Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnirea Nationala Dacia Clasic
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
CIP
Felicitari pentru organizare, intalnirea a fost super. wub.gif Cu toate ca am venit gura casca(fara masina) m-am simtit foarte bine. Cu ocazia asta am primit un ''sut in fund'' ca sa spun asa, si sper ca pana la anu oi reusi sa-mi vopsesc baba.

P.s: multumesc celor care s-au sacrificat la gratar.
si domnului din Vrancea pt vin smile.gif
christith
QUOTE(Ov @ 13 May 2013, 17:11)
'da cu tovarasa nu te-ai plimbat? Ba chiar sunt mai multi pe lista privilegiatilor care s-au plimbat cu 2000-ul tongue.gif
*


Au fost si unii infractori care s-au plimbat si cu berea in mana si fara carnet ! tongue.gif
Merge foarte fain tovarasa. Sa-ti traiasca!
harby ;))
Superbe poze ! Chiar imi pare rau ca nu am venit cu 1300 desi putea sa mearga pana la Brasov . Astept cu interes urmatoarea intalnire . Ideea cu tricourile cu nickname ar fi foarte necesara .
RawSteel
Ma bucur ca domnul Dogaru a compensat cu vinutul de Obobesti. La anul promit sa-l aduc si pe cel de Panciu.
Ori la bal ori la spital smile.gif
Vasy Alex
Un mic filmulet de la mine.
&feature=em-upload_owner
bucatzel
QUOTE(christith @ 13 May 2013, 18:47)
Au fost si unii infractori care s-au plimbat si cu berea in mana si fara carnet !  tongue.gif
Merge foarte fain tovarasa. Sa-ti traiasca!
*



Io parca tin minte ca era vorba de vin.

Dar daca tot ai pomenit de bere, trebuie sa multumesc unui suflet bun, care a lasat o doza de Calsberg ieri langa roata mea din spate. Nu stiu care din voi a fost, dar pica numai bine pe gatlej in momentul asta.


L.E.

In alta ordine de idei, https://plus.google.com/photos/100198597973...539351829936945
JWF
Pt cei care au de comentat si sunt frustrati sau invidiosi sa stea acasa in pivnita si sa isi roada unghiile... Am cunoscut o gramada de oameni deosebiti, m-am simtit minunat si sper ca urmatoarea intalnire sa fie tot in Brasov! Vreau de asemenea, sa ii felicit pe organizatori pt profesionalismul de care au dat dovada!
razvan_89
QUOTE(RawSteel @ 13 May 2013, 20:15)
Ma bucur ca domnul Dogaru a compensat cu vinutul de Obobesti. La anul promit sa-l aduc si pe cel de Panciu.
Ori la bal ori la spital smile.gif
*




Ma bucur ca vinul a picat bine icon_mrgreen.gif . Desi stau aprape de Panciu nu am baut niciodata vinul lor.
maho
QUOTE(bucatzel @ 13 May 2013, 21:59)
In alta ordine de idei..
*


"O poza face cat 1000 de cuvinte" up.gif
marian_6963
QUOTE(Ov @ 13 May 2013, 16:11)
'da cu tovarasa nu te-ai plimbat? Ba chiar sunt mai multi pe lista privilegiatilor care s-au plimbat cu 2000-ul tongue.gif
*


Chiar eram curios: ai dat bonuri de ordine sau le-ai taiat bilete pentru plimbari?



