Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noutati forumistice
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Marty
QUOTE(Marius 77 @ 17 Jun 2014, 10:21)
Știu că ați poreclit pe un anumit user Nelu Bălosu dar nu știu cine este acela. Insinuezi că eu sunt acel user dar nu am avut niciodată alt cont pe forum și nu am cont clonă.
*


Da, stiu, tu esti trafaletu' lu' Daniel!
Marius 77
QUOTE(dacis @ 17 Jun 2014, 12:37)
Si, totusi, care-i lupta ta?  huh.gif

Mă lupt cu prostia colegilor, credeam că este evident.
Știu, este o luptă pierdută din start, dar dacă eu nu lupt, tu nu lupți, altul nu luptă, încep să domine proștii.
Din când în când, mai trebuie puși la respect chiar și cu prețul de a fi eu catalogat în toate felurile.


Ok, haideți să terminăm cu jignirile și să trecem peste acest episod. Nu îmi stă în caracter să lungesc circul la infinit.
Dacă vă uitați pe topicul Logan vs Dacia 13xx, o să vedeți că eu am fost cel care m-am retras primul din "discuție", dacă vă uitați pe "celebrul" topic Megane (de la Jurnal de bord ) o să vedeți că tot eu m-am retras primul din altă "discuție", și din topicul în care am avut disputa cu Marksman m-am retras primul lăsându-l să aibă ultimul cuvânt, să fie el "câștigătorul".
Deși m-am retras primul din conflicte, sunt acuzat în continuare că îmi place scandalul.

PS: dacă nu îmi dă Ake acum banare definitivă, o să aibă și alte ocazii, așa că, nu vă pierdeți speranța.
Markos
QUOTE(Marius 77 @ 17 Jun 2014, 15:16)
dacă nu îmi dă Ake acum banare definitivă
*


Se rezolva cu o mica "atentie". N-ai o bicla cu roti de 24" de vanzare?
corbex
Mariusica! Dar nu trebuie sa te retragi, dragule, decit sa te civilizezi in exprimare. Stiu, sintem prosti dar vezi, tu ne iei de prosti si noi te luam la ranga. Ca nu stim altceva, atit ne duce capul. Oricit ti-ar place ranganeala asta, la un moment dat apar rani si curge singe.
Deja avem un oarece cmplex de inferioritate provocat de 16 v. Nu ne mai amari si cu vorbe grele.
dacis
QUOTE(Marius 77 @ 17 Jun 2014, 15:16)
Deși m-am retras primul din conflicte, sunt acuzat în continuare că îmi place scandalul.
*

Cata nedreptate-ncape-n lumea asta rea! sad.gif
Marius 77
QUOTE(corbex @ 17 Jun 2014, 14:23)
Mariusica! Dar nu trebuie sa te retragi, dragule, decit sa te civilizezi in exprimare.

Adică, primesc tot felul de injurii și vrei să mă civilizez în exprimare. Bădie, ai și tu o logică ...

QUOTE(corbex @ 17 Jun 2014, 14:23)
Stiu, sintem prosti dar vezi, tu ne iei de prosti si noi te luam la ranga.
Ca nu stim altceva, atit ne duce capul. Oricit ti-ar place ranganeala asta, la un moment dat apar rani si curge singe.
Deja avem un oarece cmplex de inferioritate provocat de 16 v. Nu ne mai amari si cu vorbe grele.

Corbex, nu înțeleg de ce tot intervii în discuțiile mele doar pentru a pune paie pe foc într-un dialog aprins deja.
Ești un om în jurul vârstei de 65 ani, scrii în continuare postări ștrengărești în genul exemplului de față și astfel devii tot mai penibil cu fiecare zi care trece.
Nu a mințit cel care a spus că prostia nu are vârstă.
Markos
QUOTE(Marius 77 @ 17 Jun 2014, 16:01)
Ești un om în jurul vârstei de 65 ani, scrii în continuare postări ștrengărești
*


