Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Apple iPhone 5
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
bygy007
pentru taierea cartelei exista un dispozitiv gen capsator
dan.gutu
Ce rost are sa te chinui,o primesti gratis de la operator.
herculane
I-a venit cuiva i5-ul?
M i h a i
Asteapta pana pe la 16.00, doar nu o sa vina curierul asa devreme
2dor
David si Goliat.
herculane
eu il am doar pe Goliat deocamdata si d-abia astept sa-l inlocuiesc cu David smile.gif

2 Nov 2012, 12:22:
sa-l stapanesti smile.gif
2dor
David nu e al meu, Goliat este si nu imi pot dori altceva.
A l e x
2dore, sper ca te-ai prins de ironia metaforei tale cu Goliat. Doar marime, si atat. tongue.gif

Serios vorbind, mi-a venit si mie David-ul de 32. Se pare ca au fost seriosi cei de la Vodafone si l-au adus la timp, plus, nu e zgariat. tongue.gif

[attachmentid=1627847769] [attachmentid=1627847770] [attachmentid=1627847771]

Ca prima impresie, ce pot sa zic, mi se pare frumos, dar nu m-a dat pe spate greutatea lui cum citeam pe net. E usor, intr-adevar, dar nu atat de usor incat 'nu-l simti in mana'. Ce exagerari.

Singurul lucru care imi place mult e touch-ul, chiar ai senzatia ca apesi direct pe taste si nu pe o sticla in fata tastelor. Ah si castile sunt ok, au mai mult bass, parca imi stau mai bine in ureche, dar nu mi se par mult mult mai bune decat alea vechi, doar arata mai bine si vin intr-o cutie simpatica rau.


herculane
eu am dat comanda inaintea ta, pai e corect? smile.gif
spy_oh_joy1389
Alex, daca le-ai fi luat si 4S-ul si 5-ul la liber, ar fi meritat schimbarea?
M i h a i
QUOTE(A l e x @ 2 Nov 2012, 12:16)
mi-a venit si mie David-ul de 32
*


Boieru' tot boier ramâne ™ tongue.gif
A l e x - agață prin meniu?prin aplicatii? biggrin.gif ..lasa forma ca pe asta o stim de pe net
Herculane - pe al tau il testeaza curierul înainte tongue.gif
A l e x
Spy: Nu stiu ce sa spun, depinde de fiecare... Tot acelasi design e pana la urma, asta nu imi place, e un 4S mai subtire si mai lung, la liber nu stiu daca ar merita trecerea...

Herculane: Eu l-am ridicat din magazin, poate de aia... Sper sa-ti ajunga azi si tie, ma gandesc ca la 32 gb e mai mare stocul, cred ca majoritatea cumpara de 16

Mihai: din 'prinosul' inimii vorbeste gura tongue.gif -- nu agata ca n-are Android, intreaba-l pe 2dor daca agata, la noi nu e cazul (desi sa vezi coincidenta, are el la munca un aifon 5 care agata, parca vad).

M i h a i
ras hohote.gif Câtă rautate dom'le
2dor
QUOTE(A l e x @ 2 Nov 2012, 13:16)
2dore, sper ca te-ai prins de ironia metaforei tale cu Goliat. Doar marime, si atat. tongue.gif


Am scris intentionat smile.gif. Ma abtin sa scriu despre parerea mea referitoare la ip5, mai ales dupa ce mi-am luat Note II.
A l e x
Mie imi place Note-ul. E singurul telefon Samsung care arata cu adevarat bine, cu toate ca e foarte mare. N-am nimic sa-i reprosez, doar ca, din nou, nu inteleg ce cauta prin acest topic. Daca tot te abtii, abtine-te de tot, eu nu pun poze cu telefonul meu pe alte parti. tongue.gif
herculane
QUOTE(A l e x @ 2 Nov 2012, 14:05)

