Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noutati forumistice
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
bucatzel
QUOTE(zax @ 5 Jul 2016, 22:06)
Ce-mi place argumentul asta... E ca si cum ai spune ca aia postita la Vaslui e vinovata, fara ea aia 7 nu s-au tufut intre ei.
*


Nu chiar, saraca fata nu s-o invartit in jurul alora strigandu-le in mod repetat ca nu-i satisfacuta.
zax
Ma, acum serios vorbind, eu mare lucru despre tony nu stiu, inafara de ideile nastrusnice cu americanii nu pot spune c-am vazut altceva decat ce-a scris pe topicul cu brexitul - alte idei nastrusnice, recunosc - dar unde am vazut si c-a fost jignit direct, pe fata si repetat dar n-a raspuns... Acum vad ca-i acuzat ca desconsidera poporul roman dar nu stiu cati din cei ce se inflameaza acum ar fi dispusi sa moara pentru tara sau, la o adica, ar spala putina englezeste (ca tot e la moda zilele astea biggrin.gif ) gandind ca-s prea multi tigani, hoti, curve, lenesi in tara asta ca sa merite sa-si riste viata pentru ei.













































PS: Nu vreau s-o dau in politica dar cand to'ar'su' Basescu a luat la cenzurat cam toate categoriile sociale, incepand cu amaratii carora le-a luat apa casele si culminand cu profesorii si cu medicii pe care i-a invitat sa plece din tara daca nu le convine, nu s-au inflamat prea multi.
45 de ani am vorbit toti in aceeasi directie pentru ca altfel ne-o luam peste bot... Dupa mai mult de 25 de ani de la asa zisa cadere a comunistilor inca n-am imvatat ca vorbitul im contradictoriu e principala caracteristica a democratiei si ca cine are o parere diferita nu e neaparat un prost ce trebuie infierat cu manie proletara...
ady77
QUOTE(Victoras2001 @ 5 Jul 2016, 18:38)
Exista cineva capabil sa puna print cu posturile mele sterse si sa explice de ce au fost sterse? P-aia cu forumu privat o stiu. In cazul asta nu-si mai au rost o droaie de postari. Dar daca ai pretentia ca esti un om intre oameni, participi la o conversatie.
*


Din greseala.
Ca si mie mi-a sters un post in care spuneam ca il prefer pe tonica cu aberatiile lui, decat pe Georgica cu linkurile lui.
Eu alta explcatie n-am gasit.
Victoras2001
Nu era un post, erau mai multe. Nu era niciun fel de greseala. Iar explicatie, pentru un om rational (in afara de asta e forumul meu si sterg ce vreau), nu exista. D-aia am spus sa puna posturile inapoi si sa explice de ce-a facut-o. N-ai argument, iar de aici concluzia e evidenta.
In rest nu pot decat sa va compatimesc ca ati ajuns sa acceptati un asemenea subnivel de moderare.
E de-a dreptul jalnic. Mi-am adus aminte de "Cel mai iubit dintre pamanteni".
ady77
QUOTE(Victoras2001 @ 6 Jul 2016, 08:47)
Nu era un post, erau mai multe. Nu era niciun fel de greseala.
*


N-are cum, trebuie sa fie mai multe greseli tongue.gif


QUOTE(Victoras2001 @ 6 Jul 2016, 08:47)
In rest nu pot decat sa va compatimesc ca ati ajuns sa acceptati un asemenea subnivel de moderare.
*



Acum ca sa fim sinceri in majoritatea timpului nu suntem deloc moderati. wink.gif
bion
QUOTE(Victoras2001 @ 6 Jul 2016, 08:47)

In rest nu pot decat sa va compatimesc ca ati ajuns sa acceptati un asemenea subnivel de moderare.

*


"Traind în cercul vostru strâmt. Norocul va petrece, Ci eu în lumea mea ma simt nemuritor si rece."
corbex
Nemuritor si cald se poate?
UXE
QUOTE(Fratzica @ 6 Jul 2016, 12:06)
neumann, 1 zi pauza pentru jigniri.
*




Nu mai e tonies sad.gif .
paul_p
QUOTE(Serje @ 5 Jul 2016, 01:09)
Daca tu nu intelegi... io ce să-ți fac? Meri la pedele să-ți dea o fițuică...
*

Mai nene, tu esti cu capul, nu mai intelegi limba romana sau chiar ti s-a spalat creierasul si nu mai poti gandi singurel? Asa rau ai ajuns incat spui ca oricine are o opinie diferita de a ta e ghidat de altii? Probabil ca tu crezi ca toti sunt ca tine...

