Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnirea Nationala Dacia Clasic
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
BennyORWO
Toate ca toate,scrie clar in titlul topicului in ce an se tine intalnirea,si daca nu aveai lene in tine puteai sa citesti de la inceputul topicului unde se tine intalnirea.
sorin105
daca tot este discutia cu locul unde ne vom amplasa,de ce nu ne schimbam orasul!cel mai fain ar fi la pitesti/mioveni de unde au s.au''nascut'' masinutele noastre
maho
Te oferi sa organizezi ?
hyena
buna asta...
Chitu
Merge si la camping... Vorba lui Stefan , cu Junii nu avem nici o sansa sa ajungem in piata... sad.gif
razvan_89
Brasovul este cea mai buna alegere, tinand cont de faptul ca D-nul Hortiu s-a oferit sa ne ajute in organizarea evenimentului.

26 Jan 2013, 11:28:
QUOTE(sorin105 @ 26 Jan 2013, 09:38)
daca tot este discutia cu locul unde ne vom amplasa,de ce nu ne schimbam orasul!cel mai fain ar fi la pitesti/mioveni de unde au s.au''nascut'' masinutele noastre
*




Inca de la incepul topicului, (daca ai fi citit rolleyes.gif) se mentioneaza clar de catre Ov ca anul asta se face la Brasov. icon_mrgreen.gif
Albert Einstein
QUOTE(Chitu @ 26 Jan 2013, 12:22)
cu Junii nu avem nici o sansa sa ajungem in piata... sad.gif
*



Dai o bere daca ne vedem in Piata? tongue.gif
marius1978
Inseamna ca stii tu ceva salut.gif
maho
QUOTE(razvan_89 @ 26 Jan 2013, 11:27)
Brasovul este cea mai buna alegere, tinand cont de faptul ca D-nul Hortiu s-a oferit sa ne ajute in organizarea evenimentului.
*


Ca tot e Pastele in perioada aia, sa nu uiti mielu'. rolleyes.gif
Chitu
QUOTE(Albert Einstein @ 26 Jan 2013, 12:17)
Dai o bere daca ne vedem in Piata?  tongue.gif
*



Dau taica si 2 ! biggrin.gif
Ov
QUOTE(Albert Einstein @ 26 Jan 2013, 12:17)
Dai o bere daca ne vedem in Piata?  tongue.gif
*



intre orele 10 si 14, nu? icon_mrgreen.gif
ca dupa aia sa frigem niste mititei pe undeva laugh.gif
Albert Einstein
taci.gif Lasa-ma sa castig berea pentru micii de dupa masa... laugh.gif
Chitu
Ca sa fie treaba buna , portbagajul masinii va fi plin de bere biggrin.gif Mititei trebuie sa dati si voi radmasa.gif rolleyes.gif
BTL gordini
Parca vad inainte cu o saptamana sau doua , cum eu nu pot venii, eu nu am bara fata, eu .................sanatate smile.gif .Eu zic ca si pe drum daca le vom oprii o sa fie bine, important este ca aceasta intrunire sa aiba loc indiferent unde si fiecare sa poata sa ajunga ,si in numar cat mai mare, de la an la an. Sunt vremuri grele si nu e usor pt. toata lumea sa faca tot posibilul sa fie prezenti.

Sa fim mai buni unii cu altii si le rezolvam pe toate incet si sigur.
razvan_89
Vezi tu cum faci Dani, ca sa vii! happy.gif
tpv
QUOTE(BTL gordini @ 28 Jan 2013, 15:17)
Parca vad inainte cu o saptamana sau doua , cum eu nu pot venii, eu nu am bara fata, eu .................sanatate smile.gif .Eu zic ca si pe drum daca le vom oprii o sa fie bine, important este ca aceasta intrunire sa aiba loc indiferent unde si  fiecare sa poata sa ajunga ,si in numar cat mai mare, de la an la an. Sunt  vremuri grele si nu e usor pt. toata lumea sa faca tot posibilul sa fie prezenti.

