Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noutati forumistice
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
bucatzel
QUOTE(Marius 77 @ 14 May 2014, 19:27)
Ghiolban și paranoic se încadrează la jigniri ?
*



Pai nu era prima oara cand te adresai vreunui coforumist cu un limbaj mai degraba demn de usa cortului, asa ca m-am gandit ca poate nu stii pe unde te incadrezi.

Cum sa reduc explicatia si mai la intelesul tau. Ai o atitudine de superioritate pe care nu reusesti s-o completezi cu exprimari inteligente. Pretentioase, poate, dar nicidecum inteligente. Mai clar amu' ?
DragosP
QUOTE(ady77 @ 14 May 2014, 20:36)
Niște cutre.
*


Confirm personal.
gabize
QUOTE(ady77 @ 14 May 2014, 20:36)
Niște cutre.
*


Ba pardon, cutră sunt eu! mad.gif
Markos
Cuvânt împrumutat de la bulgari (kutra).
radian
Ce PLM e "iLivid Best Free"? De cate deschid vreo sectiune pe forum imi descchide automat alte trei pagini cu invitatia sa descarc ilividul asta. E de la forum sau e de la calc. meu?
gabize
e un adware.
Vezi dacă ai cumva in add/remove programs instalat un program cu numeleiLivid. Dacă da, dezinstalează-l.
Dacă nu, probabil trebuie să încerci cu un antimalware sau să cauți o soluție personalizată.
Markos
QUOTE(radian @ 14 May 2014, 21:07)
imi descchide automat alte trei pagini cu invitatia sa descarc ilividul asta.
*


gratis?


merită up.gif
Han Solo
Ce inseamna kutra in bg?
Marius 77
QUOTE(bucatzel @ 14 May 2014, 19:52)
Pai nu era prima oara cand te adresai vreunui coforumist cu un limbaj mai degraba demn de usa cortului, asa ca m-am gandit ca poate nu stii pe unde te incadrezi.

Ai dat mult din cap ca Beavis și Butthead (idolii tăi) până ai scuturat ideea asta ?
Gândești puțin și prost, asta e problema.
În plus, dacă tu consideri că cineva se încadrează într-o anumită categorie de oameni, lucrul acesta îți dă dreptul să arunci insulte la adresa acelei persoane și mai ales să scapi fără câteva zile de pauză de pe forum sau măcar să primești un avertisment ?

QUOTE(bucatzel @ 14 May 2014, 19:52)
Cum sa reduc explicatia si mai la intelesul tau. Ai o atitudine de superioritate pe care nu reusesti s-o completezi cu exprimari inteligente. Pretentioase, poate, dar nicidecum inteligente. Mai clar amu' ?

No, apăi amu' să-ți explic ce fac pe părerile tale ?
Markos
QUOTE(Han Solo @ 14 May 2014, 21:16)
Ce inseamna kutra in bg?
*


Literar sau urban? biggrin.gif
Han Solo
Unde te intorci, nu poti scapa de carnat. Concita carnat. radmasa.gif
Markos
Cutra de Concita
Marius 77
Că tot vorbiți de cârnați.

Ake, bagă și la colegul ăsta 7 zile de suspendare, nu contează că nu a postat pe aria ta de moderare, oricum, nu prea stai mult pe gânduri când e vorba de suspendări:

QUOTE(marian_ariciuc @ 29 Apr 2014, 10:29)
lehamite mi-e de cârnații(gen ironick)

corbex
Piricioasa mica!
Cirnat nu e jignire. E aliment. N-ai nimerit tu unul mai suculent, altfel ai fi stiut.
UXE
Badie, lui ii place in primul rand lungimea...
bucatzel
QUOTE(Marius 77 @ 14 May 2014, 20:19)
Gândești puțin
*



Eh, macar gandesc, lucru de care slabe sanse sa te acuze vreodata cineva.
Marty
A incetat sa faca asta cind s-a curentat trecind pe sub linia de inalta de la tren, pe timp de ceata. Din cite se vede, prima traversare s-a petrecut cind se afla-n carut, la o virsta frageda, altfel nu se explica gradul de dezvoltare intelectual in care se afla..
neumann
da tu ce-ai de ii iei apararea lu ala cu carnatii? Or amu oi incepu jmneata cu clone, la o asa varsta rexpectabila?