Merita remarcat ca vorbesc de fituica si de postaci fix cei care este evident ca asta sunt. Recte b76bgaarh, vercingetorix si inca vreo doi. Si tu.
Serje
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
IRONICK
QUOTE(bucatzel @ 5 Jul 2016, 09:09)
Chiar e intreg forumul vinovat ca e mai plin de fixuri decat cainele de purici?
*
Hai sa nu ne mai ascundem, urla frustrarea si fixurile in unii rau de tot. A zis de romani ca-s naspa, ce nu-i adevarat?
neumann
QUOTE(UXE @ 6 Jul 2016, 15:30)
Nu mai e tonies sad.gif  .
*



Ai caine? Daca da, incearca sa eviti deplasarile lungi cu el, il poti pune in pericol.

7 Jul 2016, 13:35:
QUOTE(Victoras2001 @ 6 Jul 2016, 08:47)
Nu era un post, erau mai multe. Nu era niciun fel de greseala. Iar explicatie, pentru un om rational (in afara de asta e forumul meu si sterg ce vreau), nu exista. D-aia am spus sa puna posturile inapoi si sa explice de ce-a facut-o. N-ai argument, iar de aici concluzia e evidenta.
In rest nu pot decat sa va compatimesc ca ati ajuns sa acceptati un asemenea subnivel de moderare.
E de-a dreptul jalnic. Mi-am adus aminte de "Cel mai iubit dintre pamanteni".
*



Sti cum e, lapusneanu, prosti da multi, alea alea.

Ieri imi zise unu "Scurt", si evident cum ma stii politicos, l-am intrebat cat costa scurtul. A sarit unu din neant, "fratzica" cine o mai fi si asta ca nu l-am vazut sa posteze p'aici si mi-a dat ban pe o zi. Noah, acu inteleg ca pn cartier nu-ntrebi cat costa, iei ce ti se ofera, altfel te poti trezi cu pocinoage, iti sare pestele din undita, alea alea. Noi sa fim sanatosi.
DragosP
Pentru "coae" ai luat-o.
miki
Ce atiata agitaie legat de un cuvint de origine adevarata latineasca ?!
Mi se pare nitel exagerat totusi
Acuma, nu stiu exact in ce context l-a folosit, dar cuvintul in sine nu este jignitor
Ba chiar suna mai bine decit "testicul"
neumann
QUOTE(DragosP @ 7 Jul 2016, 13:37)
Pentru "coae" ai luat-o.
*



In cazul asta trebuie sa imi cer scuze. Evident, m-am inselat, nu poate fi vorba de asa ceva, si este foarte normal ca o persoana sa se simta jignita de o asemenea formula de adresare, atunci cand nu are, biologic, asa ceva in dotare.
RZV
Da, eu ti-am dat report.

Mai merge un report oare, asa, dupa parerea ta, ca urmare a ultimei replici?

Nu ti-am adresat niciodata apelative peiorative, si as aprecia ca nici tu sa nu o faci. Nu de alta, dar nu ne-am tras niciodata de sireturi impreuna, si nici nu am de gand sa incep de acum.
Merci anitcipat.
bion
Daciotu, bunioară, de par egzamplu, dintr-un nu-știu-ce ori ceva, cum e nevricos, de curiozitate, intră la o idee; a intrat la o idee? fandacsia e gata icon_mrgreen.gif
Han Solo
Toți suntem campioni. Yeeeeeeeeeeeeeeey.
Victoras2001
QUOTE(ady77 @ 6 Jul 2016, 08:57)
Acum ca sa fim sinceri in majoritatea timpului nu suntem deloc moderati. wink.gif
*


Daca si tu ai ajuns sa inghiti orice numai ca sa nu ti se ia jucaria...
Daca iti place sa taci cand ai dreptate si accepti sa-ti selecteze cineva ideile, cineva despre care-mi scriu moderatorii pe feisbuc sa stau calm ca n-am cu cine, treaba ta, mai Adi. Da eu te stiam mai cu testicule. Ma rog, in timp multe se schimba. Da e bine sa ramai cu un dram de onoare. Adica nu e bine in ziua de azi, da eu nu ma pot schimba.
ady77
Iti spun ca in afara de postul sters acum cand te-ai suparat si tu nu am mai avut parte de moderare decat cand l-am facut pe Mos prost. In rest libertate totala.

