Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnirea Nationala Dacia Clasic
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
sspoitoru
daca vrea cineva bungalow-ul meu, il cedez cu placere
ma mut si tre' sa-mi iau masina de spalat, frigider.......

daca nu e nimeni, eu ma tin de cuvand si ma cazez smile.gif

matei catalin
QUOTE(sspoitoru @ 18 Apr 2013, 21:00)
daca vrea cineva bungalow-ul meu, il cedez cu placere
ma mut si tre' sa-mi iau masina de spalat, frigider.......

daca nu e nimeni, eu ma tin de cuvand si ma cazez  smile.gif
*

il iau eu.
BTL gordini
Ce bine ca ai scris Ovidiu,ulterioarele auxiliare tobe,filtre sport, etc.; asa las masina in garaaj, nu imi permit sa ma risc radmasa.gif , mai ales ca eu am dubla evacuare.
tunderbird
Domnu' Dani, stii bine ca nu s-a referit la tine!
b990rvn
Domnu Dvl sunt de acord cu tine , are vreunu sufa ? smile.gif) si 1 planetara ptr 5 trepte ca na ... poti sa imi dai un pm cu nr tau de tel smile.gif
Rob3rto
Poate sa ma ia si pe mine cineva care trece prin Ploiesti? Bineinteles, contracost!
razvan32
unde se tine in brasov ? pe ce strada?
sspoitoru
QUOTE(matei catalin @ 19 Apr 2013, 12:13)
il iau eu.
*

multumesc frumos smile.gif

rog sa se modifice si pe lista jos sa nu fie confuzii
Ov
done
sper ca am nimerit numele biggrin.gif
Vasy Alex
cine ma poate tine si pe mine la curent cu ora la care treceti de Ploiesti:)...doresc sa ma alatur si eu coloanei de masini... yonutz.alex22 este ID-ul de mess...cine este binevoitor,astept sa imi dea add si sa discutam,numai bine tuturor!
b44dvl
QUOTE(Vasy Alex @ 22 Apr 2013, 21:00)
cine ma poate tine si pe mine la curent cu ora la care treceti de Ploiesti:)...doresc sa ma alatur si eu coloanei de masini... yonutz.alex22 este ID-ul de mess...cine este binevoitor,astept sa imi dea add si sa discutam,numai bine tuturor!
*

O sa anunt eu din timp la cat e plecarea din Bucuresti... mai mult de 30 40 de min nu facem la ora intalniri... ne poti astepta la Lukoil la intersectia Valeni cu Brasov... de acolo ne vezi cand venim si poti sa o iei din loc smile.gif

Totusi doar 4 masini pleaca din Bucuresti? Mai sunt persoane care pleaca de Sambata?
djalex_bolidu
Am vorbit si cu Mihai Bercioiu si a zis ca i-ar face placere sa participe la eveniment. Daca e o sa te pun in legatura cu el sa se alature coloanei voastre.
b44dvl
QUOTE(djalex_bolidu @ 22 Apr 2013, 22:46)
Am vorbit si cu Mihai Bercioiu si a zis ca i-ar face placere sa participe la eveniment. Daca e o sa te pun in legatura cu el sa se alature coloanei voastre.
*

Daca ii convine ora de plecare este mai mult decat binevenit biggrin.gif cu cat mai multi cu atat mai bine smile.gif
dacia baba
b44dvl : 8 '30 -9 asta este ora de intalnire la lukoi baneasa in ziua de sambata ? o sa vb cu un prieten sa ne alaturam si noi . biggrin.gif
italianjob
vine cineva din pitesti ? poate plecam in grup !!!! sunt nou pe aici !!! dacia 1300L 1976 !!! bafta
b44dvl
QUOTE(dacia baba @ 22 Apr 2013, 23:53)
b44dvl : 8 '30 -9 asta este ora de intalnire la lukoi baneasa in ziua de sambata ? o sa vb cu un prieten sa ne alaturam si noi . biggrin.gif
*

Da, pe 11 Mai(sambata) eu voi fi acolo intre 8:30 - 9, mai mult nu stau ca nu are rost... la 9 vreau sa o iau din loc smile.gif daca intarzii poti sa ne prinzi din urma ca nu vom goni...

