Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnirea Nationala Dacia Clasic
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
95bogdi
din ce am vazut in poze a fost o intalnire reusita...o gramada dacii clasice dar si dacii modificate frumos...pacat ca nu am ajuns si eu....dar asta e...vor mai fi intalniri biggrin.gif
IntensBurnE
super !...asteptam poze sa ne delectam ochii si restu care nu am reusit sa le vedem la fata locului tongue.gif
GrosseCali
@aditza579
Frumos spus!
Având în vedere că poate mă încadrează lumea la cârcotași îmi permit ca organizator al evenimentului de anul trecut să clarific anumite aspecte. Am auzit de-a lungul acestui an ironii cu privire la faptul că anul trecut și-a plătit fiecare locul de parcare.... Ei bine am preferat asta deoarece, parcarea in care a avut loc expozitia ar fi trebuit platita cu 1600 de lei la serviciul parcari al primariei Cluj-Napoca, dat fiind faptul ca organizatorul nu era o asociatie ci o persoana fizica fara vreun fel de sponsorizare financiara de la cineva anume. Am preferat sa nu dam nimic la primarie si sa platim 7 lei/masina parcata (nu cred ca e o suma formidabila pentru parcare de la 10:00 la 14:00) ca sa iesim cu un total de 280/300 lei la 40 de masini parcate. Acum organizator este Rtromobil Club Romania si Horațiu, care știm bine ce poziție are, plus multi sponsori care de obicei sponsorizeaza evenimente Retromobil.
Așadar comparațiile nu-si au locul, pentru ca una e când ai un butoi de bani adunați de la sponsori și alta e când ai o suma FIXĂ adunată de la participanți pentru strictul necesar. Ar fi foarte frumos să comenteze lucrurile astea doar cei care măcar odată au pus osul la organizarea unui eveniment de talie națională. Cred că încă e o diferență între a fi student sau director de reprezentanță cu o organizație FIVA "de mînuță". Sper că nu supăr pe nimeni pentru că nu vorbesc în nume de rău.
@sspoitoru
Placuțele de participare le-am făcut eu 2 ani la rând și au avut un succes formidabil... anul acesta n-am participat din motive bine întemeiate și nu m-am implicat în organizare deloc. Tricoul care l-am făcut anul trecut a fost foarte criticat pe forum dar foarte apreciat și cerut la întâlnire.... cu părere de rău, făcusem doar unul pentru mine.
Îmi pare nespus de rău că n-am participat, dar ma consolez când privesc reportajele televizate. Felicitări organizatorilor!
[attachmentid=1627886689] [attachmentid=1627886690] [attachmentid=1627886691] [attachmentid=1627886692] [attachmentid=1627886693] [attachmentid=1627886694] [attachmentid=1627886695] [attachmentid=1627886696] [attachmentid=1627886697]
aditza579
A gasit cineva reportajul de la Antena 1?
b44dvl
QUOTE(aditza579 @ 12 May 2013, 13:11)
A gasit cineva reportajul de la Antena 1?
*


L-am cautat si eu aseara dar fara succes... daca il gaseste cineva sa-l posteze

Revenind la intalnire, nu stiu de voi, dar eu si gasca noastra de Dacii "tunate" ne-am simtit super bine, campingul a fost frumos iarba verde curat si organizat gratarel bauruti reci biggrin.gif noua nu lipsea nimic

Am inteles de la uni participanti ca, cazarea nu a fost exceptionala, contiditii ca pe vremea lu Ceasusescu, dar aici nu este vina organizatorilor

Curios unde se va face anu viitor biggrin.gif
Vasy Alex
Intrunire de nota 10+ organizatori asemenea,masini demne de invidiat!!!M-am simtit foarte bine!Multumiri colegului b44dvl ptr ca m-a tinut la curent cu ora de plecare si am reusit sa merg alaturi de grupul de la Bucuresti!Sper sa ne revedem si la anul sanatosi!revin mai tarziu cu un set de poze!
maho
Exceptand micul incident de vineri (si care s-a rezolvat de organizatori ziua urmatoare - nu e vina nimanui ca asta-i "politica" campingului respectiv), mie mi-a placut, si m-am simtit excelent. Cateva poze si de la mine (cu parere de rau, nu mi-au iesit cele de la "bucatarie", cu maestrii-chefi, din cauza fumului; toti 3: 2xGi, 1055, si baiatul din Tm al carui nume imi scapa, au parte de MULTUMIRI si felicitari pt. gratar; la fel si ceilalti care s-au implicat.) [attachmentid=1627886723] [attachmentid=1627886724] [attachmentid=1627886725] [attachmentid=1627886726] [attachmentid=1627886727] [attachmentid=1627886728] [attachmentid=1627886729] [attachmentid=1627886730] [attachmentid=1627886731] [attachmentid=1627886732] [attachmentid=1627886733]
razvan_89
poze si de la mine

