Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noutati forumistice
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Markos
Aia nu se vede.
gabize
Cum să rămână milfa cu defecte ascunse?
Markos
Mda..
bygy007
ce ziceti imi vind loganu si imi iau unu dasta numa 42 000 de epuroi , cit o masina mai rasarita biggrin.gif da consuma mult 17l o merge gpl? blink.gif
kum
QUOTE(Markos @ 11 Jun 2014, 21:07)
Aia nu se vede.
*


Aia e stramba si tot de aia e prinsa bara fata (din plastic).
Markos
QUOTE(kum @ 11 Jun 2014, 20:04)
maine duc milf-a sa-i indrept tablele.
*


ai rezolvat?
gabize
Cu un marț tehnic. tongue.gif
kum
QUOTE(Markos @ 12 Jun 2014, 11:19)
ai rezolvat?
*


Acu' sunt in drum s-o iau. Din pacate doar cu indreptatu' va ramane pana luni, pen' ca maine am nevoie de ea sa ajung la copitala.
De luni incolo vopsitu' si faru'.
MuciX
Ai grije ph34r.gif
kum
frustrat.gif
UXE
De obicei, vineri 13 e mai liber prin b.
Markos
Mâine se anunță omor, măcel.
UXE
Link?
kato
e luna plina! sleep.gif
UXE
QUOTE(Markos @ 11 Jun 2014, 18:54)
Vă vedeți la o stație de metrou?  icon_mrgreen.gif
*




QUOTE(MuciX @ 12 Jun 2014, 17:16)
Ai grije ph34r.gif
*





tribunul
QUOTE(Markos @ 12 Jun 2014, 22:08)
Mâine se anunță omor, măcel.
*



Cica doar te dor nitel oasele.

uite link
kum
Trafic boboc, doar cativa idioti... Acu'stau la racoarea din bi ro ... smile.gif
Sper sa fie la fel si peste cateva ore, cand ma returnez la galatz rugaciune.gif
DragosP
QUOTE(kum @ 13 Jun 2014, 12:58)
Trafic boboc, doar cativa idioti...
*


radmasa.gif
Markos
doh.gif
dacis
QUOTE(Markos @ 13 Jun 2014, 13:01)
doh.gif
*

Erai prin zona? naughty.gif
kum
QUOTE(DragosP @ 13 Jun 2014, 12:00)
radmasa.gif
*


Ma crezi sau nu... majoritatea idiotilor in trafic au fost prin braila. La copitala decat vreo 2 (bine, nici nu era ora de varf).

L.E. Adevaru' e ca are si tonica dreptatea lui... Nimic nu se compara cu un meniu de 8 crispi si o cola :iamiiii:

Aic'v-am poopat. Plec acas'...
DragosP
QUOTE(kum @ 13 Jun 2014, 13:37)
Ma crezi sau nu... majoritatea idiotilor in trafic au fost prin braila.
*


Și tu.. p'acolo... radmasa.gif

P.S. Drum bun.
tribunul
Au inceput concediile, de aia e mai lejer prin Bucuresti.
gabize
Decât pentru colecționarii de artă!
[attachmentid=1627949802]
corbex
Marte a fost stea cind era mica si a fost clocita pe pamint. Stiu loc in care se gasesc pietre galaxiale. As face o asociere pentru un SRL.
kum
QUOTE(DragosP @ 13 Jun 2014, 13:25)
Și tu.. p'acolo... radmasa.gif

P.S. Drum bun.
*



Razi ca sfecla-n gura vacii sad.gif
Este ca-i misto cand tu jignesti, dar daca ti se raspunde apesi butonu'? Ti-am mai zis-o p-aia cu ruptu aripilor la muste in copilarie (cu referire directa la tine, ofcors)?
Parca ti-am zis-o. Daca nu,ti-o spun acum.

N-am chef azi, da' de saptamana viitoare iti promit solemn ca te fac iar cu nervii capului wink.gif

Si da, cand m-am referit la idiotii din braila, se putea citi ca o aluzie wink.gif
Markos
QUOTE(Markos @ 12 Jun 2014, 22:08)
Mâine se anunță omor, măcel.
*


Cer scuze că am uitat să specific: ziceam despre spaniolii lui toni.
DragosP
QUOTE(kum @ 13 Jun 2014, 23:13)
Razi ca sfecla-n gura vacii sad.gif
*


Poate n-ai înțeles: ai reușit, prin exprimarea nefericită, să te faci singur de două ori idiot, în două postări consecutive.

