Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: consum Solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68
sad
de cand am asteptat momentul asta.. in care sa intru cu niste date concrete pe site asa cum mi-au sugerat anumiti colegi dacioti de pe forum

deci .. plecat MEDGIDIA (nu constanta) cu plinul facut... mers pana in cernavoda viteza maxima 140 km in vreo 2 depasiri.. in rest mai moderat... dupa cernavoda tinut numai in 90-100 km / h (si eventual uneori in spatele unor tiruri)
ajuns in bucuresti (astazi s-a intamplat povestea asta) la ora 12 cand poate stiti cum era.. daca nu stiti va zic eu ploaie si se circula nashpa.. mers dristor-unirii-romana-aviatorilor-pipera si apoi pipera - pod grant - militari (lujerului)
facut plin din nou

220 km ......... 12 l
100 km .......... x l
-------------------------
x = 5.45 %

atasat aveti 2 poze drept marturie .. cool.gif

p.s. 4:07 la mine inseamna 16:07 numai ca mie lene sa dau de tzamburusu ala de nebun pana la 16 .. biggrin.gif
miki_slz
Bravo! fain consum. Poate ca cei care nu cred se vor lamuri macar de aceasta data ca se paote scote consum mic.
brici_85
Da, ai dreptate benkenobi, acelasi lucru ai spus si tu, insa ce am spus eu am vrut sa intareasca ideea ta. Postarea mea a avut rolul de a subscrie ideii tale si a lui sabinmq.
Banuiesc ca nu este nicio peoblema ca gandesc asemanator cu tine si cu alti forumisti si ca sunt de acord cu unele idei pe care le lansati.
mikemaniack
oare mi se pare mie sau cei cu model confort au scos consumuri de astea mici .
vreau sa vad pe cineva cu clima/scala cu consumuri de alea biggrin.gif.
ramsen
a mea este clima si am la drum 6% si prin oras cam 7.5%.nu prea folosesc AC-ul.
marius80_eugen
au aparut noua recorduri de 6,5 in oras vara si 7,5 % in oras iarna ... super . Deci eu iarna viitoare daca scot peste 9,5 % pe cine omor ? Daca noi , in Bucuresti avem peste 9 % acum ... oare la iarna reusim sub 10 % ?
Oare acel consum de 6,5 si 7,5 % poate fi considerat un consum de oras ? Dar cate semafoare aveti voi pe acolo ? Si carnetele se dau pe bune ?
mikemaniack
propun un topic pentru muritori de rand din bucuresti, pentru "aliens" in alta parte smile.gif
ramsen
aplauze.gif aplauze.gif aplauze.gif bravo mikemaniack esti ":inger: " un geniu ca ai gindit tu asa.asta trebuia facuta mai demult toti stam in locuri diferite si de aici rezulta si consum diferit.eu stau in pitesti si am consumul de mai sus, marius sta in bucuresti si are consumul pe care il zice el,mikemaniack si el tot bucuresti si are si el un consum al lui etc etc,deci fiecare cu consumul lui.asta este parerea mea nu trebuie sa ii criticam pe alti ca au un consum mic sau mare.va multumesc ptr rabdare.bafta
sabinmq
Salut,
Avand in vedere ca Supernova si Solenza sunt oarecum "surori" s-a uitat cineva ce consumuri au obtinut colegii nostrii ?
nh1980ro
Vrei sa coalizam cu 'dusmanii'?
Asa puteam sa ne uitam la Logan la consumuri.. tongue.gif
turturel
nu vreau sa ma bag aiurea ca dusmanu' dar depinde si de oras atunci cand vorbesti de consum. eu in braila am reusit sa scot cu dsn(confort) asta vara un consum de 6,5 in oras si sub 5 afara(75-80km/h)...mers normal spun eu...schimbat viteze intre 2000-2300 rpm. in bucuresti nu prea poti face treaba asta din cauza traficului. nu trebuiesc luati la misto cei care realizeaza astfel de consumuri. asta e...fiecare cu banii lui, acorda cat considera pe benzina! cei care nu cred ca se poate scoate 5% afara cu solenta ia incercati si mergeti mai incet, gen 80-90km/h...si o sa reusiti un consum mai mic. gata, dusmanu' a iesit, salutare!