Pai se simte mai tanar rolleyes.gif
corbex
QUOTE(Marius 77 @ 17 Jun 2014, 16:01)
....................................
Nu a mințit cel care a spus că prostia nu are vârstă.
*


Ai vazut? Iar ai dreptate. Geneticienii zic ca te nasti cu ea si se manifesta de la virste fragede.
dacis
QUOTE(Marius 77 @ 17 Jun 2014, 16:01)
astfel devii tot mai penibil cu fiecare zi care trece
*

Du-te, ba!... mad.gif Penibili or fi fost altii, oi fi fost si io (asta-i cert chiar! blush.gif ), dar nea Corbex nu prea. Cam intotdeauna a avut verbul la el!
Marius 77
Am făcut un apel să încetăm jignirile și uite ce a ieșit.


QUOTE(dacis @ 17 Jun 2014, 14:52)
Cata nedreptate-ncape-n lumea asta rea!   sad.gif

Ai grijă să nu cazi în depresie. Poate te sinucizi.

QUOTE(corbex @ 17 Jun 2014, 15:16)
Geneticienii zic ca te nasti cu ea si se manifesta de la virste fragede.

Într-adevăr, dar unii trec de etapa asta. Se pare că nu ai avut norocul ăsta.

QUOTE(dacis @ 17 Jun 2014, 15:17)
Du-te, ba!...  mad.gif Penibili or fi fost altii, oi fi fost si io

Bă, nu știu dacă ai fost, dar este cert că începi să devii.

Notă: avem aici un exemplu cât se poate de elocvent. Nu am dialogat niciodată cu Dacis, prima abordare (din partea lui) s-a întâmplat ieri.
Omul și-a menținut cumpătul (o zi) și am schimbat două mesaje în mod civilizat.
Apoi, cum zicea ăla cu burlanul ... "puteți vedea".
Deci, cine ironizează primul ? Cine jignește primul ?
Asta se întâmplă de fiecare dată, așa că, nu are rost să mă acuzați pe mine că jignesc fără motiv.
ady77
Da' unde te-a jignit?
bmwh548
Nu are nimeni numarul lui Costache? Poate are nevoie de subiect de studiu.
bucatzel
Mnezaule, asta cred ca are sigurata scurta si-i fileaza prin definitie.

Probabil recomandarea ar fi sa mearga la femei, da' cred ca sursa suparari lui constante e ca are ceva si mai mic decat siguranta aia... Caz in care, vine mai suparat decat s-o dus...
dacis
QUOTE(Marius 77 @ 17 Jun 2014, 16:45)
1. Într-adevăr, dar unii trec de etapa asta.

2. Notă: avem aici un exemplu cât se poate de elocvent. Nu am dialogat niciodată cu Dacis, prima abordare (din partea lui) s-a întâmplat ieri.
Omul și-a menținut cumpătul (o zi) și am schimbat două mesaje în mod civilizat.
Apoi, cum zicea ăla cu burlanul ... "puteți vedea".

3. Deci, cine ironizează primul ? Cine jignește primul ?

4. , așa că, nu are rost să mă acuzați pe mine că jignesc fără motiv.
*

1. Te inseli. Peste datul genetic, nativ, nimeni nu poate trece. Chiar daca unii, destepti, o fac pe prostii, iar altii, prosti, o fac pe desteptii, realitate nu se schimba niciodata. Decat, cel mult, in mai rau
2. Io in general imi mentin cumpatul. N-am vrut sa te inoportunez, ci doar sa-ti zic pre limba pustanilor de azi "Keep calm and..." Tradus: "Esti prea incrancenat, man!"
3. A ironiza e una; a jigni e alta
4. Si urechilor tale nu le suna suspect exprimarea "Asta se întâmplă de fiecare dată"???
marksman
QUOTE(Marius 77 @ 17 Jun 2014, 00:39)
[...]Marksman, avatarul tău actual spune totul. Ai creierul închis pentru inventar. Întrebarea este, inventar la ce, că bate vântul pe acolo.

Nimic nou sub soare: nu mai avem argumente, incepem sa jignim.