În rest, este așa cum zici tu.
kum
Ba, nu te mai lega de toni ca are dreptate cu KFC-u' mad.gif
Markos
KFC am băgat și io aseară blush.gif
kum
Sa mor io, desi stiu ca nu-s sanatoase, din cand in cand ma mai bag la cate un meniu (cam 1-2 ori pe luna). Ma n-auzi, imi tremura mainile cand mananc, asa de tare ce-mi plac. Parca-s un caine din ala isteric radmasa.gif radmasa.gif
MuciX
nono.gif
kum
sad.gif
Marius 77
QUOTE(Ake @ 15 May 2014, 07:25)
Cu parere de rau, acest gen de conversatie nu poate fi tolerat pe forum, nici macar la Cafenea.

Poftim ? După acest principiu, făcând o paralelă între discuțiile de aici și modul în care se discută în general la Cafenea, trebuia să dai suspendări încât rămânea cafeneaua pustie.

Înțeleg că ai ajuns în ipostaza jenantă de a nu avea replică după gafa cu suspendarea pe degeaba primită de mine anterior, înțeleg că lipsit de contraargumente singura ta reacție a fost să-mi dai încă o suspendare, înțeleg că din aceste motive și altele numai de tine știute ai o antipatie față de mine, dar funcția de moderator necesită o abordare mai matură a lucrurilor.
Răzbunarea aceasta copilărească cu suspendarea, din postura de justițiar care face legea după bunul plac, nu este onorantă pentru tine.

Niciodată nu am primit suspendare de la alți moderatori. Ești singurul moderator care vede doar partea mea de vină în aceste dispute.
Dacă doreai într-adevăr să fii echidistant, ai fi dat tuturor avertisment pentru încetarea atacurilor și a jignirilor, dar nu acesta a fost interesul tău.
Dacă aveai un minim de onestitate le-ai fi atras atenția colegilor să nu mai jignească.
În schimb, te folosești de ei pentru că știi în ce fel răspund eu atacurilor și astfel ai justificări pentru noi suspendări.
Mai contează că nu este etic să faci acest lucru ? Nu.
Mai contează că pretinzi ca regulamentul să fie respectat dar tu nu îl respecți ? Nu, nu contează nici asta.
Fiind lipsit de replică dorința de răzbunare este mare, renunți la demnitate, treci peste aspectele morale, încalci regulamentul pentru a obține ceea ce vrei.

QUOTE(Ake @ 15 May 2014, 07:29)
userul marius 77 beneficiaza de 30 de zile de suspendare a contului, urmand ca in cazul unei abateri ulterioare sa se ia masura suspendarii definitive.

Ban definitiv ? Cred că putem pune ideea asta pe seama unei rătăciri de moment din partea ta.
Desigur, ai acoperire în regulament pentru ban definitiv - jigniri repetate la adresa altor useri - și cu asta te-ai spălat pe mâini, ești curat ca lacrima.
Doar că lucrurile nu sunt atât de simple.
Dacă urmărim istoricul banărilor observăm că acestea au fost date pentru abateri grave, amenințări la adresa cuiva, limbaj obscen/trivial, conturi clonă.
Nu am avut niciodată alt cont pe forum, nu am cont clonă și nu îmi voi face cont nou dacă îl închizi pe acesta.
Nu am amenințat și nu am jignit familia nimănui.
Unde sunt abaterile grave ? Pentru ce trebuie să iau ban definitiv ? Pentru că mă apăr când sunt atacat ?

Să respect pe deplin regulamentul ar însemna să nu răspund provocărilor, să accept și să trec cu vederea injuriile și ironiile.
Respectă cineva pe deplin regulamentul ? Jignirile sunt prezente în ambele tabere într-o dispută. De ce primesc doar eu suspendare ? Nu citești ce îmi scriu colegii, câtă armonie e în mesajele lor ?
Care crezi că poate fi nivelul discuțiilor cu astfel de persoane ? Cât respect merită ei atât timp cât nu mă respectă ?
Scutește-mă de filosofia "nu se dau suspendări pentru provocări deoarece nu este prevăzut în regulament așa ceva".
Provocările acelea conțin jigniri/insulte/ofense/atacuri la persoană (numește-le cum vrei). Trebuie să fii orb să nu vezi asta, ca să nu spun altceva.
Eu sper că în aceste 30 de zile ai avut timp să reevaluezi situația și să arăți maturitate asumându-ți erorile de moderare părtinitoare.

Ake, moderezi de mult timp, nu ar fi rău să te gândești că e cazul să te retragi, discernământul de care dai dovadă nu mai este compatibil cu funcția de moderator.

