Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noutati forumistice
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Merced
Citeste mai sus inainte sa tragi concluzii pripite.
Lostboy
Da dragă, am citit. Vrei să fii moderator?
Merced
Nu. Vreau sa fie cineva moderator p-aici.
bucatzel
QUOTE(Markos @ 15 Nov 2011, 13:30)
Nu strica un topic de-asta, sa gasim evenimentele zilei usor.
*



Si subtitlu e "Telegrafic"

S-au epuizat topicurile in care se discuta si am ratat anuntul?
ady77
QUOTE(Merced @ 11 Jan 2013, 11:40)
Nu. Vreau sa fie cineva moderator p-aici.
*


Ti-e rau?
Merced
Deloc!
bmwh548
QUOTE(l@u @ 10 Jan 2013, 22:35)
Sunt strict interzise discutiile referitoare la problemele tehnice.
*



Ideea asta - "daca nu discutam de ele inseamna ca nu exista" - ii face pe unii sa se simta mai bine cand completeaza nivelul uleiului sau cand plang langa ele iarna? tongue.gif
cdadan
QUOTE(klaus @ 11 Jan 2013, 10:30)
La mine e foarte simplu: daca sterg un mesaj de off topic sau bascalie pe sectiuni tehnice, raman la atat, insa daca trebuie sa ma apuc sa perii un topic de 30-40 de mesaje ca lumea "s-a dat in barci", pentru timpul meu consumat cu activitatea respectiva se acorda cu larghete si sanctiuni.
In functie de gradul de bascalie/off-topic warnul poate fi asezonat si cu sanctiune reale (suspend).
*


Asta-i mai mult decat rezonabil.
Io am postat doar "stirea" la cafenea, daca aveam comentarii de facut le postam la administrative, unde oricum s-au scris cateva randuri pe aceasta tema. Mai bine-mi vedeam de treaba, fiindca vad c-au aparut valuri aiurea.

Rog colegul care-si cere cu insistenta sanctiuni sa se abtina. Sau, dupa caz, rog un moderator mai milostiv sa-i asculte ruga. blush.gif
Merced
Colegu' te roaga sa intelegi ca nu-si cere sanctiuni, ci cere altceva.

Nu mai e nimeni de parere ca daca se respecta un pic mai mult regulamentu' nu ajungea cafeneaua asta unde e acum?
cdadan
QUOTE(Merced @ 11 Jan 2013, 15:35)
Nu mai e nimeni de parere ca daca se respecta un pic mai mult regulamentu' nu ajungea cafeneaua asta unde e acum?
*


Cred ca nu. unsure.gif

corbex
In afara de cite un cutremur mic, urmat de un tsunami moderat, nu se intimpla nimic rau la cafenea.
Merced
Se intampla mai multe decat se intamplau acum trei ani, de exemplu. Si oamenii, vorba unui clasic momentan banat, tot aia sunt. Deci buba pare sa fie in alta parte.
corbex
Lumea s-a infectat cu suspandari si alegeri. Cine e tare, se face bine, cine nu, ramine cu sechele. Atunci ar fi fost bun niste albastru de metil, o aspirina, un biseptol, o compresa rece.
DragosP
QUOTE(Merced @ 11 Jan 2013, 18:30)
. Deci buba pare sa fie in alta parte.
*


Drăguță, mitocănia semănată atât de mult și de bine de media dă roade.
Merced
huh.gif
DragosP
Da, și calitatea deosebită a mai marilor vremi.
Merced
Mda. Asta e atunci.
DragosP
Nu. Am aberat și eu puțin.
Merced
Ai inteles gresit, nu-ti dadeam dreptate. Am zis "asta e", la modu' ca subiectul a fost dezbatut destul si a devenit neinteresant.
Victoras2001
QUOTE(klaus @ 11 Jan 2013, 10:30)
Si le-o fi luat simultan, dar la cate prostii a facut pe topicul ala numai pentru aceeasi "contraventie" nu poate fi vorba.
La mine e foarte simplu: daca sterg un mesaj de off topic sau bascalie pe sectiuni tehnice, raman la atat, insa daca trebuie sa ma apuc sa perii un topic de 30-40 de mesaje ca lumea "s-a dat in barci", pentru timpul meu consumat cu activitatea respectiva se acorda cu larghete si sanctiuni.
In functie de gradul de bascalie/off-topic warnul poate fi asezonat si cu sanctiune reale (suspend).
Io cand vad fecioare d-astea care plang de le sare camesa pentru warn simplu (fara sanctiuni), credeti-ma pe cuvant, data viitoare voi avea grija ca plansetul sa aiba o baza reala, nu doar niste cifre sub avatar.
*