QUOTE(Marius 77 @ 17 Jun 2014, 00:39)
Ai înțeles totul pe dos. Eu sunt cel care răspunde cu aceeași monedă după ce sunt atacat. Cu excepția amintită, am jignit doar după ce am fost jignit de ceilalți.
Cât despre fecioara neprihănită, încerci să scrii cuvinte prețioase dar nu este cazul.
De fiecare dată mi-am asumat ce am scris, inclusiv atacurile la persoană.
Dacă pozam în fecioară neprihănită, aș fi dat cel puțin un report cuiva, dar nu am făcut-o niciodată.
Vai și amar de capul tău și de logica ta cu tot.
[...]

Da, tu flegmezi in fata pe unul, iar ala iti da o palma, tu spui ca a fost doar o flegma, mai iei si-un picior in cur, apoi intrebi "de ce dai, mai animalule?!" si mai primesti, si tot asa... ca-n bancul cu ursul: "este ca tu nu vii in padure la vanatoare?"

Pe kog l-ai "flegmat" identic, si doar ti-a zis "domnu', nu-i frumos ce-ai facut" apoi ti-ai cerut scuze... dupa 6 luni (LE: si 30 de zile pauza de la moderatori)! "Dar vai, cat sunt eu de civilizat, mi-am cerut scuze!". Altii n-au fost "zen" ca si kog, ti-au intors-o, si tot ei sunt cei care au inceput?!

Mare "jignire":
QUOTE(marksman @ 21 Oct 2012, 22:57)
[...]las-o moarta cu nationalismul asta de doi lei.

[...]
*



In loc sa-mi demonstrezi ca argumentele mele nu fac "doi bani" ai inceput sa jignesti:
QUOTE(Marius 77 @ 22 Oct 2012, 00:38)
Prietene, cu nationalismul nu am sa o las niciodata moarta pentru ca sint roman, iar daca tu il numesti de doi lei inseamna ca faci parte din categoria celor despre care am scris in postul de mai sus, sau, esti vreun tuciuriu de la Abu Dhabi cum ti-ai scris la avatar. [...]
Si nu te mai balona asa cand citesti un post, ia un laxativ si stai departe de forum, sa nu apara pistrui pe topic.
*



Ti-am raspuns:
QUOTE(marksman @ 22 Oct 2012, 09:28)
Si bai marlanule, vezi ca eu nu te-am facut nicicum! Tuciuriu esti tu, [...]
*



Ai continuat:
QUOTE(Marius77)
[...][b]Esti frustrat
om batut in cap


Ti-am raspuns:
QUOTE(marksman)
In ceea ce priveste restul, sa ma bei.


Si in continuare, tu esti ala care "doar raspunde" la jigniri. (LE: pentru ca
QUOTE(Marius 77 @ 17 Jun 2014, 12:10)
[...]nu cedez în fața nimănui, chiar și cu prețul banării definitive ?
*


)
Markos
QUOTE(bmwh548 @ 17 Jun 2014, 16:50)
Nu are nimeni numarul lui Costache? Poate are nevoie de subiect de studiu.
*


0745141407

link
bucatzel
@marksman... doar nu te pui sa ai discutii serioase cu asta?
Basca mea, de-abia e cineva pe forum in comparatie cu care pare si tonica om normal.
Marius 77
QUOTE(ady77 @ 17 Jun 2014, 15:47)
Da' unde te-a jignit?

Dar eu unde l-am jignit ?

QUOTE(bmwh548 @ 17 Jun 2014, 15:50)
Nu are nimeni numarul lui Costache? Poate are nevoie de subiect de studiu.

Te oferi ?

QUOTE(bucatzel @ 17 Jun 2014, 15:54)
Mnezaule

Ești supărat pe Dumnezeu pentru ce ți-a făcut ?

QUOTE(dacis @ 17 Jun 2014, 15:54)
A ironiza e una; a jigni e alta

Deci, tonul ironic îl recunoști. Despre jigniri, m-am referit la ceilalți colegi care au început tot așa, cu ironii. Apoi au trecut la etapa următoare, jignirile.
Totuși, cred că ești de acord că formula de adresare "bă" nu este cea mai respectuoasă.