<span class='edit'>14 May 2014, 22:11:</span>
QUOTE(corbex @ 14 May 2014, 21:45)
Piricioasa mica!
Cirnat nu e jignire. E aliment. N-ai nimerit tu unul mai suculent, altfel ai fi stiut.
*

Babaq139QMB2
QUOTE(Marius 77 @ 14 May 2014, 21:19)
Ai dat mult din cap ca Beavis și Butthead (idolii tăi) până ai scuturat ideea asta ?
Gândești puțin și prost, asta e  de pauză de pe forum sau măcar să primești un avertisment ?
să-ți explic ce fac pe părerile tale ?
*



Nenea asta e razboi rolleyes.gif
Marius 77
QUOTE(corbex @ 14 May 2014, 20:45)
Piricioasa mica!

Poponăruț, caută-ți parteneri în altă parte, nu sunt pe invers.

QUOTE(Marty @ 14 May 2014, 21:09)
A incetat sa faca asta cind s-a curentat trecind pe sub linia de inalta de la tren, pe timp de ceata. Din cite se vede, prima traversare s-a petrecut cind se afla-n carut, la o virsta frageda, altfel nu se explica gradul de dezvoltare intelectual in care se afla..

Martilele, iar cânți la fluierul piciorului ?
Textele astea le-ai mai scris, apoi ai început să îmi înjuri părinții.
Ți-ai demonstrat destul gradul de dezvoltare intelectual, nu mai insista.

QUOTE(Babaq139QMB2 @ 14 May 2014, 22:23)
Nenea asta e razboi  rolleyes.gif

Nenea, nu te mai băga în vorbă degeaba că oricum îți trebuie subtitrare.
Ake
Cu parere de rau, acest gen de conversatie nu poate fi tolerat pe forum, nici macar la Cafenea.
Domnul Marius 77 e invitat ca timp de o luna sa evite postarile in aceasta comunitate online.
UXE
Bravos domnule Ake, poate acum are timp sa inceapa sa mai gandeasca putin inainte sa scrie.. user posted image
Marty
Tocmai cind incepuse sa devina interesant.... eram curios unde i-am jignit parintii?
Markos
Vei afla peste o lună, răbdare.
UXE
Da-i un pemeu...
radian
QUOTE(Marty @ 15 May 2014, 09:48)
... eram curios unde i-am jignit parintii?
*



Suparandu-le fiul? rolleyes.gif
Babaq139QMB2
QUOTE(Marius 77 @ 15 May 2014, 00:20)
Nenea, nu te mai băga în vorbă degeaba că oricum îți trebuie subtitrare.
*



Dubios wacko.gif
gabize
A început recrutarea... blink.gif
maho
Mare branza. Am primit d-astea pana prin 90 si ceva. Dupa aia s-or fi profesionalizat...
bmwh548
Livretul militar e pe lista de documente cerute, dar nu se refera la militarii profesionisti? Sau hartiuta aia primita in liceu e cu titlu de livret militar?
maho
Lista aia (cu livretul militar pe ae) e valabila pt. rezervisti (aia cu armata facuta), pana in (parca) 40 de ani. Un fel de foaie de verificare, ca in caz de ceva mai esti de gasit la adresa aia, si mai esti apt de "servit patria" tongue.gif
Markos
A mai pus Alidor niște bancuri mellow.gif
tatabobu
Cu greseli gramaticale-n ele sad.gif
kato
dezamagit de succesul de pe topicul cu bancuri, Alydor ne incearca umorul la cel cu Biserica! Doamne ajuta! 017.gif
UXE
S-au spulberat visele sad.gif