QUOTE(UXE @ 15 May 2014, 07:45)
Bravos domnule Ake, poate acum are timp sa inceapa sa  mai gandeasca putin inainte sa scrie..  user posted image

Când începi să aplauzi, la ban definitiv ?
Uxe, până ai pus întrebarea aceea la mișto, am discutat noi pe forum ? Nu.
Am răspuns unui mișto cu același tip de miștocăreală, deci nu aveai de ce să te simți ofensat din moment ce tu ai început conversația în acest fel.
Atunci, de unde provine această atitudine ostilă față de mine ?
Atitudinea ostilă poate fi justificată într-un singur mod. Mai mult ca sigur nu ești de acord cu multe lucruri pe care le scriu pe diverse teme. Problema este că nu ai suficient intelect pentru a încerca să combați ceea ce scriu deși ți-ai dori să o poți face.
Neavând neuronii necesari pentru a putea combate ceva, acumulezi în tine tot felul de frustrări care ies la iveală sub formă de bucurie (când sunt suspendat de pe forum), simțind o reală satisfacție că în sfârșit cineva m-a pus la punct (mulți sunt bucuroși dar cel puțin nu arată public acest lucru).
Faptul că te bucuri ca un copil prost nu îți face cinste, dar la ce să mă aștept de la cineva care nu e în stare decât să pună diverse linkuri sau să scrie mesaje de cel mult 2 rânduri.
O să ajungi moderator când înveți să-ți legi singur șireturile de la pantofi.

Ceea ce am scris aici este valabil și pentru alți useri.
L-aș aminti pe Ady77, acest spărgător de semințe al stadioanelor.
Capul ăstuia e mai gol decât o minge.
Dacă scrie mai mult de 2 rânduri se poate spune că a intrat în prelungiri.
Cu creierul faultat stă mereu pe banca de rezerve. Se bagă în seamă inspirat de ideile altora și atacă numai împreună cu haita de la Cafenea.
Până și cuvintele își bat joc de el, îl driblează cum vor ele astfel încât scrie numai inepții.
E mai ciomag decât o bâtă de baseball.
Când fluieră arbitrul sfârșitul meciului, ăsta începe să fluiere a pagubă, deja a uitat cât era scorul.
Având mintea mereu în aut, intervine în discuțiile altora pe lângă subiect, replicile lui reprezentând atacuri la persoană camuflate în mici glumițe/ironii.
Dacă răspunzi în același mod, stă pregătit să dea report.
După fotbal, pasiunile lui sunt manelele și comentariile politice anoste.
Încet-încet, se conturează imaginea completă a prostiei desăvârșite.
Microbist manelist și în același timp analist politic de ocazie, tabloul geniului intelectual suprem.
Bine-înțeles că acum Ady77 înroșește butonul de report suferind de o amnezie totală dacă i-ar spune cineva că m-a jignit în trecut (inclusiv în ultimele 30 de zile).

Deși pare paradoxal există o categorie de oameni/primate care se situează mai jos de atât, omul primitiv.
În fruntea cetei, Marty.
Când începe Neanderthalul să povestească vreo întâmplare sau să poarte un dialog, automat te apucă o silă de nedescris.
Povestirile îi sunt condimentate cu multiple cuvinte obscene, descrierea unor situații oarecare le face în cel mai golănesc stil cu putință prin nelipsitele referiri la anumite organe reproductive, iar atacurile împotriva colegilor, presărate cu aceleași "binecuvântări", sunt de cea mai joasă speță provocând repulsie cititorului.
Acest tip de teribilism este forma specifică de manifestare a oamenilor fără educație elementară care încearcă în acest mod să iasă în evidență fără să conștientizeze că o astfel de epatare nu poate atrage după sine decât disprețul celorlalți.
Specimene ca acesta te determină să pui la îndoială justețea legilor naturii în sensul că este de neînțeles de ce o asemenea ființă are grai, iar un animal nu.

QUOTE(Marty @ 15 May 2014, 08:48)
Tocmai cind incepuse sa devina interesant.... eram curios unde i-am jignit parintii?

Jignirile respective au fost pe un topic de la jurnal de bord.
Mesajul a stat pe forum aproximativ o oră, după care, inițiatorul topicului ți-a șters abjecțiile (știi toate acestea foarte bine).
Mai mult, inițiatorul topicului, după câteva luni de zile, sătul de miștourile la adresa lui și a mașinii, a șters tot topicul.
Astăzi nu mai există din acel topic decât mesajul inițial, de start.
Prin urmare, nu am dovada acelor jigniri la adresa părinților mei, există totuși colegi care ar putea confirma dar fiind în aceeași măsură de "prieten" cu ei, ca și cu tine, nu cred că o vor face.
Așadar, rămâne cuvântul meu împotriva cuvântului tău.
Totuși, dacă ai avea o urmă de bun simț nu ai simula inocența. Nu cred că sunt singurul jignit de tine în acest fel.