QUOTE(italianjob @ 23 Apr 2013, 13:36)
vine cineva din pitesti ? poate plecam in grup !!!! sunt nou pe aici !!! dacia 1300L 1976 !!! bafta
*

Din ce stiam eu sunt cam 6-7 masini care ar pleca din Pitesti smile.gif colegul djalex_bolidu este unul din ei, ia legatura cu el smile.gif
Ov
QUOTE(Albert Einstein @ 14 Feb 2013, 21:54)
Pot sa va anunt ca in cadrul intalnirii din acest an, in 11 mai 2013 intre orele 10 si 14 se va organiza in Piata Sfatului din Brasov expozitia Dacia Clasic. Multumiri inca odata lui Horatiu!
*

deci cine vrea sa ajunga la expozitie ar fi bine sa plece mai devreme wink.gif
STORMTROOPER
Eu voi pleca vineri dupa amiaza spre seara in jur de ora 18.00. Mai este cineva in aceasta situatie?
BH 59 FIF
Vad ca nimeni nu se prea grabeste incolo smile.gif . Noi vom pleca joi noapte din Oradea pe la 11-12. Daca mai este cineva din zona sau de pe traseu interesat de un raid nocturn...
bucatzel
Pai no, si eu o sa plec vineri dimineata incolo. Da' chiar asa, cu noaptea-n cap...
hyena
QUOTE(STORMTROOPER @ 23 Apr 2013, 13:51)
Eu voi pleca vineri dupa amiaza spre seara in jur de ora 18.00. Mai este cineva in aceasta situatie?
*

Daca plec din Bucuresti cred ca am sa merg eu cu tine
Ov
eu vineri dimineata o sa plec. Nu la 7, dar nici la 12
Vasy Alex
b44dvl sa inteleg ca sambata se pleaca pe DN1A...Valeni,Cheia,Brasov
b44dvl
QUOTE(Vasy Alex @ 23 Apr 2013, 17:47)
b44dvl sa inteleg ca sambata se pleaca pe DN1A...Valeni,Cheia,Brasov
*

Nu nu... se merge pe DN1... DN1A e mai lung si plin de camioane... ca peisaje e foarte misto dar e foarte foarte aglomerat de camioane... eu am dat punctu de intalnire, Lukoil Ploiesti la intersesctia dintre DN1 si DN1A smile.gif acolo in rond

QUOTE(Ov @ 23 Apr 2013, 14:39)
deci cine vrea sa ajunga la expozitie ar fi bine sa plece mai devreme wink.gif
*

Pai ai zis ca tunatele si modificate nu au ce cauta in piata Sfatului... de ce sa ma grabesc ca oricum nu cred ca ma primit in parcare.. sau e loc si pt asta cu roti late si lasate?
razvan32
[quote=b44dvl,23 Apr 2013, 21:16]
Nu nu... se merge pe DN1... DN1A e mai lung si plin de camioane... ca peisaje e foarte misto dar e foarte foarte aglomerat de camioane... eu am dat punctu de intalnire, Lukoil Ploiesti la intersesctia dintre DN1 si DN1A smile.gif acolo in rond

unde se afla benzinaria Lukoil Ploiesti?

hyena
In Ploiesti doh.gif http://goo.gl/maps/t1equ
jgr1001
Din experienta zecilor de drumuri Bucuresti-Brasov pot sa zic ca faci din centrul capitalei pana in centrul Brasovului, pe DN1 fara (mari) blocaje de trafic si in mers de Dacia (80-90 km/h), intre 2h 30' - 3 h

Ca sa ajungi la ora 10 ar fi bine ca pe la 7 sa pleci; mai tineti cont ca daca e nu e uscat pe drum, poate ar fi util ca inainte de expozitie sa treci pe la o spalatorie.
Eu asa am sa fac smile.gif
Ov
QUOTE(b44dvl @ 23 Apr 2013, 22:16)
Pai ai zis ca tunatele si modificate nu au ce cauta in piata Sfatului... de ce sa ma grabesc ca oricum nu cred ca ma primit in parcare.. sau e loc si pt asta cu roti late si  lasate?
*