QUOTE(horace1971 @ 13 May 2013, 15:16)
La un moment dat am incercat sa fac o lista la initiativa colegului DJ-74-UAP cu participantii ,aceasta nefiind completa !Oricum se poate face si acum un tabel .
*


Pai ca sa incercam sa ne clarificam care si cum, eu spun sa completam lista de participare. Deci, eu pe lista sunt: "32. Nastasache Marian, dacia 1300 '80 ori dedicatia.". Am fost prezent cu dedicatia si in poze asta sunt eu si masina mea:


kitzsteinhorn91
Deci dupa evenimentul de anul acesta, sunt de parere ca ar cam trebui sa ne mai adunam si noi macar inca o data pe an, sa mai stam de vorba, voie buna, gratarel, etc. smile.gif
BH 59 FIF
Eu unul sunt de acord, doar ca daca e sa fie ceva informati-ne de pe-acum ca daca nu o bag in garaj si ma apuc de lucru la ea din nou biggrin.gif .
kitzsteinhorn91
Pai asta nu depinde numai de mine smile.gif Trebuie sa ne horatam mai multi.
hyena
Gratar la FIF la garaaaaaj!!!!! LolLolLo.gif
cata_unu1
Pe turbina, dupa o forja serioasa.
BH 59 FIF
Daca voi vreti, nici o problema. Avem un gratar cu dimensiuni extrem de generoase, sunteti bineveniti biggrin.gif .
95bogdi
se poate si aici in vest wub.gif

un telefon dau si se rezolva
Mircea Zahan
A fost foarte bine organizata! Felicitari organizatorilor!! Abia astept urmatoarea intalnire! biggrin.gif
danut 69-71
Dragilor,

A fost un eveniment super, o pata de culoare pe care a dat-o si implicarea RCR, felicitari tuturor celor care au depus eforturi ca noi toti sa ne simtim ca in sanul familiei " DACIA".

De la an la an e tot mai frumos, ce m-a impresionat cel mai mult a fost faptul ca au venit oameni noi cu masini superbe.

Masinile tuturor participantiolor au fost pe placul inimii lor. wub.gif

As propune si o a-2-a intalnire pe parcursul acestui an.

Ce m-a disperat si nu numai pe mine, a fost POLENUL. plange.gif , stiu colegi care si-au spalat masina si de 2 ori. aplauze.gif
1055
Eram dator la citiva colegi cu fotografii.Am anexat aici una dintre ele :

http://www.daciaclub.ro/index.php?act=ST&f...80#entry3801760
bucatzel
QUOTE(danut 69-71 @ 14 May 2013, 22:51)
Ce m-a disperat si nu numai pe mine, a fost POLENUL. plange.gif , stiu colegi care si-au spalat masina si de 2 ori. aplauze.gif
*



N-au vrut sa ma creada cand le-am spus ca asta se trateaza mai simplu cu un pic de viteza. Nici macar nu mi-o trebuit multa. De la camping pana la Carefour, vmax 70, deja era dus aproape tot.
bartenders
Felicitari celor implicati pentru organizare si la mai multe evenimente pe viitor. up.gif cheers.gif .
vali1982
Toata lumea lauda modul de organizare al acestei intalniri. Din punctul meu de vedere intervalul in care s-a anuntat ca va fi desfasurata aceasta intalnire a fost o mare farsa. Am citit acest topic de la inceput si am vazut ca intervalul in care urma sa fie organizat evenimentul Dacia Clasic era 10-12 mai 2013, iar ulterior 11-12 mai 2013. Oricum, in data de 12 mai 2013 m-am deplasat cu inca o persoana de la Bucuresti la Brasov pentru a vedea aceste masini, iar cand am ajuns in Piata Sfatului, spre marea mea surpriza am vazut ca nu era nimic in acest sens, doar o mare aglomeratie pentru Junii Brasovului. Ulterior mi s-a spus ca intalnirea s-a tinut doar pe 11 mai 2013. Pai unde s-a comunicat acest lucru daca pe tot topicul, inclusiv afisele, se mentiona perioada de 10-12 mai? Probabil ca dupa intalnirea din 11 mai, participantii au stabilit ad-hoc sa nu mai vina si pe 12 mai ca oricum erau majoritatea cazati la Darste. Avand in vedere aceste lucruri, incetati cu lauda privitoare la organizarea evenimentului pentru ca nu este cazul. Numai bine.
bucatzel
Tu vorbesti serios?