Nici eu nu am inteles de ce mi s-a sters postul, dar nu avea o valoare asa de mare incat sa imi bat capul. Cred ca a sters toate posturile de la un punct incolo si am avut ghinionul ca postul meu sa fie de partea gresita a punctului.

Legat de luat jucaria, am avut o perioada destul de lunga in care nu am mai postat din proprie initiativa, asa ca mi se rupe de un eventual ban pe daciaclub.
AR-18-MOS
QUOTE(ady77 @ 11 Jul 2016, 13:12)
am avut o perioada destul de lunga in care nu am mai postat din proprie initiativ
*


Nu eu te-am pârât la Giuseppe. sleep.gif
Victoras2001
Ady, tu te-ai rupt de realitate.
Nu se mai modereaza cafeneaua pentru ca nu mai are cine s-o faca. Din pacate, cineva a decis drept de moderare pentru un moderator care habar nu are de cafenea, implicit ii e abosult imposibil s-o modereze. Respectivul habar nu are nici de moderarea in sine. Da a fost la gratar in ziua potrivita.
Pot fi numiti lejer moderatori la Cafenea, dar nu se ocupa nimeni.
Sa-l faci pe fratzica moderator peste o arie pe care n-o stapaneste, atat ca experienta cat si ca varsta, e sinucidere.
Nu e ok sa accepti orice, oriunde, oricum.
Lui Klaus, pentru care bag mana in foc ca are putere pe absolut toate ariile forumului, i se rupe de o cafenea care, datorita bunului simt, nu are nevoie de moderare, iar lui fratzica ii vine pe gat exprimarea mea.
Han Solo
#youbruiseeasily
cdadan
QUOTE(Victoras2001 @ 11 Jul 2016, 21:41)
*


Eu tot nu inteleg. Ca nu esti moderat, ca esti prea moderat, ca nu esti moderat de cine trebuie, de cine vrei, cum vrei? Chiar nu pricep.
Ca i-a dat Fratzica pauza de o zi (auzi, o zi!) unuia care a primit report in urma unei dispute cu altul. Pai ce trebuia sa faca? S-o treaca cu vederea, sa-i dea o luna?
Ti-au sters niste postari. Valeu, grav asta. Ti-au zis baietii ca s-a sters bulk un fir al discutiei, nu doar postarea/postarile tale. Ghinion. Pacat ca nu poti trai in continuare cu asta.

Ma uit la cefenea si vad ca-s trecuti ca moderatori os, Ake, Fratzica, AlexV, Liviu. Liviu s-a dus, sanatos sa fie. Unu-i admin, sa fie primit. Primii trei sunt moderatori. Sa-mi spui care din ei e naspa, ca mie mi se par ok, respectabili, verticali. Asa, judecand cu mintea mea proasta. Ti-e necaz ca astia nu se baga in discutii? Lasa, ca s-a bagat Liviu, de i-a dat si ne-a dat pe nas. Moderarea e una, ciorovaiala e alta.
Cu varsta lu' Fratzica nus' care-i treaba? O fi prea tanar, o fi prea batran?

Nu caut sa ma cert cu tine, incerc doar sa pricep. Cand nu-i moderare de ce nu-i moderare. Cand e moderare de ce-i moderare. Pana mea, tu porti tot timpul sapca?
Fratzica
Victorase tie ti-e rau? De unde presupui tu de la sine putere ca ti-am sters eu postarile?
DragosP
Adică de la puterea cui trebuie să presupună? nedumerire.gif
Fratzica
Parinte, credeam ca esti la slujba de dimineata la ora asta.

In alta ordine de idei, eu nu mai am timp si chef de mult timp sa ma ocup de cafenea, singurele arii pe care mai intru sunt cele din sectiunea tehnica de pe reno, asa ca daca vreti, nominalizati pe cineva sa se ocupe, faceti un poll ceva, iar daca administratorii sunt de acord eu sunt dispus sa renunt la moderarea acestei sectiuni.

