Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noutati forumistice
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Markos
Corect blush.gif
kum
Pai razi. Ia de-aici.
Markos
Mișto poza.
kum
Mdea... huh.gif Cam cracant, da' merge.
Markos
QUOTE(kum @ 24 Sep 2014, 22:12)
Cam cracant
*


Crocant.
ady77
Ce tânăr erai. radmasa.gif radmasa.gif
Markos
Deh, acu' 9 ani... sad.gif
ady77
Aveai varsta mea de acum.
Merced
Ce vremuri. Mai iesea si Dinamo campioana!
bion
Ce metafizic avea balcanicu. Burtica cu paranteze. Apt pentru matriarhat.
UXE
QUOTE(cdadan @ 24 Sep 2014, 09:33)
Neh. E o clona acceptata.
*




nedumerire.gif atacul clonelor
cdadan
QUOTE(Ake @ 29 Sep 2014, 10:59)
Kum
10 zile suspendare pentru flame si limbaj trivial
*


group_pointing.gif
Merced
Da' el nu avea preview pe viata? Ce moderator isi dadea acordul pentru limbaj trivial?
cdadan
A avut pe perioada nedeterminata. Intre timp s-a determinat si perioada.
paul_p
Dar cu tony-s ce se mai aude? L-am tot vazut prin bara, dar nu a postat nimic. Tot mai are are moderator preview?
Cosstel
QUOTE(Cosstel @ 20 Aug 2014, 10:33)
free Tony-s    valuri.gif
jos pumnul din gura  icon_mrgreen.gif
*


de cind dacis lucreaza la blog e prea multa liniste aici icon_mrgreen.gif
cdadan
QUOTE(paul_p @ 30 Sep 2014, 01:05)
Tot mai are are moderator preview?
*


El are un fel de sanctiune definitiva. Daca-ti lipseste, poti sa-l contactezi pe pm. tongue.gif
Merced
Îmi lipsește toni ca gaura din prezervativ.
maho
Am pierdut ceva ? (ma multumesc si cu-n rezumat scurt). Tin minte ca inainte de a pleca in sud, ii crescuse tensiunea lui kum, dar vad ca s-a rezolvat (previzibil icon_mrgreen.gif ).
@ady: cand mai mergi la pescuit la Olt, treci intai pe la pescarie, pare-se ca nu musca nimic prin zona
tongue.gif
ady77
Trebuie să ai talent. Vlad a prins carasei la 500-600 grame. wink.gif
maho
Pai am, da' nu la peste. biggrin.gif Tu, dac-ai avut ajutoare...
gabize
QUOTE(mezym @ 6 Oct 2014, 20:48)
Acesta este un manifest impotriva abuzurilor unora dintre moderatori, mitocaniei si agresivitatii cu care sunt intampinati enorm de multi utilizatori pe forum, toate incurajate de acelasi grup restrans de moderatori si useri pusi mereu pe "fapte bune"!

Nu este niciun secret ca suspendarile se dau pe criterii ce tin de antipatii, prietenii, interese, convingeri personale, prea putin pe adevarate incalcari ale regulamentului. Nu este niciun secret ca exista o gasca vesela formata din IRONICK, cdadan, hitman1234, bmw548, corbex, dr_mike, b76bgaarh ce fac praf toate topicurile legate de Renault (Fluence cu precadere) si cele din sectiunea jurnal!
Temele adopdate de aceste domni sunt deja clasice, chiar redundante: Renault e cel mai prost constructor auto, Audi e meserie, Renault face masini nesigure, Fluence este  orice altceva insa nu masina, Latitude este orice altceva insa nu masina, Logan-ul este masina de curse, nicio alta masina nu sta pe drum precum o face Logan-ul si Bmw-ul, mistocareli de doi lei precum "Flatulence", "Platitude" si lista poate continua.
Temele abordate sunt cele ce-au creat starea continua de flame de pe forum, stare accentuata aproape zilnic de acesti useri dar, mai periculos, fiind si intretinuta de diversi moderatori. De ce spun asta? Pentru ca in cele de mai jos voi arata pe ce criterii sunt unii suspendati, ce nemernicii pot spune sus numitii de adineauri fara ca acestia sa pateasca nimic, fara ca acestia sa fie avertizati in vreun.
De exemplu, nu poti avea o opinie contra in temele de adineauri in discutiile cu domnii respectivi pentru ca va veni stimabilul domn moderator bucatzel si-ti va sparge gura! 
Iar flame-ul facut nu este de ieri de azi, ci de mai bine de 3-4 ani!