consum oras: alimentat cu 50 de lei=12,35 litri si mers frumusel 189,9 km(contorizati pana la pompa cand am alimentat iar la un agip)...faceti calculele!
mikemaniack
asta e pana la urma fiecare cu masina si dotariile ei si cu pacostea lui de oras. mad.gif
022.gif

o intrebare pentru cei cu borduri de logan: bordul de prestige are toate dotariile pe el?(consum instant ,distanta pe care poti sa o parcurgi cu benzina ramasa, consum mediu.. etc) ?
cristio_79
Versiunile mai noi ale bordurilor ce echipeaza Loganul nu mai au functia de consum instant.Indiferent daca sunt de Prestige sau nu.
romanvs
Traseu:Craiova->Pitesti->Curta de Arges->Balea Lac->Sibiu->Valcea->Olanesti -> Slatina->Craiova.
Km:560
Consum 36 l benzina OMV Carrera 100

Deci consum 6,4 l/100 km.
Viteza afara 110-120km/h,in localitati 50-80 km/h.
mikemaniack
cei care aveti consum instant cat va zice CI la 60 km/h in a IV ? mie imi arata 6,5 l/ 100 iar la 50 km/h 5l/100.
N-am reusit sa nu trec de 10l/100 km cand acelerez masina. tongue.gif
pacat ca CI nu merge sa arate de la 0km/h ci doar de la 30 km/h.
maryus73
Traseu Constanta-Nordul Dobrogei si retur. Total 370Km cu 23 litri benzina.
6,2L/100 Km.Nu am depasit 120Km/ora. Fara frana de motor in panta doar scoasa din viteze. Schimbat vitezele intre 1900 si 2500 turatii /min. Model - Solenza scala -22k.
miki_slz
Cluj - Alesd -Cluj total 230 km 12.5 litri benzina efix 95 =>>> 5.5 litri/100km

Am vazut pe multi zicand ca in frana de motor consumul este 0. Ce se intelege prin asta?
mikemaniack
pe computerul de board iti arata ca , consuma 0 dar dupa mult timp in frana de motor nu imediat, scade treptat. si sub 30 km/h nu iti mai arata nici un consum sad.gif.
daca esti in 4 la 80 km/h si faci frana de motor pe la vreo 50-60 iti arata 0l/100.
nh1980ro
Tre sa ai peste 1500 sau 1800rpm ca sa ai consum zero. Nu stiu exact valoarea minima a rpm.
marius80_eugen
QUOTE(mikemaniack @ 29 Sep 2008, 08:46)
cei care aveti consum instant cat va zice CI la 60 km/h in a IV ? mie imi arata 6,5 l/ 100 iar la 50 km/h 5l/100.
N-am reusit sa nu trec de 10l/100 km cand acelerez masina. tongue.gif
pacat ca CI nu merge sa arate de la 0km/h ci doar de la 30 km/h.
*



Daca merg constant intr-a 4-a la 60 cam 5,5 .
Eu reusesc sa nu trec de 10% , dar cu treapta a 3-a e cel mai greu de trecut .
Probabil ca , daca ar arata de la 0 km/h am fi si mai stresati din cauza consumurilor mari in treptele inferioare !

QUOTE(mikemaniack @ 30 Sep 2008, 08:37)
pe computerul de board iti arata ca , consuma 0 dar dupa mult timp in frana de motor nu imediat, scade treptat. si sub 30 km/h nu iti mai arata nici un consum sad.gif.
daca esti in 4 la 80 km/h si faci frana de motor pe la vreo 50-60 iti arata 0l/100.
*



