Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noutati forumistice
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Marty
QUOTE(bion @ 11 Jul 2014, 11:58)
Asta-i doftorasul de la HD de ma gandeam sa vorbesc cu maistru lui sa-l mai frece un pic cu scoala  tongue.gif . Ucenicu care s-a suparat pentru auspuff?
*

Chiar el: Profesor Auspuff.
marksman
Eu unul am mers de mai multe ori cu doctoru' si intr-adevar merge repede, dar nu l-am vazut vreodata sa joace la ruleta viata celor din jur. Am fost martor (pe scaunul din dreapta) la rodaj de frane si de cauciucuri si singura data cand m-am speriat a fost cand nu mi-a spus ca are de gand sa franeze de la ~140 la 0.
Markos
QUOTE(marksman @ 11 Jul 2014, 13:18)
rodaj de frane si de cauciucuri
*


e complicat? vreau si io!
corbex
Intii sa inveti sa faci rodajul la ulei.
IRONICK
La rodat de ulei nu te-a luat?
gabize
QUOTE(Markos @ 11 Jul 2014, 13:20)
e complicat? vreau si io!
*


Va trebui, în schimb, să-l înveți cum se face rodaju' la ambreiaj. sleep.gif
UXE
QUOTE(DragosP @ 11 Jul 2014, 12:51)
Uite d'aia n-o să fii tu moderator... ph34r.gif
*




a scapat.gif
Marty
QUOTE(gabize @ 11 Jul 2014, 12:24)
Va trebui, în schimb, să-l înveți cum se face rodaju' la ambreiaj. sleep.gif
*

Si sa bei o suta de coniac cu el.
gabize
Care sută, la ce pasiune are grecu' pentru licoarea asta, măcar o glajă... tongue.gif
marksman
QUOTE(IRONICK @ 11 Jul 2014, 13:23)
La rodat de ulei nu te-a luat?
*



Ma gandeam eu sa scriu detaliat, dar ma gandeam ca toata lumea stie ca placutele noi cu discurile noi trebuie "calcate", iar cauciucurile noi nu au aderenta maxima pana la inlaturarea stratului superficial rezultat din fabricatie.

Istorica gafa a lui "Tolstoievski" deja nu mai e amuzanta.
IRONICK
QUOTE(marksman @ 11 Jul 2014, 12:34)
Ma gandeam eu sa scriu detaliat, dar ma gandeam ca toata lumea stie ca placutele noi cu discurile noi trebuie "calcate", iar cauciucurile noi nu au aderenta maxima pana la inlaturarea stratului superficial rezultat din fabricatie.

Istorica gafa a lui "Tolstoievski" deja nu mai e amuzanta.
*

Becuri nu rodeaza? Antigelul? Lichidul de spalat parbrizul?
marksman
Hai ca devii penibil.
DragosP
Niște becuri rodate pentru farurile meganului aș vrea io.
cdadan
QUOTE(IRONICK @ 11 Jul 2014, 13:23)
La rodat de ulei nu te-a luat?
*


Decat la rodat presuri. Reflexive.
marksman
@DragosP: si tu. Dar poate nu inteleg eu ce scrii. Am un bec "rodat" in portbagaj, a ramas de cand s-a ars perechea lui, pot sa ti-l trimit daca iti foloseste.
IRONICK
Sa ii spuna cineva si suferindului de la cluj ca este pus pe ignore si nu ii citesc posturile.
gabize
QUOTE(marksman @ 11 Jul 2014, 14:01)
Am un bec "rodat" in portbagaj, a ramas de cand s-a ars perechea lui, pot sa ti-l trimit daca iti foloseste.
*



Dacă nu-i rodat pe megane, nu-i bun.
AR-18-MOS
QUOTE(IRONICK @ 11 Jul 2014, 13:54)
Antigelul?
*


Am testat eu, undeva pe la cascada Valul Miresei, jud. CJ. MPI de pe Logan, se raceste foarte bine cu apa minerala si apa de parau. sleep.gif
marksman
@gabize: daca e de faza scurta, eu stiu ca e H7, deci acelasi tip ca la Passat B6.
gabize
Nu contează. Trepidațiile nu-s identice, așa că factorul alfa de fibrilație al spirei filamentului e altul.
AR-18-MOS
Gabize,
Si nu se poate corecta prin condusul serpuit?
marksman
QUOTE(gabize @ 11 Jul 2014, 14:06)
Nu contează. Trepidațiile nu-s identice, așa că factorul alfa de fibrilație al spirei filamentului e altul.
*


doh.gif Am uitat ca io am dizăl.
bucatzel
O fi condusul serpuit alfa si omega, da' nu-i si gigel, de la serviciul reconditionare becuri.
gabize
QUOTE(AR-18-MOS @ 11 Jul 2014, 14:07)
Gabize,
Si nu se poate corecta prin condusul serpuit?
*