Sa fim mai buni unii cu altii si le rezolvam pe toate incet si sigur.
*




Vezi ca si tu ai de recuperat, in 2012 ai fost prezent in parcare dar la bere si la palinca nu ai fost cu noi. drunksinging.gif
BTL gordini
Ma ce atenti ati fost voi, ati facut recensamantul si a-ti observat ca unul lipseste radmasa.gif , si v-o parut rau ca a-ti "gustat " mai multe lichide.
Daca nu pot veni , ma uit la tv si tot stiu ca sunteti acolo biggrin.gif
sorin105
QUOTE(maho @ 26 Jan 2013, 10:47)
Te oferi sa organizezi ?
*


am propus,de organizat nu ar fi greu in pitesti,ca primaria are nevoie de bani:))))
oricum ne vedem la brasov...
hyena
din cate stiu eu s-a incercat de maimulte ori organizarea unor evenimente acolo si autoritatile locare au fost destul de reticente... cat despre bani... eu nu tin minte sa fi dat pana acum bani la vreo intalnire unsure.gif
Ov
am dat anu' trecut la parcare icon_mrgreen.gif
Chitu
Eu nu va inteleg care e problema sa se faca la Brasov din moment ce are cine organiza! E asa de greu sa veniti cu masinutele pana acolo? Mai o bere mai o vorba buna mai un mic alea alea... Multi se comporta de ar fi o concurenta pe milioane de euro... wacko.gif
hyena
QUOTE(Ov @ 29 Jan 2013, 19:33)
am dat anu' trecut la parcare icon_mrgreen.gif
*



am dat ca sa intram in parcare pt ca era cu bariera... nu se pune
sorin105
QUOTE(hyena @ 29 Jan 2013, 20:24)
din cate stiu eu s-a incercat de maimulte ori organizarea unor evenimente acolo si autoritatile locare au fost destul de reticente... cat despre bani... eu nu tin minte sa fi dat pana acum bani la vreo intalnire unsure.gif
*


nu cred ca ati vorbit cu cine trebuia!

QUOTE(Chitu @ 29 Jan 2013, 20:34)
Eu nu va inteleg care e problema sa se faca la Brasov din moment ce are cine organiza! E asa de greu sa  veniti cu masinutele pana acolo? Mai o bere mai o vorba buna mai un mic alea alea... Multi se comporta de ar fi o concurenta pe milioane de euro...  wacko.gif
*


suntem pe un forum unde putem discuta/propune,nu are nicio legatura concurenta
sspoitoru
QUOTE(hyena @ 29 Jan 2013, 19:42)
am dat ca sa intram in parcare pt ca era cu bariera... nu se pune
*



au meritat banii aia, la cate pete de ulei am lasat acolo radmasa.gif

STORMTROOPER
QUOTE(sorin105 @ 29 Jan 2013, 20:59)
nu cred ca ati vorbit cu cine trebuia!
suntem pe un forum unde putem discuta/propune,nu are nicio  legatura concurenta
*



Ca sa poti organiza ceva cu cap si coada trebuie sa fii o "entitate" cu reprezentant care sa trateze acest lucru cu autoritatile locale pentru a avea ceva sanse sa obtinem o locatie.
alinpop
De nu ar fi bacu asta....si distanta cam maricica as veni si eu.. poate la anu smile.gif
Ov
QUOTE(hyena @ 29 Jan 2013, 19:42)
am dat ca sa intram in parcare pt ca era cu bariera... nu se pune
*


iar gresesti, am dat la iesire tongue.gif

QUOTE(sspoitoru @ 29 Jan 2013, 20:10)
au meritat banii aia, la cate pete de ulei am lasat acolo  radmasa.gif
*