Nu este dupa "mult timp" , e treptat , dar in intrerval de 3-4 sec dupa ridicarea piciorului dup-a acceleratie .
In frana de motor de la 80 intr-a 4-a , cu cat frana de motor este mai puternica , cu atat , consumul ajunge mai repede la 0 , deci de la 80 , pe la 73-75 deja ai consum 0 .
mikemaniack
am facut un drum de 300 km . (tara dus - intors).
Consum mediu 7%, viteza media 79 km/h. 4 insi portbagajul full, viteze localitati 60-70 km/h , afara 120-140 cam pe aci..Ce ziceti e un consum bun?
wink.gif
dj_sweat
e ok,
sabinmq
Salut,
Consider ca este posibil ca in functie de tipul de benzina folosita sa fie influentat si consumul. Asa ca atasez un "document" primit de la un prieten....
Atentie! Nu stiu cat de corecte sunt concluziile testului, dar pentru mine, care am folosit tipurile de benzina mentionate, cu exceptia Mol, concluziile/observatiile se cam potrivesc.
marius80_eugen
" 1.culoarea rosie - am atribuit-o benzinelor cu parametri de top si care in mod sigur ar asigura masinii functionarea cea mai "sportiva"-nu economica.
2.culoarea portocalie - singura atribuita Efix 95. Singura benzina cu CO 95 dar care se apropie de un 98. Este o benzina buna care prin functionarea ei curata in mod real sistemul de alimentare. Totusi se simte lipsa puterii calorice pe turatii ridicate.
3.culoarea verde - reprezinta clar compromisul ideal. Valori bune pe parametri tehnici, masina trage pefect, consum bun chiar f. bun.
4.culoarea gri - am atribuit-o benzinelor "normale", benzinelor aflate la limita inferioara si pe care va puteti baza dar doar pt. a se invarti roata.
5.culoarea neagra - am atribuit-o benzinelor care dupa vorba aia veche "la pomul laudat sa nu te duci cu sacul", benzinelor care au avut cel mai dubios comportament la masuratorile oferite pe scanner, benzinele cu performate mici si consum ridicat.

Testul a fost efectuat la "ATI MOTORS COMPANY" - IASI - scannerul este cel HONDA pt utilizare profesionala in service si doar de dealer. Testul a fost realizat dupa ce masina a facut 40000 km si au fost schimbate bujiile cu unele marca DENSO si nu cu cele de fabrica NGK.
Masina pe care s-au facut testele cu benzinele de mai sus este o Honda Accord din 2006, 2.0 DOHC i-VTEC, 155 CP, A/T. "

Oare era greu sa-l pui asa ? Eu am Vista si iti spun ca am avut probleme in a-l citi !

1. o benzina aditivata care si curata si asigura un CO95 , care cica spui tu se apropie de 98 , adica , o cifra octanica mai mare , trebuie sa asigure si acea putere ( fie ea si calorica ) mai buna decat altele cu Co mai mica de 95 . S-au discutat si para-discutat toate aceste cifre si factori si concluzia este ca : o cifra octanica mare , da si o putere mai mare motorlui care o arde , indiferent de procent , dar o da !

2. eu nu am vazut nici o benzina neagra , niciodata ! Ori este motorina , din aia veche , neaditivata , ori este atat de proasta , incat iti semnezi singur intrarea in service dupa ce o folosesti . ( daca mai apuci )

3. se stie ca si inainte si chiar acum , multe benzinarii si firme adaugau coloranti in benzina , sa o deosebeasca intre ele , dar acum , cand te trezesti ca aceeasi cisterna se duce de la o firma la alta ( vazut cu ochii mei !!! ) nu mai intereseaza pe nimeni culoarea !

4. reclama la Efix este pre ieftina si iar nu o cred , asa cum nu am crezut-o nici pana acum , iar astfel de fisiere si atasamente sunt ca spam-urile de pe mess , cu trimite mai departe si va primi un baietel transplant de creier , ca yahoo monitorizeaza spam-urile pe tema asta .
De ani de zile bag de la Mol si nu m-au dezamagit niciodata . Nu fac reclama , nu ma intereseaza de unde bagati voi , dar postul de mai sus ma enerveaza prin auto-sugerata nevinovatie cu acel atasament .
De la Petrom e proasta , dar ai consum mic , de la Lukoil e si proasta si consum mare , de la OMV e lenesa , Rompetrol acceptabila , dar cum ti-e norocul si o singura data am prins de la Petro-Midia si mi-a placut cum a mers , din pacate acea benzinarie fiind departe de Bucuresti .
Asta este parerea MEA si a unor prieteni alaturi de care am tras aceste concluzii !
OMV-ul am sa-l tin minte toata viata ca m-a pus necuratul sa ma bag intr-o depasire si m-am trezit fara pic de vlaga in masina , dar cu rezervorul plin de OMV Carerra 95 .

