Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noutati forumistice
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Han Solo
Ehhh... galatzu' n-o s'ajunga niciodata frecventabil...
nyman
Paris, Milano, Londra, Tokyo, Bucuresti.. sunt nimic.
kum
Puisorilor... nu va mai osteniti in van. Daca voiam copitala, ramaneam la copitala de ani buni. Cine vrea sa isi petreaca minim 2 ore/zi din viata pe drumuri, nu are decat. Da' io nu-s dispus. Nu exista salar' ca sa-mi plateasca mie 2 -2,5 ore/zi in fiecare zi.
Eu am refuzat oferte in Europa ca sa balesc dupe copitala?

'aimămăleși? huh.gif

Nu mai bine muncesc de-acasa blush.gif ?
daniM
QUOTE(kum @ 23 Sep 2014, 22:31)
Puisorilor... nu va mai osteniti in van. Daca voiam copitala, ramaneam la copitala de ani buni.
*


Iar nu te supara,dar astea le auzim de la Frunzaverde cam ..la patru ani ani odata.Ce zice el in plus:"Eu raman pentru voi,ma.fraierilor.!Ia pupa-ma aici ,hai!Ia canta,ma,muje"
Nu ma laud,dar eu il vad si in alte ipostaze altcumva precum il vedeti voi la teve
Markos
QUOTE(kum @ 23 Sep 2014, 23:31)
Nu mai bine muncesc de-acasa  blush.gif ?
*


Ba da a scapat.gif
daniM
QUOTE(Markos @ 23 Sep 2014, 22:41)
Ba da a scapat.gif
*


Iar va certati;nici pe tine nu te tace dracu'
Markos
QUOTE(kum @ 23 Sep 2014, 23:31)
Eu am refuzat oferte in Europa
*


Mai bine, cică-i mafie mare acolo.

kum
QUOTE(daniM @ 23 Sep 2014, 23:38)
Iar nu te supara,dar astea le auzim de la Frunzaverde cam ..la patru ani ani odata.Ce zice el in plus:"Eu raman pentru voi,ma.fraierilor.!Ia pupa-ma aici ,hai!Ia canta,ma,muje"
Nu ma laud,dar eu il vad si in alte ipostaze altcumva precum il vedeti voi la teve
*


Ma... Io nu ma-nvart in cercuri din astea. Nu am de unde sa stiu ce si de la cine auzi.. Io spui esapt ce cred io.

Spre deosebire de unii care au intepenit 9 ani in aceeasi firma pe aceeasi pozitie (parca zicea unu' Peter ceva in acest sens), io m-am mai foit pe ici pe colo. Deci sunt in masura sa spun ce spun, pen' ca nu vorbesc din auzite. La urma urmei, fiecare praseste unde poate (in cazu' unora) sau unde vrea (in cazu' altora).
daniM
Nici pe tine nu te tace dracu
Ata ete.Da' va place sa va atacati,cu orice ocazie.Si ati plecat si de la chestii infantile
-Uite,ba,nu-ti zic sa mi-o sugi direct in cu.r,ca na...ni-s OAMENI DE OAMENI ,PATRONI,da vezi ce prezervativ de capsuni am?
Sau daca am fost PR()ETENI candva o schimbam in fructe de padure
Markos
Dacă nu l-am luat în dieltă...
marksman
QUOTE(kum @ 23 Sep 2014, 23:31)
[...] Cine vrea sa isi petreaca minim 2 ore/zi din viata pe drumuri, nu are decat. Da' io nu-s dispus. Nu exista salar' ca sa-mi plateasca mie 2 -2,5 ore/zi in fiecare zi.
[...]

Asa am zis si eu.
nyman
šNu mai sunt cladiri de birouri pe langa metrou, sau e scumpa chiria la 250 de euro pe luna?
UXE
Babaq?
cdadan
Neh. E o clona acceptata.
kum
De ce trebuie sa platesc chirie cand pot sa stau in apartamentu' meu? Si daca unii traiesc doar pentru giob, asta e ciubucu' lor. Io vreau sa pot pleca intr-un uichend (de exemplu) fara sa-mi fac socoteala ca fac o ora pana ies din oras.

Baaa... Cand am venit cu Leo la copitala am facut 2 ore jumate pana la intrarea in copitala (Galati-Bucuresti) si o ora jumate pana am ajuns unde trebuia (14-15 km).

Stai tu ma in chirie si meri doar la job toata viata. Io vreau sa pot sa ma misc mai lejer... Cand am vreo treaba pe undeva, eu ajung in maxim 10 minute, oriunde ar fi acel undeva in oras. Tu in copitala faci 10 minute pana iesi din parcare.

