Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bucuresti
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52
AlinI
s-ar putea sa trec si eu pe acolo...
logan albastru marin TR 30 NFS
zmeckeru
SDP-ule, da-mi un semn vineri seara ca de data asta chiar nu mai vreau sa lipsesc...ne auzim vineri seara la telefon...
B-53-SDP
Vinerea asta vine cineva in acelasi loc la ora 10 ?

TR 30 NFS ? Loganul 1.6_16V ? IF 11 VAL ?

Altcineva se mai anunta ?
zmeckeru
SDP-ule ne vedem acolo wink.gif O sa fug din nou din club, asta daca nu cumva pleaca mirel din buc si o sa trebuiasca sa stau eu acolo, dar ne auzim la tel
Bafta!
AlinI
sper sa ajung azi.. smile.gif
Lexy


Intrebare:
Ce forum se intalneste sambata seara la Herastrau?Stie cineva?
B-34-SGM
4 tuning.ro
B 45 GAO
Ceva nou legat de intalnirea de pe 8?Se mai tine?
AlinI
eu o sa trec aproape sigur pe acolo...
B-53-SDP
Salut!

Si eu o sa trec pe acolo si o sa mai vina ceva lume.

Uita-te si tu dupa noi:

TR-30-NFS; B-56-SDP
zmeckeru
QUOTE(B-56-SDP @ 7 Dec 2006, 22:21)

Uita-te si tu dupa noi:

TR-30-NFS; B-56-SDP
*


IF-11-VAL tongue.gif
B 45 GAO
Stiu ca e off topic dar tot aud de drifterii astia de la Carol.Ce au facut frate pe acolo de toata lumea tipa de ei???Ce masini aveau?Dacii?Or fi vrut si ei sa dea in stamba pe acolo, nu sa isi puna un forum in cap.Parca ati imbatranit cu totii si tipati de tineret.Nu a mai plecat nimeni cu scart pe forumul asta?Sa mearga cu viteza?Sa ia curbe cu frana de mana.....?Daca oamenii vor sa isi rupa masinile sa o faca.De aia cu BMW-uri nu mai tipa nimeni cand dau cate un burn-out(care dupa parerea mea e ce-a mai penibila demonstratie de soferie sau putere sau ce o fii) si pe deasupra rup si masina in doua.Atunci toata lumea se aduna si admira.Parca aveti 1000de ani.Stiu ca au fost unele probleme cu intalnirile in trecut dar asta e ce poti sa ii faci.Ce intalnire ar mai fi asta.Toata lumea in sir indian si sa se vorbeasca in soapta.Daca e atata spaima cu politia asta hai sa mutam intalnirea asta in alta parte,intr-un loc mai retras.Eu unu sunt nebun dupa sisteme audio.Poate vreau si eu sa aud ce "muzica" are un coleg de forum pe masina.Ce fac?Ascult muzica la un volum rezonabil pentru a nu imi lua amenda ,atrage discutii sau priviri nedorite!Poate vine cineva cu o dacie de 1000 de cai putere.Toata lumea ar fi curioasa sa vada ,daca nu cum merge cum se aude motorul!Ce facem il turam in 1500RPM ca sa nu facem galagie?Am vazut pe 4tuning o dacie berlina care facea drifturi de te inchini cu ambele maini.Chiar mi-as dorii sa vad daca poate cineva sa faca asa ceva.Ce fac ascult povesti?

Nu am mai participat la nici o intalnire de 2 luni dar atunci cand am fost am plecat mai tare(nu cu scart) cand nu mai erau decat cateva persoane si tot asa mi-am auzit vorbe "fitze","smeker",....etc.A semnat cineva pentru intalniri oficiale la parcul Carol?Nu cred!Cel mult cel care face drifturi sau cerculete sau se da cu masina peste cap poate sa isi ia amenda si sa raspuna personal pentru faptele sale.Nu prea vad cu ce incrimineaza dacia forum.
Cine are timp sa se uite pe 4tuning sa vedeti acolo nebunii ce se fac la Pescarus sau pe unde se mai tin!Si nu mai face nimeni gura.
Chiar nu se poate gasi un loc unde sa putem sta linistiti sau sa scapam de unele prejudecati?
klaus
Pai te þine/impiedica cineva sa cauti un astfel de loc?
semit
QUOTE(B 45 GAO @ 16 Dec 2006, 16:57)
Parca ati imbatranit cu totii si tipati de tineret.Nu a mai plecat nimeni cu scart pe forumul asta?Sa mearga cu viteza?Sa ia curbe cu frana de mana.....?Daca oamenii vor sa isi rupa masinile sa o faca.
burn-out(care dupa parerea mea e ce-a mai penibila demonstratie de soferie sau putere sau ce o fii) si pe deasupra rup si masina in doua..
Parca aveti 1000de ani..
Eu unu sunt nebun dupa sisteme audio.Poate vreau si eu sa aud ce "muzica" are un coleg de forum pe masina.Ce fac?Ascult muzica la un volum rezonabil pentru a nu imi lua amenda ,atrage discutii sau priviri nedorite!Poate vine cineva cu o dacie de 1000 de cai putere.Toata lumea ar fi curioasa sa vada ,daca nu cum merge cum se aude motorul!Ce facem il turam in 1500RPM ca sa nu facem galagie