http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=4097166



Asteptam clona... icon_mrgreen.gif
b76bgaarh
QUOTE(kum @ 11 Feb 2014, 15:54)
Pentru ca, spre ghinionu' tau, stiu si io cum e la metroul bucurestean dimineata. Ca sa iti raspund la o intrebare cu alta intrebare: pentru ce s-ar chinui un om normal la cap sa se inghesuie in metrou, unde devii mai intim cu toti din jur, si nu intotdeauna nimeresti oameni care tin la igiena personala, cand ai masina la dispozitie? Daca mai si schimbi metroul in drum spre job, cam tot pe-acolo iesi ca timp. Hai, cu un 10-15% in plus la masina. Dar stai ca boieru' (iarna in cald, vara in racoare), mai o muzica, mai o parasik pe strasse...
Singura explicatie care imi vine in minte e ca nu-ti permiti sa mergi cu masina in copitala. Si ca nu te deranjeaza mirosurile neplacute (pen'ca esti obisnuit cu ele) wink.gif
*




QUOTE(kum @ 8 Jun 2014, 11:22)
Da' asta nu-i tot. Pe unde am avut treaba prin copitala m-am preumblat cu metroul. Ca nu mai aveam chefu' si nervii necesari sa injur prin traficu' de tot rahatu'. Si treaba ma purta exact prin locurile unde traficul era un cosmar... mai mult stateai decat mergeai. Asa ca am parcat eu masina elegant la un metrou si mi-am rezolvat treburile foarte eficient. Intorcandu-ma eu la masina, am deschis toate geamurile si trapa sa se racoreasca putin, ca era cam in soare. Cand le-am inchis la loc, numa' ce-aud un zgomot pe stanga spate. Guess what? Cablul de la macara a iesit afara!
Alti morti si hristosi!
*



a reevaluat cum metroul.
MuciX
L-a reevaluat o pwl@. Era foarte mult de mers cu masina pana unde avea el treaba. Plus ca nu schimba nicio magistrala sleep.gif
Markos
Ati fost împreuna?
MuciX
E la alta corporatie.
Andy_ACS
De asta nu-i bine sa ai pareri prea radicale...
kum
QUOTE(b76bgaarh @ 11 Jun 2014, 12:45)
a reevaluat cum metroul.
*


Coana mare e bine? Mai intreaba de mine?

@mucixe, lasa-l in ... noastra pe barhi, ca il apuca periodic. Nu te chinui sa-i explici nici cele mai elementare treburi. Bati la porti inchise. sad.gif
Expresia din privirea lui e cam asa:
user posted image

11 Jun 2014, 16:12:
L.E. Uite ma xxxxx-ule (ceva de vreo 20 de zile) ce ziceai:

QUOTE(b76bgaarh @ 27 May 2014, 15:49)
mai "bozgore".  plm nu de alta da eu nu ti-am pocit nickul.
*



Deci cand tu imi pocesti mie nick-ul, e OK sa ma dau cu coana mare-n barci, nu? E ok. Sa-i zici ca am drum vineri prin copitala.
Markos
QUOTE(kum @ 11 Jun 2014, 17:03)
Sa-i zici ca am drum vineri prin copitala.
*


Vă vedeți la o stație de metrou? icon_mrgreen.gif
gabize
QUOTE(kum @ 11 Jun 2014, 17:03)
... am drum vineri prin copitala.
*


Sper că mergi cu trenul... e muult mai ieftin! tongue.gif wink.gif
Markos
Nicio vineri fără copitală! peacefingers.gif
gabize
e chiar vineri 13 frustrat.gif
kum
Aisamf ut una doh.gif
Vineri13 frustrat.gif... si maine duc milf-a sa-i indrept tablele.
Markos
Plasticele.
ady77
Le lipește.
gabize
QUOTE(kum @ 11 Jun 2014, 20:04)
tablele.
*




QUOTE(Markos @ 11 Jun 2014, 20:13)
Plasticele.
*



Sunt și table de plastic!
user posted image
kum
QUOTE(Markos @ 11 Jun 2014, 19:13)
Plasticele.
*


Blondule, ma refer la tabla aia (armatura sau cum naiba ii zice) de sub bara fata. Aia de s-a indoit la lovitura.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.