In conditiile in care s-a pomenit in mod repetat cand e EXPOZITIA, intre ce ore e aprobare, si la ce ora se pleaca SAMBATA spre piata, ce pot sa-ti spun daca nu ce le-am spus si celorlati care au pus intrebari aiurea pe topic: "Ai fi putut sa citesti topicul mai cu atentie, nu pe diagonala".

Cat despre afisul care a aparut si el pe aici, cred ca era destul de clar.
Ov
QUOTE(vali1982 @ 14 May 2013, 23:56)
Pai unde s-a comunicat acest lucru daca pe tot topicul, inclusiv afisele, se mentiona perioada de 10-12 mai?
*


[attachmentid=1627887312]
hyena
coffee_spitsk.gif
Ov
eh, mai sunt neconcordante pe topicul asta dar n-are rost sa stam sa rascolim acum. Ideea e ce asta e avantajul forumului: ce scrii ramane scris smile.gif
bucatzel
Am uitat sa fiu rau si sa mentionez si o treaba de logica.

Daca noi ne expuneam masinile si duminica, bateam dupa aia voiosi tot drumul pana acasa (si unii dintre noi chiar aveau bine de mers) pana in miez de noapte?

Asta ca sa nu mentionam ca evenimentul e INTALNIREA, care contine si o EXPOZITIE.
Mai pot continua, dar dupa aia zice omu' ca am ceva cu el.
marian_6963
Mai revin cu poze si aici (am pus mai multe pe fb). Pe langa clasicele superbe, acest 1310 merita aprecieri (din punctul meu de vedere):
Ov
E masina lui Ionut. Are si 2 dacii 1300 la fel de boboc icon_mrgreen.gif
marian_6963
Da, stiu ... am vorbit cu el! Dar ce e frumos ... e frumos si trebuie apreciat!
alinworm
daciutele au lasat ceva pete de ulei in piata sfatului icon_mrgreen.gif
maho
O dacie care nu-si "marcheaza teritoriul", n-ar fi normala...
tunderbird
QUOTE(alinworm @ 16 May 2013, 12:54)
daciutele au lasat ceva pete de ulei  in piata sfatului  icon_mrgreen.gif
*



Asta e bine! Inseama ca uleiul exista si isi face treaba. Era mai rau daca nu avea de unde sa curga... radmasa.gif
Ov
De retinut. Anul viitor sper sa nu uitam sa luam saci de plastic sa punem sub masini. Asa ar fi frumos si normal wink.gif
remusro
In mod sigur petele de ulei au provenit de la Dacia lui OV, aia "tovaraseasca". biggrin.gif
bucatzel
Io am verificat in camping, a mea a fost cuminte. Nici nu l-a papat, nici n-o dat cu el pe jos. Spre surprinderea mea, nici pe ala din cutie.
Ov
QUOTE(remusro @ 16 May 2013, 16:56)
In mod sigur petele de ulei au provenit de la Dacia lui OV, aia "tovaraseasca". biggrin.gif
*



Foarte posibil. La varsta care o are n-o mai tine nici pe ea vezica cum trebuie icon_mrgreen.gif
Victor 007
Si a mea si-a marcat teritorul, apropo se mai aude ceva de filmarea facuta de Antena 1 sau de TVR 1?
danut 69-71
Din pacate, nu am facut nici macar o " POZA de GRUP" sad.gif
Ov
Am eu o filmare de grup. Lucrez acum la ea. Sper ca maine sa fie gata wink.gif

17 May 2013, 09:21:
Am terminat si filmarea. Nu e cea mai fericita, dar in lipsa de altceva merge:

marian_6963
Mie unul mi-a placut filmuletul ... astept si din "culise" = gratar si atunci chiar va fi ok!
Victor 007
Foarte frumoasa filmarea!
Babaq139QMB2
QUOTE(Ov @ 16 May 2013, 22:40)
Am eu o filmare de grup. Lucrez acum la ea. Sper ca maine sa fie gata wink.gif