Sa trecem la lucruri concrete!

Stimabilul domn moderator cj98czh imi baga urmatoarele suspendari:

cj98czh
Warned on 26 May 2014, 09:26
Added to warn level "Ce smecher esti tu!"
Un pic de atac la persoana si provocare de flame. La urmatoarea o sa ai o pauza ca sa te calmezi.


cj98czh
Warned on 19 May 2014, 11:02
Added to warn level Pentru flame si alte posturi gen: Poti sa-mi spui, bah, desteptule, unde mama dracu' mergi tu cu pilotul automat


Bun, deci daca ii spui unuia ca e smecher cica e atac la persoana si-ai facut flame. Mi se pare corect.
Apoi, daca ai o reactie pe un ton oarecum ridicat si folosesti cuvinte precum "dracu" si "desteptule" cica iarasi faci flame.

Intr-o conversatie privata cu stimabilul domn moderator acesta mi-a spus c-am fost ironic ... Aparent in opinia domniei sale cica ironia este o insulta! Trebuia cineva sa-i fi spus asta lui Vasile Alecsandri atunci cand traia! Ar fi realizat mult mai multe daca ar fi stiut acest lucru.
Ole, ola, mergem mai departe si ajungem la celalalt domn stimabil, anume bucatzel. Acesta imi arde un prim suspend caci l-am intrebat pe un alt user ce droguri foloseste. Desigur, acel alt user este dr_mike, amicul dumnealui, il stiti, e tipul de zice ca face racing cu un Logan second prin sate, pe autostrazi, in principiu pe unde apuca.
Din nou intr-un mesaj privat imi explica si domnia sa ca am adus insulte doctorului mike. Eu stiam ca a pune o intrebare, chiar retorica, nu este o insulta. La fel si a avea o opinie personala. Ba mai mult decat atat, daca spui "eu cred ca afara ploua" verbul a crede ne arata faptul ca exista doar o probabilitate ca afara sa fie ploaie, nicidecum o certitudine.
Prin ce maniera o fi ajuns domnul moderator la concluzia ca, eu am adus ofense atunci cand am spus despre altcineva ca nu cred ca se simte prea in firea lui, nu pot sa-mi dau seama. La fel cum nu pot sa-mi dau seama cum a pune o intrebare e o jignire. Sau flame.

Iata-ne ajunsi la al doilea suspend din partea stimabilului domn moderator bucatzel, cel de acum cateva zile.
Acum cateva zile am scris pe un topic ca modelul 318 de la Bmw este o rabla pe langa modelul 335, ca n-au nimic in comun. Cu alte cuvinte, acelasi lucru este valabil si pentru masina mea, fiind o rabla pe langa un Megane RS, de exemplu. Desigur, aici facem pariu pe 20 de euro ca vor sari imediat superficialii cu quote si ne vor spune ca Fluence-ul oricum este o rabla si pe langa Lastun, dar continuam.
Ei, cica e flame, domne! Flame ca am spus asa ceva. Pe asta m-a suspendat stimabilul domn moderator. Printre altele a mai zis ca a fost si atac la persoana, ca era topic-ul unuia de are un 318. Si ca i-am zis unui alt user ca sa stea linistit ca oricum nu-si va lua un Renault sau un Bmw premium nou.