Nu am  mai participat la nici o intalnire de 2 luni dar atunci cand am fost am plecat mai tare(nu cu scart) cand nu mai erau decat cateva persoane si tot asa mi-am auzit vorbe "fitze","smeker",....etc.A semnat cineva pentru intalniri oficiale la parcul Carol?Nu cred!Cel mult cel care face drifturi sau cerculete sau se da cu masina peste cap poate sa isi ia amenda si sa raspuna personal pentru faptele sale.Nu prea vad cu ce incrimineaza dacia forum.

Chiar nu se poate gasi un loc unde sa putem sta linistiti sau sa scapam de unele prejudecati?
*




Ultima propozitie a ta le anuleaza pe celelalte.. se preconiza/preconizeaza o intalnire Dacia Club la Moeciu.... Stii care a fost prima intrebare pe care a pus-o un coleg forumist??... unde face el cerculete si unde se da pe acolo.... Gizaz...
Sincer.. nu ma deranjeaza cerculete.. drifturi.. si ce mai fac baietii acolo... doar ca ar trebui sa le faca pe tarlaua lu` tasu`si a lu` masa la tara... ca poate dau peste un copil nevinovat cum s-a mai intamplat.. si ce zic .. n-am vrut domne... din greseala..mai bine si-ar pune muzica pe masina sau piese de calitate.. un ulei mai bun..... wink.gif cam atat smile.gif
B 45 GAO
1-Daca as stii ca as fi luat in seama chiar as cauta un astfel de loc!
2-Stam "linistiti" cu privire la :Grija politiei/trecatorilor/copiilor nevinovati(care nu ii prea vad eu pe la 22 noaptea in locuri RETRASE) asa ca nu prea vad ce anuleaza propozitia mea.In caz ca nu era destul de evident asta era ideea.
3-Exista si astfel de riscuri dar nu am crezut ca intalnirile astea aduc obligatii de genul:daca vii cu noi trebuie sa sari cu masina in prapastie.Lucrul bun e tocmai asta ca nu sunt obligatii.Daca oamenii vor sa dea muzica tare sa o dea,daca vor sa faca cerculete sa faca...la randul tau faci ce vrei.

Cu privire la "tarlaua..."nu suna foarte bine si lasa multe de inteles despre persoana care si-a spus parerea(iata prejudecata-ai presupus ca e un taran daca si-a expus si el parerea)

Sunt sigur ca nu toata lumea de la topicurile "inbunatatiri motor" sau "tuning motor" nu isi pun cipuri,filtre si alte nebunii ca sa consume masina mai putin ci sa le calce.Asta ce inseamna?Ca merg si ei cu viteza deci uite ca sare copilul si iata am gasit alti "tarani"

Vad nu te grabesti sa imi dai explicatii rationale ci sa ma ataci ca nu stiu cu ce am gresit in exprimare cand este evident ce am vrut sa spun

De ce de fiecare data cand se departeaza cineva de la o idee generala trebuie luat peste picior sau certat fara explicatii decente sau cel mai des intalnite :"ai scris cu un doi de ii","complecs se scrie complex".Nu stiam ca asta e forumul literar Mihai Eminescu.Pun pariu ca sunt oameni care asculta manele sau vorbesc numai in cacofonii si iti ia o masina si merg pe doua roti cu ea sau iti desfac un logan piesa cu piesa si il monteaza la loc in 6 ore.Daca sunt pasionati si sunt dispusi sa imparta din cunostinta lor cu mine pot sa asculte si adrian minune,vali vijelie.... ce o fi
Exista pe net undeva (daca vrei fac rost) un text in care literele din cuvinte sunt amestecate (exceptand primele si ultimile).Sa vezi ca ai sa citesti textul fara nici un fel de problema.Asa ca daca e sa vorbim sa vorbim pe subiect........

Nu doresc sa ma cert cu nimeni asta este doar o pare.Oricum 90% din voi deja au pregatit streangul
B 45 GAO
Acum la modul cel mai serios.Nu vreau sa par eu razvlatitul forumului dar cred ca poate ar trebuii sa facem un topic cu vot sau chestionar cum am mai vazut pe aici si sa vedem cati dintre noi ar vrea sa mutam intalnirea intr-un loc mai retras.

Sa se noteza ca nu am inceput eu sa deschid topicuri pe tema asta si mai intai de toate va cer parerea.