Ba da, dar ce te faci cu indicele de suprasarcină negativă ce apare pe cauciucurile tocmai rodate?
ady77
QUOTE(IRONICK @ 11 Jul 2014, 14:03)
Sa ii spuna cineva si suferindului de la cluj ca este pus pe ignore si nu ii citesc posturile.
*




icon_mrgreen.gif


QUOTE(cdadan @ 11 Jul 2014, 13:58)
Decat la rodat presuri. Reflexive.
*


AR-18-MOS
QUOTE(gabize @ 11 Jul 2014, 14:10)
dar ce te faci  cu indicele de suprasarcină negativă ce apare pe cauciucurile tocmai rodate?
*


Pai ala-l corectezi prin calcularea congestiei sinusoidale in raport cu indicele de densitate a asfaltului! excl.gif
gabize
Da, dar în cazul ăsta mai poți menține indicele de refracție al particulelor de ulei între valorile standard?
cdadan
QUOTE(IRONICK @ 11 Jul 2014, 14:03)
Sa ii spuna cineva si suferindului de la cluj ca este pus pe ignore si nu ii citesc posturile.
*


Sa fie al dracu' ala care minte?
Nu le vede, nu citeste, dar stie ca despre el e vorba. rolleyes.gif
DragosP
QUOTE(marksman @ 11 Jul 2014, 14:01)
@DragosP: si tu.
*


Ce-ai mă? blink.gif
AR-18-MOS
QUOTE(gabize @ 11 Jul 2014, 14:22)
Da, dar în cazul ăsta mai poți menține indicele de refracție al particulelor de ulei între valorile standard?
*


Da, atat timp cat se reuseste generarea aleatorie de vortexuri invers proportionale cu constanta Planck. Totusi, in acest caz trebuie determinata solubilitatea lichidului de parbriz la temperatura de minus absolut, pentru a evita supraaglomerarea cu particule protonice.
gabize
Nu mai bine-și cumpără Dragoș becuri noi? huh.gif
Întreb și io... tongue.gif
DragosP
Rahat. Ca să schimb becu' tot îmi trebuie elevator sau mână de contorsionist.
gabize
Cin' te-o pus să-ți iei megan? Puteai și tu să-ți iei mașină... sleep.gif
DragosP
Și'acu ce să fac? Să-mi iau Lamborghini?
gabize
sau sexpero
cdadan
QUOTE(DragosP @ 11 Jul 2014, 14:31)
mână de contorsionist.
*


Este ca ai degetele subtiri? rolleyes.gif

11 Jul 2014, 14:35:
QUOTE(DragosP @ 11 Jul 2014, 14:33)
Și'acu ce să fac? Să-mi iau Lamborghini?
*


Cu voia lui Dumnezeu, da!
UXE
vijelie pe unde o fi? nedumerire.gif
AR-18-MOS
QUOTE(gabize @ 11 Jul 2014, 14:31)
Nu mai bine-și cumpără Dragoș becuri noi? huh.gif
*


E inginer, poa' sa-si bata capu' putin. unsure.gif
kum
A dracu' chelea pe voi... mad.gif
Numa becuri si filamente cu mersu' serpuit aveti in cap. Despre o macara de giam n-atz scrie...
gabize
Nu cred că vrei asta... tongue.gif
UXE


user posted image
gabize
asta-i mecanică!
kum vrea electrică, că n-are simboală!
UXE
tot simboala e... dar stii de care naughty1.gif
gabize
kum, mai ai un client pe când te-ntorci! wink.gif
cdadan
Prima data am crezut ca ti-a picat si tie geamu-n usa. Da' pe urma m-am prins. a scapat.gif
UXE
QUOTE(gabize @ 11 Jul 2014, 15:18)
kum, mai ai un client pe când te-ntorci! wink.gif
*




cand ziceai ca vii prin bucuresti?
gabize
nu-ți spun, că pleci la țară.
UXE
nu plec, te astept... eu si cu prietenii mei ...
kum
QUOTE(gabize @ 11 Jul 2014, 14:18)
kum, mai ai un client pe când te-ntorci! wink.gif
*


Ej' nebun?
Ala trage a modelator... frustrat.gif Mi-ajung pretenii actuali cu acces la botoane, nu-mi mai trebui altii in plus.
UXE
Nu trag ma, nu mai spune... lumea chiar ar putea sa creada chestia asta .. si cine stie ce se poate intampla mad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.