Victoras, eu am impresia ca ai prea mult timp liber daca poti genera astfel de telenovele din nimic, te credeam om "mai" serios. Oricum ma simt onorat ca sunt subiectul vostru de discutii pe FB, chiar daca nu am mai activat pe-aici de multa vreme, asta pana cand am citit reportul la adresa lui neumann caruia i-am dat o pauza de 1 zi pe meritate.
DragosP
Vezi că postarea ta e instigatoare la flame.
neumann
QUOTE(cdadan @ 11 Jul 2016, 23:21)
blabla
*



Eu vad asa. E al 2--lea topic politic pe tema usr, primul a fost cu sordan. Si in mod intamplator, trec baietii cu tot felu de rahaturi sa il tina pe prima pagina. Asta e clar publicitate politica. Si incepe sa puta rau de tot pe aici. Iar daca pute, inseamna ca e hazna. Daca e hazna, mai treci si tu cand te trece, iu nou, daca nu gasesti o buda mai curata.
bion
Caldura mare, fermentatia incepe se emaneaza idei ies la suprafata pitici ascunsi.Mai trebuie si cate unul neincins cu extinctoru. biggrin.gif
Markos
Niumane, ești bine, mă? huh.gif
corbex
Partidele astea politice te dezorienteaza in asa hal ca, in disperare de cauza, ajungi sa-ti iei ciine.
neumann
QUOTE(Markos @ 12 Jul 2016, 14:10)
Niumane, ești bine, mă?  huh.gif
*



Voi steti bine? Am auzit ca va dilueaza partidele politice dezinfectantii din spitale, la nea pion parca se vad efecte (pre)vizibile.
UXE
QUOTE(neumann @ 7 Jul 2016, 13:32)
Ai caine?



Am un loc liber, te oferi?
neumann
A murit de drum lung?
bion
Dap, asa ca vrea unu care poate umbla si prin desert. biggrin.gif
Victoras2001
QUOTE(Fratzica @ 12 Jul 2016, 01:16)
Victorase tie ti-e rau? De unde presupui tu de la sine putere ca ti-am sters eu postarile?
*


Pai ti-ai mancat increderea. Una la mana.
A doua la mana, erai mare si verde cand scrisesem eu postul.
A treia la mana, adminii nu dadusera p-acolo in perioada respectiva.
A patra la mana am primit printscreen biggrin.gif

<span class='edit'>17 Jul 2016, 21:45:</span>
Ai inceput perfect, chiar nu credeam c-o sa-ti iasa asemenea artificiu
QUOTE(Fratzica @ 12 Jul 2016, 01:16)
tie ti-e

si-ai terminat lamentabil.
QUOTE(Fratzica @ 12 Jul 2016, 01:16)
De unde presupui tu de la sine putere?

Daca-ti fac analiza pe fraza te trimit unde ti-e locul.

Totusi vreau sa aflu daca numele tau incalca sau nu regulamentul.
Fratzica
QUOTE
Pai ti-ai mancat increderea. Una la mana.

Sa-ti zic unde ma doare de increderea ta?

QUOTE(Victoras2001 @ 16 Jul 2016, 20:53)
A doua la mana, erai mare si verde cand scrisesem eu postul.
A treia la mana, adminii nu dadusera p-acolo in perioada respectiva.
A patra la mana am primit printscreen  biggrin.gif
*


A cincea la mana, vorbesti prostii, cu tot cu printscreen-ul tau. Daca ti-ar arata adminii log-ul de moderare vei vedea ca inaintea "moderarii" lui neumann nu avusesem de mult timp activitate pe-aici. Iti pui fustele in cap fara sa stii de ce.
Victoras2001
Amice, poti dezvolta continutul "d) Nu este permisa sub nici o forma folosirea unui limbaj tip "mirc" (daka, k, lol etc.) si nici a scrierii cu sh, tz, k etc."?

17 Jul 2016, 22:05:
QUOTE(cdadan @ 11 Jul 2016, 23:21)
sapca?
*


Pe tine te-am luat de om serios. Pana ti-ai dat arama pe fata si ai facut exact ce nu face un om de onoare.
Nu te mai baga in seama cu mine.
Nu mai dati in clocot, ca nu e cazul. Am stat ani de zile fara voi, si voi fara mine, n-a murit nimeni. Da nu-mi plac ipocritii si marsavii.
Fratzica
Nu ma lua cu amice ca nu suntem amici.
Userul poate avea orice forma, mai putin una injurioasa / rasista s.a.m.d.
In schimb pentru semnatura ta ai putea lua ceva pauza.

