Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noutati forumistice
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
cdadan
QUOTE(DragosP @ 18 Jul 2016, 22:38)
Nu ți-a scăpat nimic.
*


Mănânci rahat cu polonicul. Dar asta nu-i vreo surpriza.
DragosP
QUOTE(cdadan @ 18 Jul 2016, 22:48)
Mănânci rahat cu polonicul.
*


Ce frumos...
l@u
Asa profesor, asa elev.
DragosP
Cine? Cumătru-tu și clujeanu'?
cdadan
Mda, numa' oameni de onoare pe-aici. Neprihaniti. De ce va bateti voi pla de unul care nu va poate raspunde? V-ati bucurat si v-ati veselit c-ati scapat de el, dar vad c-ati ramas marcati.
DragosP
Marcat ești dumneatale: nu știu dacă au rămas mulți dintre cei care s-au contrat cu ăl de-l regreți să nu-i fi luat aiurea la ture.
Plângi la mormânt străin de zici că numa'...
Da' sunt convins că le vine rândul și lor, la ce atitudine ai.
l@u
Decat faceam remarca la limbaj, daca tu faci conexiunea profesor/kum e treaba ta, poti sa il jelesti in voie.
Han Solo
De părinte știu, da' zmuaracici dacă înțeleg cui tamaie lau 04.gif

E dă bine, sunt admirativ, am învățat să apreciez ambiguitatea creativă tongue.gif

Da' vreau să știu cum e, ca e grav, cică a murit cineva în străinătate sad.gif
cdadan
QUOTE(DragosP @ 18 Jul 2016, 23:03)
Marcat ești dumneatale
*


Pai eu il pomenesc ostentativ, chiar si de doua ori intr-o propozitie? Pe urma te dai neprihanit, ma rog, chestie de sorici. Pardon, de onoare. rolleyes.gif


QUOTE(l@u @ 18 Jul 2016, 23:06)
Decat faceam remarca la limbaj
*


Decat.
l@u
QUOTE(cdadan @ 18 Jul 2016, 23:00)
Mda, numa' oameni de onoare pe-aici. Neprihaniti. De ce va bateti voi pla de unul care nu va poate raspunde? V-ati bucurat si v-ati veselit c-ati scapat de el, dar vad c-ati ramas marcati.
*




QUOTE(l@u @ 18 Jul 2016, 23:06)
Decat faceam remarca la limbaj, daca tu faci conexiunea profesor/kum e treaba ta, poti sa il jelesti in voie.
*



Ca sa nu existe dubii.
DragosP
Ei lasă dragule, că nu-s de vârsta lu' ficioru'tu (să-i dea Dumnezeu cele bune!) ca să nu mă prind care-i pricina dragostei tale nemărginite pentru mine, de ex.
cdadan
QUOTE(l@u @ 18 Jul 2016, 23:36)
Ca sa nu existe dubii.
*


Alt neprihanit. Pai baga riport, ce mai astepti?
Voi doi performati in corul maicutelor, este?
DragosP
Evoluezi. În rău, înspre nesimțire și mârlănie gratuită. Să fii binecuvântat!
l@u
Ti-am dat un report, stai linistit si acum altul.
marksman
La cafenea riporturile nu se iau in considerare. Asa zice moderatorii.
cdadan
QUOTE(DragosP @ 18 Jul 2016, 23:52)
Evoluezi. În rău, înspre nesimțire și mârlănie gratuită.
*


Mai am muuult pana sa te ajung din urma.

QUOTE(l@u @ 18 Jul 2016, 23:52)
Ti-am dat un report, stai linistit si acum altul.
*


Doar doua? Mai baga unul, sa fie rotund.
DragosP
QUOTE(cdadan @ 19 Jul 2016, 00:06)
Mai am muuult pana sa te ajung din urma.
*


Normal, aparent te duci la vale cu entuziasm. sad.gif
Fratzica
QUOTE(DragosP @ 18 Jul 2016, 22:03)
Plângi la mormânt străin de zici că numa'...
*


Piele de gaina.. wtf.. prea deep..

QUOTE(DragosP @ 18 Jul 2016, 22:52)
Evoluezi. În rău, înspre nesimțire și mârlănie gratuită. Să fii binecuvântat!
*


Involuezi.. e cuvantul pe care il cauti icon_mrgreen.gif.. In alta ordine de idei, culegi ceea ce semeni happy.gif
DragosP
Nu, nu caut nimic, nici măcar un cuvânt...