Herculane: Eu l-am ridicat din magazin, poate de aia... Sper sa-ti ajunga azi si tie, ma gandesc ca la 32 gb e mai mare stocul, cred ca majoritatea cumpara de 16



a, pai zi asa

dar cum de l-ai ridicat din magazin? n-ai facut comanda online/telesales?

mie nu cred ca-mi ajunge azi, am sunat la curier si nu exista nicio inregistrare pe numele meu deocamdata. problema e ca maine nu prea o sa fiu pe-acasa, si l-as fi vrut azi.

poate ma duc in magazin si-l cumpar si pe urma anulez precomanda si-mi cer banii inapoi smile.gif
A l e x
Am dat 100 de telefoane la Vomafone, de parca nu era interesul lor sa-mi vanda un iPhone, si pana la urma cand mi-au promis proforma pe mail si n-a mai venit, am fost in magazin si aia a fost. Pana la urma a fost mai bine asa, ca intre timp m-am razgandit si am luat de 32.
2dor
QUOTE(A l e x @ 2 Nov 2012, 14:51)
Mie imi place Note-ul. E singurul telefon Samsung care arata cu adevarat bine, cu toate ca e foarte mare. N-am nimic sa-i reprosez, doar ca, din nou, nu inteleg ce cauta prin acest topic. Daca tot te abtii, abtine-te de tot, eu nu pun poze cu telefonul meu pe alte parti. tongue.gif
*



Stiu ca te doare comparatia, asta e cand nu ai ecranul mare si Pen tongue.gif .
M i h a i
fara harti, vopsit cu oja...nasol... Hai ca incepe topicul sa prinda culoare radmasa.gif
A l e x
2dor: Asa e, intotdeauna mi-a placut sa vorbesc la paleta de tenis, cand pun mana pe un telefon normal chiar ma gandesc "De ce duc eu asa un telefon de mic la ureche, si nu duc un lcd???" tongue.gif

Ti-au dat si numar de fix la el?
cj98czh
QUOTE(A l e x @ 2 Nov 2012, 13:51)
Mie imi place Note-ul. E singurul telefon Samsung care arata cu adevarat bine, cu toate ca e foarte mare. N-am nimic sa-i reprosez,
*




QUOTE(A l e x @ 2 Nov 2012, 14:34)
2dor: Asa e, intotdeauna mi-a placut sa vorbesc la paleta de tenis, cand pun mana pe un telefon normal chiar ma gandesc "De ce duc eu asa un telefon de mic la ureche, si nu duc un lcd???" tongue.gif

Ti-au dat si numar de fix la el?
*



Pai acuma cum este? ori iti place ori nu biggrin.gif
A l e x
Tu te prefaci, asa e? Altfel nu-mi explic...
cj98czh
.... un pic .... mai ales ales cand vad atata suferinta biggrin.gif
A l e x
Eu am vrut sa fiu finut, ca nu te prefaci, asa e modelul. Hai sa explic ca la un copil cu deficit de atentie...

Deci, imi place Note-ul, mi-a placut si primul, imi place si al doilea. E mare, dar nu ma deranjeaza, mi se pare un telefon foarte misto per total. Defapt daca as trece la Android, probabil pe Note as trece.

Dar 2dor a facut o gluma, si i-am raspuns tot cu o gluma. E destul de simplu de inteles, zic eu, dar uit ce fel de oameni raspund pe aici uneori. Imi cer scuze, de acum voi incerca sa explic mai bine, si pentru cei care inteleg ceva mai greu tongue.gif
cj98czh
Raspunsul meu era tot o gluma ... iti indicam .. tot in gluma cum te contrazici singur ... asa ca da-mi voie sa ma indoiesc de "puterile" tale de intelegere ... oricum noi sa fim sanatosi biggrin.gif
ady77
A L E X in locul tau mi-as scrie sub avatar, "desi pare, nu lucrez la Apple". tongue.gif
A l e x
Nu ma contrazic, cand glumesc, glumesc. Am glumit si despre iPhone, dar din nou, uneori uit cu cine vorbesc. Ca tot vorbim de putere de intelegere, ai inteles si tu in sfarsit diferenta dintre 'fi' si 'fii'? tongue.gif
cj98czh
QUOTE(ady77 @ 2 Nov 2012, 15:05)
A L E X in locul tau mi-as scrie sub avatar, "desi pare, nu lucrez la Apple".
*



