ca n-am avut nici macar telefonul la mine sa fotografiez ieri "OZN-ul" de tip dacie break cu pozitii albastre si cu neoane albastre si cu lampa iluminare numar albastra!
Ov
muffler tip-ul nu era tot alabastru ? 04.gif
dcn
Dacia Logan CrossMCV?!?
Totusi arata interesant.[attachmentid=1627470285][attachmentid=1627470286][attachmentid=1627470287]
cosmin_2300
"Domnul" Vanghelie a schimbat bordurile , a reasfaltat strazile , a schimbat chiar si gardul ... ok , pana aici de acord , necesitau schimbate ( mai putin bordurile ) .
Acum ... ce s-a gandit .. hai sa ne schimbe si bancile . Sa puna unele frumoase cu lemn si aluminiu ( care probabil costa o avere ) ... ok pana aici . Dar de la a schimba bancile si pana la a pune banci din 5 in 5 metrii eu zic ca e cale LUNGAAAAAA blink.gif


Intre timp , trotuarele arata asa ( vezi poza 5 ) :
offroad39
[attachmentid=1627470351][attachmentid=1627470352][attachmentid=1627470353][atta
chmentid=1627470354][attachmentid=1627470355]
tmanbone
Ieri dimineata... ma grabeam, caci altfel as fi oprit sa-i fac si alte poze (a tras pe dreapta la o benzinarie). smile.gif
giany911
^ La Apaca biggrin.gif e facuta poza.

Am si eu cateva ... numa' sa imi vina chefu sa le pun aici.
C a t a l i n
user posted image
user posted image
Victoras2001
[attachmentid=1627471283]
[attachmentid=1627471285][attachmentid=1627471284]

1. paharul de pe cui e de zile mari. laugh.gif
2. bmw-ul ala n-are numar sau are folie pe el. ca nu ma prind? blink.gif
YRX
Postare pe Peugeot Club.
Titlu: Presuri Peugeot 406 inversate cu 307 la o spalatorie auto de langa mall

QUOTE
Salut,

sper ca n-am gresit thread-ul.
Mi-am spalat masina la o spalatorie de langa mall vitan, si cand m-am urcat in masina, surpriza, aveam presuri de peugeot 307 inloc de peugeot 406.
de mai bine de o luna de zile ma rog de ei sa-mi aduca presurile, sau sa-mi faca rost de altele lafel si dau din umeri si ii doare in cur.

E cineva de pe forum care are nevoie de presuri de 307 si poate da la schimb altele de 406 ?  sau este persoana in cauza caruia i-au fost inversate presurile si are presurile mele ?

ce as putea sa fac sa-mi recuperez persurile fara a fi nevoit sa imi cumpar eu altele. reclamatie la opc ?
ceribros
smile.gif
Poza cu gagica am auzit ca a fost la noaptea erorilor, eram sigur ca e o gluma, era prea buna gagica
CriSTI68
QUOTE(YRX @ 15 Sep 2008, 12:09)
Postare pe Peugeot Club.
Titlu:  Presuri Peugeot 406 inversate cu 307 la o spalatorie auto de langa mall
*



sa faca 407 din 307 cu markerul
Muttley
happy.gif
Cipiotul
[attachmentid=1627471946]

dacia cand frana era ca instalatia din pomul de craciun ... radmasa.gif
variable_dynamics
Din ciclul "ma iubeste femeile": Posesorul unui BMW X5 3.0i aerisindu-si copita(avea unghiile necuratate si netaiate de ceva timp....greata.gif ) prin geamul intredeschis al bolidului(cat sa ii incapa degetele,nu mai mult). Am traversat si l-am imortalizat de la o distanta cat de cat sigura(ca sa nu vars).
[attachmentid=1627471963]
"Clio-ul rosu care odinioara va facea inima sa bata mai tare si-a pierdut din farmec? Simplitatea si bunul-gust vi se par banale si va plictisesc? Acum exista un remediu! Banda izolatoare de culoare neagra!" 182.gif
[attachmentid=1627471964]

Numai bine.
Cipiotul
oare acest semn a devenit obligatoriu ? radmasa.gif
[attachmentid=1627472042]
razvan_3asy
apocalipsa smile.gif
Mihai Simon
in Caransebes, pe un vw golf... smile.gif
giany911
Casa Poporului, noaptea pe ploaie:
user posted imageuser posted imageuser posted image

Stil de parcare ... Cel mai probabil a parcat-o langa alti, care au plecat si a ramas doar el:
user posted imageuser posted image

Semafor indreptat in ... mare noroc ca l-am vazut la timp:
user posted image

Preferential?
user posted image

Nu am reusit sa le prind, explic: Semafor rosu catre dreapta, verde intermitent catre dreapta:
user posted image
cosmin_2300
Desi probabil off-topic , se pun asemenea semafoare pt a te atentiona ca ceilalti au verde .
Raspunsul mi-a fost dat de instructorul cu care am facut scoala de soferi ... eram uimit de ce era verde intermitent si in acelasi timp rosu ...
Mi-a spus ca atunci cand am verde ( inafara de cel intermitent ) pot sa trec fara probleme si nu trebuie sa acord prioritate nimanui , dar cand acesta este rosu , am voie sa trec dar cu conditia sa acord prioritate vehiculelor care vin din stanga !

Numai bine !
Alexu7

azi la Prmotor, era ala mic si negru de isi lauda citroenu.
a zis ceva si de un q8, lucru care m-a facut curios si am dat un search, uite ce-am gasit

user posted image


drepturile de autor sunt trecute in poza.
ps: ce s-a intamplat cu topicul ala cu scrisoarea deschisa catre cabral?
SiloS
Daca e V6 consuma mult, de aceea i-a pus omul GPL .
CriSTI68
nu imi place deloc cum monteaza unii busonul de GPL dry.gif
Alexu7
am vaut la o berlina foarte estetic, pus busonul ala, undeva in partea dreapta jos pe bara.
giany911
QUOTE(cosmin_2300 @ 19 Sep 2008, 21:57)
Desi probabil off-topic , se pun asemenea semafoare pt a te atentiona ca ceilalti au verde .
Raspunsul mi-a fost dat de instructorul cu care am facut scoala de soferi ... eram uimit de ce era verde intermitent si in acelasi timp rosu ...
Mi-a spus ca atunci cand am verde ( inafara de cel intermitent ) pot sa trec fara probleme si nu trebuie sa acord prioritate nimanui , dar cand acesta este rosu , am voie sa trec dar cu conditia sa acord prioritate vehiculelor care vin din stanga !

Numai bine !
*




Semaforul din poza nu era rosu pentru inainte/dreapta/stanga, era strict rosu pentru dreapta ( sageata dreapta chiar pe culoarea ... rosie ca sa zic asa ) si in acelasi timp verde intermitent. Daca semaforul e rosu, stai, cu conditia sa nu ai verde-intermitent si sa o iei spre dreapta, atunci cand cedezi trecerea! Dar aici ( semafor rosu pentru dreapta si verde intermitent ) nu le vad rostul, mi se pare o contradictie. Un semn cu cedeaza trecerea era deajuns in locul ambelor semafoare. ( Am trecut si eu prin scoala de soferi, incat sa stiu care e scopul unui semafor verde intermitent )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.