Știu poziția ta, am experimentat-o pe propria piele, eu fiind vinovat de sictirurile (la propriu) luate-n cap de la te miri ce useri și moderatori. Știu, nu-i bai, m-am obișnuit cu stilul tău de a "modera".
Ca și acum, la faza cu polonicul, eu sunt de vină că l-am băgat în seamă pe cel din Cluj.
M.C.
Ce-ti mai plac picturile murale facute cu ventilatoru'.......
AR-18-MOS
E artist. tongue.gif
cdadan
QUOTE(DragosP @ 18 Jul 2016, 23:37)
Ei lasă dragule, că nu-s de vârsta lu' ficioru'tu ... ca să nu mă prind care-i pricina dragostei tale nemărginite pentru mine, de ex.
*


N-as putea sa te banuiesc de ceva ce n-ai facut. Ai vrut, ai promis, ti-ai dorit, dar n-ai reusit. E memorabila faza in care ai dat o sanctiune, dupa care a venit nenea moderatorul ariei si-a ridicat sanctiunea.
Ca sa scurtam, nu pot sa-ti dau oscarul pentru un film in care ai facut doar figuratie.
DragosP
QUOTE(cdadan @ 19 Jul 2016, 15:16)
E memorabila faza in care ai dat o sanctiune, dupa care a venit nenea moderatorul ariei si-a ridicat sanctiunea.
*


radmasa.gif Eu când îți spun că vezi alte filme...
gabize
Dane, dacă tot lăudai echipa moderatorilor de la cafenea, odată cu intrarea lui Liviu înapoi pe teren, pe motiv că e organizare, liniște și pace, și ție-ți place o astfel de atmosferă, acum de fapt ce încerci să faci? huh.gif
AR-18-MOS
Să-l aducă pe Liviu? mellow.gif
cdadan
QUOTE(gabize @ 19 Jul 2016, 15:27)
Dane, dacă tot lăudai echipa moderatorilor de la cafenea, odată cu intrarea lui Liviu înapoi pe teren, pe motiv că e organizare, liniște și pace, și ție-ți place o astfel de atmosferă, acum de fapt ce încerci să faci? huh.gif
*


O mica precizare: cu Liviu am avut mici divergente si usoare antipatii inainte de ultima lui inscaunare la cefenea. Am trait linistit cu asta, dar n-am trecut niciodata in extrema cealalta. Treaba de care-ti amintesti tu s-a intamplat atunci cand Fratzica a fost inscaunat. Cu Fratzica m-am intersectat pe vremuri pe reno, de acolo-l stiu ca baiat de treaba.
Ce fac? Simplu, sunt consecvent. Intrebarea e ce incerci tu (de fapt) sa faci.
DragosP
QUOTE(cdadan @ 19 Jul 2016, 15:16)
E memorabila faza in care ai dat o sanctiune, dupa care a venit nenea moderatorul ariei si-a ridicat sanctiunea.
*


Asta de mai jos e faza memorabilă? nedumerire.gif
QUOTE(DragosP @ 30 Apr 2014, 06:29)
@Dan: uite, începând de la 7:30, cel pe care l-ai plâns atât, martirul creat de mine, va avea TOATE sancțiunile date de mine ieri ridicate. Să vedem...
*


Dacă da, în caz că n-ai înțeles atunci, EU am anulat sancțiunile.
cdadan
Nu stiu daca vorbim despre acelasi episod.
DragosP
Eu nu-mi aduc aminte de altceva.
bion
Ooops scrie eu cu majuscule. unsure.gif Sper sa nu ajngem la cazul de situatie sa aflam ca kum s-a facut lumea sad.gif .
gabize
QUOTE(cdadan @ 19 Jul 2016, 18:22)
Intrebarea e ce incerci tu (de fapt) sa faci.
*


Încerc să-mi dau seama de ce cafeneaua trebuie să fie ocazional loc de dispute, de ce trebuie să existe tabere și mai ales de ce e greu de înțeles că mai sunt unii, mulți chiar, care nu fac parte din "găști" și nici nu vor să facă. Care vor, pur și simplu, să se destindă la cafenea, indiferent cine e/sunt interlocutorul/i.
Bicicleta galbena
Zic si eu ca putem propune pe oricine, dar ramane o problema: cand esti si jucator si arbitru, si te certi cu unul care e decat jucator, ai voie sa-i arati cartonasul rosu doar asa, ca sa vada ca ai cu ce?
Nu se schimba nimic? Mie tema asta mi se pare cel putin la fel de importanta (daca nu mai importanta) ca profilul unui moderator.