Ne uitam in toate aceste exemple si nu vedem nicaieri afirmatii din partea mea precum "dr_mike e un drogat", "masina lui cdadan e o rabla, o dejectie", "hitman e un sarac de nu-si va lua niciodata un bmw nou", "userul x este prost". Nu o sa gasim nicaieri. Nu am nominalizat pe nimeni, n-am atacat direct si nici indirect vreo persoana. Am expus opinii personale in legatura cu anumite masini, conceptii, nicidecum n-am acuzat pe cineva sau ceva.

Evident ca eu am fost cel suspendat dupa care userul cdadan intr-un mod cat se poate de ticalos vine si afirma ca eu i-am zis in mesaj privat ca ma-sa e proasta.
Pasaj din mesajul privat:

Ti-am explicat si pe forum ce am vrut sa zic.

318 e o rabla fiindca din punct de vedere tehnic, constructiv, calitativ, branding, nu are nimic in comun cu 335 in afar' de sigla.

Nu-mi aduc aminte sa fi spus ca ma termin pe fata ta, nu-mi aduc aminte sa fi zis ca ma-ta e proasta, nu-mi aduc aminte sa-ti fi facut ceva.
Ok, inteleg ca eu sunt un om rau, un nebun de se leaga aiurea de oameni, un om mic, rau si invidios de aduce jigniri, unul de n-a spus cu subiect si predicat "cutarel e prost"!
In schimb in parohiile stimabililor domni moderatori de mai sus se intampla astea :
http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=151...dpost&p=4152077

bmwh548 8 Sep 2014, 14:55
Du-te ba Nelule si ia-ti pastilele! Ai dat o caruta de bani pe o strutocamila intre Megane si Logan si acum cand ti-ai dat seama ca de banii aia puteai sa-ti iei masina te dai cu capul de tastatura. Dar ca orice fudul ai merge pana in panzele albe doar ca sa nu recunosti ce prostie ai facut. Nu-i nimic totusi, tu simte-te bine ca te plimbi cu conserva aia din plastic si primele flatulente avute in ea ti-au apartinut tie (presupunand ca cei care au manipulat-o pana ti-a fost livrata nu au avut probleme cu supapa).

@bucatzel: imi astept warn-ul binemeritat.
http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=272...dpost&p=4126208
b76bgaarh 22 Jul 2014, 11:40

QUOTE(mezym @ 22 Jul 2014, 10:26)

Vive la revolution! Vive le Tour! Vive Renault!
Mateo esti decat idiot.

This post has been edited by b76bgaarh: 22 Jul 2014, 11:44


Deci se spune destul de clar ca:
sunt nebun si sa ma duc sa imi iau plastilele

Fluence strutocamila si conserva

idiot
Flatulence si rabla au fost scrise si astazi pe sectiunea jurnal, am dat report de azi - dimineata si nu s-a intamplat nimic.

Domnii in cauza fac acuzatii cat se poate de clare, nu exista dubiu. Nu numai ca n-au fost suspendati, nici macar postarile nu le-au fost sterse!!!!
Si eu sunt suspendat ca i-am zis unuia smecher in timp ce unul se adreseaza cu "idiot", acelasi tip de posteaza in sectiunea de formula 1 mereu "noi - aka Renault - am fost praf" sau de cate ori are ocazia "Fluence = kkt" ?
Eu sunt suspendat pe motiv de flame cand unii intretin flame-ul pe mii de teme de ani buni ?
Eu sunt suspendat neferindu-ma in mod concret la nicio persoana sau bun detinut de vreun user de pe forum, in timp ce aia de te fac in fel si chip sunt aplaudati??????????
Unde este consistenta domnilor moderatori? Unde sunt cei sapte de acasa cand faceti astfel de lucruri? Nu va suspectez de retard mintal, dar cand faceti asemenea analize "deosebite" pe text nu pot decat sa va suspectez de ticalosie, de rea intentie!

