Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Apple iPhone 5
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
AR-18-MOS
Io-s curios cum arata varianta Gold. Tiganesc sau nu? unsure.gif
Markos
De ce, vrei ceva țigănesc? nedumerire.gif
AR-18-MOS
Ar merge un palat...
Squirrel
Nu-s destule preluate de ei în Timișoara?
SorinCT
Am auzit ca vinde Becali unul...
Iulikk
Daca imi aduce un amic un aifon din USA... il pot folosi in RO?
aqua
tre sa ai grija ce model iti aduce, de ex. eu am iphone 5S model A1457, daca il cauti pe net vezi ca e pt europa/uk, scrie pe spatele lui
uite aici diferente
http://www.techwalls.com/iphone-5s-a1533-a...30-differences/
astea sunt pt i5s, nu stiu daca se aplica si la i5
Iulikk
Mersi.
AR-18-MOS
Iulikk,
La ce pret il cumperi din US? smile.gif
Iulikk
~1000 de lei biggrin.gif .
300-350 de dolari mi-a zis. Nu ma intrebati ce si cum, nu stiu. Am avut doar o discutie trecatoare pe internet cu amicul asta al meu.
AR-18-MOS
Pretul e foarte bun! smile.gif
Eu am platit dublu pentru iPhone 5 la Orange, plus o mica diferenta cand l-am schimbat cu 5s. sleep.gif
Iulikk
Da... pana mea. Sa vedem. Oricum, daca il iau... pun mana pe el abia prin luna Mai laugh.gif .
gabize
Până atunci apar SH ca noi pe okazii. tongue.gif
Iulikk
Da, da' io il iau nou.

Intrebare: daca imi trimite telefonu prin DHL (desi nu cred... cred ca costa o mica avere), mai trec pe la vama?
C a t a l i n
Da. Nu treci tu pe la vamă, te contactează ei și te întreabă dacă ești de acord să plătești TVA + ce taxă vamală calculează. Dacă ești de acord, plătești la livrare. Dacă nu, coletul pleacă retur.
Iulikk
Naspa. Multumesc.
C a t a l i n
E vorba de iPhone 5 nou? Că din câte știu nu se mai fabrică, fiind înlocuit de 5C. Iar 350$ pentru 5S e suspect de puțin, chiar și în SUA.

Să nu fie vreo făcătură.
dan.gutu
QUOTE(Iulikk @ 17 Jan 2014, 23:24)
Daca imi aduce un amic un aifon din USA... il pot folosi in RO?
*


Il poti folosi,nu merge 4G,EU are alta frecventa.Problema cea mai mare este cu garantia,chiar daca o dau 1 an international,la un defect major,atunci cand trebuie inlocuit telefonul,iti zic pas oriunde in Europa,motivul esta ca, nu au acel model in stoc si nici nu aduc.
M i h a i
7.0.6

Info
C a t a l i n
iOS 7.1

QUOTE
CarPlay
- iOS experience designed for the car
- Simply connect your iPhone to a CarPlay enabled vehicle
- Supports Phone, Music, Maps, Messages, and 3rd-party audio apps
- Control with Siri and the car's touchscreen, knobs, and buttons

Siri
- Manually control when Siri listens by holding down the home button while you speak and releasing it when you're done as an alternative to letting Siri automatically notice when you stop talking
- New, more natural sounding male and female voices for Mandarin Chinese, UK English, Australian English, and Japanese

iTunes Radio
- Search field above Featured Stations to easily create stations based on your favorite artist or song
- Buy albums with the tap of a button from Now Playing
- Subscribe to iTunes Match on your iPhone, iPad, or iPod touch to enjoy iTunes Radio ad-free

Calendar
- Option to display events in month view
- Country specific holidays automatically added for many countries

Accessibility
- Bold font option now includes the keyboard, calculator, and many icon glyphs
- Reduce Motion option now includes Weather, Messages, and multitasking UI animations
- New options to display button shapes, darken app colors, and reduce white point