12 May 2013, 14:56:
visine

12 May 2013, 14:57:
...

12 May 2013, 15:02:
coana mare wub.gif
Ov
Felicitari organizatorilor implicati in acest eveniment. Se vede un progres de la an la an, lucru foarte bun!

Felicitari si celor care s-au sacrificat pentru gratar si bauturica smile.gif
G I M
Frumoasa intalnire, am venit doar sa admir masinile si sa cunosc in realitate oamenii cu care am discutat doar virtual. Insa mi s-ar fi parut mai interesant daca fiecare ar fi avut trecut nickname-ul de pe forum pe un biletel ceva. Pe multi ii cunosc dupa numele de pe forum...cu siguranta am trecut pe langa multi cu care am discutat pe DC si acolo nici nu ne-am salutat.
razvan_89
.,
maho
@GIM: era cam greu, la cati am fost... (valabil si pt. mine); poate data aviatoare, la o "masa rotunda", facem invitatii personalizate, pt. identificare tongue.gif
remusro
Frumoase masini, ati trait un vis frumos azi.

Dacia asta albastra B KGE rupe inima-n mine de frumoasa ce e. fleur.gif
G I M
A fost doar o parerea...greu nu cred ca era sa-si scrie piecare numele si sa-l puna pe bord. M-am intalnit doar cu OV, Daniel Giulesc, Lipovicianu Stefan, si cred ca l-am zarit si pe Bucatzel cu un aparat de gat. Poate daca mergeam la Darste cunosteam mai multi tongue.gif
marian_6963
Am ajuns si noi acasa, si ca parere post-eveniment... ne-a placut foarte mult! Poate au fost cateva faze mai neplacute insa povestite vor fi "tema de casa" pentru viitorul organizator, sa evite acele belele.
Felicitari Horatiu pentru organizare! Felicitari tuturor participantilor!!!
Pun si cateva poze:
BH 59 FIF
Am ajuns si noi acasa. Cu ocazia asta am finalizat si rodajul motorului. Totul a fost perfect, organizarea fără cusur.

Edit: am gasit asta pe net http://adevarul.ro/locale/brasov/batranele...326f/index.html
sity_boy84
2 cuvinte dupa aceasta intalnire...sau 3:

SINCERE FELICITARI ORGANIZATORIILOR!

AUTOMOBILIA
e o diferență între a fi student sau director de reprezentanță cu o organizație FIVA "de mînuță".

Partea asta nu e prea politicoasa in rest tot respectul pentru cei ai facut anul trecut. Totusi as vrea sa-ti spun ca e decizia fiecaruia daca face ceva pe cont propriu sau intra intr-o comunitate, club, asociatie si capata automat alt suport. RCR nu l-a sprijint pe Horatiu pentru ca era membru, a sprijinit evenimentul in sine, chiar daca pe alocuri am vazut niste exemplare care sincer n-au nici o legatura cu notiunea de a colectiona. Ne-am asumat acest lucru insa cred ca pe viitor e utila o selectie a masinilor participante si cel mai simplu criteriu mi se pare dupa anul de fabricatie. Paradoxal oriunde pe glob dar nu si in Romania, masinile cu cat erau mai noi cu atat aratau mai rau, iar pentru Dacia e o realitate , modelele de dupa '90 stau foarte rau la capitolul caroserie, sincer va fi greu ca la implinirea varstei de 30 de ani sa poata fi atestate, daca nu sunt conservate inca de pe acum.