Eu am impresia ca iti dai prea multa importanta, importanta care ti s-a urcat la cap si iti da vedenii si o stare autoindusa de asuprit. Chiar crezi ca daca iti stergeam posturile nu recunosteam daca ma intrebai? Insa tu n-ai intrebat nimic, ai preferat sa iti debitezi prostiile in spatiul public in asteptarea admiratiei.
Iti repet, scrii intr-un spatiu privat, este dreptul adminilor si al imputernicitilor acestora, in speta moderatorii, sa stearga ceea ce cred ca este in contradictoriu cu litera regulamentului.
Mai iesi si tu p-afara, mai vezi lumea, poate asa nu vei mai avea vedenii.

P.S. Faptul ca m-ai vazut activ pe un topic nu implica si faptul ca am si moderat in acel topic.

l@u
Mergeti si voi la un pescuit, face minuni!
Victoras2001
Sa iau pauza pentru semnatura? Esti... simpatic. radmasa.gif

Nu suntem amici, ma gandeam la Caragiale. Vrei si aici clip explicitar?

Amice, stii cum sunteti voi pe forumul asta? Va folositi de tot ce scriu membrii lui ca sa va creasca cucu, iar cand e de sarit pe un membru, da-l in mortii lui, ca vin zece in loc. Iti poate confirma adminul in persoana. Nici n-avea habar de mine, dar la recomandarea unui moderator, mi-a dat ban definitiv si mi-a raspuns ca "nu mai sunt placut". Dar posturile mele au ramas in continuare placute.
Ba, cat de beat am fost sa ma intorc aici? doh.gif
Fratzica
Destul de.. Inca esti, la stilul in care raspunzi. Urmezi aceeasi linie "impotriva sistemului" desi habar n-ai daca exista un sistem sau nu.
Ce povesti ti-a depanat cartita moderatoare care iti tot furnizeaza tie informatii?
Victoras2001
Fratzica, frate. radmasa.gif
Mi-a zis c-au fost odata un mos si-o baba, si mancau fasole multa, uite prostu cum asculta.
Fratzica
Quod erat demonstrandum
Victoras2001
Te-ai retras in glorie. Cu romana mai ai niste probleme, pana le rezolvi ii dai cu latina.
Fratzica
Sa ai sanatate si norok dak imi aratzi ku ke am greshit.
Victoras2001
Tu n-ai gresit cu nimic. Altii au gresit.

17 Jul 2016, 23:22:
Ma târâi pe jos de ras cand ma gandesc ce ai face daca ai avea un pluton pe mana. radmasa.gif
Fratzica
QUOTE(Victoras2001 @ 17 Jul 2016, 21:32)
Sa iau pauza pentru semnatura? Esti... simpatic.  radmasa.gif

Nu suntem amici, ma gandeam la Caragiale. Vrei si aici clip explicitar?
*


Asa si? Daca expresia e pronuntata intr-un clip pe Youtube o face automat acceptabila? Tu crezi ca sta sulea sa iti caute tie semnatura pe net? Semnatura ta este ofensatoare. Daca nu o schimbi, dat fiind contextul, vei suporta consecintele.

17 Jul 2016, 22:25:
QUOTE(Victoras2001 @ 17 Jul 2016, 22:19)
Tu n-ai gresit cu nimic. Altii au gresit.

<span class='edit'>17 Jul 2016, 23:22:</span>
Ma târâi pe jos de ras cand ma gandesc ce ai face daca ai avea un pluton pe mana.  radmasa.gif
*


Deja incep sa o iau ca atac la persoana. Vrei sa o iau "all american cop on you"?

http://telenovele.org/viewforum.php?f=25 - o cafenea mult mai potrivita profilului tau emotional.
Victoras2001
Baga qedu radmasa.gif

17 Jul 2016, 23:28:
Semnatura mea e ofensatoare. radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Tu ai auzit de Gopo? Ho, ca nu te-am injurat.

17 Jul 2016, 23:29:
Indeamna la violenta. radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.