QUOTE(dacis @ 17 Jun 2014, 15:54)
Si urechilor tale nu le suna suspect exprimarea "Asta se întâmplă de fiecare dată"???

Ești liber să corectezi ce nu îți sună bine, dar dacă încep să caut în mesajele tale ...

QUOTE(marksman @ 17 Jun 2014, 16:07)
Pe kog l-ai "flegmat" identic, si doar ti-a zis "domnu', nu-i frumos ce-ai facut"

Pinocchio, îți crește nasul. L-am atacat, el a scris, citez "hai să lăsăm jignirile", și nu am continuat.
Ce naiba, ești atât de încuiat încât minți cu textul în față ? Oricine poate citi acel dialog pe topicul Comunismul.

Cu termenii pe care îi folosești ești foarte aproape să îl jignești mai mult decât am făcut-o eu.
Marksman, te faci tot mai mult de râs, încetează.




bucatzel
Cand erai mic, parintii te aruncau in sus de mai multe ori decat te prindeau?
bmwh548
Il prindeau?
marksman
QUOTE(Marius 77 @ 17 Jun 2014, 17:46)
[...]Pinocchio, îți crește nasul. L-am atacat, el a scris, citez "hai să lăsăm jignirile", și nu am continuat.
Ce naiba, ești atât de încuiat încât minți cu textul în față ? Oricine poate citi acel dialog pe topicul Comunismul.

Cu termenii pe care îi folosești ești foarte aproape să îl jignești mai mult decât am făcut-o eu.
Marksman, te faci tot mai mult de râs, încetează.
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Bine ca au plecat colegii din birou; n-am mai ras de mult asa!

LE: @bucatzel: credeam ca tony-s e "nec plus ultra" dar azi mi-a plecat si ultima farama de speranta.
kato
acuma daca omul stie ca va fi banat, io zic sa nu-i mai lungeasca Ake suferinta......scopul unei pedepse este sa corijeze, dar din moment ce omul nu doreste asta si se manifesta din ce in ce mai rau.....nu cred sa planga nimeni dupa el.
Ake
Mai, ia nu va mai luati de tony-s ca e user model de ceva vreme.

Si in alta ordine de idei, primesc din ce in ce mai multe ordine de la superiori (*) sa inchidem robinetul de dejectii de la origine (a.k.a un ne mai vedem peste trei ani).
Asa ca domnul Marius77 are din partea mea in acest moment doua optiuni: ori inceteaza cu absolut orice post ofensator indiferent daca e provocat sau nu, ori se abtine de bunavoie la a mai intra pe forum.

(*) a.k.a reporturi
bucatzel
QUOTE(Ake @ 17 Jun 2014, 19:06)
Mai, ia nu va mai luati de tony-s ca e user model de ceva vreme.
*


E mai tango. Sa nu exageram pana la model. Da' daca vrei, citesc ce-o scris in ultima saptamana, si sigur gasim noi ceva de-o maslina, o atentie tongue.gif
UXE
Tony e baiat bun...
gabize
link?
Markos
QUOTE(bucatzel @ 17 Jun 2014, 17:55)
Cand erai mic, parintii te aruncau in sus de mai multe ori decat te prindeau?
*


Nu, dar aveau tavanul jos.
AR-18-MOS
QUOTE(Ake @ 17 Jun 2014, 20:06)
Si in alta ordine de idei, primesc din ce in ce mai multe ordine de la superiori

*


Bine de stiut! sleep.gif
gabize
Încep, încet-încet să reintre lucrurile în normal și pe forum . Că prea o fo' harababură! sleep.gif
tribunul
Nu prea intra nimic in normal, a devenit 50/50 intre mistocareala si anunturi de vanzare, si cum ambele atrag nu o sa le interzica nimeni.
gabize
glumeam, referitor la postarea lui Ake:
QUOTE(Ake @ 17 Jun 2014, 20:06)
primesc din ce in ce mai multe ordine de la superiori
*


tribunul
Pai si eu ce ziceam! ... 50% caterinca.
gabize
E, forumul e mare.
Caterincă e la cafenea și parțial la jurnale.
UXE
Cam "instabil" forumul....
Marius 77
QUOTE(Ake @ 17 Jun 2014, 19:06)
Asa ca domnul Marius77 are din partea mea  in acest moment doua optiuni: ori inceteaza cu absolut orice post ofensator indiferent daca e provocat sau nu