E hai, nu exagera. Grecu si cu mine ne-am luat cate 20% de la tine si de la Sadi, brusc, in acelasi minut. pe acelasi topic. Io nu m-am plans, grecu nici atat. Io am recunoscut ca am facut off topic urat pe topicul ala, dar tinand cont de titlu si de ce voia initiatorul, n-am putut sa ma abtin.
Mi se rupe mie de warn. Am comis-o, am furat-o. Simplu. Daca vb de mine si de grecu, cine s-a plans de warn? Io am intrebat doar de ce a luat ala 7 zile pentru 30%.
Nu prea cred ca eu sau grecu ti-am facut vreo problema pe ariile tehnice. Asa ca daca am gasit un topic mai pe placul nostru si ne-am dat cu parerea, nu trebuie sa fim executati. Mi se pare ok cum ai procedat. Daca faceai mai mult, exagerai.

QUOTE(Merced @ 11 Jan 2013, 10:58)
Nu vrei sa moderezi si Cafeneaua?  nedumerire.gif
*


radmasa.gif
Deocamdata modereaza cam ce modereaza si adminii. Adica TOT. Iti spun eu sigur.

QUOTE(klaus @ 11 Jan 2013, 11:33)
io ti-am mai zis, da-mi un link unde esti matale nesimtit, si rezolv nemultumirea.
*


Da un click pe "gaseste postarile membrului". tongue.gif
neumann
wise_guy.gif
evil5.gif
QUOTE
3. Warnu e motiv de bucurie si pretuire si iuzarul de-l primejte tresa se simta draguts si apreciat.

Victoras2001
Asta o trec in semnatura. laugh.gif
marksman
Unde se da dom'le warn din astea? E gratis? Ca ma duc sa iau si eu doua; cu unul sa umblu pana la primavara si daca se scoate taxa de inmatriculare circul vara cu al doilea.
quick
QUOTE
3. Warnu e motiv de bucurie si pretuire si iuzarul de-l primejte tresa se simta draguts si apreciat.

asta mi se potriveste mie tongue.gif dupa ce scapi de un moderator preview de 60 zile wornu zici ca-i mana cereasca tongue.gif
kato
ma duc sa plang ca nu-s dragut si apreciat sad.gif
Victoras2001
Domnu Klaus, facem si noi o aroganta la Barlad? Sa nu se simta omu' marginalizat. sad.gif

De ce nu puneti voi in practica un sistem onest?
Amenda frate. Fixati tarif. Dumnezeii, Cristosii, cristelnitele, bisericile si cele sfinte, 10 lei procentul de warn. mame, tati, bunici, copii, prieteni si amanti, 5 lei procentul de warn. Restu la 50 de bani.
Cine plateste, ridicati warnu.
La ban, tot asa. De la 1 la 5 zile 10 lei. De la 5 la 15 zile 12 lei. De la 12 la 30 de zile 42 de lei si peste 30 de zile nu se poate. biggrin.gif
radian
QUOTE(Victoras2001 @ 11 Jan 2013, 23:51)
... De la 1 la 5 zile 10 lei...
*



Extremistule. Si la radar, la rutiera, de la 1 la 10 e moca, doar avertisment.
kato
victoras, ai uitat sa treci si nevasta "pretenului" in pomelnic rolleyes.gif
kum
Ce se mai gudura el pe langa stapanire... maxaborasc umpic... user posted image
yhattori
QUOTE(marksman @ 11 Jan 2013, 22:47)
Unde se da dom'le warn din astea? E gratis? Ca ma duc sa iau si eu doua; cu unul sa umblu pana la primavara si daca se scoate taxa de inmatriculare circul vara cu al doilea.
*



in loazaland

QUOTE(kum)
maxaborasc umpic...