anul asta o sa rugam participantii sa aduca un sac de gunoi sa puna sub masina wink.gif
asa e civilizat
BennyORWO
Cu cazarea cum e?se descurca fiecare?dormim in masini? smile.gif )
maho
Daca se opteaza pt. "cartier general" la Darste, nu-i o problema cu cazarea/potolul; campingul are de toate, pt. cei fara multe pretentii (2 stele).
Ov
Cazarea eu zic ca e o idee foarte buna la Dirste. Pentru asta trebuie in schimb sa facem urmatoarele lucruri: lista care cum vrea sa stea, sa vorbim de rezervare si sa dam un avans si eventual sa informam si administratorul ce facem noi acolo sa nu fie vreo problema (desi nu cred)
bucatzel
Pai chiar pare ok acolo. Eu unul as prefera un loc intr-un bungalow, o casuta, ceva cu acoperis si pat propriu. Ca singurul cort pe care-l am e un mastodont de pe vremea cand eram junior, si daca ma trambalez cu el, tare mi-e ca ma leg la cap fara sa ma doara.
STORMTROOPER
Eu cred ca ar fi indicat ca un "bastinas" din Brasov sa dea o fuga pina acolo si sa-l interpeleze pe patron/administrator si sa-l intrebe daca in perioada in care se organizeaza intilnirea are liber? Cu cit timp inainte trebuie sa fie facuta rezervarea? si alte informatii de genul asta, foarte utile.

In alta ordine de idei si eu optez pentru un bungalow cu grup sanitar propriu.
Ov
bungalow vreau si eu smile.gif)
mah ce comozi suntem smile.gif
BH 59 FIF
Daca tot ii oferta ma bag si eu la unu'. Suna exotic, ce dracu'.
maho
QUOTE(Ov @ 30 Jan 2013, 12:15)
.. sa informam si administratorul ce facem noi acolo sa nu fie vreo problema (desi nu cred)
*


'J nebun ? Ar trebui sa ne tina moca, pt. reclama care i-o facem...

QUOTE(bucatzel @ 30 Jan 2013, 13:14)
..singurul cort pe care-l am e un mastodont de pe vremea cand eram junior, si daca ma trambalez cu el, tare mi-e ca ma leg la cap fara sa ma doara.
*


Stai linistit, ca in Mai oricum nu e vreme de cort p-aici.

QUOTE(STORMTROOPER @ 30 Jan 2013, 13:28)
.. un "bastinas" din Brasov sa dea o fuga pina acolo si sa-l interpeleze pe patron/administrator si sa-l intrebe daca in perioada in care se organizeaza intilnirea are liber? Cu cit timp inainte trebuie sa fie facuta rezervarea? si alte informatii de genul asta, foarte utile.
*


Din cate stiu, avem un organizator (Horatiu); pt. restul, pe gogu' am vaz't un tel. (deci nu trebuie mers neaparat pana acolo); liber complet poate n-o fi, dar campingul e destul de mare, nu cred sa fie probleme (mai ales in perioada aia).

STORMTROOPER
Din ce am inteles eu, Horatiu se ocupa cu obtinerea aprobarii pentru "ocuparea" locatiei pentru expunerea masinutelor si eventual cu organizarea paradei prin oras. Daca se poate ocupa si de cazare ar fi super.
maho
QUOTE(horace1971 @ 4 Dec 2012, 08:59)
BRASOV-ma ocup de organizare.
*




QUOTE(Ov @ 4 Dec 2012, 09:56)
Mai concret de atat nu se poate smile.gif
*


BennyORWO
Eu m-as bucura sa prindem vreme calda cu soare,si nu ploi,ca daca ar ploua o sa imi iau 2 vasle pentru dacie smile.gif)
hyena
Daca e vreme nasoala stau frumusel acasa... m-a plouat acum 2 ani la Sibiu cat pentru 10 ani
STORMTROOPER
Ce mai, te plingi de putina ploaie? Las-o naibii de treaba, doar asta nu mai invocai ca sa nu vii. sad.gif sad.gif sad.gif
BennyORWO
Pot sa aduc niste palinca de la bunicu de la vrancea si niste vin?
Nu vreau sa ma prezint cu mana goala smile.gif
daniel.vaduva
QUOTE(hyena @ 12 Jan 2013, 16:41)
S-a discutat si la inceputl topicului... si s-a hotarat sa se numeaca Dacia Clasic... orice model de dacie este bine venit din 69 pana in 2004 exceptie fac "plasticele" noi
*



De ce-ar face exceptie "plasticele" noi?
Se masoara intr-un fel cantitatea de plastic dintre un Logan PH1 si PH2.
Inteleg ca vorbiti de clasic, apreciez si chiar sunt de parere ca lucrurile nu trebuiesc amestecate, dar in cazul acesta trebuie sa scazi pragul (2004) sau sa nu faci exceptii.
Multumesc!