Deci colegii au voie să jignească fără probleme. Ake, îmi place că ești imparțial în continuare.
bucatzel
Da' acuma daca pana si niste supozitii nu tocmai de neinteles (pe care nu vad sa le negi) sunt jigniri...
corbex
Cind ii faci tu prosti pe toti, ii alinti? Amintiri din copilarie?
Marty
QUOTE(Marius 77 @ 17 Jun 2014, 21:20)
Deci colegii au voie să jignească fără probleme. Ake, îmi place că ești imparțial în continuare.
*

Nelush, tot n-ai tacut, bai, baiatule?
kato
QUOTE(corbex @ 17 Jun 2014, 22:28)
Cind ii faci tu prosti pe toti, ii alinti? Amintiri din copilarie?
*


asta ca sa arate ca el nu cedeaza in fata nimanui! sleep.gif ce sa-i faci, cand nu ai capacitatea de a argumenta, violenta *verbala* e prima arma, sperand ca cel mai destept va ceda primul! rolleyes.gif
ady77
Si cum el nu cedează niciodată...
Ce intelegem noi din asta copii? cool.gif
paul_p
QUOTE(Marius 77 @ 17 Jun 2014, 12:10)
Moșule, când o să înțelegi că nu cedez în fața nimănui, chiar și cu prețul banării definitive ?
*

QUOTE(Marius 77 @ 17 Jun 2014, 16:01)
Adică, primesc tot felul de injurii și vrei să mă civilizez în exprimare. Bădie, ai și tu o logică ...

Luptă, luptă si dă-i, si dă-i si luptă...
Markos
Mariu-se i-os cutine!
radian
Mai nenea esti cumva vreun corporatist a carui viata sociala se reduce la o ora seara pe DC? Nimeni nu are nimic cu tine, dar cu cat te incrancenezi mai mult in razboiul asta fara cauza cu atat mai mult "dusmanii" tai iti vor baga subtil mai multe petarde in buzunare. Asta-i spiritul cafenelei, ori il accepti si il savurezi ori iti vezi de ale tale.
kato
pentru inceput ma gandeam sa-l savureze pe marksman, am inteles ca are acordul lui! rolleyes.gif
Marius 77
Radian, poate nu ai citit ce am scris despre "spiritul cafenelei":

QUOTE(Marius 77 @ 16 Jun 2014, 15:23)
Dacă între voi vă permiteți să vă porcăiți e treaba voastră, dar sunt persoane care nu acceptă, și ar trebui să respectați acest lucru.





- Nu vă amăgiți degeaba, nu de teama banării definitive nu scriu în continuare. Nu scriu pentru a nu avea satisfacția că ați reușit să îl determinați pe Ake să mă suspende definitiv.
Dar, așa cum am spus, nu vă pierdeți speranța, vor fi și alte ocazii.

În rest, continuați cu jignirile, Ake nu are nimic împotrivă, problema lui este să nu vă răspund, injuriile voastre la adresa mea nu îl deranjează.
paul_p
E un pic ridicola atitudinea ta. Te ambalezi singur si te plangi ca esti nedreptatit de toti ceilalti.
dacis
Iar la urma esti frustrat ca ne te ia lumea in seama.
Marty
QUOTE(paul_p @ 18 Jun 2014, 00:02)
E un pic ridicola atitudinea ta.
*

Decit umpic?
cdadan
Daca n-ar fi bagat in seama, personajul n-ar exista.
corbex
Ii hranim egoul. Sa se simte si el bine. Altfel va fi nevoit sa se duca la femei si face pacate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.