Grecule, tot n-ai strans bani de-un dizel? Ca asa ziceai acu' niste ani: ti-ar fi placut un DCI da'n-ai avut de unde. console.gif

L.E. Unde sa ma iei ma in delta? Spui cuiva ca il iei cand mergi cu ceva ce ai tu. Nu poti sa iei pe cineva pe barca lu' frate-tu sau acasa la casa sotiei.
Tu ma poti lua doar cu meganu'. Nu ma poti chema la tine acasa, nu ma poti lua cu barca. wink.gif
marksman
QUOTE(nyman @ 24 Sep 2014, 09:20)
šNu mai sunt cladiri de birouri pe langa metrou, sau e scumpa chiria la 250 de euro pe luna?
*


Nu e rata mea la apartament 250E/luna. Nu ca traficul ar fi mai lejer in Temesvar decat in Bucale, dar pot si eu sa lucrez de acasa cand ma apuca.
Markos
QUOTE(kum @ 24 Sep 2014, 11:59)
L.E. Unde sa ma iei ma in delta?
*


Nicaieri taci.gif
cdadan
Vad ca sta sa inceapa o noua campanie de masurat sculele si numarat ouale.
Markos
Imposibil, maine plec în Delta biggrin.gif
daniM
QUOTE(kum @ 24 Sep 2014, 10:59)
Spui cuiva ca il iei cand mergi cu ceva ce ai tu. Nu poti sa iei pe cineva pe barca lu' frate-tu sau acasa la casa sotiei.
Tu ma poti lua doar cu meganu'. Nu ma poti chema la tine acasa, nu ma poti lua cu barca. wink.gif
*


Nu vreau sa-i iau apararea lui Markos,dar nu mi se pare nimic anormal ca iei barca fratelui.Mi-ar place si mie sa am un frate cu barca cu care sa ma dau in Delta.Nu e nici o rusine.Aia cu "casa sotiei"chiar nu o inteleg.Pai si nevasta-mea sta in casa mea,eu am avut-o.Cred ca 99% dintre oameni stau in casa sotiei/sotului
Markos
QUOTE(daniM @ 24 Sep 2014, 13:30)
Aia cu "casa sotiei"chiar nu o inteleg.
*


Pai roaga-l sa-ti povesteasca despre apartamentul de camere din Micro XX radmasa.gif
DragosP
Dunărea.
daniM
Pai serios,ca nu inteleg.Da,eu am avut casa si parintii ei ne-au luat Dacie 1310i noua,pe numele ei.Dar nu mi-a spus nimeni,niciodata"Bai,vai si amar de tine,mergi cu masina nevesti-tii!"
DragosP
Nu, da' ți-or fi zis alții, poate... unsure.gif
kum
QUOTE(daniM @ 24 Sep 2014, 13:30)
Nu vreau sa-i iau apararea lui Markos,dar nu mi se pare nimic anormal ca iei barca fratelui.Mi-ar place si mie sa am un frate cu barca cu care sa ma dau in Delta.Nu e nici o rusine.Aia cu "casa sotiei"chiar nu o inteleg.Pai si nevasta-mea sta in casa mea,eu am avut-o.Cred ca 99% dintre oameni stau in casa sotiei/sotului
*


Ce n-ai inteles tu e ca atunci il lua frate-su pe el si el s-a oferit sa mai ia si pe altii (recte pe mine). Si frate-su i-a zis "besi ma de-aici". Si el s-a rusinat si a dat-o cotita (aka a mintit ca nu mai merge). Chestii fine, de bucurestean...

Si ia zi ma markose, cum e cu dizelu'... De ce iti displace tie intr-atat de mult? Sau mai bine zis de cand? De cand n-aveai bani sa-ti iei dizel? Sau mai de dinainte?

Dup-aia te intreb cum e cu conduita preventiva la volan, viteza prin oras si alte de-astea (asta apropos de faptu' ca faci misto ca mi-a iesit bou' ala in fata si mi-a franat brusc).

Da' sa le luam pe rand. Deci: dizel? De ce? De cand?
ady77
Here we go again!

lurk0000.gif lurk0000.gif lurk0000.gif
Markos
QUOTE(kum @ 24 Sep 2014, 14:34)
Da' sa le luam pe rand. Deci: dizel? De ce? De cand?
*


Apartament de camere? icon_mrgreen.gif
kum
Nu unu, ci doua. wink.gif Plus curte (1200 mp). Ca sa te oftich! radmasa.gif
dacis
QUOTE(Markos @ 24 Sep 2014, 14:41)
Apartament de camere?
*