Unde aplicati domnilor moderatori regulile in aceeasi masura, pe aceleasi criterii, fara a face discriminari? In Cosmos?
Si intrebarile de mai sus sunt tot insulte domnilor moderatori? Daca da, puteti, va rog, sa deschideti o scoala de limba romana astfel incat sa ma pot inscrie la cursurile dumneavoastra?

Unde ati fost si ce-ati facut domnilor moderatori cand gasca vesela tortioneaza psihic orice user ce-a avut "tupeul" de-a-si lua Fluence? Unde ati fost intransigenti domnilor moderatori cand celor ce-si cumpara Fluence li se spune ca sunt nebuni, ca sunt frustrati, ca sunt neimpliniti ca mai mult de-atat n-au fost in stare sa produca? Daca eu si nici alti useri nu ne-am permis a face profile psihologice altor useri de pe forum, de ce le este permis asta unora precum cdadan, hitman1234 si restul istetilor? A, stati asa, caci in conceptia dumneavoastra si "istet" e injuratura!

Unde ati fost domnilor moderatori cand orice user de-si ia o masina noua, chiar si Megane RS, Latitude sau Laguna Coupe mai devreme sau mai tarziu e asaltat pe forum de recomandari marete precum " de banii aia iti luai masina", " o fi RS dar mai bine iti luai S klass", "n-are punte spate independe", "n-are dsg", "oricum nu se conduce ca un Bmw"? Astea ce erau ? Nu tot instigari la flame?

Inteleg ca forum-ul reno.ro nu este neaparat un loc de apreciat Renault! Ok, perfect! Si-atunci de ce nu mergeti dumneavoastra si gasca vesela pe forum-urile concurentei sa injurati Renault, sa-l criticati?

Stimalul domn bucatzel imi spunea acum cateva zile c-am starnit haos ca m-am laut de Bmw si ca, ce daca unii critica Renault, au dreptul sa o faca! Perfect domnule bucatzel! Dar mie de ce imi este suspendat contul atunci cand imi exprim opiniile critice la adresa Bmw? Domnule bucatzel, am exprimat cumva opiniile critice la adresa infatisarii fizice a vreunui user? I-am analizat in vreun fel stilul de viata? I-am spus vreunuia ca e prost? Daca n-am facut -o in mod direct, daca dumneata ai inteles lucrurile anapoda, de ce sunt eu suspendat? Si e o coincidenta ca te faci ca intelegi lucrurile anapoda doar cand e vorba de mine, cel care am o opinie pozitiva la adresa Renault, nu si atunci cand cei ce injura rombul nu patesc nimic? Caci o fac cat se poate de evident. Atunci nu mai este coincidenta? Doar in cazul meu?

Nu ma astept sa reflectati asupra propriilor decizii,  m-astept doar sa-mi bagati inca o data pumnul in gura!

Acesta este manifestul meu in legatura cu lucrurile deloc inaltatoare de se intampla pe unele arii de pe acest forum. Nu cer nimanui sa ia atitudine, cred insa cu toata fiinta ca este doar o chestiune de timp pana cand pe forum-ul asta se va mai putea doar lauda Bmw, facutul service-ului in fata blocului cu piese din dezmembrari si prezentatul de stiri mincinoase anti-Renault!
*



Decât atât spun: Să vă fie rușine!! biggrin.gif

EDIT:
O fo' UXE mai rapid... de, îs ardelean.
corbex
E publicabil colegul. Stapineste verbul, metafors si sinecdoca, e incisiv, obiectiv, ilustreaza atmosfera si faptele cu un talent faulknerian. O sectiune de literatura i-a oferi prilejul sa-si debordeze inclinatiile literare cu cistig pentru toata lumea.
bmwh548
QUOTE(gabize @ 6 Oct 2014, 21:03)
Decât atât spun: Să vă fie rușine!! biggrin.gif
*