<span class='edit'>17 May 2013, 09:21:</span>
Am terminat si filmarea. Nu e cea mai fericita, dar in lipsa de altceva merge:

*



SUPER TARE , bun video , poate in 2014 mai vedem la fel de frumos smile.gif .
2xGI
mda..cam tarziu, dar nui nimic smile.gif
felicitari orgnizatorilor, de asemenea multumesc mult pt. suveniruri smile.gif

si cateva poze si de la mine
STORMTROOPER
In ceea ce ma priveste am de spus urmatoarele:
Organizare - nota 10+
Participare/participanti - nota 10+
Evenimentul in sine - nota 10+

Concluzia: Merita si este de dorit a fi repetat. Felicitari organizatorilor pentru traba facuta si pentru reusita. Nu este deloc usor sa te chinui sa organizezi asa ceva.

L.e. http://www.oferte-brasov.ro/noutati/carava...acia-la-brasov/
mikkai
Am venit cu masina desi credeam ca nu voi avea loc in piata sfatului, si va trebui s-o las pe undeva parcata. In schimb fata de alti ani in care am fost exclusi eu si prietenii mei de asemenea impatimiti ai marcii am fost primiti cum nu ne-am fi asteptat. Eu cred ca nu am patat imaginea marcii si am umplut un gol care nu e normal sa existe pentru marca asta in tara noastra. Nota 10 pentru organizare si sper la anul sa iasa si mai bine bineinteles cu o implicare a membrilor ceva mai mare. Avem potential, dar trebuie sa ne organizam.
LVR-u
Foarte frumos evenimentul! Si eu alaturi ce cei de sus sustin a fi repetat, este pacat sa nu profitam de frumusetea babutelor noastre, ca sa astepte un an intreg sa fie si ele admirate asa cum se cuvine!

Felicitari si din partea mea tuturor celor care au organizat intalnirea!
GrosseCali
QUOTE(BH 59 FIF @ 13 May 2013, 10:52)
Dar despre ce stare vorbim Caline? Ca eu unul coptaturi n-am vazut p-acolo. Ma rog, ii extrem de aiurea sa reducem o intalnire nu misto ci extraordinara (!!!) la eternele discutii de 3 lei referitoare la ce crede unul si altul ca ar trebui ca ar trebui expus cu aceste ocazii.
*



Citește postarea cu numărul 718, pagina 25 și ai să faci conexiunea între acea postare și raspunsul meu privind starea mașinilor. Afirmația primă n-a fost a mea, eu doar am întărit spusele lui AUTOMOBILIA. happy.gif Cât despre eternele discuții "de 3 lei", acestea sunt realități incontestabile acceptate dificil de unele persoane sau deloc acceptate. Aceste ocazii sunt definite de un titlu și despre titlul evenimentului am vorbit în ultima postare suficient de mult.
Te-am îmbrățișat bihorene! icon_mrgreen.gif

Spun încă odată, mare eveniment! Bravos organizatorilor și participanților Clasici! smile.gif
ionutz78
Aș dori să fericit organizatorii și iubitorii Dacia pentru implicare. Sper ca astfel de evenimente să fie cât mai dese. cheers.gif
Notă maximă și de la mine pentru organizatori și pentru spațiul ales pentru expunerea mașinilor.




19 May 2013, 13:25:
QUOTE(Ov @ 16 May 2013, 21:40)
Am eu o filmare de grup. Lucrez acum la ea. Sper ca maine sa fie gata wink.gif

<span class='edit'>17 May 2013, 09:21:</span>
Am terminat si filmarea. Nu e cea mai fericita, dar in lipsa de altceva merge:

*




Felicitări pentru filmuleț! Fondul muzical bine ales iar imaginile foarte reușite.
Ne vedem la următoarea întâlnire Dacia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.