P.S. Faci pariu ca , daca faci acel test in Bucuresti iti da peste cap concluziile tale din Iasi ???
sad
bucuresti - moeciu - bucuresti (plus plimbatul de rigoare + pana la cota 1400 + duminica seara pe dn 1 in coloana la 130-140 pe a 2-a banda)

520 km - 33 litri = 6.34 % (metoda plin / plin)

3 persoane in masina si cateva bagaje

rezultat : FOARTE multumit
sabinmq
Salut,
Eu am postat ce am primit fara sa adaug decat ceea ce eu, in mod clar subiectiv, am simtit in comportamentul "agregatului" meu. Nu am spus ca ar fi o lege universala sau ceva batut in cuie. Fiecare este liber sa creada ce vrea in functie de ceea ce cunoaste si de ce a simtit cand a mers cu masina alimentata cu un anumit tip de benzina, de orasul in care merge, etc.
Eu de exemplu folosesc numai bujiile de origine, prefer benzina Rompetrol si foarte rar merg cu benzina Petrom sau OMV, dar cand fac alimentarea o fac la plin, cu minim 30l la un plin. Consumurile la drum lung, mentionate intr-o interventie anterioara le-am obtinut cu benzina Rompetrol.
Scuze pentru inconvenientele provocate dar am prefetar sa pun "documentul" in forma in care l-am primit.
Zippy
QUOTE(marius80_eugen @ 15 Oct 2008, 23:12)

2. eu nu am vazut nici o benzina neagra , niciodata ! Ori este motorina , din aia veche , neaditivata , ori este atat de proasta , incat iti semnezi singur intrarea in service dupa ce o folosesti . ( daca mai apuci )

P.S. Faci pariu ca , daca faci acel test in Bucuresti iti da peste cap concluziile tale din Iasi ???
*



Da` cine a zis ceva vreodata de benzina neagra? wacko.gif Era vorba de culorile fontului folosit la scrierea marcii de benzina.

Fac eu pariu.Ca am mai vrut sa fac unul cu tine si nu te-a prins, tot pe aici pe la consum cand aberai tu cu consumuri in oras mai mic decat cel specificat in carte.

Ontopic: cu putin timp inainte sa vand Solenza, am facut un drum la mare, 4 persoane + bagaje full, mers de rodaj (adica max 100 km/h si asta pe A2) + cateva ambuteiaje, consum scos cu metoda plinului 7.7 blink.gif
Benzina folosita OMV carrera 95

O luase dubios in sus consumul in ultimul timp.In oras nu mai zic, ca sub 10 nu mai scoteam nici noaptea.
dj_sweat
Salut,
am plecat ieri de la Bran la ora 15.30 si am ajuns in Bucuresti - Militari la ora 21. Nu credeam ca e chiar in halul asta. Plin de spume am mers cu o viteza medie de 35 km/h. Aproape 6 ore pentru 200 km, am mers pe varianta Predeal, Brasov, Sacele, Cheia, Valenii de munte, Ploiesti. Consum estimat de 10%. La intrarea in Ploiesti era coada pe 25 km, bara la bara. Am facut 2 ore pt 20 km. Aviz amatorilor care pleaca duminica. Este prima data cand am luat teapa cu aglomeratia.
dutzu83
mers la consum in afara <90/h cinci persoane galati-focsani-slanic-galati=4,9 smile.gif
iar un mers normal 100-130 cam 6/100
Banu1974
eu sub 11/100 in oras si 8 afara nu scot...ma dispera
nh1980ro
Ia-ti si tu niste bocanci mai usori.. smile.gif
sad
QUOTE(dutzu83 @ 20 Oct 2008, 18:23)
mers la consum in afara <90/h cinci persoane galati-focsani-slanic-galati=4,9  smile.gif
iar un mers normal 100-130 cam 6/100
*



5 persoane in masina.. la sub 90 km / h nu stiu ce sa zic si nu vreau sa par toma necredinciosu dar mi se pare ca abia abia merge ( stiu ca la mine daca suntem 5 in masina trage fff greu)
consum de sub 5 ? mi se pare putin ciudat.. ca tu ai mers si prin orase si nu cred ca ai avut o viteza constanta.. si eu pe autostrada mers cel mai frumos 90-100 km / h constant .. am scos cel mai mic pana acum 5.45 ....
si la drum peste 110 (a.k.a. 3000 rpm) eu zic ca sare de 6 ..