vezi sa nu sconfunzi orificiile si umorile si sa ejaculezi dracu' pe gura sau sa borasti pe fund.
kum
Ei lasa șalăule, ca am io grija, nu te ingrijora...
Ce grijuliu e dragutuț de el wub.gif
bucatzel
QUOTE(Victoras2001 @ 11 Jan 2013, 20:17)
Io am recunoscut ca am facut off topic urat pe topicul ala, dar tinand cont de titlu si de ce voia initiatorul, n-am putut sa ma abtin.
*



Recunosc ca ma mai manca si pe mine cateodata. Da' de obicei reusesc sa ma abtin. Stau sa ma gandesc ca daca dau de un berbec in trafic, nu ma duc sa-i bat in geam la urmatorul semafor si sa-i explic potentialele rezultate ale schimbarii de banda fara semnalizare si asigurare in prealabil.

In alta ordine de idei sincer, si eu am impresia ca te-ai luat la harta cu juma' de forum. Doar ca tu ai facut-o cu cate unul odata. Prin contrast, ca sa luam un exemplu din trecutul apropiat, kum s-a luat la tranta cu toti odata.
-----------------------

Dej', casa lamurim un lucru.

http://www.daciaclub.ro/index.php?act=announce&f=23&id=6

Anuntu' asta are 4 ani.

Ake/Fratzica au fost tot timpul baieti gigel cu voi, si nu v-au pleznit in linie cu "offtopic in afara limitei de bun simt" asa cum o vad eu.

Si amu', pentru a doua oara va rog , putem lasa topicul asta sa se desfasoare asa cum o fost initiat? Adicatelea "Noutati forumistice, telegrafic"?
Merced
Amin. STOP
neumann
bucatzele, daca le iei pe rand, le scoti la un film, o cina, un pahar cu vin, etc. e arta. Daca vrei cu toti odata, e ghencbenc, parerea mea.
maho
QUOTE(klaus @ 17 Jan 2013, 14:40)
Traditia e vie radmasa.gif
*


Lu' klaus i-a furat careva contu' unsure.gif
yhattori
QUOTE(kum @ 12 Jan 2013, 12:20)
Ei lasa șalăule, ca am io grija, nu te ingrijora...
Ce grijuliu e dragutuț de el wub.gif
*




no, mai astept?
Merced
Mai ai cateva zile.
ady77
Il ameninti?
Merced
Tu ce crezi?
ady77
Da tongue.gif
Merced
Deci nu.
P-A-C-O
QUOTE(klaus @ 22 Dec 2012, 20:08)
[...] se acorda 30 zile de moderator preview la fiecare.

a scapat.gif
kum
blush.gif
DragosP
Gata? Ai scăpat?
Markos
Săracilor sleep.gif
gabize
Ce cunoscută-mi este poza asta...
Împarți aceeași sufragerie cu C a t a l i n?? biggrin.gif
Merced
QUOTE(argon @ 1 Feb 2013, 10:21)
Am gasit un aptipild cu Turkey intre timp  mad.gif
*



radmasa.gif
P-A-C-O
QUOTE(Manta B @ 7 Feb 2013, 13:14)
Bygy, tu stai pe Vergului smile.gif
*



frustrat.gif
corbex
Acum va dati seama de ce prospera MantaB ca recuperator. Te scoate si din gaura de sarpe.
Merced
QUOTE(Sir Andrew @ 7 Feb 2013, 22:24)
Mi-am luat frontala si am studiat luneta spate cu atentie. COLCAIE de rugina in jurul lunetei. COLCAIE....maine fac si poze.
Dupa 1 an si 4 luni am rugina...lol. Clar ca pt mine Dacia e un capitol incheiat. Totul se incheie pt mine cu aceasta masina.
*



sad.gif

QUOTE(Sir Andrew @ 8 Feb 2013, 22:45)
Ma simt violat... sad.gif .
*



ohmy.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.