up.gif

+ sunt foarte deranjat de orice critica adusa produselor Apple biggrin.gif chiar daca vreau sa par impartial biggrin.gif
A l e x
Am criticat destul Apple-ul pe aici, inclusiv iPhone 5. A se observa ca nu l-am laudat nici dupa ce mi-a venit.

Te astept peste vreo 2 saptamani cu povestea clasica "a primit nevasta mea un iPhone 5 si are numai probleme. Promit sa pun o poza daca nu ma credeti!!! Tot HTC-ul meu model 2010 e mai bun!":P

Asta ca tot vorbim de impartialitate.
cj98czh
Esti deranjat ca sunt persoane care primesc genul asta de telefoane gratuit?

Ca tu crezi sau nu ... este fix problema ta ....

Probleme a avut si le-am si scris ... s-a blocat de vreo 3 ori ... si a fost trimis in garantie pentru probleme cu semnalul .... ma rog chestii clasice deja pentru 4 s ..


Cand o sa primeasca 5-ul .... si voi observa ca sunt probleme le voi scrie ... daca nu are inseamna ca este un telefon extraordinar ... si ii felicit ...

Cat despre HTC model 2010 ... din nou ... suferintele la tine sunt mari ... si nu le comentez.

Oricum esti prost informat cu modelul biggrin.gif
M i h a i
QUOTE(cj98czh @ 2 Nov 2012, 15:20)
Cand o sa primeasca  5-ul .... si voi observa ca sunt probleme le voi scrie ...
*


Daca primeste S3 ce te faci?Ori Hox? biggrin.gif Nu mai scrii nimic? Eu sunt sigur ca A l e x recunoaste daca intampina probleme cu 5 , la fel si 2dor cu note..Dar sunt ''altii'' icon_mrgreen.gif care nu recunosc ..Treaba asta este precum clasica intrebare '' a picat ceva la masina pana acum'' ...nuuu, este nemteasca tongue.gif Sacadeaza motoru ' , normal ca nu, i-am bagat noul romaditiv jwpxw..etc.. tongue.gif

Sa fim si on : o carcasa interesanta http://img1.etsystatic.com/006/0/7334621/i...257313_tc7r.jpg
A l e x
cj: Nu eu sunt cel deranjat pe aici, care poarta grija altora. Eu zic sa lasi povestile inventate, ca nu mai suntem la gradinita. Si tie ti-a zambit Schumacher ironic inainte de curse? tongue.gif

Si apropo, am avut 'Desi pare, nu lucrez la Apple' sub avatar cateva luni.
cj98czh
Daca primeste noul S3, care deja nu mai este chiar asa nou ... ea il foloseste nu eu biggrin.gif

Alex repet, ca tu crezi sau nu ... strict problema ta .. nu sunt genul sa vb. fara acoperire ..

"Apreciez" faptul ca ma faci mincinos a doua oara ... asta spune multe .. biggrin.gif
herculane
am primit si eu acum 2h si am scapat de placinta de s3 biggrin.gif
eduardsebe
N-as prea face trecerea de la 4s la 5,dar cand il vad in cutie,asa nou,cu folie...parca parca rolleyes.gif
ssilviu
Ce ai mai slăbit bai A l e x ...
http://www.capital.ro/detalii-articole/sti...e-5-173668.html
A l e x
Ce articol jenant. Plus ca, daca e primul client Vodafone, de ce n-a putut sa ia de 32? Era in oferta de la inceput... Si cum n-a gasit el in Anglia? Se gaseau la liber peste tot, inclusiv la noi, inainte de a veni la Vodafone sau Orange.


