Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noutati forumistice
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
cdadan
Uite-l ma ca s-a ajuns si ironicul moderator. Ia zi tată, ce-ai primit? Jumatate din clipurile video?
gabize
decât se VREA wink.gif
cdadan
Auz ma uxe, concurenta nu doarme. unsure.gif
IRONICK
QUOTE(gabize @ 29 Apr 2014, 15:37)
decât se VREA wink.gif
*


Nici macar. Doar ca unii din atata dusmanie, nici sa citeasca nu stiu.
cdadan
Da da, oameni rai. Si invidiosi.
UXE
QUOTE(cdadan @ 29 Apr 2014, 17:39)
Auz ma uxe, concurenta nu doarme. unsure.gif
*


Mai ales vad .
gabize
QUOTE(UXE @ 29 Apr 2014, 18:12)
Mai ales vad .
*



Și, nu dai și tu niște găleți, ulei, zahăr... Campania-i începută! tongue.gif

P.S. Merge și-un coniac sau uischi wink.gif
UXE
N-am decat vin
gabize
Dacă e cabernet sauvignon, primesc!
Ake
Posturile cu citate de prin PM-uri sau altele au fost sterse.
Va rog sa evitati pe viitor astfel de postari. In caz contrar se va lasa cu zile de suspendare.
UXE
Cereti-va iertare, pacatosilor!


@gabi, am vin de tara (capsunica)
IRONICK
QUOTE(Ake @ 29 Apr 2014, 18:19)
Posturile cu citate de prin PM-uri sau altele au fost sterse.
Va rog sa evitati pe viitor astfel de postari. In caz contrar se va lasa cu zile de suspendare.
*



pacat ... asa mai citea si lumea ce debiteaza
Dan73
QUOTE(UXE @ 29 Apr 2014, 21:14)
@gabi,  am vin de tara (capsunica)
*


trebuie sa fie din tara numita Spania tongue.gif




Markos
QUOTE(IRONICK @ 29 Apr 2014, 21:17)
pacat ... asa mai citea si lumea ce debiteaza
*


taci, că nu l-a văzut pe-ăla de la Administrative.. taci.gif
corbex
Sint trist. Tocmai descoperisem gaura de la covrig cind ni s-a luat jucaria. Mai multa patima si pricepere in materie de religie omul nu poseda decit in materie de fotbal, politica si femei. In rest, acceseaza acea parte a gindirii, paralela cu cealalta (religistica, fotbalitica si femeistica), numita gindire logica. Stateam la pisoar si mi-o scuturam alene cind, deodata, fara sa-mi dau seama, am cazut in gnosticism. Am realizat adevarul de mai sus inaintea cercetatorilor britanici si cu deplin drept de paternitate (paternitate in sens academic, civilizat, a nu se intelege ca am phutut stiinta si am avut un copil cu ea).

S-o iau de la capat. Desi aproape toata lumea a invatat dupa abecedarul cu 76 de pagini, rezultatele sint uimitor de diverse. Fiecare poate gindi in felurite feluri, in functie de subiect, simpatii, convingeri sau interese. Cu toata sinceritatea de care e in stare in momentele in care se minte singur. Urmarind fenomenul din punct de vedere antropologic, antropomorfic si antropometric, apare concluzia care face lumina asupra a ceea ce pare o enigma ilogica. Omul opereaza cu doua categorii de gindire. Una logica, bazata pe Newton, Kepler si Einstein si una ilogica, bazata pe muschiul sau cerebral. Prima e cea care ii spune ca, indiferent ce va voi sau va face Dumnezeu, daca se kka in sus si se aseaza sub el, acesta ii va cadea negresit in cap. Toata lumea, fara exceptie, achieseaza la acest tip de gindire care e, cale de consecinta, unic si imuabil. Modul logic este un vector care are aceeasi directie si acelasi sens, dar diferit in valoare absoluta absoluta, data fiind valoarea diferita a ginditorilor. Aceasta parte e cea usor de inteles.

Celalat mod de gindire, gindirea ilogica, e cea care permite cuiva sa exclame "uau, ce bunaciune e asta!", in timp ce persoana de linga el e cuprins de mila pentru femeie, temindu-se ca nu se va gasi nimeni s-o phoota. Vedeti ce prapastie este intre cele doua moduri de a vedea acelasi lucru? Da, lucru, ca femeia nu e fiinta. Nici fotbalul. Nici religia. In legatura cu religia, indivizii se dezlantuie, si se fac reciproc timpiti, neintelegind cum celalalt poate fi atit de prost incit sa sustine alte aberatii decit ale sale. Cine are dreptate? Amindoi. Toti. Nimeni. Gindirea ilogica n-are logica. Nimeni nu poate explica nimic. Decit e convins c-o face. Stiind aceasta realitate, n-as putea nicicind sa-l intreb pe Markos, de exemplu, de ce tine cu Dinamo.