Other
- New Camera setting to automatically enable HDR for iPhone 5s
- iCloud Keychain support in additional countries
- FaceTime call notifications are automatically cleared when you answer a call on another device
- Fixes a bug that could occasionally cause a home screen crash
- Improves Touch ID fingerprint recognition
- Improved performance for iPhone 4
- Fixes display of Mail unread badge for numbers greater than 10,000
- Continued user interface refinements
corbex
Hartile sint tot alea cu Kamceatka linga Groenlanda?
MMVI
iPhone 6 (cum va arata una din variante)
Crap
Am cedat nervos ieri la EMAG intrucat telefonu prietenei, platit CASH in decembrie 3500 LEI + garantie 1 an suplimentar a "cazut" in sensul ca "nu mai primeste semnal pe nici o cartela"

Idioata ca n-am cum s-o numesc altfel refuza sa-mi ia telefonul intrucat era activa aplicatia "FIND MY IPHONE" , ASA SI ? e vreo aplicatie luata dp torrent sa nu imi iei telefonu in garantie ? tinand cont ca dupa 6 luni s-a dus dra... ?

Ma rog...le comunic parola de la ICLOUD...de fata cu ea acolo prima incercare bag parola gresit evident instant eroare ca parola e gresita, apoi bag parola corect...apare pe telefon "dezacvtivating"....si apoi da o eroare ca telefonul nu e in stare sa dezactiveze aplicatia, a inceput d'soara care habar n-are cu ce se mananca una alta ca se duce ea in spate la colegi....pana la urma mi-l opreste...


I-am mentionat chestii precum telefoanele lor IPHONE vandute la emag sunt defapt produse folosite, intrucat garantie APPLE STORE este expirata, aceasta belind ochii la mine s-a mai calmat...plec de acolo si in 5 min ma suna sa iau telefonu ca nu e buna parola si ca nu il pot primii la garantie ! ? fac spume stanga dreapta pe rosu sa ma intorc din drum, nu mi-a dat mie acces la calculator sa dezactivez contul DE PE PC....a trebuit sa sun pe cineva sa mi-l dezactiveze si pana la urma au "constatat' ca PAROLA de la icloud era "BUNA" dar au uitat sa puna prima litera MARE ...

Per total f nervos si suparat pe ei, inadmisibil cum un telefon de 3500 lei se strica dupa 6 luni si nu primesc nici macar un amarat de nokia in schimb pe perioada garantiei 5 ZILE ca asa e la EMAG telefoane folosite vandute de NOI ! la pret de rOMANICA, in conditiile in care am 2 baieti care le-au luat de la VODAFONE si cand s-au stricat in 5 min le-a dat alt telefon la schimb.

i-am explicat de 2 ori la rand ca vineri daca ma cheama si imi da tot telefonu asta REPARAT il bag pe gat si sun si la OPC.

M i h a i
Daca telefonul era folosit și vândut ca nou, de ce l-ai luat? Eu am refuzat un espressor de la ei, pt că era folosit ,mai bine zis recondiționat pt că accesoriile erau noi iar aparatul avea urme intense de utilizare.Se pare că emagul practică treaba cu vândut produse recondiționate ori sh ca fiind noi.Mai mult am fost enervat de dus sus la casă si anulat tranzactia cu cardul , ca deh, asa este la ei , platești înainte ca la prostituate, măcar la alea vezi produsul înainte... Am incercat să-mi vărs nervii pe cineva de acolo dar toti sunt cu o mare durere in anus si se disculpă cu : ''așa a venit domnu, ce vină avem noi'' , romani... Recomand domo ori altex, sunt cinstiți și testează produsul , apoi îl plătești.
Crap
Nu e vorba ca de ce l-am luat, toate iphonurile de la ei sunt asa ! chiar daca au sigiliu la baterie, folie pe ecran sau pe spate.

Rog pe viitorul cumparator de Ihpone NOU de la emag sa-si verifice imei'u cand ajunge acasa si sa-mi spuna si mie daca APPLE STORE Warranty este valabila, ca bag mana in foc ca este expirata.