O fi vrut si omul sa se adapteze, sa devie capitalist sadea ori chiar sa-ti faca pe plac... Ca io numai la copitala am auzit (destul de frecvent) expresia. Ba chiar si-n zone mai cu staif, gen Otopeni si parca si Voluntari: "Ce doriti sa cumparati, domnu', casa sau apartament de camere?"!...
kum
Dacise... Las-o ma... Nu poti sa le stii chiar pe toate, zau asa. Meri la politica si in toate celelalte arii. La mistocareli lasa-i pe cei implicati sa se desurce cum or sti.
corbex
Voluntari, zova cu staif? Adica coana aia, televizorista, e o doamna?
dacis
QUOTE(corbex @ 24 Sep 2014, 14:55)
Adica coana aia, televizorista, e o doamna?
*

Nu doamna, Lady!
Han Solo
QUOTE(dacis @ 24 Sep 2014, 13:52)
Ca io numai la copitala am auzit (destul de frecvent) expresia. Ba chiar si-n zone mai cu staif, gen Otopeni si parca si Voluntari: "Ce doriti sa cumparati, domnu', casa sau apartament de camere?"!...
*



ce-ar fi sa te stergi la bot, dupa care sa incetezi sa mai rontai scaun?
maho
QUOTE(ady77 @ 24 Sep 2014, 14:40)
Here we go again!

lurk0000.gif  lurk0000.gif  lurk0000.gif
*


Baga un pescuit la OT si scapi; iti tin de urat.
ady77
Been there, done that!

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

dacis
QUOTE(Han Solo @ 24 Sep 2014, 15:09)
......................
*

Nu crezi? Ia de-aici, ori de-aici saude-aici...
Han Solo
imbecili gasesti peste tot. se strang in bucale din toata tara. sa spui insa ca ai auzit frecvent in bucuresti chestia asta - ramane cum am stabilit.

ia d'aci, sunt vreo 25 de hituri cu totul, din care elimini cateva ca de fapt sunt alte chestii... ce ramane, toate sunt anunturi imobiliare, cu notabila exceptie a unui anumit blog. nebucurestean.

https://www.google.com/search?q="apart...de+camere"

in viata mea n-am auzit chestia asta intr-un context firesc. se vorbeste de "apartament de x camere".

nici nu inteleg care ar fi sensul.
dacis
QUOTE(Han Solo @ 24 Sep 2014, 15:53)
imbecili gasesti peste tot
*

De acord cu tine. Dar la cat de tare te-ai ofuscat, mai ca-mi vine sa zic ca tu ai n-ai dat prin Bucuresti decat peste agenti imobiliari membri ai Academiei!...
Han Solo
in definitiv, ce se presupune ca inseamna "apartament de camere"? ca alte pretiozitati din astea semidocte, gen 'tine cu buzunarul', 'in mintile ei' si restul macar au sens...

da' aici e complet absurd.
Markos
QUOTE(Han Solo @ 24 Sep 2014, 16:09)
in definitiv, ce se presupune ca inseamna "apartament de camere"?
*


e expresie furata de pe alt forum sleep.gif
dacis
Si de pe-un blog! wink.gif
radian
QUOTE(daniM @ 24 Sep 2014, 13:30)
... Pai si nevasta-mea sta in casa mea,eu am avut-o...
*



Normal, doar ti-e soata, dar chiar asa, sa te lauzi pe forum... biggrin.gif
cdadan
QUOTE(Markos @ 24 Sep 2014, 13:27)
Imposibil, maine plec în Delta  biggrin.gif
*


Grija mare! Am auzit ca acolo tantarii-s cat porumbeii. unsure.gif
Markos
Moldoveni să nu fie, în rest ne descurcăm.
Merced
Va place pestele? unsure.gif
kum
QUOTE(dacis @ 24 Sep 2014, 17:41)
Si de pe-un blog!   wink.gif
*


Ma dacise, iar ai pierdut ocazia sa taci. sad.gif
Nu am cum sa fur de la mine ma...

24 Sep 2014, 19:53:
QUOTE(Markos @ 24 Sep 2014, 18:56)
Moldoveni să nu fie, în rest ne descurcăm.
*


Ai grija cum mergi cu masina, sa nu mai faci naibii vreun accident (sa intri in fundu' vreunui sofer mai moscait) unsure.gif
dacis
QUOTE(kum @ 24 Sep 2014, 19:51)
Nu am cum sa fur de la mine ma...
*

nedumerire.gif asteapta nervos.gif nono.gif

PS Tu chiar crezi ca nu stiam?
bion
Excluzand persoanele din zona, in principiu un moldovean fura si de la el ca e o chestie compulsiva. biggrin.gif
ady77
QUOTE(Markos @ 24 Sep 2014, 18:56)
Moldoveni să nu fie, în rest ne descurcăm.
*


Pai de ce mai m-ai invitat?
kato
trbuie si el sa rada de cineva tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.