A propos, ca tot veni vorba, de ce dracu' tii cu Dinamo?*

(* Consecventia forumistorum perpetua est)

La fel, nu e de inteles de ce ii place cuiva o anume femeie, culoare, masina, de ce simpatizeaza cu feseneul sau de ce e hinduist. Omul te va ingropa sub o avalansa de argumente, toate puerile, false, sentimentale si, bineinteles, lipsite de logica. Disputele pe teme ce fac obiectul modului de gindire ilogic, deci personal, ar trebui interzise iar infractorilor sa li se impuna 4-7 saptamini de gindire logica severa, de preferinta in timpul serviciului.

Dixit!
b76bgaarh
QUOTE(corbex @ 30 Apr 2014, 12:38)
iar infractorilor sa li se impuna 4-7 saptamini de gindire logica severa, de preferinta in timpul serviciului.

Dixit!
*


uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa concediuuuuuuuuuuuuuuu.

ps hai CRAIOVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
gabize
Nene corbex, pe topicul proaspăt ferecat s-a făcut, din păcate, prea mult exercițiu cerebral, de-a devenit prea logic ilogicul și total ilogic logicul.
Deviațiile comportamentale, din ce în ce mai nevrotice în ultima perioadă, (după ce anul trecut s-a produs o sincopă în comunicarea civilizată), prevesteau finalul.
UXE
L@u pe unde o fi?
corbex
La biserica. Anglican church.
george_scala_2004
QUOTE(corbex @ 30 Apr 2014, 13:38)
Sint trist. Tocmai descoperisem gaura de la covrig cind ni s-a luat jucaria. Mai multa patima si pricepere in materie de religie omul nu poseda decit in materie de fotbal, politica si femei. In rest, acceseaza acea parte a gindirii, paralela cu cealalta (religistica, fotbalitica si femeistica), numita gindire logica. Stateam la pisoar si mi-o scuturam alene cind, deodata, fara sa-mi dau seama, am cazut in gnosticism. Am realizat adevarul de mai sus inaintea cercetatorilor britanici si cu deplin drept de paternitate (paternitate in sens academic, civilizat, a nu se intelege ca am phutut stiinta si am avut un copil cu ea).

S-o iau de la capat. Desi aproape toata lumea a invatat dupa abecedarul cu 76 de pagini, rezultatele sint uimitor de diverse. Fiecare poate gindi in felurite feluri, in functie de subiect, simpatii, convingeri sau interese. Cu toata sinceritatea de care e in stare in momentele in care se minte singur. Urmarind fenomenul din punct de vedere antropologic, antropomorfic si antropometric, apare concluzia care face lumina asupra a ceea ce pare o enigma ilogica. Omul opereaza cu doua categorii de gindire. Una logica, bazata pe Newton, Kepler si Einstein si una ilogica, bazata pe muschiul sau cerebral. Prima e cea care ii spune ca, indiferent ce va voi sau va face Dumnezeu, daca se kka in sus si se aseaza sub el, acesta ii va cadea negresit in cap. Toata lumea, fara exceptie, achieseaza la acest tip de gindire care e, cale de consecinta, unic si imuabil. Modul logic este un vector care are aceeasi directie si acelasi sens, dar diferit in valoare absoluta absoluta, data fiind valoarea diferita a ginditorilor. Aceasta parte e cea usor de inteles.

Celalat mod de gindire, gindirea ilogica, e cea care permite cuiva sa exclame "uau, ce bunaciune e asta!", in timp ce persoana de linga el e cuprins de mila pentru femeie, temindu-se ca nu se va gasi nimeni s-o phoota. Vedeti ce prapastie este intre cele doua moduri de a vedea acelasi lucru? Da, lucru, ca femeia nu e fiinta. Nici fotbalul. Nici religia. In legatura cu religia, indivizii se dezlantuie, si se fac reciproc timpiti, neintelegind cum celalalt poate fi atit de prost incit sa sustine alte aberatii decit ale sale. Cine are dreptate? Amindoi. Toti. Nimeni. Gindirea ilogica n-are logica. Nimeni nu poate explica nimic. Decit e convins c-o face. Stiind aceasta realitate, n-as putea nicicind sa-l intreb pe Markos, de exemplu, de ce tine cu Dinamo.

A propos, ca tot veni vorba, de ce dracu' tii cu Dinamo?*

(* Consecventia forumistorum perpetua est)

La fel, nu e de inteles de ce ii place cuiva o anume femeie, culoare, masina, de ce simpatizeaza cu feseneul sau de ce e hinduist. Omul te va ingropa sub o avalansa de argumente, toate puerile, false, sentimentale si, bineinteles, lipsite de logica. Disputele pe teme ce fac obiectul modului de gindire ilogic, deci personal, ar trebui interzise iar infractorilor sa li se impuna 4-7 saptamini de gindire logica severa, de preferinta in timpul serviciului.