cj98czh
"Îmi place sistemul de operare iOS pentru că e un sistem de operare cu care pot face multe lucruri. După ce îi fac jailbreak lui iOS 6, fac din iPhone 5 un supertelefon"


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
herculane
Omul pare putin dus smile.gif
padre
Am vazut si eu ifon 5 la un magazin Vodafone... culmea, nici asta nu era zgariat tongue.gif
Ce sa zic, sunt dezamagit, desi nu aveam asteptari mari. Recunosc ca am ajuns sa mi-l "doresc" dintr-o oarecare doza de snobism + dorinta de a incerca si iOS, ca pe restul le-am incercat, in mare masura (enumerate in ordinea inversa fireasca, totusi).
Dupa ce am vazut aceeasi interfata (senila deja) simplista si acelasi aspect, doar un pic mai are ecranul... mi-a cam trecut si nu-mi mai iau nici un ifon acum.
Din pacate am ajuns sa cred ca si 5s va fi la fel, doar cu mici diferente, si probabil si ifon 6 va avea aceeasi interfata, ca sa nu se confuzeze clientii fideli...
Ma mai gandesc, dar prima impresie e negativa.
dan.gutu
Si io am fost ieri in showroom la Ferrari si am studiat modelul California,dar am ramas profund dezamagit,tot 2 usi,12 pistoane,nu au scos motor diesel si aveau doar pe rosu,ma mai gandesc ...
padre
Haha, buna gluma, sper c-a fost gluma.
Eu nici macar nu dau bani pe el, daca m-as hotari la ifon... Nu e vorba de bani si nici de struguri acri.
herculane
m-am jucat zilele trecute cu nexus 4, sunt foarte dezamagit - n-are iOS, nu cred ca o sa-mi iau niciodata

cam asa a sunat postul tau padre wink.gif

am pus vineri ios 6.1 pe un device, fiind curios daca au aparut schimbari la Maps. nimic deocamdata
padre
Pai plm, chiar asa sa nu schimbe nimic fata de 4s? Aceleasi iconite aruncate pe ecran, fara sa poti sa pui un widget sa vezi o agenda, un ceas, vremea, un curs valutar, etc? Asta ma enerveaza cel mai tare, ca sa nu mai discut ca nu poti folosi memoria ca pe un memory flash sau ca nu are micro-usb si nu-l poti incarca decat cu un anume tip de incarcator...
Oricum, celor carora nu le plac aprecierile mele, asta e topic despre iPhone 5 in general, nu doar cu laude, asa-i? Si e deschis publicului larg, nu doar iubitorilor de mere, deci pot posta si cei care folosesc in mod curent altceva, asa-i?
2dor
QUOTE(padre @ 3 Nov 2012, 21:09)
Pai plm, chiar asa sa nu schimbe nimic fata de 4s? Aceleasi iconite aruncate pe ecran, fara sa poti sa pui un widget sa vezi o agenda, un ceas, vremea, un curs valutar, etc? Asta ma enerveaza cel mai tare, ca sa nu mai discut ca nu poti folosi memoria ca pe un memory flash sau ca nu are micro-usb si nu-l poti incarca decat cu un anume tip de incarcator...
Oricum, celor carora nu le plac aprecierile mele, asta e topic despre iPhone 5 in general, nu doar cu laude, asa-i? Si e deschis publicului larg, nu doar iubitorilor de mere, deci pot posta si cei care folosesc in mod curent altceva, asa-i?
*



up.gif
dan.gutu
QUOTE(padre @ 3 Nov 2012, 19:33)
Haha, buna gluma, sper c-a fost gluma.
Eu nici macar nu dau bani pe el, daca m-as hotari la ifon... Nu e vorba de bani si nici de struguri acri.
*