bion
QUOTE(gabize @ 19 Jul 2016, 20:10)
Încerc să-mi dau seama de ce cafeneaua trebuie să fie ocazional loc de dispute, de ce trebuie să existe tabere și  mai ales de ce e greu de înțeles că mai sunt unii, mulți chiar, care nu fac parte din "găști" și nici nu vor să facă. Care vor, pur și simplu, să se destindă la cafenea, indiferent cine e/sunt interlocutorul/i.
*


Pen`Kasai Romanul. biggrin.gif
l@u
QUOTE(gabize @ 19 Jul 2016, 20:10)
Încerc să-mi dau seama de ce cafeneaua trebuie să fie ocazional loc de dispute, de ce trebuie să existe tabere și  mai ales de ce e greu de înțeles că mai sunt unii, mulți chiar, care nu fac parte din "găști" și nici nu vor să facă. Care vor, pur și simplu, să se destindă la cafenea, indiferent cine e/sunt interlocutorul/i.
*



Pentru ca fara guru forumul e pustiu?


19 Jul 2016, 20:30:
QUOTE(Bicicleta galbena @ 19 Jul 2016, 20:16)
Zic si eu ca putem propune pe oricine, dar ramane o problema: cand esti si jucator si arbitru, si te certi cu unul care e decat jucator, ai voie sa-i arati cartonasul rosu doar asa, ca sa vada ca ai cu ce?
*



Forumul ne-a aratat ca asa este, se poate si altfel, acu' trebuie gasit omul potrivit, Fratzica si Liviu au dat-o in bara, s-ar putea ca si altii sa faca la fel, pana nu se schimba moderatorii nu putem afla.
AR-18-MOS
I-am facut profiling-ul lui Fratzica dupa ce-am ajuns de la sectie. Si-am ajuns la concluzia ca nu se va schimba nimic. wink.gif
l@u
Bineinteles ca nu se va schimba nimic, scazuse traficul si ordinul a fost clar.
bion
Specifica si matale cu vorbele tale care profiling. Sau te referi la ala de meletzian.
PS Fa-l pe al tau. O sa ai surprize biggrin.gif
UXE
Pe Marty l-a vazut careva?
AR-18-MOS
QUOTE(bion @ 19 Jul 2016, 20:46)
Specifica si matale cu vorbele tale care profiling. Sau te referi la ala de meletzia.
*


Offender profiling, din ăla serios, cu caracterizare directă de la părinți.
l@u
QUOTE(UXE @ 19 Jul 2016, 20:48)
Pe Marty l-a vazut careva?
*



De ce? E urmatorul pe lista dupa Pictoras?
ady77
Îl baneaza în lipsa?
Markos
QUOTE(Bicicleta galbena @ 19 Jul 2016, 20:16)
cand esti si jucator si arbitru, si te certi cu unul care e decat jucator, ai voie sa-i arati cartonasul rosu doar asa, ca sa vada ca ai cu ce?
*


Dacă ești copil, da.

19 Jul 2016, 22:50:
QUOTE(Fratzica @ 19 Jul 2016, 22:46)
yhattori 3 zile pt injurii, kato 2 pentru limbaj.
*


Dacă ai semnătura regulamentară, scapi ieftin.
l@u
QUOTE(ady77 @ 19 Jul 2016, 21:01)
Îl baneaza în lipsa?
*


La ce se intampla, te mai miri?
Markos
Gata cu propunerile, timpul a expirat.
kato
test
Markos
QUOTE(Fratzica @ 19 Jul 2016, 22:46)
yhattori 3 zile pt injurii, kato 2 pentru limbaj.
*


QUOTE(kato @ 19 Jul 2016, 23:16)
test
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
kato
bre, acu pe bune, ma intreb ce caut in filmu asta smile.gif))))
Markos
Fratzica, oricâtă bunăvoință aș avea (și am multă), nu poci a spune că intelectul e punctul tău forte. Dar sunt convins că ai alte calități. Probabil că ești un bun mecanic.
kato
stai bre ca ma lamurii........ a vrut sa-l cafteasca pe nea bion, si ma trecu pe mine la lista cu victime smile.gif)) io glumii ca i-as bana pe toti care scriu pe aici, da el nu smile.gif)))))))))))
Markos
Ia mai zi "test" radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.