Dixit!
*


up.gif worship.gif aplauze.gif coolspeak.gif
UXE
Cool... inseamna ca are nevoie.





QUOTE(Ake @ 30 Apr 2014, 13:26)
tony-s si bion cate 3 zile pauza pentru "hitleristi", "nazisti", etc...
*





Markos
La tony deja nu mai e "Pumnu-n gura", e "Antrenament cu Klitschko" boxing.gif
UXE
Eu cred ca ii place...
gabize
Are mai mult timp pentru șaorme. tongue.gif
Ampt
QUOTE(Ake @ 30 Apr 2014, 13:26)
tony-s si bion cate 3 zile pauza pentru "hitleristi", "nazisti", etc...
*


De data asta am scăpat! blush.gif
Data trecută pentru un apelativ relativ asemănător, am încasat-o eu în locul lui Tony-s.
corbex
Esti mai vizibil Tony n-are decit 1,90 mp.
Ampt
Parcă erau 1,90 m2.
ady77
Mp 2.
Ampt
"Domn Comisar, simțeam eu că am greșit undeva!" smile.gif
Dan73
QUOTE(corbex @ 30 Apr 2014, 13:38)
Sint trist...
*


aplauze.gif fain, m-am delectat nitel cu textul matale, dar, daca imi e permis, raspund eu la intrebarea pt Markos: tine cu Dinamo din aceleasi motive pt care unii tin cu marinaru' tongue.gif

Am uitat: hai Craiova!
Ake
Parca vad ca din "comunist" nu ma mai scoate dupa ce revine.
L-am iertat o data, de doua ori, pentru saormarie, da' asta a fost cam prea gogonata.
Oricum, poate in astea trei zile citeste si el regulamentul.
gabize
Pentru că ți-a facilitat "cunoștința" cu cea mai bună șaormă de la Cluj, merită și el un bonus, nu crezi? tongue.gif
Câteva zile libere în plus i-ar prinde bine... până după sărbători... Crăciun sau Revelion, nu contează. sleep.gif
ady77
Regulamentul nu are voie sa-i ingradeasca dreptul la libera exprimare.
gabize
Ba din contră, aș putea spune, regulamentul ar trebui modificat a.î. să pedepsească moderatorii.
Markos
QUOTE(ady77 @ 30 Apr 2014, 19:05)
Regulamentul nu are voie sa-i ingradeasca dreptul la libera exprimare.
*


Trei zile poate scrie într-un notepad, dupa care varsa aici. Solutii exista, vointa sa fie.
ady77
Eu fac plangere la CEDO.
tribunul
Vezi ca cedo ala e mana-n mana cu americanii.
cdadan
Grecule, sterge dracu' prostia aia, ca-i dai idei. sleep.gif
IRONICK
QUOTE(Markos @ 30 Apr 2014, 17:25)
Trei zile poate scrie într-un notepad, dupa care varsa aici. Solutii exista, vointa sa fie.
*


Asta-i varianta ieftina a unui programator amarat?
vic24
poate imi raspunde si mie un moderator aici, ca pe pm nu am reusit sa aflu inca:
cat timp mai am moderator prev. ?
multam
Markos
QUOTE(cdadan @ 30 Apr 2014, 20:13)
Grecule, sterge dracu' prostia aia, ca-i dai idei. sleep.gif
*


Prea târziu, m-a citat Ironicku sad.gif

30 Apr 2014, 21:44:
QUOTE(corbex @ 30 Apr 2014, 13:38)
A propos, ca tot veni vorba, de ce dracu' tii cu Dinamo?
*


Nu-i treaba ta.
gabize
QUOTE(corbex @ 30 Apr 2014, 13:38)
A propos, ca tot veni vorba, de ce dracu' tii cu Dinamo?*
*


Pen' că are câine? huh.gif
Dan73
raspuns gresit! e catea 04.gif
gabize
Adică câinele lu' Markos e cățea, să nu se înțeleagă te miri ce... sleep.gif
Markos
Sâmbătă o microcipez, pentru a fi luată în evidența RECS mellow.gif

Plus spălat și vaccinat.
bucatzel
QUOTE(Ake @ 30 Apr 2014, 17:55)
Parca vad ca din "comunist" nu ma mai scoate dupa ce revine.
*



Neee, o sa te faca adolescent frustrat...

QUOTE(Ake @ 30 Apr 2014, 17:55)
Oricum, poate in astea trei zile citeste si el regulamentul.
*


Vise, taica, vise...
Markos
Prima frază va începe cu "Așa/După cum am mai zis.."

Care te bagi la pariu?
ady77
Si continua cu: nu mai spun ca icon_mrgreen.gif
kaspersky
sigur va aminti si de:
- romanika
- pumnul in gura
Markos
După care bagă "moderatori adolescenți frustrați" și "românași kretini".

Dacă vreți, vă pot compune textul integral.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.