parerea mea rolleyes.gif
Claudiu35
Nu mi se pare prea dubios consumul de 4,9%. M-am situat si eu in jurul acestor valori. In momentul in care am facut un test pentru a vedea cel mai mic consum pe care il pot obtine am ajuns la 4,2%, dar asta in conditii de aotostrada (Pitesti-Bucuresti si Bucuresti-Constanta) adica mers relativ constant cu viteza de 80-85 km/h, doua persoane in masina cu bagajul aferent (vreo 100 kg bagaj), pe timp de vara (fara rafale de vant, furtuna), presiunea in cauciucuri 2 bari pe toate rotile, fara AC (ca nu am), faruri mai mult stinse.... A fost mai mult un test personal. Dar chiar si asa, nu pot spune ca acea valoare de 4,2% obtinuta pe distanta de aproximativ 500 de km, este una riguros determinata. Este mai mult cu titlu orientativ pentru ca sunt prea multi factori care influienteaza consumul ceea ce face practic imposibil un calcul riguros.
Nu pot sa ma pronunt ce se intampla la 5 persoane in masina si nici nu stiu cum a fost determinat acel consum dar... e posibil.
IRONICK
QUOTE(Claudiu35 @ 22 Oct 2008, 11:31)
am ajuns la 4,2%, dar asta in conditii de aotostrada (Pitesti-Bucuresti si Bucuresti-Constanta) [...] nu pot spune ca acea valoare de 4,2% obtinuta pe distanta de aproximativ 500 de km, este una riguros determinata. Este mai mult cu titlu orientativ pentru ca sunt prea multi factori care influienteaza consumul
Ai obtinut asa putin pentru ca ai coborat! Consumul este mai mic in directia in care ai mers tu.
Claudiu35
Sigur, si ăsta e un aspect care poate fi luat în calcul. Însa cred că nu lupta cu cifrele este importantă... 4,9 sau 4,2 sau 5,7... ci faptul că e o mașină care dacă este corect pusă la punct si cu puțin bun simț și orientare poate scoate un consum de invidiat. Cred că asta era de fapt și ideea topicului, de a împartăși din experiențele personale pentru a ne putea face o imagine de ansanmblu asupra comportamentului, performanțelor și limitelor acestei mașini. Și nu de a duce la nesfârșit o luptă surdă intre cifre, cu toate polemicile care decurg de aici...
mariuscond
Citesc prin topicul asta si desi majoritatea topicurilor despre consum au fost inchise, ma mir ca aici se "bat cimpii" (parere personala) si nici un moderator nu intervine.
Consum Solenza 1.4 declarat de "producator":[attachmentid=1627478270]
Nu stiu cum se lauda unii cu niste recorduri absolute pe aici cind chiar Dacia "spune" ca are consumuri mai mari (vezi foto) si daca producatorii nu "mai trag" in jos de consumuri...
Sa inteleg ca Solenza diesel ar trebui sa consume undeva pe la 2-3L%?
Hai mai ce naiba...
mikemaniack
Citesc prin topicul asta si desi majoritatea topicurilor despre consum au fost inchise, ma mir ca aici se "bat cimpii" (parere personala) si nici un moderator nu intervine.
Consum Solenza 1.4 declarat de "producator":Attached Image
Nu stiu cum se lauda unii cu niste recorduri absolute pe aici cind chiar Dacia "spune" ca are consumuri mai mari (vezi foto) si daca producatorii nu "mai trag" in jos de consumuri...
Sa inteleg ca Solenza diesel ar trebui sa consume undeva pe la 2-3L%?
Hai mai ce naiba...

are dreptate, producatorul testeaza cu viteza legala aceste consumuri si extraurban cred ca in jur de 90-100 nu cred ca trec de 100 pt ca sa scoata 5.7
sad
QUOTE(mariuscond @ 22 Oct 2008, 11:33)
Citesc prin topicul asta si desi majoritatea topicurilor despre consum au fost inchise, ma mir ca aici se "bat cimpii" (parere personala) si nici un moderator nu intervine.
Consum Solenza 1.4 declarat de "producator":[attachmentid=1627478270]
Nu stiu cum se lauda unii cu niste recorduri absolute pe aici cind chiar Dacia "spune" ca are consumuri mai mari (vezi foto)  si daca producatorii nu "mai trag" in jos de consumuri...
*



marius nu ai dreptate.. tu vrei sa imi spui ca la toate modelele care au aparut si care au site pe care producatorul a declarat consumul, modelele alea chiar scot cat arata acolo ? e ridicol.. nu e asa.. Sper sa iti dai seama ca nu vreau sa continui sa zic de ce este influentat consumul.