Astept opinii
B-53-SDP
Dupa parerea mea locul nu are nimic pentru ca niciodata nu a venit politia sa se lege de noi pentru ca stam acolo si vorbim sau ascultam muzica.

Iar cei care fac "chestii" interesante cu masina e treaba lor sunt majori cred si raspund pentru actiunile lor.

Eu nu am nimic cu nimeni pentru ca atunci cand vine politia mie personal mai mult decat sa imi filmeze numarul de inmatriculare si eventual o amenda pentru parcare nu are ce sa imi faca si in aceeasi situatie sunt mai multi participanti la intalnire.

Asa ca parerea mea este: ca nu este necesara schimbarea locului oricum nu vad unde in alta parte am putea sa ne intalnim mai retras si plus de asta toata lumea s-a obisnuit sa vina acolo la intalnire.
B 45 GAO
Perfect!O opinie pertinenta!Deci esti de acord cu mine ca ficare face ce face pe barba lui!Asta inseamna ca daca mai vine cineva pe acolo si isi pune masina in cap nu te deranjeaza!?

Acum sa fim sinceri.Fiecare din noi are o bucatica in el care vrea sa se afirme.Ca are un motor smecher ,ca are o muzica tare,ca merge pe doua roti...Alfel nu ar mai fi topicuri gen:"Loganul meu","Sistemul meu","Daciile noastre"...Asa ca daca vine cineva si se roteste in loc cu masina nu ar mai trebuii sa fie judecat.Eu unul apreciez intr-o oarecare masura pe toata lumea de pe forum.In primul rand pentru pasiunea ce o poarta automobilului si pentru ce reusesc sa faca pe masinile lor.

Ideea e ca toata lumea sa simta bine cand vine la cate o intalnire,nu sa apara vorbe la urma pe forum.

Mai astept si alte opinii...
B-53-SDP
Salutare !

Ce sa mai intampla aici ?

Nu mai e nimeni interesat de intalnire sau e prea frig afara ?
B 45 GAO
Eu vin!!!!!
Cine mai vine?

Ai chef de vorba?Eu da!

Hai!hai!HAI!Cine mai vine....repede ca sa stiu si eu.Poate vin pe acolo si nu sunt decat eu si veveritele ! laugh.gif laugh.gif
B 45 GAO
Pana la urma mai vine cineva?
E asta e ..........!Eu dau o fuga pana la Carol poate gasesc pe cineva acolo ca ma plictisesc in casa.
La 10 nu?????
B 45 GAO
Eu am venit la Carol dar evident...... cu cine sa vorbesc...????

Data viitoare o sa am si eu grija sa iau numarul de telefon al cuiva sa nu mai vin de nebun singur.Pana la urma am plecat la Pescarus
cristigeo69
DACIA RALLY TEAM (W R C , WRC , SGM , CPA , JZL , RLR , CUA , DAC , XWN...si altii )

Organizeaza o intalnire (DACIA) luna aceasta(ianuarie)sambata la ora 16:00 pe data de 27 pentru toti cei pasionati de DACIE

locatia: IN FATA ACADEMIEI MILITARE coolspeak.gif
(la polivalenta ne asteptau "baietii buni" jos sa ne arda...chiar si pe mine m-au oprit dar nu au avut de ce sa se lege biggrin.gif )

Scopul intalnirii il stiti prea bine...vorbim,mai schimbam o impresie,facem o poza 2... diverse tongue.gif

Asteptam cat mai multi posesori de >>DACIA<<

Intrebari mai delicate PM la mine smile.gif

Numai bine...VA ASTEPTAM grouphug.gif

PS: cei care se dau in spectacol(demaraje,frana de mana si alte derapaje"controlate") NU VOR MAI FI PRIMITI LA ALTE INTALNIRI decat multi si prosti mai bine putini si buni...
cred ca majoritatea or sa fie de acord cu mine...inafara de genratia cip,filtru-toba sport
semit
o sa fie cu "reising" si cerculete? daca nu .. e posibil sa apara si ceva-ceva de la Reno smile.gif
cristigeo69
QUOTE(semit @ 16 Jan 2007, 12:55)
o sa fie cu "reising" si cerculete? daca nu .. e posibil sa apara si ceva-ceva de la Reno smile.gif
*



sa stii ca de asta s-a mai vorbit si pe alt forum
incercam sa nu avem parte de asa ceva dar daca ii apuca pe unii nebunia o sa-i oprim intr-un fel sau altul SAU exact cum se face la legal racing ,cine face prostii notam numerele masinilor care s-au dat in spectacol iar data viitoare nu vor mai fi primiti alt mod nu vad...
B-53-SDP
E foarte bine gandit. Sa speram ca nu o sa mai avem neplaceri ca datile trecute in polivalenta din cauza unora sau altora.