Daniel Vaduva,
Membru cu 2 kile in plus de plastic

P.S. Lezat si discriminat smile.gif
hyena
QUOTE(STORMTROOPER @ 30 Jan 2013, 21:57)
Ce mai, te plingi de putina ploaie? Las-o naibii de treaba, doar asta nu mai invocai ca sa nu vii.  sad.gif  sad.gif  sad.gif
*



pai vreau sa vin cu cortul... si nu e water proof...
STORMTROOPER
@daniel.vaduva - ideea acestei intilniri a plecat de la membri forumului pasionati&proprietari de Dacia 1300-frantuzoaica(1969 - 1972)/1300-clasic. Totusi avind in vedere ca numarul acestora nu este foarte mare, avand in vedere atmosfera frumoasa creata pe topicul dedicat si pentru a nu se crea disensiuni au fost acceptati cu bratele deschise si posesorii de 1310/1410. Avind in vedere acest lucru pentru anul acesta s-a stabilit de comun acord ca la intilnirea de anul acesta sa participe toti posesorii de Dacii produse/derivate din platforma R12 care doresc sa participe. In aceasta situatie afirmatia "rice model de dacie este bine venit din 69 pana in 2004 exceptie fac "plasticele" noi " este perfect intemeiată având în vedere ca ultima Dacie 13xx berlina si ultima Dacia 13xx break au iesit pe portile uzinei de la Colibasi in anul 2004.
daniel.vaduva
QUOTE(STORMTROOPER @ 31 Jan 2013, 09:18)
@daniel.vaduva - ideea acestei intilniri a plecat de la membri forumului pasionati&proprietari de Dacia 1300-frantuzoaica(1969 - 1972)/1300-clasic. Totusi avind in vedere ca numarul acestora nu este foarte mare, avand in vedere atmosfera frumoasa creata pe topicul dedicat si pentru a nu se crea disensiuni au fost acceptati cu bratele deschise si posesorii de 1310/1410. Avind in vedere acest lucru pentru anul acesta s-a stabilit de comun acord ca la intilnirea de anul acesta sa participe toti posesorii de Dacii produse/derivate din platforma R12 care doresc sa participe. In aceasta situatie afirmatia "rice model de dacie este bine venit din 69 pana in 2004 exceptie fac "plasticele" noi "  este perfect intemeiată având în vedere ca ultima Dacie 13xx berlina si ultima Dacia 13xx break au iesit pe portile uzinei de la Colibasi in anul 2004.
*



@STORMTROOPER am inteles perfect ce-a vrut sa zica @hyena, insa am adaugat o nota de ironie pentru ca 2004 coincide si cu anul lansarii Logan.
Stiu de unde a venit initiativa si va apreciez, chiar cochetez cu achizitionarea unei batranici (Ov ar putea sa-ti confirme), pentru ca batranica alor mei a "decedat" in urma cu cativa ani.
Spor la treaba!
STORMTROOPER
Mea culpa ca nu am fost atent la nuanta de ironie. Mi-a scapat din cauza oboselii. Mult succes cu achizitia unei batrine doamne si poate vii la intilnire, macar ca spectator.

1 Feb 2013, 09:57:
Afis&tricou
alinworm
bagati in desen si o 1310,1410 dc tot suntem toti invitati biggrin.gif
STORMTROOPER
Daca imi pune cineva la dispozitie un desen cu Dacia 1310/1410 cum sunt cele postate mai sus cu Dacia 1300/R12 modific desenul fara probleme.
cata_unu1
Deci nu mai are rost sa continui afisul meu, nu? smile.gif
STORMTROOPER
Nu este nimic batut in cuie, este doar o idee/sugestie, nimic mai mult. Cu cit mai multe sugestii/propuneri cu atit mai bine. Avem de unde sa alegem. Eu zic sa continui.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.