Si a 2-a chestie.. tu spui ca noi aberam daca spunem ca avem consum de 5 exterior sau mai mic.. si nu ne crezi si dai ca argument poza cu consumul producatorului. Atunci cum se face ca in bucuresti cred ca in mai mult de 80% din cazuri consumul e muuuult mai mare de 8.3 cat arata producatorul..?

concluzia : 1. poza arata niste referinte date de producator care NU AU CUM sa fie exacte TOT TIMPUL
2. topicul e deschis pentru toti cei care vor sa isi spuna "pataniile" cu consumurile.. daca tie ti se pare ca aberam.. de ce aberezi si tu cu noi ? wub.gif

Solenza RULLZ

p.s. mikemaniack iti spun sincer ca si eu am mers in limita de 100 de km / h pe autostrada si am scos 5.45 (cel mai bun consum al meu) care difera fata de acel 5.7 dat de producator.. deci "procucatorul greseste?" .. ca nu are cum sa vina el si sa imi zica (virgula) ca eu nu am avut consumul ala.. ca doar buzunarul meu baga benzina wink.gif
mariuscond
Nu ma apuc sa "demontez" cele afirmate de tine (si inca, citiva) ca nu are rost, am si alte treburi, nu de alta, dar unii de mai citesc pe aici, chiar cred.
Cred ca imi dai voie sa nu cred in consumurile astea minunate...
Din ce spui observ ca Loganul diesel consuma cit Solenza pe benzina... si ma gindesc ca o solenza diesel aproape ca nu consuma.
Despre faptul ca "aberez cu voi"... am postat ceva mai sus primul post pe topicul asta, iar asta este al doilea si ultimul (precum spuneam... am si lucruri mai bune de facut).
Nu-i bai... "Solenza RULLZ"! 124.gif
mikemaniack
nu stiu ce dreaq se mai intampla ca saptamana asta am avut consum 11.5 % ceea ce mi se pare enorm. cum iti dai seama daca ai injectoarele infundate?
nh1980ro
Stai linistit, in Bucuresti e normal... smile.gif
Dar poti sa verifici filtrul de aer si sa n-ai vreo roata infranata+presiunea din pneuri.
In plus ai grija de pe unde iei benzina, ca daca e proasta se consuma mai multa.
romanvs
Cand injectoarele sunt infundate ar fi cateva simptome:
-mers neregulat
-trepidatii
-consum ridicat
-lipsa putere

Daca manaca multa benzina proasta insemna ca e gurmanda rau. biggrin.gif wink.gif Din cate stiu eu mananca multa benzina cu CO ridicat in special in oras.
mikemaniack
faca acum un drum la tara de vreo 300 km dus intors sper atunci sa vad un consum o sa incerc sa nu trec de 100 km/h,, cam greu ce-i drept.
mikemaniack
drum 150 km. bucuresti-tandarei(varianta lehliu).
timp 95 minute.mers tare--consum 8.3 l/100 , viteza medie 100km/h,varf 170 km/h.
nh1980ro
Bine macar ca ai ajuns acasa... smile.gif ..la vitezele alea...
ador13
Mangalia -> Mioveni si retur: total 907 km.
Consum total: 65 L
Medie: 7,1 L
Incarcare: 2 adulti + 1 copil
Viteza: 140-150 constant pe A1/A2 (aprox 500 km); 90-120 pe DN-uri, cu exceptia localitatilor.
nh1980ro
Ai mers si cu A/C pornit? Sau a batut vantul din fata? Mi se pare putin cam mare 7.1.
Fara A/C ar fi trebuit sa fie pe undeva pe la 6.5 mai degraba.
Rotile erau umflate bine?
reddacy
oricum daca treci de 120-130 cam creste binisor consumul..
Mariusake
consumul este de 5.2 l la 100 de km in afara (pe testate) iar in oras este de aproximativ 7 L biggrin.gif
romanvs
In ce oras e frate 7 l/100km,in Bailesti?
Esti amuzant...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.