Martilele, ceea ce am scris aici nu este pentru a te lămuri pe tine, știi foarte bine că acele jigniri au existat dar au fost șterse repede de pe forum, altfel nu ciripeai nimic pe această temă.
De fapt, am scris aceste lucruri pentru a se convinge colegii încă o dată (dacă mai era nevoie) cât de josnic ești. Josnic în primul rând pentru că jignești membrii ai familiilor colegilor, și în al 2-lea rând, josnic pentru că ai tupeul și nesimțirea să negi că ai făcut-o.
Știu, urmează să scrii că nu ai făcut așa ceva niciodată, că visez, delirez, bla, bla, bla.
În ceea ce mă privește, dacă vrei recunoști, dacă nu, poți să bați câmpii la nesfârșit.

QUOTE(radian @ 15 May 2014, 08:56)
Suparandu-le fiul?  rolleyes.gif

Ai certitudinea că este fals ceea ce am scris ? Nu.
Ai certitudinea că este adevărat ceea ce am scris ? Nu.
Atunci de ce te bagi în lucruri despre care nu ai habar ?

Dacă ți-ar fi jignit părinții cum i-a jignit pe ai mei, cu siguranță nu ai rânji la postările lui.


PS: cu un Ake furibund, pregătit să apese butonul roșu, profit de ocazie pentru a mai scrie ceva.

A existat o singură excepție în care eu am atacat primul pe cineva.
Îmi cer scuze colegului kog.
DragosP
Bine dragă, acum las-o așa nu cumva să scapi iar o prostie.
Nu se moare dintr-un ban/warn.
kato
*Dacă doreai într-adevăr să fii echidistant, ai fi dat tuturor avertisment pentru încetarea[I] atacurilor și a jignirilor, dar nu acesta a fost interesul tău.*
până aici am citit.....recunosc cinstit ca nu am reușit să înțeleg ce a dorit colegul să transmită..... și că nu am cheful și dispoziția să încerc să fac asta.
corbex
Ceva mai sus avem cel mai lung post de pe DC. dacis sa se prezinte la perfectionare.
ady77
QUOTE(DragosP @ 15 Jun 2014, 12:36)
Bine dragă, acum las-o așa nu cumva să scapi iar o prostie.
*


Mie mi se pare prea tarziu, Deja am inrosit butonul de report.
Ciudat e ca habar n-am cine PLM e bolovanu'.
DragosP
Un fin pisiholog, se pare.
kum
QUOTE(ady77 @ 15 Jun 2014, 12:28)
Mie mi se pare prea tarziu, Deja am inrosit butonul de report.
Ciudat e ca habar n-am cine PLM e bolovanu'.
*




Si, de tare ce te-ai enervat, nici sa scrii corect nu mai poti, este? naughty1.gif
ady77
???
Markos
Se retrage Ake? sad.gif
ady77
QUOTE(Marius 77 @ 15 Jun 2014, 12:28)
suferind de o amnezie totală dacă i-ar spune cineva că m-a jignit în trecut (inclusiv în ultimele 30 de zile).
*


Aminteste-mi tu, ca eu sunt mai batran.
Marty
Nelu Balosu' nu se dezminte, se curenteaza din ou!
Ampt
QUOTE(Marius 77 @ 15 Jun 2014, 12:28)
Când începe Neanderthalul să povestească vreo întâmplare sau să poarte un dialog, automat te apucă o silă de nedescris.
Povestirile îi sunt condimentate cu multiple cuvinte obscene, descrierea unor situații oarecare le face în cel mai golănesc stil cu putință prin nelipsitele referiri la anumite organe reproductive, iar atacurile împotriva colegilor, presărate cu aceleași "binecuvântări", sunt de cea mai joasă speță provocând repulsie cititorului.
*


Parcă l-ai descris pe Micuțul din cărțile lui Sven Hassel.
Marty
Io nu ma pij in bocancii mei si nici nu miros a latrina! Clar? asteapta nervos.gif
UXE
Mariusica, esti cam praf babaiatule.. baga-ti mintile in cap si termina cu prostiile.. se pare ca genul tau de om e specific unui anume tip de comportament... esti jenibil.. Avea dreptate Marty..

Legat de IQ nu stiu daca il ai mai mare decat nr de la pantofi.. Nu te mai lega de neuronii si de intelectul altora atata timp cat tu nu stii ce inseamna sa ai asa ceva. Te las sa traiesti in lumea ta obscura .
DragosP
Iai ziso.
Marty
Nelutsule, ia, sa te mai calmezi, ca stiu ca muzica-ti face bine si melodia asta te escita...

http://youtu.be/yKFa0u04pUs

L.E.: Cucamasha pe el de faiarfuox!
UXE
QUOTE(DragosP @ 15 Jun 2014, 17:36)
Iai ziso.
*





Inca nu i-am zis "nimic". Astept o replica neuronala..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.