Mi-a dat o lacrima pe buca stanga. Asta e ca parasutele alea de umbla aproape goale prin fata ciomagului ridicat si dupa ce se consuma fapta urla viol.
IRONICK
QUOTE(IRONICK @ 6 Oct 2014, 22:32)
Sa iti fie rusine moderatorule bucatzel ca ai inventat termenul de Flatulence! Au trecut mai mult de patru ani de atunci. Uite cata suferinta ai produs!
*


Ouch!
radian
Bai "aceste domni", curve ordinare care sunteti si va complaceti intr-un "grup restrans", ia bagati-va mintile-n cap.
cdadan
Propun ca cei mai sus mentionati sa fie aspru sanctionati!
bmwh548
Sa fie obligati sa conduca BMW-uri pentru tot restul vietii si sa n-aiba dreptul sa se urce in Fluence!
cdadan
Doamne fereste. tongue.gif

Lu' asta micu' daca-i raspunzi frumos, l-ai terminat. Clacheaza psihic instantaneu. Mai rau decat daca l-ai injura de mama. blush.gif
bucatzel
QUOTE(UXE @ 6 Oct 2014, 20:01)


Multzam' fain. Nici n-as fi stiut ca-s miscari de strada impotriva mea, ca nu prea dau pe la cafeneaua reno.
dr_mKe
Eu voi da riport pen'că numele meu este pocit dry.gif

Totuși sunt pilot de Dacia cu greutate și statut pe forumul ăsta, ce naiba ! sofer1.gif
corbex
Baiatul asta m-a bagat in Hall of fame. O sa fiu urmarit si filat. Fug in munti.
Doctore, sa aiba Dacia mai multa greutate decit tine?
bucatzel
Are mai multa cu el decat fara el, asta-i clar.
Han Solo
QUOTE(corbex @ 7 Oct 2014, 11:27)
Fug in munti.

*



si io care eram convins ca poza e de la locu' da munca... sad.gif
corbex
Pe 15 septembrie, cel tirziu, toate oile coboara. Cu ciobani cu tot.
Markos
QUOTE(corbex @ 7 Oct 2014, 12:52)
Pe 15 septembrie, cel tirziu, toate oile coboara. Cu ciobani cu tot.
*


că începe campionatul.
corbex
Exact! De aia aduc si ciinii.
IRONICK
QUOTE(corbex @ 7 Oct 2014, 12:27)
Baiatul asta m-a bagat in Hall of fame. O sa fiu urmarit si filat. Fug in munti.
Doctore, sa aiba Dacia mai multa greutate decit tine?
*


Si eu sunt in cap de lista! unsure.gif
klaus
tu esti capu'la lista tongue.gif
gabize
ai riport! mad.gif
ady77
Are!
Markos
L-a șters sleep.gif
bion
Doftoru de bojoci e in delir : pilot , dacia , statut de vîp pe forum de dacioti. Mai bine ne povesteste de auspuff rolleyes.gif
Acu din cele 10 cuvinte pe care am reusit sa le citesc pana am adormit am priceput ca hal mai mare cocalar e posesoru de renoufluens.Si culmea e ca mai si cracoteste despre bmwsh( visul oricarui roman cooperatist) atacand la fizic si neuron posesorii de limou jerman care din motive temeinice s-au halipit pe un forum de dacii si derivatele renouri.
Dac scoate vreo silaba despre slz care este ridicarea la perfect a unui jaf numit clio io il bag in penal.
Markos
user posted image
bion
Esti un meganar fanariot . Cum sa-si puna alea pixdele cu herpes pe capota imaculata a unei slz.
corbex
Aia-i Solnita lui Bion. Nu stiu cum le-a pacalit sa creada ca mai poate ridica capota sa le arate motorul.
maho
Si Lis a adus dovezi ca "mai poate".
UXE
Mai avem clone?
maho
Care vreti sa mergeti la copitala, grabiti-va !
icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.