Am zis cine vrea. Poate sunt oameni care vin sa se uite. In fond scopul intalnirii sunt daciile clasice si poate cei cu dacii clasice care vin la expozitie sunt derutati de plecarile celorlalti mai tarziu si nu ajung deloc. Eu doar atrageam atentia excl.gif
razvan32
expozitia de masini in Piata Sfatului de la ce ora este si pana la ce ora?
as vrea sa vin sa va vizitez.
b44dvl
QUOTE(hyena @ 24 Apr 2013, 00:48)
In Ploiesti  doh.gif  http://goo.gl/maps/t1equ
*

Nu ala bai Lipovicianule bash.gif asta e Lukoil din Ploiesti de care zic... http://goo.gl/maps/fMqB3 este fix in drumul nostru, de acolo se pleaca pe centura...

QUOTE(jgr1001 @ 24 Apr 2013, 08:35)
Din experienta zecilor de drumuri Bucuresti-Brasov pot sa zic ca faci din centrul capitalei pana in centrul Brasovului, pe DN1 fara (mari) blocaje de trafic si in mers de Dacia (80-90 km/h), intre 2h 30'  - 3 h

Ca sa ajungi la ora 10 ar fi bine ca pe la 7 sa pleci; mai tineti cont ca daca e nu e uscat pe drum, poate ar fi util ca inainte de expozitie sa treci pe la o spalatorie.
Eu asa am sa fac  smile.gif
*

Stiu ca fac cam 2h 30" dar oricum nu ma grabesc ca masina mea nu este primita in zona expozitionala smile.gif si de la 10 la 14 cat tine expozitia am timp sa vad masinile de cel putin 10 ori smile.gif plus ca o sa mai vad masinile si in camping Darstei deci nu e panica biggrin.gif
sorin105
baieti de la pitesti ne stangem sa mergem impreuna,daca se vrea?!
maho
Vedeti ca prin centrul Brasovului (exceptand expozitia din Piata Sfatului) e cam greu cu gasirea unui loc de parcare...
cata_unu1
In fata la aro trebuie sa fie macar 10 locuri libere pana la andos, tot gasim.
STORMTROOPER
Ploiesti- Valeni-Cheia -Sacele o fi cu vre-o 6 km mai lung si cu ceva camioane pe el dar sa nu uitam un mic detaliu de la iesirea din Maneciu si pina la intrarea in Sacele sunt aproape 50 km de drum pustiu, fara localitati, fara pietoni ametiti, fara carute si biciclisti, doar cu citeva camioane. Si in plus sa nu uitam ca o parte dintre noi plecam vineri dupa amiaza cind DN1 este plin de cocalari care merg pe Valea Prahovei peste week-end pt ca da bine la poza. Mai luati in calcul si faptul ca in mod normal de vineri de la ora 18.00 si pina duminica la ora 22.00 camioanele de mare tonaj si tirurile cam au interzis la deplasare.
tunderbird
Pentru majoritatea intalnirilor Dacia 1100 traseul a fost pe acolo, cu plecare vineri dupa-masa catre seara si intoarcere duminica la pranz. Nu au fost probleme din cauza camioanelor.
cata_unu1
Pe cheia este superb, se merita!
sspoitoru
QUOTE(Ov @ 21 Apr 2013, 18:30)
done
sper ca am nimerit numele biggrin.gif
*

spot on, multumesc smile.gif

vine cineva de la braila?
sa-mi aduca si mie o cutiuta? icon_mrgreen.gif
Vasy Alex
Ce ziceti colegi care plecati sambata?mergem pe Cheia,Sacele???biggrin.gif
tunderbird
Mergeti, mergeti! N-o sa va para rau!
Vasy Alex
cunosc zona...d'aia am zis spus sa mergem pe acel drum...poate sunt colegi de breasla care nu au vazut acele locuri...
b44dvl
QUOTE(Vasy Alex @ 26 Apr 2013, 21:38)
cunosc zona...d'aia am zis spus sa mergem pe acel drum...poate sunt colegi de breasla care nu au vazut acele locuri...
*