Multumiri colegilor care s-au ocupat de gatit.
marian_6963
Exemplarul, prezent doar la camping, din cauza caruia multi au plans ... inclusiv eu
ays-ul
am participat cu dacia mea( m-ai tunata sper ca nu am deranjat pe cei cu cele clasice care de altfel mi-au placut foarte mult) si pot spune ca m-am simtit foarte bine , a fost superb, toate felicitarile mele organizatorilor...si alta data voi veni cu placere smile.gif
sebymesteru
Din pacate eu n-am putut ajunge decat vineri la Darste,dar ma bucur enorm ca am reusit sa ajung si atunci si ca am cunoscut macar cativa din membrii de aici fata in fata. Mi-a placut atmosfera prieteneasca,mai ca nu-mi venea sa plec dar asta a fost. E incredibil ce "bijuterii" pot face oamenii din masinile lor si cata pasiune(si bani) le dedica. Inca ma zgarai pe ochi ca n-am ajuns si in oras sambata dar asta este. Poate la anul voi liber si voi ajunge si eu la eveniment ca lumea. Cateva poze de vineri:
maho
QUOTE(remusro @ 11 May 2013, 21:58)
Parca am mai vazut Dacia asta verde pe undeva. unsure.gif
*


S-ar fi asortat si mai bine, cu un R12 alb langa ea... rolleyes.gif
AUTOMOBILIA



Si comunicatul celei mai importante agentii de presa din tara...

http://www.agerpres.ro/media/index.php/eco...a-Sfatului.html
Floryn_Cis
Ma bucur ca am venit special pentru intrunirea Dacia si nu imi pare rau deloc , singurul lucru pe care il regret ii ca nu am reusit sa ajung cu Dacia ci doar ca spectator .Tin sa ii felicit pe toti organizatorii pentru o intrunire de nota 11....Felicitari
sspoitoru
@GrosseCali am inteles
desi ar fi fost frumos sa avem o continuitate + ca am vazut ca si francezii isi fac placute in aceeasi forma......

in fine, de unde capat si eu un abtibild cu intalnirea, de anul asta???

12 May 2013, 22:10:
...

12 May 2013, 22:11:
...
andrei 69-83
Pacat ca n-am putut sa vin...
RawSteel
Organizare exceptionala, atmosfera incendiara si la propriu si la figurat si apoi clipe placute in compania unor oameni de toata stima. Asta numesc eu un eveniment reusit. Sa nu uitam masinile care s-au prezentat ireprosabil si numarul impresionant. BRAVO!

Cateva poze de la eveniment...
http://dl.transfer.ro/Transfer-transfer_ro-12may-9c7c25.rar
marian_6963
Poze... poze (nu facute de mine!) https://plus.google.com/photos/101431606202...6017?banner=pwa
andrei 69-83
Daca vitoare voi fi prezent dupa ce imi recondionez 1300-le .
bucatzel
Sper ca si la anu' sa dam ture in miez de noapte prin parcare cu Tovarasa tongue.gif . Sper ca n-am trezit pe nime' 04.gif .

In cealalta ordine de idei, a fost o intalnire extraordinara, si tin si eu sa felicit organizatorii.
RawSteel
Sincer, imi pare rau ca nu am apucat sa asociez toate nickname-urile de pe DaciaClub cu cei prezenti. Sper sa completez anul viitor.
Albert Einstein
Poate ca data viitoare ar fi bine sa facem tricouri pentru toata lumea si fiecare va purta pe acesta nick name-ul de pe forum... smile.gif Ideea e ca trebuie sa tragem concluziile sa sa vedem ce a fost bine si ce nu, astfel incat anul viitor sa avem o intalnire mai buna. Poate vom avea alaturi si alti sponsori, poate in 2014 se va implica si constructorul, cine stie... ohmy.gif