Ne vedem acolo eu sper sa ajung si sa fie OK fara probleme si incidente.
B-34-SGM
Intalnirea este mono-marca , si anume DACIA.
semit
imi cer scuze.. ma retrag wink.gif
B-34-SGM
Nu era personal. Conteaza omul nu masina. S-a convenit ca intalnirea sa fie monomarca. Asta nu inseamna ca nu esti binevenit.
DAN_DANIEL
DECI RAMANE SAMBATA LA ORA 16, LA ACADEMIA MILITARA, IN ZONA EROILOR ACOLO. SPER SA FIM CAT MAI MULTI.
cristigeo69
QUOTE(DAN_DANIEL @ 18 Jan 2007, 04:30)
DECI RAMANE SAMBATA LA ORA 16, LA ACADEMIA MILITARA, IN ZONA EROILOR ACOLO. SPER SA FIM CAT MAI MULTI.
*



da acolo este>>la ACADEMIE

Fi antent sambata pe 27 nu asta care vine...cealalta smile.gif

Sper sa fim cat mai multi cum am fost de cateva ori...&
inca odata imi doresc sa se abtina cei care s-au nascut cu frana de mana IN MANA...

DACIOTI DIN TOATE COLTURILE UNITI-VA !!! grouphug.gif

numai bine wink.gif
DAN_DANIEL
GATA SEFU. Raspandim sifonu, sa afle cat mai multi si intretinem discutia aici pe forum pana atunci. ph34r.gif
cristigeo69
QUOTE(DAN_DANIEL @ 18 Jan 2007, 15:31)
GATA SEFU. Raspandim sifonu, sa afle cat mai multi si intretinem discutia aici pe forum pana atunci. ph34r.gif
*



cu cat stiu mai multi cu atat e mai bine... smile.gif
madmaxtata
salutare. cum ajung si eu din regie acolo??? ca nu prea m-am plimbat prin bucuresti cu pejoul(adica 2 picioare putere sau cu RATB).
ilikecheese
din regie iei 601 pana la eroilor(poti sa iei si metroul). Cobori la eroilor si din intersectie faci dreapta(cum vii dinspre grozavesti) si mergi in fata pana la un monument MARE si parca acolo era. Sa ma corectati daca gresesc...
skija
asa e... FIX.



Imi pare rau ca ratez intalnirea dar sambata ma duc la Buzau sa-mi recuperez masina (set motor nou, pompa de ulei, discuri de frana... etc...) ca e gata...

BAFTA si distractie placuta!


poate data viitoare, FARA MASINI la o bere!
cristigeo69
SPERAM din tot sufletul sa tina vremea cu noi ca sa iasa ceva frumos si interesant speram sa fim cat mai multi fata de celelalte intalniri...se vor face poze NUMAI sa fie frumos afara blush.gif

PS: din partea...DACIA RALLY TEAM...pentru toti posesorii de DACII modificate sau nemodificate
NUMAI RESPECT cool.gif
Uncle-Sam
si pozele?
cristigeo69
QUOTE(Uncle-Sam @ 31 Jan 2007, 00:10)
si pozele?
*



nici nu-mi vine sa pun...de pe dacia nu stiu cati au venit...total dezamagit sad.gif
cristigeo69
si altelee....
semit
mediatizarea a fost mai mare in "alta parte"...cu bannere si nebunii... aici nu s-a putut "veni decat cu dacie" asa ca..... console.gif
cristigeo69
QUOTE(semit @ 1 Feb 2007, 07:14)
mediatizarea a fost mai mare in "alta parte"...cu bannere si nebunii... aici nu s-a putut "veni decat cu dacie" asa ca..... console.gif
*



da stiu... unsure.gif

eu unu ma abtin de la comentarii...
ady85btz
cand e urmatoarea intalnire? as propune pe 14 februarie...poate se lasa cu combinari: 1,4+1,5 sau 1,4-1,6 tongue.gif
florian angel
unde se face intalnirea?
si la ce ora?
as vrea sa vin si eu daca este in bucuresti
cristigeo69
intalnire RENAULT - DACIA

ORICINE este binevenit...
menta
Si pana pe 17 martie nici o intalnire nimic?
cristigeo69
comunicat de la unu dintre organizatori!!!
imi pare rau pt cei cu daciile...dar este intalnire EXCLUSIVISTA reno
deci numai RENAULT...
han_1.6 mpi
se poate veni si cu renault 12 ? sa zicem ca scrie in talon ca e marca renault.
cristigeo69
QUOTE(han_1.6 mpi @ 20 Feb 2007, 14:03)
se poate veni si cu renault 12 ? sa zicem ca scrie in talon ca e marca renault.
*



cred este o intrebare la misto...observ ca ai logan...

DA se poatre veni cu RENAULT 12
mihai0070
Si pana la urma dacia cand se intilneste biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.