Daca nu dai bani pe el,il tii 2-3 saptamani si daca nu te satisface, il vinzi cu cel putin 400-450 de euro wink.gif Eu asa as face,chiar daca nu sunt afacerist sau bisnitar si nici in jena financiara smile.gif . Dar mai mult ca sigur il pastrezi,este o bijuterie, fata de concurenta tongue.gif .
padre
Da, asta este singurul lui mare atu, arata bine fata de concurenta desi are un design simplu si un pic invechit... 4s este intr-adevar bijuterie (materiale foarte bune, foarte bine realizat), cu 5 nu mai sunt asa de sigur daca se zgarie asa usor. La prima vedere arata foarte bine, recunosc, dar dupa o perioada de utilizare... s-ar putea shimba lucrurile.
Telefonul actual Motorola (Razr) a luat nenumarate cazaturi pe toate suprafetele posibile si de la mai toate inaltimile (din mana unui om, nu de la etajul 18), are cateva ciupituri si ceva semne de uzura/utilizare pentru ca nu l-am protejat cu husa si nici nu m-am purtat cu manusi (in plus se mai joaca si copiii din cand in cand cu el) dar inca merge fara nici o problema si nici nu arata chiar rau. In aceleasi conditii ma indoiesc ca un ifon 5 ar fi aratat similar. Dar astea sunt doar speculatii, ce-i drept.. foarte posibil sa fie adevarate, dar pana nu pun mana serios pe unu' nu are rost sa mai discut.

later edit: ca sa "fac o aroganta", daca as putea pune Android pe ifon 5 l-as lua fara ezitari radmasa.gif
gabize
QUOTE(padre @ 3 Nov 2012, 20:53)
daca as putea pune Android pe ifon 5 l-as lua fara ezitari
*



up.gif

Nu sunt un fan Android, as accepta si IOS-ul la fel de bine daca ar oferi o mai mare libertate de miscare.
herculane
QUOTE(padre @ 3 Nov 2012, 21:53)
later edit: ca sa "fac o aroganta", daca as putea pune Android pe ifon 5 l-as lua fara ezitari  radmasa.gif
*




pai si ce-ai realiza? ai avea un telefon superb care merge prost smile.gif
Iulikk
QUOTE(padre @ 3 Nov 2012, 20:53)
Da, asta este singurul lui mare atu, arata bine fata de concurenta desi are un design simplu si un pic invechit... 4s este intr-adevar bijuterie (materiale foarte bune, foarte bine realizat), cu 5 nu mai sunt asa de sigur daca se zgarie asa usor. La prima vedere arata foarte bine, recunosc, dar dupa o perioada de utilizare... s-ar putea shimba lucrurile.
Telefonul actual Motorola (Razr) a luat nenumarate cazaturi pe toate suprafetele posibile si de la mai toate inaltimile (din mana unui om, nu de la etajul 18), are cateva ciupituri si ceva semne de uzura/utilizare pentru ca nu l-am protejat cu husa si nici nu m-am purtat cu manusi (in plus se mai joaca si copiii din cand in cand cu el) dar inca merge fara nici o problema si nici nu arata chiar rau. In aceleasi conditii ma indoiesc ca un ifon 5 ar fi aratat similar. Dar astea sunt doar speculatii, ce-i drept.. foarte posibil sa fie adevarate, dar pana nu pun mana serios pe unu' nu are rost sa mai discut.

later edit: ca sa "fac o aroganta", daca as putea pune Android pe ifon 5 l-as lua fara ezitari  radmasa.gif
*



Cam asa ai pus tu problema.

Si eu am o Dacie veche de un milion de ani ani. A luat nenumarate gropi de mai toate dimensiunile, are cateva semne de uzura pe caroserie, cateva puncte unde tabla este infundata, ceva puncte de rugina... a carat cu ea lemne / parchet / lambriu / caramizi / ciment / placi de beton... etc. Inca se tine bine, fara (mari) probleme si nu arata nici foarte rau. Ma indoiesc ca ultimul model de VW Passat ar fi aratat la fel la o ultilizare in aceleasi conditii.



Daca esti dobitoc (nu ma refer la nimeni, ci vorbesc in general) poti avea orice telefon, ca nu te va tine mai mult de cateva luni.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.