Cand am luat telefonul acesta era sigilat,cu folie...etc smile.gif, mai sunt 2 zile pana vineri, cel tarziu luni trebuie sa ma sune sa ma duc dupa el.
St
Eu nu te inteleg. Stiai de la inceput ca toate produsele vandute de acea firma au o calitate indoielnica si totusi ai cumparat de acolo...
DragosP
Ei lăsați, că nu "toate produsele" sunt de o calitate îndoielnică.
Dpmdv emag-ul e excelent: tot ce-am luat de acolo a fost și este ok.
R19/16v
Eu zic c-asa trebuia sa se intample cand dai $1k pe un aifn biggrin.gif
ssilviu
Plus ca aveai 30 de zile timp in care sa-l dai inapoi. Daca era evident ca nu e nou, de ce nu ai facut asta?
DragosP
Poate câștigă mai mult de 3000 de lei pe zi, nu? nedumerire.gif
gabize
posibil, nu pierde vremea pe forum aiurea. sleep.gif
Markos
QUOTE(MMVI @ 4 Jun 2014, 12:26)
iPhone 6 (cum va arata una din variante)
*


si despre noua baterie.
corbex
Abia astept sa apara, sa-i umilesc cu clona mea cu baterie ElBa.
MMVI
are iecran dă Safir? n'are... n-ai ce sa umilesti tongue.gif
Crap
Salut din nou baieti, va vine sa credeti sau nu, prietena mea cred ca e incarcata cu energie NEGATIVA, sau nu stiu ce pot spune !

Telefonul nou primit pe garantie, a tinut 1 luna si jumatate in aceasta dimineata a ramas din nou blocat pe SEARCHING, diferit de data trecuta este ca acum nu mai pot face nimic pe el, mi-a ramas casuta cu wi-fi in fata si ma pune sa-l activez, insa mereu primesc eroare

O IAU RAZNA !
MMVI
nu trebuie sa o iei razna smile.gif , orice lucru se poate defecta, foloseste garantia
Crap
M-am saturat din 2 in 2 luni sa ma duc sa cer alt telefon smile.gif ...

Va tin la curent, momentan astept sa ajung acasa ca el incearca sa "se activeze" dar da eroare pe wi-fi, si am citit pe apple sa incerc cu cablu, aici la birou nu am acces sa instalez iTunes.

Doamne ajuta.
Markos
V-ați luat toți 5S de s-a epuizat deja stocu'? huh.gif
AR-18-MOS
Daca stiam ca-i redus, mai loam unul. blush.gif
b76bgaarh
ba baietzi se da una bucata de pizti cu htc (nu stie modelul) care tocmai a primit cado un 5s. cum isi transfera contactele? prin gmail? dinte albastru? sau ad labam?
DragosP
Uite așa.
b76bgaarh
la gmail ma gandisem si io.

i-am zis de gmail, i-am zis ca iegzista si google, sa vedem cine ii face transferul.

ps. astept intrebarea: da cum salvez contactele in gmail?
Markos
Asteapt-o.
MMVI
QUOTE(b76bgaarh @ 15 Dec 2014, 15:19)
...
ps. astept intrebarea: da cum salvez contactele in gmail?
*


in contacte nu exista optiunea?

iar pe 5s poate sa-si instaleze o aplicatie de sincronizare ca sa ii tina actualizate contactele din contul de gmail, in caz ca va trece inapoi la android biggrin.gif
Iulikk
Cine imi recomanda o husa flip (dar care sa se deschida pe lateral) buna pentru aifon cincies?
Buget: ~120 lei.

Multumesc.
DragosP
Are haz să cumpăr un I5 de pe un site gen tellgsm.ro?
Că acu' numai pe site-uri d'astea ușor dubioase mai e de găsit.
gabize
Haz da. Chit că-s și șanse să se transforme în haz de necaz.
Io am luat S4-le de pe un site de gen. Că erau printre singurii care comercializau i9506. Am tras loz câștigător.
AR-18-MOS
QUOTE(DragosP @ 13 Mar 2015, 08:53)
Are haz să cumpăr un I5 de pe un site gen tellgsm.ro?
Că acu' numai pe site-uri d'astea ușor dubioase mai e de găsit.
*


De ce ai vrea neaparat iPhone 5? Mai ales la 1745 de lei?
La <2.000Lei cumperi 5s sigilat, neverlocked, garantie internationala etc.
l@u
Au si 5C la 1495.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.