Personal, m-am simtit foarte bine si tin sa ii multumesc lui Horatiu pentru implicare. Impresia mea a fost ca timpul a trecut prea repede...
Astept multe poze! wink.gif
GrosseCali
@AUTOMOBILIA
Nu e vorba de politicos sau nepoliticos. Era o formă inofensivă de exprimare care se interpretează greșit pare-se. Întradevar e decizia fiecăruia dacă face ceva pe cont prorpiu sau ba. Totuși aș vrea să spun că paradoxal și anul trecut bannerul RETROMOBIL a fost nelipsit și n-am primit niciun sprijin din partea acestei organizații cu toate că se știa inițiativa și tradiția întrunirii. Dacă e să discutăm la concret, cei care erau intrați " într-o comunitate, club, asociație" deja la ora aceea nu erau prin conducerea acelui/ei "comunitate, club, asociatie" ca să-și permita solicitarea acelui suport. Cât despre colaborări, eu nu mă refeream la un parteneriat Horațiu/RCR ci la un totunitar (din presă am aflat că ar fi vicepreședinte al RCR smile.gif de aici și formularea mea "de mânuță" ). În fine susțin în continuare că din cauza asta n-au relevanță comparații între 2011-2012-2013... s-au întâmplat schimbări și în conducerea RCR de anul trecut din mai pana acum, dacă nu mă înșel și asta contează cu siguranță.
De starea mașinilor prezente e vinovat doar cel/cei care "au deschis porțile" tuturor daciilor așa zise clasice, lucru pe care până acum l-am evitat, am fost criticați pentru asta și acum indirect ni se dă dreptate. În 2012 de exemplu om fi avut maxim două mașini care n-aveau legătură cu noțiunea de a colecționa (la fel și în 2011), în rest doar mașini foarte frumoase și îngrijite până și modele mai vechi ale mărcii Renault (10, 16) ba chiar și un participant din Austria cu o mașină ireproșabilă.
Ei bine, deși supărat până-n măduva oaselor pe faptul că "Întâlnirea Națională Dacia 1300" a devenit, din a nu știu cui voință, " Întâlnirea Dacia Clasic" vă felicit încă odată pentru efortul depus și pentru succesul înregistrat! Cu toate acestea sper ca la anul să avem din nou în al doilea sfârșit de săptămână din Mai " Întâlnirea Națională Dacia 1300".
Numai bine!

P.S. Break-ul acela cu ochelari americani e ceva superb smile.gif Avem și noi un break mai retro în formație.
BH 59 FIF
Dar despre ce stare vorbim Caline? Ca eu unul coptaturi n-am vazut p-acolo. Ma rog, ii extrem de aiurea sa reducem o intalnire nu misto ci extraordinara (!!!) la eternele discutii de 3 lei referitoare la ce crede unul si altul ca ar trebui ca ar trebui expus cu aceste ocazii.
Ov
ceva poze si de la mine: https://plus.google.com/photos/102656871821...362039689845393
AUTOMOBILIA
Aici gasiti premiile acordate

http://automobilia-romania.blogspot.ro/201...-clasic_13.html

Horatiu e vicepresedintele sectiei R.C.R. Dacia Clasic, dar asta are mai putina importanta. Important e ca vrea , stie si poate. Ai dreptate cei ai facut tu reprezinta o performanta si nu cred ca e bine sa facem comparatii. Progresul insa merita aplaudat. Nu stiu la ce baner te referi, probabil a fost expus de unul din colegi, daca iti amintesti evenimentul a fost in calendarul RCR si anul trecut, numai ca din pacate nu am comunicat deloc. Mi se pare normal ca fiecare sa-si promoveze clubul si dac aobservi si la evenimentele RCR apar masini care poarta siglele altor cluburi similare iar la Targu Mures si Baia Mare organizam impreuna cu cluburile locale. Nu a cerut nimeni o coala A4. Am promovat cat s-a putut. Evenimentul insa a fost punctat ca prezenta la eveniment RCR ceea ce a adus o serie de participanti care poate altfel lipseau. E si asta un sprijin, e adevarat ca nu material. Nu poti acorda sprijin daca nu esti solicitat asa cum nu putem sprijini material evenimente organizate de persoane fizice sau forumuri. Cea mai buna dovada e turul european al lui Danut, facut pe bani personali, fara implicarea clubului. Toti cei care au cerut sprijinul RCR pentru evenimente, cel putin de cand sunt eu presedinte, l-au primit. Asa ca sper ca numarul suparatilor pe RCR din CJ sa nu creasca , sunt suficiente rautatile si dezinformarile Dlui M care aud ca suspina ca s-a mutat eventul la mai mult de 3 strazi de a lui. biggrin.gif

jgr1001
Excelenta intalnire si organizare! blush.gif

Duminica dimineata, impreuna cu Levi (Dacia 1100, BV 70 UAP) am promovat imaginea Dacia clasic si in alte locuri tongue.gif