Conform cu situl acesta http://www.viamichelin.com/ pe DN1 faci 165 de km si 2h si 30(nu stiu viteza medie) iar pe DN1A faci 176 de km si 3h si 30.... practic fac cu o ora mai mult... am fost si eu acum cativa ani, adevarat e frumos frumus drumu, dar nu stiu exact in ce stare mai e, mai ales ca e drum de camioane... pana la Slanic stiu ca e acceptabil drumu, dar mai departe nu stiu....

Eu personal prefer DN1...
STORMTROOPER
In urma cu 2 ani am facut urmatoarea ncercare:
am plecat intr-o simbatala ora 9.00 AM din Bucuresti,spre Brasov, am mere pe DN1 si am ajuns la destinatie la ora 15.00. Am plecat din Brasov in aceeasi zi la ora 18.00 si la 20. 49 eram la Aeroortul Baneasa. Am mers cu babuta din dotare, mers cuminte cu respecarea prevederilor legale. Concluziile le trageti singuri.
Vasy Alex
DN1A se afla intr-o stare destul de buna...prin octombrie anul trecut am fost pe acolo si este ok....eu cred ca se merita...cum decideti.
ruralo
vine cineva de la braila?
sa-mi aduca si mie o cutiuta?

Posibil eu!
djalex_bolidu
QUOTE(sorin105 @ 24 Apr 2013, 10:38)
baieti de la pitesti ne stangem sa mergem impreuna,daca se vrea?!
*

Am stabilit cu Sr_cristi ca la 7 dimineata sa plecam din Pitesti, sambata 11 mai 2013.
locul nu l-am stabilit, avem telefoane..tongue.gif
clif
de parca cu mine nu ai vb bine ma lasa ca te tin eu minte
AM O MARE INTREBARTE SI NELAMURIRE CU DACIILE CARE NU MAI SUNT SASA STOC DAR CARE ARATA BINE CE SE VA INTAMPLA NU VOR INTRA IN PIATA SFATULUI ?
sorin105
[quote=djalex_bolidu,28 Apr 2013, 12:04]
Am stabilit cu Sr_cristi ca la 7 dimineata sa plecam din Pitesti, sambata 11 mai 2013.
locul nu l-am stabilit, avem telefoane..tongue.gif

e bine la 7,de preferabil locul ar fi o benzinarie,propun benzinaria petrom de la mall,asa ne facem si plinul icon_mrgreen.gif
djalex_bolidu
da. tot prin zona aia am vorbit si noi ca apoi intram direct pe drumul spre BV.
italianjob
sambata 11 mai ac la 6'30" sunt in benzinaria petrom de langa mall pitesti , o sa va vad si o sa ma tin si eu de voi daca nu deranjez , masina nu este tipla dar nici cazatura nu este , daca pot pune intr o lumina negativa parada va rog sa mi spune ti si mie cei mai vechi ca nu o sa vin , vreau sa particip si eu daca nu la parada macar la petrecerile de dupa si ce o mai fi ...
1300L 1976
sorin105
QUOTE(italianjob @ 28 Apr 2013, 20:10)
sambata 11 mai ac la 6'30" sunt in benzinaria petrom de langa mall pitesti , o sa va vad si o sa ma tin si eu de voi daca nu deranjez , masina nu este tipla dar nici cazatura nu este , daca pot pune intr o lumina negativa parada va rog sa mi spune ti si mie cei mai vechi ca nu o sa vin , vreau sa particip si eu daca nu la parada macar la petrecerile de dupa si ce o mai fi ...
1300L 1976
*

cu cati suntem mai multi cu atat mai bine,nu conteaza ca este ''cazatura''(din spusele tale)cel mai bine e sa mergem cu toti ca pe drum nu se stie ce ''probleme'' intampinam si daca suntem mai multi ne putem ajuta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2023 Invision Power Services, Inc.