PS: Evident ca inainte de poze ne-am dat cu masina de zburat din figura biggrin.gif . In fond e ea o clasica din... '76 blush.gif
Hormonelul
Frumoase poze Ov wink.gif

Felicitari pentru un eveniment frumos !
marian_6963
Nu sunt poze deosebite ... dar mie imi plac mult: decernare premii (cat am putut sa fac poze)
sk100it
Am fost si eu in piata sfatului sa admir masinutele,am ramas profund impresionat,insa spre rusinea mea ,in afara de Ov si Victor nu cunosteam personal pe nimeni,de aceea prezenta mea a fost cel putin stearsa ,as putea spune.In ceea ce priveste Skoda,cunosc o mare parte a comunitatii.In ceea ce priveste Dacia ,tot respectul pentru cei care le tin in stare aproape de original,in ciuda faptului ca cel putin elementele de caroserie de pe Dacia sunt mai mult decat precare la capitolul calitate,deci o munca in plus,comparativ cu Skoda,care de exemplu schimbi o aripa de fata si pica la fix,fara o gramada de ajustari.Ca un cuvant final FELICITARI participantilor wub.gif
marian_6963
QUOTE(sk100it @ 13 May 2013, 13:43)
nu cunosteam personal pe nimeni

Stai linistit ca nu esti singur! Si anul trecut la Cluj si acum am avut dificultati sa ne dam seama cine e care ... Este si asta tema de casa pentru urmatorul organizator.
Ov
QUOTE(AUTOMOBILIA @ 13 May 2013, 11:11)
cel putin de cand sunt eu presedinte,
*



nu creeeed radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif , mai jos "zice" altceva

[attachmentid=1627886919]

istetilor le-am zis pe gura ca-s al sectiei dacia clasic, dar se pare ca le-a intrat pe-o ureche si le-a iesit pe alta si la montaj a iesit altceva icon_mrgreen.gif
Albert Einstein
Lasati..... laugh.gif
Sigur te-ai laudat..... laugh.gif
horace1971
La un moment dat am incercat sa fac o lista la initiativa colegului DJ-74-UAP cu participantii ,aceasta nefiind completa !Oricum se poate face si acum un tabel .
sorin105
QUOTE(Ov @ 13 May 2013, 15:23)
nu creeeed  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif , mai jos "zice" altceva

[attachmentid=1627886919]

istetilor le-am zis pe gura ca-s al sectiei dacia clasic, dar se pare ca le-a intrat pe-o ureche si le-a iesit pe alta si la montaj a iesit altceva  icon_mrgreen.gif
*




ca de obicei reporterii mai ''baga'' in ele,cel mai mult mi-a placut cand ai zis familia ''petreusa''a avut masini din acestea icon_mrgreen.gif
Victor 007
Felicitari pentru organizare, intalnirea a fost foarte reusita, eu unul spun sincer ca m-am simtit foarte bine blush.gif

Pozele facute de mine
http://dl.transfer.ro/Intalnirea_Dacia_Cla...3may-a90484.rar
ydaniel
Mi-a placut foarte mult intalnirea,vremea a tinut cu noi si masinile nu au dus lipsa de spectatori si aprecieri pozitive in Piata Sfatului!
Dupa parerea mea PS este cea mai reprezentativa din Romania si mai ales un loc in care cu greu poti intra cu masina la o prezentare.
Vreau sa le multumesc tuturor care si-au depus eforturile pt a face Intalnirea Dacia Clasic sa fie la un nivel ridicat si mai ales sa continue traditia.
Le mai multumesc tuturor celor care m-au lasat sa intru in masinile lor( Cliff,Bh 59 Fif ...)si mai ales lui Horatiu care mi-a dat sa fac o mica plimbare cu al sau R 12 trophy.gif

Sper ca in fiecare an numarul automobilelor romanesti certificare ca vehicul istoric sa creasca! wub.gif
Ov
'da cu tovarasa nu te-ai plimbat? Ba chiar sunt mai multi pe lista privilegiatilor care s-au plimbat cu 2000-ul tongue.gif
razvan_89
poze

13 May 2013, 16:31:
blush.gif

13 May 2013, 16:32:
...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.